No. 135 Zeven en tachtigsle Jaargang. 1885. V R IJ D A G 13 NOVEMBER. De Condéer. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 8 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het gekeele Kijk f 1, De 3 nummers f 0.06. Prijs der gewone Advertentiën ÜDflüciëcl (Scheelte. Herziening der belastbare opbrengst van de ongebouwde eigendommen. Herziening der belastbare opbrengst van de ongebouwde eigendommen. finitcnlanb. FBUILLESTOKT. fit-meulariö SCHECO Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TEE ZOOH. Kadastrale gemeente Alkmaar. De BURGEMEESTER van ALKMAAR: Gelet op artikel 19 der wet van den 25sten April 1879 (Staatsblad n°. 89) Brengt ter kennis van belanghebbendendat heden op de Secretarie der gemeente, onder bijvoeging van de kadastrale leggers en plans, voor een ieder ter inzage gedurende dertig dagen zijn nedergelegd: 1°. een at schril t van de schaal van schatting 2». een opgaaf van de ais typen geschatte eigendommen, waarin zijn vermeld bet bedrag of de bedragen der belastbare opbrengst voor die eigendommen per hektare bepaald, de kadastrale grootte dier eigendommenzoomede de gedeeltenbedoeld in de twee laatste zinsneden van art. 4 der wet. Onder opmerking verder: dat ieder, die bezwaar heeft tegen de schaal van schatting of tegen de belastbare opbrengst van de als typen gekozen eigendommende gronden daarvoor zelf of door een gemach tigde aan de Commissie van bovengemelde herziening schrifte lijk kan mededeelen in een ongezegeld bezwaarschrifthetwelk portvrijbinnen dertig dagentegen ontvangbewijs bij den ondergeteetende moet worden bezorgd: dat bezwaarschriften en verzoekschriften, niet ingezonden op de wijzen of binnen den termijn, hierboven bepaald, naar de wet buiten behandeling blijven. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd, 14 Nov. 1885. P. BRUINVIS DE LANGE, 1J. Burg. Polder of Waterschap. Huiswaarderpolder, Eendragtspotder, Munniken Ravenpolder, Oos- terzijpolder, Egmondermeer, Overdie en Achtermeer, Schermeer, bitwaterende Sluizen. De BURGEMEESTER van ALKMAAR: Gelet op het laatste lid van art. 31 en op de tweede zinsnede van art. 19 der wet van den 25sten April 1879 (Staatsblad No. 89); Brengt ter kennis van belanghebbendendat eene opgaaf van het totaal bedrag, waarmede de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in bovengemelde waterschappen wegens kosten van onderhoud der waterkeerende en waterkzende werlten behoort te worden verminderd op de secretarie der gemeente gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd, 14 Nov. 1885. P. BRUIN VIS DE LANGE1°. Burg. Aan het Postkantoor te Alkmaar ia berustende een brief kaart zonder adres, geteekend „Alida." BELG1E. Graaf de MérodeWeaterloo is verko zen tot voorzitter van den Senaat in de plaats van baron d'Anethan die zieb om gezondneidsredenen niet herkiesbaar heeft gesteld. ENGELAND. De strafzaak tegen Stead, redac'eur van het blad de Pall MallJacques en de vrouwen Jarrett en Morrey wegens onzedelyke handelingen ten vmmm a— 16) XII. De winter was gekomen. Het zag er droevig uit met het duitsche rijkwant bet was door de legers van Napoleon overwonnen en werd naar bet welgevalleD van den franscben veroveraar in eene menigte brok stukken verdeeld. Zuid Duitsebland was geheel vaneen- gereten steden en landstreken werden er verruild en verhandeld alles wat tot de Bodensee nog costen- rijksch geweest was, kwam aan Baden, Wurtemberg of Beieren. Op het eenzame Arisbeim was het treurig gesteld niet alleen wegens de opgelegde oorlogslasten en de nieuwe staatkundige verhoudingen, maar veeleer wegens de toestanden in huis. Toni verviel meer en meer het lijden, dat zij zwijgend droeg, was te veel voor baar en niemand kon haar helpen. Zij ontlastte zich niet van het geheimdat hare ziel bezwaarde en haar leven daardoor bedreigde. Vader en zuster zagen met knagende smartboe zij met den dag minder werd vaak schrikte men van haar, zoo bleek was baar gelaat. Arnold hield het niet meer uit. Na landen, inner- lijkea strijd besloot hijArisheim te verlatenwaar zijne hopelooze liefde voor de ongelukkige de smart om haar lijden bet medelijden met haar toenemend lichamelijk verval het hem onmogelijk maakten, ie blijven. Hij wiide dienst nemen en in den oorlog afleiding zoeken. Oorlog was toch aan de orde van den dag. De een volgue den anderen op. Nauwelijks was te Presburg de vrede tusschen Prankrijk en Oostenrijk geteekend of reeds trokken de dreigende oorlogswolken van Pruisen tegen Napoleon op. opzichte van Elisa Armstrongis den 10 afgeloopen. De jury sprak het „schuldig" tegen de vier aan geklaagden uiten de rechter veroordeelde Morrey tot zes maanden dwangarbeidJarrett tot zes maanden, Stead tot drie maanden en Jacques tot 1 maand ge vangenisstraf. BBITSCH-INDIE. Het antwoord van Koning Thee- bau op den laaisten eiscb van Engeland is ontvangen. Het is in vijandelijke bewoordingen vervat. Ten op zichte van den eisch om over Birman:ë's betrekkingen met het buitenland toezicht uit te oefenen, verklaart de Koning dat hij alvorens daarop te antwoorden eerst met Duitsebland Prankrijk en Italië moet raad plegen. Het antwoord wordt volsirekt niet als bevre digend beschouwd. Do eugelsclie troepen zullen nu zoodra mogelijk de grenzen overschrijden. Reeds waren 4 regimenten aan boord van stoomschepen den stroom lrawaddy opgevaren. PRANKRIJK. De minister van buitenl. zaken heeft bepaald nat telegrammen van Prankrijk's vertegen woordigers aan hem voortaan alleen voor adres moeten bevatten de woorden Diplomatie larijs terwijl die aan de gezanten zonder eemge bijvoeging van titels gericht zuilen worden, bij voorbeeld: fransche gezant Berlijn. Van dezen maatregel wordt eene besparing van f 7500 ver wacht. Graaf de Mun deelt in de clericale bladen mede dat hij om de eendracht onder de katholieken niet te verstoren van zijn plan tot oprichting eener katho lieke partij in de Kamer afziet.. Kamer. De zitting werd den 10 geopend door den beer Blancafgevaardigde voor Savoye het oud ste lid in jaren. In zijne toespraak prees hij de een heid als middel tot bevestiging van de republiek aan. De heer Pioquet werd tot voorloopig voorzitter geko zen met 390 stemmen de heer Auatole de la Forge tot eersten onder-voorzitter met 450 st- mmen en t t tweeden onder-voorzitter de heer Blane voornoemd bij tweede stemming met 231 stemmen. ITALIË. De heer Nigra is benoemd tot italiaansch gezant by het hof te Weenen. OOSTENRIJK HONGARIJE. De min. van buitenl. zaken heeft in de oostenrykacbe delegatie ongeveor dezelfde verklaring over het oosterscbe vraagstuk afge legd als de vorige week in de hongaarscbe. Alleen sprak hij iets minder beslist. Graat Kalnoky werd den 9 in de oostenrijksche delegatie ondervraagd over de uitwijzingen van oosten rijksche onderdanen, door Pruisen gelast. Hij ver klaarde o.a., dat de maatregel der pruisisehe regeering niet zoo omvangrijk was als beweerd werden elke staat vrijheid heeft om naar goeddunken het verblijf aan vreemdelingen te ontzeggen. Die regeering had verklaard, zich om dringende redenen van binnenland scue staatkunde tegen de immigratie uit Russisch Polen Te vergeefs traebtteu Aris Renate en Toni hem van dit voornemen af te brengen. In zijne wanhoop als bet ware vond hij den moed hun de reden voor zijn heengaan mede te deelen maar tegen Toni bleef hij zwijgen zij moest het echter raden daarvan was hij overtuigd. Ook von Prangen als vertrouwde buisvriend, hoorde het en diens levendige, warme belangstelling voor de jonge vrouw, zoowel als voor Arnold, bewogen hem, eene poging te doen om alles in orde te brengen. Hij nam den ouden Aris in den arm en zeide „Het ijs moet breken waarin de arme jonge vrouw als het ware op baren dood wacbt Daar zij baar geheim niet verraden wilmoet zij er van bevrijd worden dat wil zeggenzij moet van baren mandie haar verlaten heeft en met wien zij onder geene omstandigheden meer wil samenleven daaraan valt niet te twijfelen gerechtelijk gescheiden worden. Men moet tevens stap pen doen en daarvoor weet ik de rechte personen om de pauselijke dispensatie voor haar te krijgen opdat zij met Arnold huwen kan. Natuurlijk met Arnold den braven jongen. Zoo bad het toch ook eigenlijk moeten gebeurenindien bij toenmaals nog niet te jong was geweest en die geheimzinnige Bohemer hier niet ter ve-pleging was opgenomen. Ja een geheimzinnig menscbveel is mij nu reeds ver dacht geworden beste Aris en ik zal er achter komen, ik zal er achter komen verlaat u daarop Ik heb reeds sporen en zal er nog wel meer vinden 1" Zijn gelaat straalde zegevierend terwijl bij zich zoo op zijne ambtelijke bekwaamheid beroemde. Zich echter dadelijk herinnerende waarover hij eigenlijk wilde spreken ging hij voort „Zij moet van hem afook tegen haren wil. Nood breekt wetbeste vriend het geidt bier, baar leven te redden en baar eene nieuwe, gelukkige toekomst te verzekeren. Met Arnold Dat hij eene warme genegenheid voor haar koestertach, wie zou dat niet hebben kunnen zien Men zou blind moeten zijnom dat niet optemerken. En me_ en Galicië te moeten verzetten. Hij had toen op matiging aangedrongen en het antwoord was alleszins bevredigend geweest. Hii zou ook in het vervolg zijn invloed in Pruisen ten behoeve der oostenrijksche on derdanen doen gelden. VEREENIGDE STATEN. In het maandelijksch rapport van bet bureau voor landbouw wordt gemeld, dat de oogst van maïs beter is dan sedert 1880 het geval was. Hij is nog iets boven het gemiddelde der laatste 10 jaren. De hoedanigheid is zeer goed in het zuiden middelmatig in bet westen en het midden des land», eenigzins minder in het noorden. In het rap port over katoen wordt verklaard, dat de opbrengst hooger wordt geschat dan in de laatste twee jaren, maar veel kleiner dan in 1880 en 1882 De meeste verhoo ging komt voor in Texas en Georgia. De verhouding was ongunstig in Augustus en September, waardoor vermindering ontstond in Arkansas en Tennessee. STAT EN-GEN ER A AL. Tweede Kamer. Volgens het afdeelings-verslag over Hoofdstuk VIII (Oorlog) werden de wijzigingendoor den minister in de inrichting der begrooting voor 1886 gebracht, algemeen toegejuicht. Men betreurde hetdat er van hein niets te wachten was voor de hervorming der levende strijdkrachten, terwijl hij tevens ongeneigd bleek te zijnde zoo noodige herziening van enkele andere wettenwaarvan de wensctielijk eid onbetwist mag ge acht worden, ter hand te nemen. Het jaar 1836 zal dus, ook in het gunstigste gevalweder voorbijgaan, zonder dat ten be hoeve der levende strijdkrachten iets noeuienswaards verricht is. Dat hij daarin volstrekt geen bezwaar schijnt te zien. was voor sommige leden niet geschikt, om het vertrouwen op zijn beleid te verhoogen. Het was toch niet wel mogelijk, in de toevoeging van officie ren en onderofficieren van het leger als adviseurs bij de oefe ningen der schutterijen, zooals die thans wordt voorgesteld, een ernstigen maatregel te zien. Algemeen was men bovendien van oordeel, dat geen ongeschikter tijdstip kon worden ge kozen om aan dergelijke plannen uitvoering te geven dan juist het tegenwoordige, nu over de door de regeering aangeboden voorstellen tot grondwets-herziening reeds verslag uitgebracht was en bijgevolg vermoedelijk eene beslissing omtrent die voor stellen zou zijn genomen, voordat de plannen der regeering om trent de schutterijen uitvoering hadden erlangd. Vele leden verklaarden zich ook op andere gronden onvoor waardelijk tegen de plannen van den minister. Van de schut terden, beweerden zij. is geene eenigzins bruikbare wapenmacht te vormen, zoodat alle lasten en opofferingen, voor dergelijke diensten aan de bevolking opgelegd, volkomen doelloos moe ten geacht worden. Alleen door eene geheele hervorming der levende strijdkrachten die eerst na herziening der grondwet mogelijk is, kan te dien opzichte een betere toestand intreden. Enkele leden waren echter van een under gevoelen. Hoewel den voorgestelden maairegel als een palliatief en niet eene afdoende oplossing van het vraagstuk achtendewas toch. naar zij opmerktenelke poging om de geoefendheid en militaire bruikbaarheid der schutterijen te verhoogen, een plicht der regeering, die toejuiching verdiende. Ten slotte gaf de overgroote meerderheid der leden, waar onder ook voorstanders van de plannen der regeeringdie vrouw Horak Is zij eerst uiuar vrij en gescheiden dan gaat het van zelf, en de wensch, eene nieuwe toe komst te zien aanbreken komt dan ook wel in ver vuiling. Iniien de meisch werkelyk een geheel nieuw leveu kan beginnen met nieuwe gevoelensdan ver bleekt weldra de herinnering aan het oude. Alzoo, dixi Zonder genade nu op Toni losgestormd opdat zij in de scheiding bewillige. Als ztj ja zegt dan zal ik het wel in orde maken nu even goed onder het groothertogelijk badensch gezag als onder het keizerlijk- oostenrjjksch zaliger." Inderdaad volgde men nu den raad van von Prangen. Vader, dochter en neef, of juister gezegd minnaar, vereenigden zich nu tot eene goedgemeende samen zwering om op Toni storm te loopen teneinde van haar te verkrijgen dat zij scheiding aanvroeg. Men begon voorzichtigmaar werd steeds dringender, zonder echter de bijgedachte aan een tweede huwelijk uit te spreken. Te vergeefs Toni weigerde en bleef weigeren, totdat men eindelijk alle pogingen moest opgeven ten einde haar lijden niet te verzwaren. Want zij 1 ed smartelijk onder dien aandrangte meer daar zij Imar hart geen lucht kon geven. Zij wilde niet zeggen dat zij deze scheiding innig begeerde, maar dat zij terugschrikte voor het proces, omdat het haar onmogelijk scheen, om daarbij niet te liegen wat de reden der vlucht van haren man betrof, noch de geringste aanleidmg te geven, dat bij als de voormalige roover kon worden verraden. Wan neer hij de galg hal verdiend zij, zijne vrouwwat zij nu eenmaal was, wilde hem er niet aan brengen. Toen deed Arnold eindt lijk, wat hij zich had voor genomen ten einde zijne wanhopige liefde te ontvluchten en Toni's vrede door zijn lijden dat zij wel begreep niet nog meer te verstoren. En het was nu Toni die alleen hare goedkeuring over zijn voornemen te kennen gaf. Maar welk eeoen zwaren strijd had haar hart daarbij te strijden Hoe smartelijk was baar ge voel in tegenspraak met het afscheidswoord, dat zij

Alkmaarsche Courant | 1885 | | pagina 1