321e Staatsloterij. Nr. 10113 25000 Nr. 2515 1500 Ns. 1970 en 14535 1000Ns. 12169 en 205S6 400Nr. 754 200 Ns. 4224 4861 6780 7590 863113872 17095 en 18970 100. üiilegyafiflctK Btricitiitti. ra« boek KI 1868, koeien van gekr. ras boek K II, 3 stuks. De provincie Noordholland had hiervan het grootste getal ingeschreven n.l. 236 stieren en 1562 koeien. De heer J. v. d. Breggen Azn. te Waddings veen nam zijne benoeming tot commissaris niet aan en de vereeniging verloor den heer M. van Doorninck door den dood. De heer Herm. F. Bultman werd tot 2en voorzitter benoemd in de plaats van den heer C. J. van der Oudermeulen, die aftrad. De geldelijke toe stand der vereeniging was gunstig en de verkoop van exemplaren van het stamboek neemt voortdurend toe. Yan vele zijden was het bestuur opmerkzaam gemaakt, dat het inrichten der vereeniging met provinciale af- deelingen gewenscht werd daar men anders te wachten had dat andere stamboeken zouden worden opgericht. Daarom stelde het bestuur eenige wijzigingen in de sta tuten en in de bepalingen voor het opnemen en in schrijven van vee voor. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot in ontvangst op 19595.67, voordeelig saldo 5205.85. De contributie van 1449 leden bedroeg f 3622; de inschrijving van vee in de stamboeken f 10755. De begrooting voor 1886 sloot in ontvangst en uitgaaf op 19300.85. Nadat de hoofdstrekking der door het bestuur voor gestelde wijzigingen uiteengezet was, hierop neerkomende, dat bedoeld werd 1°. krachtiger ontwikkeling te be vorderen door verlaging der kosten aan het lidmaat schap en de inschrijving verbonden 2°. het doe! der vereeniging te bereiken en het toezieht te vergrooten door het vestiged van afdeelingendie in beperkten kring werken 3°. de stamboeken in deelen te splitsen, opdat hij die in een zuiver provinciaal verslag belang stelteen eenvoudig overzicht verkrijgt van het in die provincie aanwezig stamboek-vee; 4°. meer algemeene bekendmaking en gevolgelijk uitbreiding van de ver eeniging in die provinciën waar veehouderij niet in de eerste plaats op den voorgrond treedt. Het verschil tusschen de bestuurswijzigingen en de ingediende amendementen liep hoofdzakelijk over de vraag of men slechts één afdeeling in elke provincie zou oprichtenof de gelegenheid openlaten meer af deelingen te stichten. Ook was er verschil van meening betredende het overdragen van de kosten van inspectie op de afdeelingenwaartegen het hoofdbestuur bezwaar had. De uitkomst der besprekingen wasdat besloten werd, in iedere provincie eene afdeeling op te richten en elke afdeeling, hoe klein ook, het recht had een commissaris naar de algemeene vergadering af te vaar digen. Tot commissarissen werden verkozen, in plaats van de heeren T. W. baron van der Borch te Zavenbergen J. Wit Az. te Midwoud, M. van Doorninck te Deven ter en J. van der Breggen Azn. te Waddingsveen, de heeren bn. van Brienen van de Groote Lindt te Clin- gendaal, W. G. Boele te Kampen, L. Magnóe te Hom en I. L. T. Groneman te Wieringerwaard. Amsterdam werd aangewezen tot plaats voor de vol gende algemeene vergadering. De leden van den raad der gemeente Koedijk bezochten den 27 Leiden, Voorschoten en Naaldwijk ten einde persoonlijk inlichtingen in te winnen omtrent de drie onderwijzers, die op de voordracht zijn geplaatst ter benoeming tot hoofd der school in hunne gemeente. Den 27 is te 's Gravenhage aanbesteed het bouwen eener B. K. kerk met torenpastorie achtergebouw enz. in de van der Duijnstraat te 's Gravenhage ter vervanging van het bestaande houten kerkgebouw. Laagste inschrijver was de heer J. Slenters te Haarlem voor 165.120. Den 27 zijn te Amsterdam van de 8 geëxamineer- den 4 als onderwyzer toegelaten, namelijk J. Hagenaar, Th. de GrootJ. Buwalda en T. Brandenburg te Haarlem. Den 28 slaagden de heeren J. P. Griss te Amsterdam en L. Hooftman te Naarden. Den 27 is te 'a Gravenhage ministerraad gehouden. Tot heemraad van den polder Heer Hugowaard is den 27 herkozen de heer Jn. Winkel en in plaats van den heer W. Vader de heer. Jb. Smit Cz. Den 27 des avonds Bloeg in de vest bij de Wetering schans te Amsterdam een roeibootje om twee personen redden zich zelf en een derde werd gered. En de moeder van Stella en Bella sloot het vrouwe lijk veemgericht„Zij verstaat de kunst niet om met hee ren om te gaan. Wat geeft haar nu hare geleerdheid Wilt ge niet eens op het terras gaan wandelen?'' Hiermede wendde zy zich tot hare dochters en schikte de lange bruine vlechten terechtterwijl haar oog den afstand tusschen baar en den zwijgend voor zich uit- zienden Bartenstein mat. Betty en Heddy begaven zich op weg; langzamerhand sloegen nog andere dames denzelfden weg in; een stoet van jonge schoonheden trok eindelijk Witold voorbij. Hoevele vergeet-mij-niet- en violenoogjes zag Melanie steelegewijze op hem gericht 1 Alle onder de kanten fichus kloppende hartjes waren bereid hem te troosten. En lieten ongelukkige minnaars zich niet gaarne troosten? Eenige professors kwamen aan den anderen kant bij elkander. De blikken van den physioloog volgden de jonge dames en zich tot zijne collega's wendende sprak hij met een satiriek lachje „Hen bemerkt dat de leeuw van het gezelschap weder vakant is. Het koor der moeders rust de dochterscharen tot den strijd om den man uit." De anderdie een reis om de wereld gemaakt had, lachte. „In China voert men de overtollige jonge meisjes uitin Turkije biedt men ze aan, hier voert men ze aan. Overal dezelfde zaak, slechts een anderen vorm." De rector magnificus was minder goed gestemd. Terwijl hij een sigaar opstak merkte hij blijkbaar spijtig op: „In de zaak Clusius contra Bartenstein had ik wel gewenschtdat de tot onzen kring behoorende dame iets voorzichtiger te werk gegaan was. Zij heeft onze goede verstandhouding met het militair element die toch voor alles behouden moet wordenop het spel gezet. Eene kleine verkoeling is reeds merkbaar. f ordt vervolgd. Als een niet ongunstig teeken des tydavoor Langedijk althans, kan worden vermeld, dat den 27' te Oudkarspel in openbare veiling verkocht zijn 6 bun ders land voor ruim 13000. Den 27 werden de leden der koninklijke familie, daaronder begrepen bet prinsesje, door de talrijke menig'e by hare aankomst te Amsterdam zeer toegejuicht. Toen de Koning het prinsesje op bet balkon vertoonde, was de geestdrift vrij algemeen. De Koninginvergezeld van eene hofdamereed even na hare aankomst ten paleize naar het Amstelhotelom de Koningin van Zweden te begroeten. Beide Koninginnen ontmoetten elkaar in de Utrechtsche straatwaarop Koningin Emma overstapte en met de Koningin van Zweden naar het Amstelhotel terugreed. Later bracht de Koningin van Zweden een bezoek aan de Koningin ten paleize. Den 28 gaf de Koning aan tal van autoriteiten gehoor en ging de Koningin achtereenvolgend bezoeken de bewaarschool voor minvermogende israëlieten aan de Bapenburgeratraat, een paar woningen der vereeniging ter verkrijging van eigene woningen aan de Czar Pe terstraat en het Luthersche diaconie weeshuis. Het prinsesje bezocht voor twaalven Artis. De Staatscourant van den 27 bevat eene tabel met de statistieken van de geboorten en der sterfte naar den leeftijd en de oorzaken van den dood in Nederland over 1885. Den 28 was de heer L. A. van Haaften te Sliedrecht voor 94300 laagste inschrijver naar het uitvoeren der normaliseeringswerken van de Waal en de heer A. Volkor Lzn. te Sliedrecht voor f 112000 naar het baggorwerk op het benedendeel van de Nieuwe Merwede tot 1 Maart 1887. Bij de den 28 te St. Pankras gehouden verkie zing zijn tot leden van het bestuur voor den polder Vroonermeer verkozen de beeren Jb, Stam Jnz.en J. Oud, beiden te Koedijk. Den 28 is door het min sterie van waterstaat handel en nijverheid aanbesteed het uitvoeren van her stellingen en vernieuwingen aan de Bijksrivierwerken in de Noord, de Oude Maas, het Mollegat, de Dordt- sche Kil en het Spui, behoorende tot de werken der Dordtsche waterwegen, met het onderhoud dier werken van 1 Juli 1886 tot en met 30 Juni 1887. Minste,in schrijver de heer G. de Hoogte Gorinehem voor 23,330,de uitvoering van baggerwerk op het be nedendeel der Nieuwe Merwede gedeeltelijk door mid del van rijks stoombaggervaartuigen, met de bediening en het onderhoud dier vaartuigen tot en met 1 Maart 1887. (Baming ƒ139,000,— Minste inschrijver de heer A. Volker Lzn te Sliedrecht, voor 112,000,het maken van elf kribben, het verlengen van eene bestaan de krib en het maken van glooiingen van 4 op 1 aan vier bestaande kribben tot verbetering van den Gel- derscheu IJsel, beneden Olsttusschen de kilometer- raaien 79 en 81. Minste inschrijver de heer J. L. Pauwen te Pannerden voor 12,298,het verrichten van baggerwerk tot verbetering van het vaarwater tusschen de beide leidammen in het Zwol- sche Diep en daarbuiten in zee in de provincie Overijsel. Minste inschrijver de heer A. Q. Huijskes te Hedelvoor 0,54% per kub. meterhet maken van bijgebouwen op het station Kesteren. Minste in schrijver -de heer L. J. Metzte Zaltbommelvoor ƒ26,987; het maken van een toegangsweg met afraste ringen en overwegafsluitingen op het station Geldermai- sen. Minste inschrijver de heer D. W. Bloem te Weurt voor 5777.50. Ter tentoonstellingdoor de vereeniging tot ont wikkeling van den landbouw in Hollands Noorder kwartier, den 26 Mei, des middags te 12 uur te Scba- gen te houden, zullen kunnen worden ingezonden een- en tweejarige stieren, benevens vaarzen die ge kalfd hebben en pinken allen afstammende van de in 1883 en 1884 van wege de vereeniging gestationeerd geweest zijnde stieren. Dezelfden, waaraan die voorwaarde niet gesteld wordt. Colleotiën vee, Bestaande uittwee tweejarige, twee driejarige en twee vier- of meerjarige, bij den inzender geboren door hem gefokte, afgekalfd hebbende stam boekkoeien. Inzenders voor dit nummer moeten bij aangifte een op zegel geschreven verklaring overleggen, waaruit blijkt, dat het vee bij hen geboren en door hen gefokt is. De handteekening moet door den burgemeester hunner woonplaats gelegaliseerd zijn. Voor de beste vier ooien met hare lammerenvan zuiver Texelsch kortstaart ras, Voor de beste vier ooien met hare lammeren van gekruist Texelsch ras. Voor den besten ram, van zuiver Texelsch kortstaart ras. Voor den besten ram, van gekruist Texelsch ras. Aangiften kunnen tot en met Woensdag 19 Mei ge schieden by den secretaris-penningmeesterden heer W. Teengs te Wieringerwaard. Aan deze tentoonstelling zal door de afdeeling Soha- gen der Hollandsche Maatschappij van Landbouw worden toegevoegd eene tentoonstelling van in April gemaakte fabriekskaas waarop kunnen worden ingezonden Stapels van 200 stuks kleine Edammer kaas. Idem van 70 stuks middelbare kaas. Voor deze afdeeling moeten de aangiften geschieden aan don heer P. BuisJz., te Schagen vóór of op Woens dag 19 Mei. Tot opluistering der tentoonstelling heeft de Har moniekapel van Schagen hare medewerking toegezegd, terwijl des avonds de mannenzangvereeniging „Euterpe" een concert geven zal. Bij de verkiezing voor een lid van den gemeen teraad te Zijpeter vervanging van wijlen den heer J. Brommerwaren den 27 uitgebracht 72 geldige stemmen, waarvan 46 op Jb. Zeeman, 15 op G. P. de Wit, 8 op C. Groenveld en op drie anderen 1 stem alzoo verkozen de heer. J. Zeeman. Tot onderwijzeres te Heiloo is benoemd mej. S. H. Bok van Amsterdam. Te Tessel zijn tot candidaten voor het lidmaat schap der Provinciale Staten gesteld de heeren D. C. Loman en C. Keyzer. Te Callantsoog is tot lid van den gemeenteraaa gekozen de heer G. Bademakerin plaats van ded heer M. P. T. Previnaire die voor die benoeming had bedankt. Gekozen tot hoofdingeland van den Westwouder- polder, gem. Akersloot de heer S. Kalverboer. Beroepen bij de ned. herv. gemeente te Kolhorn dr. P. Immink te Bergen (N. H - Te Schagen wordt blijkens aankondiging van burg. en weth. bericht dat de concessionaris der gas fabriek met 6 Mei eindigt meer gas te maken of te leverendat de gemeenteraad dat recht van den con cessionaris heeft erkend en de gasverbruikers dus na dien dag op andere wijze in de verlichting hunner perceelen moeten voorzien. De door het genootschap Oeconomia Enchusana uitgeloofde prijs van 75 voor den grootsten aanvoer der ter groote veemarkt is behaald door den heer G. Beerepoot te Binnewijzend voor zyne 46 aangevoerde stuks en de premie van f 25 voor het grootste aantal gekochte runderen door den heer J. Greiner. De schenking van den heer Domela Nieuwenhuis te 's Gravenhage voor een Socialistengebouw te Am sterdam wordt thans weder tegengesproken. De heer mr. J. baron van der Feltz te Voorst is hoogstaangeslagene in 's rijks directe belastingen voor Gelderland voor 5432.73 laagst aangeslagene is de heer W. H. van Braam te Arnhem voor 638.88. In die voor Zeeland zijn het de heeren mr. C. van der Lek de Clercq Zierikzee voor 4214.61 en mr. J, G. van DeinseHulst voor 609.63. De nieuwe reddingsboot door den scheepsbouw meester Zwanenburg te Texel op last van het plaatse lijk bestuur over de reddingsmiddelen der N.- en Z.-Hol landsche Bedding-Maatschappij ontworpen en vervaar digd is gereed. De boot heeft den vorm eener noorsche vlet is langs de zijden van een breeden kurken rand voorzien en heeft van binnen een aantal lncht- kasteu van zink vervaardigd. Met zekerheid kan over de zeewaardigheid dezer reddingsbootdie zeer afwijkt van de aan onze kust bestaande modellen niets gezegd worden. Evenwel zijn de zeelieden die de boot zagen van oordeel, dat de zeewaardigheid van het nieuwe red dingsvaartuig aanmerkelijk grooter zal zijn dan van de thans gebruikte reddingsbooten. De arr. rechtbank te Amsterdam heeft de plei dooien in zake de firma de Bruijn en Zoon eigenaars der vroegere gasfabriek tegen de gemeente Amsterdam, bepaald op den 16 November en zoo noodig volgende dagen. Gedurende de Paaschdagen zijn aan het station der Hollandsche Spoorwegmaatschappij te Amsterdam 23610 plaatskaartjes voor de verschillende lijnen afge geven aan de beide stations der Bijnspoorwegmaat- schappij 4883 stuks. De 20 laatste werkstakers uit de fabrieken van de firma Begout, te Maastricht, hebben den arbeid hervat. Xe Enschedé hebben de werkstakende arbeiders uit de fabriek der heeren J. F. Scholten en Zoon de arbeid hervat op de door deze firma gestelde voor waarden na op verziek vau den burgemeester in het bezit van de vroegere touwen te zijn gesteld. Vijf der wevers zijn echter niet weder toegelaten. Van den heer mr. S. van Houten is no. 17 zijner staatkundige brieven verschenen, waarin hij met nadruk wijst op de noodzakelijkheid van uitbreiding van het kiesrecht tot den gezeten werkman en op de wensche- lijkheid om dit als wachtwoord bij de aanstaande ver kiezingen te gebruiken. lederen candidaat moet, naar des heeren van Houten meeningop dit punt eene geloofsbelijdenis worden afgevorderd. In een volgend nummer komen wij uitvoeriger op dezen brief terug. 3e klasse, 2e lijst, 28 April. 3e klasse, 3e lijst, 29 April. No. 7258 2000. Donderdag 29 April. Amsterdam. Uit Batavia ontvangen telegrammen melden, dat de vulkaan Smeroe (in Probolingo) tot uit barsting gekomen is. Amsterdam. Van de 8voor onderwijzer geëxa- mineerden zijn 2 geslaagd D. Bouman en J. van Amstel beiden te Haarlem. 's Gravenhage. Naar men verneemtzal het mi nisterie vooreerst ongewijzigd blijven. Gravenhage. Wij vernemen dat het thans officieel isdat het ministerie het verzoek om ontslag heeft ingetrokken. Eene kamerontbinding zou niet zijn te wachten maar eene nieuwe kiestabel zou [worden voorbereid. Berlijn. De russische Keizer blijft tot half Mei te Livadia; de reis naar de Don-kozakken is voor goed opgegeven. Weenen. De Vorst der Bulgaren onderneemt eene reis naar Oost-Bumelie om de agitatie aldaar te doen bedaren. In de plaats van den heer H. S. Loran, zijn aan de Bijks normaalschool alhier benoemd de heer A.Lim burg, hoofd der christelijke school, tot leeraar in de wiskunde en de heer J. Ham, van Zuidscharwoude, tot leeraar in de fransche taal. Tot kapitein k la suite bij de d.d. schutterij alhier is benoemd de heer J. J. Paehligen bevorderd tot eersten luitenant de heer H. J. Ansingh. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD. 89 April. Pieter Smit en Anna de Vries.

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 2