FEUILLETON. Aan het Strand. No» 68. Acht en tachtigste Jaargang. i886. WOENSDAG 9 J U IN I. Prijs der gewone Advertentiën: Officieel ©ebeelte. •SCHUTTERIJ. ISnitgalatifo. 7) VLKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsd&g-, Donderdag- 6Q Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 8 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele Rijk f 1, De 3 nummers f 0.06. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HEBMs. COS- TEB ZOON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR verwittigen den ingeschrevenen voor de Schutterij van dil jaar: dat de alphabetische naamlijst van de personen, die aan de loting van dit jaar zullen deelnemen, voor een ieder ter inzage ligt ter gemeente-secretarievan heden tot den dag der loting op alle werkdagen, des morgens van 9 tot 2 uur, opdat een ieder in staat zou zijn, om, zoo op die lijst eenige personen of om standigheden mochten voorkomendie daarop nog zouden be- kooren te worden aangeteekeud of daarvan weggelaten, daarvan aan de commissie, bedoeld bij art. 11 der wet, bij de loting kennis te geven met last, zich op Dinsdag, 22 Juni e, k., des namiddags te 6 urente bevinden op het raadhuis dezer gemeenteten einde aldaar voor de dienst der schutterij te loten, enrede nen van vrijstelling hebbende, die alsdan op te geven, alsmede om de bewyzen tot hare staving en bij de wet gevorderd voor zooveel noodig, uiterlijk binnen drie dagen na de loting over te leggen aan het bestuur der ge meente. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PON i. 8 Juni 1886. De Secretaris, NU 110UT VAN DER VEEN. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de 2e helft der maand Maart 1886 N. Uoes Amsterdam LoefBoskoopJ. M. H. Goes 's GravenhageJ. de Groot, Oterleek; Klaas Stroet, Westzaan. \an het hulpkantoor: Egmond aan Zee; A. Gravemaker, Amsterdam; Bakker SchutScheveningen. O u d o r p Dirk van Liepen Koog-Zaandijk. Rustenburg: J. Ponk Alkmaar. Verzonden geweest naar B e 1 g i e Van het hulpkantoor Scharwoude: J. Luyten, Brussel. BELGIE, De advokaat Defuisseaux is na zijne ver oordeeling ontvlucht, ENGELAND. De jury te Londen heeft Henry Andrewsdie in het bezit gevonden was van eenige rossische banknoten vac 100 roebels en andere papieren van waardedoor de heeren Blijdenstein Co. te Londen verzonden aan den heer Löwenberg te Berlijn, den 8 of 9 April gestolen uit de brievenmail der S »uth Eastern spoorwegmaatschappij, aan dien diefstal schul dig verklaard en veroordeeld tot 8 jaren tuchthuisstraf. Hoogerh u is. In de vorige week heeft de eerste lezing plaats gehad van een wetsontwerp tot wering van bedrog met boter. Alle vaatjes en kis en met kunstboter moeten de vervaardigers doen stempelen op straffe van zware boete en eventuëele gevangenisstraf. Alle fabriekanten van margarine of oleo margarine moe ten bovendien op een register ingeschreven zijn. Dë kleinhandelaars moeten telkensbij den verkoop van kunstboter dit aan hunne begunstigers bekend maken. FRANKRIJK. Den 2 waren te Decazeville weder 1173 werklieden aan het werk. In de laatste dagen heeft in drie woningen van mijnwerkeradie steeds gedurende de werkstaking gewerkt hebben, eene dyna- Naar het Duitsch van F. MEISTER. Uit al deze bouwstoffen stelde de ambtenaar van het openhaar ministerie zijne aanklacht op. Hij schetste nauwkeurig de gronden, die den beklaagde tot de snoode daad noodzakelijker wijze hadden moeten brengen, sprak ijverig en met groote woorden tot de gezworenen, stelde hun het vreeselijke misdrijf in al zijne naaktheid vooroogen en riep elk in 't bijzonder dreigende de verantwoorde lijkheid voor deD geestdie zij op zich namen als zij zulk eene strafbare daad ongewroken lieten. De gezworen zagen er uitalsof het bloedig schavot reeds voor hen opgeslagen werd. Nu kwam alles op de welbespraaktheid van den verdediger aan en op diens welbekende bekwaamheid zwart wit en wit zwart te praten. Stephan verried door geen gelaatgtrekgeen gebaar den toestand van zijn gemoed. Hij was van den aanvang af, dezelfde gebleven en toen hij uit de gerechtszaal gevoerd werdwas zijn gang zoo rustig zijne houding zoo trotsch en statig als slechts zelden in de vervlogen gelukkiger dagen. Hier eindigden de laatste berichten van het avond blad dat wij in het begin onzer geschiedenis de vrouw van den dokter zagen openvouwen. Mevrouw had de courant gelezen en langzamerhand was het laat geworden. Onder het lezen en het na denken over het gelezene was de tijd verstreken. De Btorm raasde nog met onverminderde kracht; nu scheen mietontplolfiug plaats gehad, zonder belangrijke schade te veroorzaken. Ook heeft men getracht de brug tus- schen Decazeville en Firmy te doen springen. Het metselwerk werd een el in het vierkant vernield. De brug was tijdelijk onbruikbaar. Deu 16 vangt het geding tegen de moordenaars van den ingenieur Watrin aan. De ministerraad heeft den 5 bet wetsvoorstel der commissie uit de Kamer tot verbanning van alle prinsen verworpen, doch zich vereenigd met bet ontwerp, waarbij de verbanning der eigenlijke kroonpretendenten uitge sproken en de regeering gemachtigd wordtom ook andere prinsen het verblijf in Frankrijk te ontzeggen. Yan de 858 gedurende 1S85 in de Morgue te Parijs gebrachte lijken zijn 605 herkend. De commissie uit de Kamer voor het onderzoek vau het wetsvoorstel-Basly tot verbeurdverklaring der goe deren van de prinsen heeft besloten, dat voorstel te scheiden van de wet tot verbanning der prinsen en niet in behandeling te nemen. De gemeenteraad van Parijs heeft den prefect van politie uitgenoodigdzoo spoedig doenlijk een alge- meenen staat der bedelarij aldaar over te leggen. Een lid meende te kunnen bewijzen dat meer dan 8000 menschen te Parijs alleen van bedelen leefden, waarvan de meesten uit de departementen waren gekomen, al waar het bedelen verboden is. Er was zelfs een agent schap waar tegen betaling verkrijgbaar waren de ver zamelde adressen der liefdadigen. De groote verzameling, alle adressen inhoudendekostte f 7,50 4 10 de kleine 50 adressen tellendef 1. De Figaro maakt een aan de Kamer van Afgevaar digden gericht protest van Prins Napoleon openbaar, waarin hij zich beklaagddat een feest in het hötel Galliera van den graaf van Parijswaaraan hij geheel vreemd is geblevenhem plotseling in een erkend pretendent heeft hervormd. H:j is nooit pretendent geweest maar hij zou zich niettemin gewillig eene ver banning getroosten indien hij daardoor kon bijdragen tot de verheffing van Frankrijk. Hij meent echter dat de gevaren voor de republiek voortkwamen nit de gebreken harer grondwetdie door koningsgezinden is vastgesteld, en uit de dwalingen en de handelingen dergenendie haar exploiteerec. Hij eindigt met de vrees te uitendat eene verbanning der prinsen de voorloopster zal ziju van eene wet op de verdachten, van een schrikbewind en een burgeroorlog. Maar het fransche volk zal zich dan ongetwijfeld weldra weder tot zijne ware vrienden wenden. Kamer. De commissie, belast met het onderzoek van het wetsontwerp op de verbanning der prinsen heeft den 7 medegedeelddat het rapport van den heer Maret verworpen was en dat zij zich daarna ver- e nigd had met het vroegere voorstel Floquet, strekkende om de verbanning algemeen te maken. De heer Pelletan was tot rapporteur benoemd. GRIEKENLAND. De vertegenwoordigers der 5 groote mogendheden hebben den 7 aan de grieksche regeering een schrijven overhandigdwaarin de op heffing der blokkade aangekondigd wordt. 't haarals hoorde zij de torenklok slaan; zij luisterde; hol als het geroep van nachtuilen klonken de half weg waaiende slagen door de lucht. Elf uurEene koude rilling overviel haar. Zij stond op en trad aan het venster. Op den hoek der straat brandde nog eene enkele lantaarn. De wind huilde en gierde om de gevels der huizen en in de verte hoorde zij het doffe loeien der branding. Zij drukte haar voorhoofd tegen de glasruitenwaarlangs het regenwater buiten in kleine beekjes naar beneden liep. Zij bedacht of Stephan Eggers nu ook naar den storm luisterdedie tegen de muren zijner gevangenis woeddeen of Elsje Rolling op dit uur misschien ook iu den donkeren nacht naar zee tuurdehuiverende bij het woeste geweld van den wind. Luister klonk dat niet als een haastige hoefslag P Hij is hetDoch neen ook het geratel van wielen hoorde zij op straat en de dokter was toch te paard uitgereden. Maar reeds hield de wagen voor het huis stil, de deur werd opengedaan en klonken er stemmen in de gang. Mevrouw liep haastig de kamer uit en zag hoe de dokter met behulp van een vreemden man een derden persoon de trap opgeleidde en in de logeerkamer bracht. En terwijl zij nog verwonderd dit stond aan te zien en zichzelve geluk wenschte dat zij die kamer juist's mor gens in orde gebracht had riep de dokter haar toe een weinig rooden wijn te warmen; op hetzelfde oogen- blik kwam de onbekende geleider van haren man de trap af en herkende zij in hem den visscherdie den dokter was komen roepen. De man groette haar eer biedig ging naar buiten en bracht Bruin die met de teugels achter aan den wagen gebonden was, naar den staldaarna sprong hij weder op zijnen wagen en reed de straat uit. Een oogenblik daarna verscheen de dokter om wijn te halen. „Is er nog een halve kip van heden middag, Elisabeth:'" vroeg hij zyne vrouw met een van vreugde stralend gelaat. OOSTENKIJK-HONGARIJE. By de onderhande lingen over het nieuwe oostenrijksch-hongaarsche ver gelijk zijn ernstige moeieüjkheden gerezen door den strijd der belangen van Galieie en Hongarije bij de invoerrechten op petroleum. De galicische petroleum is van minder hoedanigheid dan de russische en deze wordt met minder kosten verkregen. De rnssische petroleum wordt over Fiume ingevoerd waar de hongaarsche raffinadeurs haar zuiveren en tot lager prijs dan de gezuiverde galicische aan de markt kannen brengen. Daarbij komtdat de rnssische petroleum geraffineerd wordt ingevoerdmaar door eene ver- valsching het aanzien van ruwe petroleum verkrijgt en dan een lager invoerrecht betaalthoewel de hon gaarsche raffinadeurs weinig moeite behoeven te doen, om haar verder geheel te zuiveren. In het ontwerp van het nieuwe vergelijkthans iu eene commissie van het oostenrijksche huis van afgevaardigden aan hangig wordt die toestand bestendigdwaaraan de polen een eind willen maken. Zij zijn daar 58 afgevaardigden sterk en vormen met de linkerzijde de meerderheid. De linkerzijde heeft een amende ment voorgesteld dat het bezwaar der galicische polen uit den weg ruimt, maar de minister van financien, hoewel zei' poolheeft daarvan eene portefeuille-zaak gemaakt en graai' Taaffe, de minister-presidentschijnt mede te zullen aftreden, mocht dat amendement aange nomen worden. Men tracut thans tot overeenstemming te geraken op dezen grondslag, dat op de ruwe petroleum f 2 recht zat worden geheven. Het oostenrijksche Huis van Afgevaardigden heeft den 2 het wetsontwerp betreffende de verzekering van werklieden tegen ongelukken bij tweede lezing aange nomen. Over art. 17bepalendedat de werkgevers 90 pet. en de werklieden 10 pet. der assurantie-premie zouden betalen werd lang beraadslaagd. De leden der oppositie verlangden dat de werklieJen van alle betaling vrijgesteld zouden wordenmaar een in dien geest gesteld voorste! werd met 133 tegen 122 stemmen verworpen. PORTUGAL. Den 5 had te Lissabon eene vecht partij plaats tussehen soldaten der burgerwacht en artilleristenwaaraan slechts door tusschenkomst der cavalerie een einde kou worden gemaaktwaarbij eenige manschappen gekwetst werden. Het volk trok partij voor de artilleristen tegen de burgerwacht. YEREENIGDE STATEN. Den 2 is te Washington, des avonds te 7 uurin allen eenvoud het huwelijk van president Cleveland met mej. Folsom voltrokken. Na de huwelijksvoltrekking had een souper plaats waaraan 28 personen deel namen. De jonggehuwden brengen de eerste weken te Desrpark in de Alleghany- bergen van Maryland door. De Senaat heeft een wetsontwerp aangenomen, waarbij bepaald isom het landbezit van vreemdelingen in Amerika tegen te gaandat niemanddie geen ameri- kaansch burger isnoch op wettige wijze het voor nemen te kennen heeft gegeven, dit te worden, voortaan Mevrouw die volstrekt niet begreep wat er eigenlijk gebeurdehaalde het gevraagde spoedig uit de provi siekamer. „Geef maar hier", sprak de dokter en begon het vleeseh af te snijden. „Het zal hem geen kwaad doen" vervolgde hij. „Wij moeten hem ondanks alles, morgen op de been helpen." „Maar is die kip dan niet voor uzelf?" vroeg mevrouw. „Maak u daarover niet bezorgdik vind wel iets te eten. Ziezoo dat is klaar „Maar manlief, gij zijt uzelf niet van blijdschap Men zou bijna geloovendat een rid in een stikdon- keren nacht door regen en wind bijzonder opwekkend voor u is." „Juist, kind. Klein slim wijfje! Zie, ik zou zelfs heden niet willen ruilen met den man van wien het lied zegt dat hij zoo heerlijk op de wereld leeft." Nu schikte hij de stukjes vleeseh op het bord en strooide er zorgvuldig zout over. „Ik vreesmandat het heden niet heel pluis bij u is. Wat hebt gij toch boven?" „Vraag liever wien. Maar nu marsch naar bed Ik moet opblijven. Ik spreek heden geen enkel woord meer met ulievewant als &ij u opwindtslaapt gy niet en ik wil dat gij morgen vroeg op post zijt om eene reis met mij te doen." „Eene reis? Waarheen? Hoe lang? Wat moet ik medenemen „Eene reis jawaarheen gaat u niets aan hoe lang dat hangt van de omstandigheden af. Ik neem een schoonen boord en een zakdoek mede. Gij kunt dien grooten, met ijzer beslageneikenhouten koffer medenemendie tot nog toe eiken pakjesdrager de ruggegraat gebroken heeft." „Onzinman. Alsof een pakjesdrager een rugge graat heeft." „Jadat behoort nu eenmaal tot de zwakheden van die lui Hoorde storm bedaartmorgen mooi weer.... Nu? Wat staat gy nog te kijken?" riep de

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 1