De heer E. Kiderlen Jr. ran Rotterdam heeft den 22 in het Alexander-paleis te Londen bij eenen internationalen wielerawedatryd waar Engeland Schotland Ierland, Belgie en Nederland vertegenwoordigd wareneen eersten prijs gewonnen in een driewielerswedstrijd van 5 mijlen en een tweeden prijs in eenen dergelyken wedstrijd van 2 mijlen. In den nacht van den 22 op den 23 en den 23 heerschten boven ons land verschillende zware onwe- dersdie belangrijke onheilen veroorzaakten. In den Weemselermolen bij Albergen (Overijsel) werd in eene hut een polderwerker met vrouw en kind doodgeslagen en te Ellemeet in zijne legerstede een man wiens broederdie naast hem sliepmede getroffen werd. Te Ylissingen en te Lunteren werd een paard in de weide doodgeslagen. Te Herwen bij Zevenaar, te Heenvliette Tubbergen en te Maaswiel brandde eene boerenwoning af. Te Vlachtwedde eene boeren plaats met een paardeen stier en 9 kalveren. Te Breda viel eene geweldige hagelbui. Bij het door de zeilvereeniging „Voorwaarts" te Amsterdam op den 23 gehouden waterfeestbestaan hebbende in het in den laatsten tijd in onbruik ge raakte ringzeilen waarbij men met een vóór aan het vaartuig verbonden pen in een langwerpigen smallen ring most geraken is de gouden medalje gewonnen met de Betsy van den heer H. Leenhart Avis te Zaan dam de zilveren modalje met de Neptunus van den heer K. A. Dekker te Zaandjjk en de bronzen medalje met de Wilhelmina van den heer M. Grootes Jr. te "Westzaan. De aandeelhouders in de nieuw opgerichte Rijper stoombootmaatschappij hebben den 23 met de door hen aangekochte stoomboot „Courier" een proeftocht naar Zaandam gedaan. Na aldaar eeigen tijd vertoefd en o. a. het huisje van Czaar Peter bezichtigd te hebben, keerden zij met muziek aan boord naar Rijp terug. Den 24 is de bootdie tweemaal daags tusschen Avenhorn en Wormerveer v. v. vaart, voor het publiek in gebruik gesteld. De gemeenteraad te Helder heeft den 24 eene door Burg. en Wetb. ingediende suppletoire begrooting met 6 tegen 5 stemmen verworpende meerderheid verschilde van gevoelen omtrent de noodzakelijkheid van de daarop aangewezen openbare werken. Tot hoofd der gemeente-school No. 1 op het Koe gras te Helder is den 24 benoemd de heer W. Wes tendorp, onderwijzer te Nieuwerarastel, met 6 stemmen tegen 4 op den heer P. Klok te Rijswijk, 2en kandidaat op de voordracht. No. 3 was de heer P. Butter te IJmuiden. Te Helder schijnen de raadsleden per rijtuig naar de vergadering te worden gebrachtalthans in de zit ting van den 24 heeft een raadslid zich beklaagd dat hij niet was afgehaald en dat hij, daarop wachtende, te laat in de vergadering verschoen om nog aan eene be noeming deel te nemen. Den 24 is te Enkhuizen door den rechter van instructie uit Alkmaar een plaatselijk onderzoek inge steld naar eenen aldaar gopleegden diefstal met binnen- braak. Te Volendam is den 24 het gezin van den kaste lein Spaander, bestaande uit 10 personen, ziek geworden van het gebruik van varkensvleesch datden 22 be zorgd tot den 24 in eene kast gestaan had zonder zout en door de warmte bedorven was geraakt. Bij de herstemming voor lid van den gemeente raad van Graft op den 25 zijn 47 stemmen uit gebracht. Daarvan heeft de heer W. Koppen 26 en de heer P. J. Potgieser 21 stemmen op zich ver- eenigd zoodat eerstgenoemde verkozen is. Den 25 is te Hoorn tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer B. Hoogeboom (lib.) ingenieur van 's rijks waterstaat met 290 st. tegen 161 op den heer W. Schermer (kath Den 25 is te Helder bij herstemming tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer J. Verfaille, met 167 stemmen tegen 101 op den heer J. G. R. Vos. Bij de herstemming voor leden der prov. staten Het werd steeds donkerder. Langzamerhand kwamen er nog meer lieden op het strand eveneens de thuis komst van familie of vrienden verwachtende. Elsje zag hunne bezorgheid en hare eigen angst nam hierdoor toe zij hield zich echter goed en sprak den een en ander nog moed is. Het wegstuivende schuim der bran ding maakte zelfs hare wangen vochtig en vloog haar bijtend in de oogen. „Er zijn nog enkele van onze lieden buiten aan het visschen", zeide een van Elsjes kennissen. „Als zij maar behouden terugkomen Wat denkt gij er van Romili „Nu ik ben liever aan den vasten waldan daar buiten in die waschtobbe", antwoordde deze. „Maar veel gevaar zal er toch niet zijn." „Gij zijt zeker bezorgd om Stepban, juffrouw Elsje." „Om Stepban 1" antwoordde Elsje snibbig. „Stephan is stuurman op de bark „Josephine" en zal met de kleine Meeuw ook wel terecht kunnen." „Nu nu er is reeds menig kapitein van de groote vaart in eene kleine boot verdronken." Elsje keerde zich misnoegd van den spreker af. Op dit oogenblik liep op een afstand een boot op het strand. Het waren de verwachte visschers. Zij hadden buiten voor de zandbank een omgeslagen vaartuig gezien. Ely en Elsje kwamen ademloos aanloopen. „De Meeuw P Eggers boot „Neen een van de overzijde. De Albatros." „Ik had het wel vermoed", sprak Ely getroffen. Daarna liep hij met Elsje nog een eind langs het strand op en nederdoch te vergeefsnog altijd bleef Stephans boot onzichtbaar. Juist bevonden zij zich bij een in zee uitstekende landtongwaarachter het water betrekkelijk rustig was. „Laten wij hier een vuur aanleggen" riep Elsje plot seling. „Spoed u Ely daar ligt hout genoeg in het rond. Hebt gij uw vuurslag by uP Haastig begon zij de stukken drijfhout bijeen te op den 25 zijn gekozen te Enkhuizen de heeren R. Kooyman en J. Zijpliberalen, met 761 en 675 stem men de heeren Baggerman van Houweningen en J. Blom, katholiek, bekwamen 631 en 59S stemmente Amersfoort werd het aftredende liberale lid vervan gen door een katholiek, te Nijmegen en te Hulst door een anti-revolutionair te Zwolle en te Enschede werd een en te Heerenveen werden twee liberale leden her kozen; te Alfen werd het aftredende antirevolutionaire lid vervangen door een katholiek en te Ommen herkozen. Te 's Gravenhage werd een conservatief herkozen. Den 25 zijn te Hoorn voor lid der prov. staten in plaats van wijlen den heer P. Brinkerink 815 stem men uitgebracht. Er moet herstemd worden tusschen de heeren Jb. Blom, burgemeester van Westwoud, ka tholiek met 275 en J. A. Heule te Hoorn, liberaal, met 197 stemmen. Verder waren uitgebracht op de heeren C. Boldingh Gz. (lib.) te Hoorn 169 en C. Spaans (lib.) burgemeester van Avenhorn 134 stemmen. Den 25 werden bij de verkiezing voor een lid van den gemeenteraad te Akersloot 85 stemmen uit gebracht, waarvan de heer J. Graftdijk 32 en de heer P. Mul 15 stemmen bekwam, zoodat herstemming moet plaats hebben. Te Helder is den 25 gekozen tot lid der pro vinciale staten de heer D. C. Loman (lib.), burgemeester van Texel, met 264 stemmen- Den 25 is bij herstemming tot lid van den ge meenteraad te Texel gekozen de heer T. Mz. Zijm met 114 stemmen, tegen 81 op den heer August Keijser. De geschorste kerkeraadsleden te Amsterdam heb ben van het provinciaal kerkbestuur den 25 het volgende schrijven ontvangen Het Provinciaal Kerkbestuur van Noordholland. Geroepen ingevolge het laatste lid van art. 47 van het reglement voor kerkelijk opzicht en tucht, om ken nis te nemen van en te oordeelen over het feit dat gij in de vergadering van den Algemeenen Kerkeraad der Nederd. Hervormde Gemeente te Amsterdam van den 14 December 1885 als lid van dien Kerkeraad zoudt hebben medegewerkt tot de aanneming alstoen van de in druk hierbij gaande „Wijzigingen en Bijvoe gingen in r.et Algemeen Reglement en Instructie voor de Commissie tot het Bestuur over de Kerkgebouwen, GoederenFondsen en Inkomsten der Nederd. Hervormde Gemeente te Amsterdam", in welk feit zou zijn gelegen verstoring van orde en vergrijp in de uitoefening van eene kerkelijke betrekking Ontvangen hebbende eene „Memorie van Considera- :iën", zooals daaronder staat opgemaakt te Amster dam den 5 April 1886 in eene bijeenkomst van de provisioneel geschorste Kerkeraadsleden, en uit hunnen naam geteekend door de HH. P. van Son, J. Bechthold en W. F. Buré Brengt u in herinneringdat voormelde Memorie strijdt met het voorschrift van art. 9 van het reglement voor kerkelijk opzicht en tuchtvolgens hetwelk alle ingediende stukken door de belanghebbenden zeiven onder teekend moeten zijn. En stelt u ter beantwoording voor de volgende vraag Hebt Gij ale lid van den Algemeenen Kerkeraad te Amsterdam in de vergadering van dien Kerkeraad van den 14den December 1885 gestemd voor de toen aan genomen in druk hierbij gaande Wijzigingen en Bij voegingen in het Algemeen Reglement en Instructie voor de Commissie tot het bestuur over de Kerkgebouicen GoederenFondsen en Inkomsten der Nederduitsche Hervormde Gemeente te Amsterdam Het Provinciaal Kerkbestuur heeft deze vraag doen afdrukken onder bijgaanden afdruk van bedoelde „Wij zigingen en Bijvoegingen" dd. 14 December 1885 en noodigt U uitUw stellig antwoord onder die vraag aldaar te plaatsen en te onderteekenen en daarna die bijlage van de tegenwoordige aanschrijving aan het Provinciaal Kerkbestuur te doen terugkomen binnen zeven dagen na heden. Den 25 is te ruim half 5 des na niddags een felle brand uitgebroken op de villa Sink-Helena aan denKinder- huissingel te Haarlem, bewoond door den heer de Waard, zoekenterwijl Ely even ijverig planken en stukken van balken aansleeptedoor de springvloeden waren deze zoover op het strand gespoeld dat de gewone vloed ze niet weder vlot maken kon. Elsje breidde baren mantel beschermend tegen den wind uitterwijl Ely een vuur aanstakdat weldra door den storm aange blazen in den donkeren avond een gloeiend schijnsel over de woeste golven wierp. „Zoo" sprak Ely, „dit is een vuur dat den schepen, die nog buiten zijn wel vertellen zalhoe zij de bran ding moeten vermijden. Voor Stephan Eggers is het signaal overbodigwant dio kent aan deze zijde van de bank eiken waterdroppel bij zijn doopnaam." In den vollen, rooden gloed van het wachtvuur stond Elsje met gevouwen handen naar buiten in de duisternis te starenEly stond op eenigen afstand achter haar. Langzamerhand verzamelde de andere op het Btrand wachtende lieden zich ook om het vuuren daar elk hunner zijn best deed het aan te houdenbegon het door den stormwind aangewakkerd steeds feller te bran den tot het een regen van vonken door de lucht dreef en de kokende golven op enkele plaatsen kleurde als schuimend bloed. Plotseling richtten zich aller oogen op een schim die in de verte uit de duisternis te voorschijn kwam. Was het een zeil? Was het een golf? Zy naderde snelnam by het roode schijnsel van het vuur duidelijke vormen aan vertoonde zich nu op den top eener golf om een oogenblik als door den vloed verzwolgen te verdwijnen. Het spattend schuim werd links en rechts gedeeld en in snelle vaart, terwijl alle planken kraakten, gleed Eggers boot op hst strand. Een luid geroep verwelkomde hem. „Dat waj een stout stuk 1" riep Ely. „Ach GodEr zijn er twee. Zij brengen hem 1» makelaar, welke vermoedelijk ontstaan is door een gebrek aan den schoorsteen op eene bovenkamer. De bovenste verdieping brandde geheel uit en bet benedenhuis be kwam veel brandschade. In het koninklijk besluit tot uitvoering der conversie-wet is de bij art. 2 dier wet bedoelde termijn, binnen welken houders van 4 pets. Staatsschuld zich voor de aflossing hunner vordering hebben te verklaren, vastgesteld op zestien dageningaande den 31 tot en met den 15 Junide verklaring tot aflossing kan ingeleverd worden bij den agent van het ministerie van finanoiën te Amsterdam en bij de betaalmeesters in de hoofdplaatsen der provinciën en te Rotterdam. Zydie hunne inschrijvingen op het grootboek der 4 pets. nationale schuld tegen 3% pets. grootboek of hunne 4 pots. schuldbekentenissen (leeningen 1878, 18831884 en Kanaal-Maatschappij), tegen 3ft pets. schuldbekentenissen van bedragen verlangen te ver wisselen behoeven binnen dien termijn geene forma liteiten hoegenaamd te vervullen en kannen die verwisseling na 1 Juli a. s. doen bewerkstelligen door bankierscommissionairs enz.die daarvoor van den Staat ontvangen het 'U pet. provisiebedoeld by art. 12 der wet. De dagwaarop het rentegenot ad 4 pet. van de geconverteerde 4 pets. Staatsschuld ophoudt, is bepaald op 30 Juni 1886. De heer jhr. C. van Citters burgemeester van Purmerend, heeft bedankt voor de kandidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamerhem van ver schillende zijden en o.a. ook door de kiesvereeniging „Plicht en Recht" te Purmerend aangeboden. Bij herstemming is tot lid van den gemeenteraad te Wijk aan Zee en Duin gekozen de heer H. Scholts Hz. met 27 stemmen. De minister van staat min. van binnenl. zaken de heer Heemskerk, vertrekt deze week voor omstreeks 4 weken naar Aken tot het ondergaan eener gezond heidskuur. Juist twee maanden geleden werd de kaastabriek de Hoop aan den Zuiderweg in de Beemster aanbesteed en thans is zij reeds sedert een paar dagen voltooid en in volle werking. De architect, de heer H. P. van den Aardweg te Purmerend en de aannemer, de heer R. K. Kopp3n te West-Graftdijk, mogen met de meeste voldoening op hun werk terugzien. Tot secretaris-penningmeester van den polder de Kwadijkerkoog is herbenoemd de heer H. F. van Sandwijk. Benoemd tot kapelaan te Castricum de heer C. J. P. Fokkes thans in Nieuwe Niedorp te 't Veld. De arr. rechtbank te Amsterdam heeft Thomas Clifford den amerikaan die voor eenigen tijd in de Gasthuismolensteeg den knecht van een effectenhan delaar eene som gelds poogde te ontrollen tot een jaar celstraf veroordeeld. Te Hoogeveen hing in een herberg een geweer. Op de vraag van een bezoekereen jongmenschof het geladen wasantwoordde het aldaar aanwezige meisjedat zy het niet wist. Toen hij daarop het geweer van den muur nam ging het plotseling af met het noodlottig gevolg dat het meisje in de borst getroffen werd en spoedig overleed. De jongeling gaf der justitie zelf kennis van het gebeurde. Den 1 Juni wordt het station Haarlem—Bolwerk op de lijn Haarlem—Zandvoort opgeheven. - De Haarlemsche Tramwegtnaatschappij vervoerde in 1885 442778 reizigers. De paarden kostten f 0,93 per dag. De aandeelhouders ontvangen 2 pet. van hun kapitaal. Het hoogheemraadschap Waterland heefc aanbe steed het leveren van puin en steen en het verzwaren en vergrooten van den Noorder IJ- en Zeedijk. Laagste in schrijver was de heer C. Blankevoort te Monniken i am voor f 2375 voor het eerste en f 13500 voor het tweede werk. Het landgoed Klarenbeek te Velp heeft opgebracht ruim 400.000. De heer Lups, eigenaar van Biljoen, heeft het huis van Klarenbeek en de Bekenkamp met de terreinen langs den Velperweg gekocht voor/132111 en f 62555 de gemeente Arnhem het bosch van Kla renbeek met de „Steenen Tafel" voor f 178.790. riep Elsjeterwijl zij haar gelaat aan Ely's schouder verborg. Hij sloeg zijn arm om haar heen daar het hem scheenals zou zij ineenzinken. Niemand had haren kreet gehoorddoch allen zagen hoe zij zich aan Ely drukte. Ook Stephan zag hetdadelijk daarop hoorde zij zijne stem luid klinken. Hij sprak wel Diet tot haardoch tot de omstanders. De dokter klopte haar echter op den schouderhief haar doodsbleek gelaat op en keek haar lachende aan. „Wat scheelt uElsje Zijn wij dan het aankijken niet waard Kom geef mij een arm wij zijn vroolijk en gezond." Elsje zag op keerde zich om en wikkelde zich dicht in haren mantel. „Waar is Stephan, dokter?" fluisterde zij. Maar de dokter hoorde dit niet door het loeien van den Btorm en vervolgde „Het verwondert u misschien dat ik hier weder terug ben Jaom de waarheid te zeggenonze jonge vriend hier had mij reeds bij de afvaart eenigszins bang gemaakt. Ik word geen waterrat meer op mijn ouden dagdat zie ik wel. Toen de storm mij te hevig werd, heb ik Eggers bij leven en dood bezworen voor den wind weder terug te loopen." „Jadokteranders waren wy reeds lang aan de overzijde", riep Stephandie juist kwam aanloopen „Of beneden by de haaien", antwoordde de dokter lachende. „Nu begint het ook nog te regenen", riep Elsje alsof er niets gebeurd was. „Kom dokterkunt gij hard loopen? Anders wordt ik door en door nat." „O gij kleine egoist", antwoordde de dokter. „Wat moeten wij dan wel zeggenStephan en ik die reeds lang geen droogen draad aan het lijf hebben „Hoho Ik kan niet meer 1 Ge moet toch be denken dat wij niet voor den wind door het zand zeilen." Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 2