No. 76. Acht en tachtigste Jaargang. 1886. FEUILLETON. Mevr. Harrington's geheim. V R IJ D A G 25 JUNI. Prijs der gewone Advertentiën: BnUtuiawb. Naar het Engelsch. Eene waarschuwing en eene schipbreuk. Btttntnlanb. ALK1HAARSCHE COUR ANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond, uitgegeven. Abonnementsprijs per 8 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele Rijk f 1, De 3 nummers f 006. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. DUITSCHLAND. De Keizer ia den 20 in gezond heid te Eais aangekomen. BEIEREN. In de den 21 door de Eerste Kamer gebonden zitting waren ai de prinsen de ministers en bijna alle leden van de Kamer aanwezig. De beer Neumaijr gaf verslag van den arbeid der geheime com missie. Hij seide, hoe uit verschillende mededeelingen gebleken was, dat de ziekte des Konings langzamerhand uit zucht tot eenzaamheid ontstaan was. Vervolgens had zich een vervolgingswaanzin ontwikkeld welke eindelijk tot de uitvoering van het noodlottig besluit leidde. Hij voerde tot staving van deze voor stelling taïryke voorbeelden aan. Zoo bad de Koning zijn stalmeester Horn tweemaal naar het eiland Capri gezonden om voor de electrische verlichting der blauwe grot te zorgen. Da bezorging der staatszaken had hij in den laatsten tijd geheel aan zijn stalpersoneel over gelaten o. a. ook het belangrijk schrijven van het geheele ministerie, dat den 7 Mei tot hem gericht werd. Hij had eens het plan gemaakt om Beieren te verko«pen, ten einde een staat met absolute heerschappij te kunnen boopen. Met algemeene stemmen werd het voorstel der commissie tot bekrachtiging van het regentschap aangenomen en het voorstel betreffende de civiele lijst van den regent naar de financiëeie comm ssie verwezen. De Voorzitter achtte het wenschelijballe mogelijke voorstellen betreffende de uitlegging van het grondwetsartikel, volgens hetwelk ambtenaren gedurende het regentschap niet voor goed kunnen worden aangesteldnaar de vereenigde com- missiën te verwijzen. De geheime commissie der 2e Kamer heeft met alge meene stemmen beslotenhet regentschap goed te keuren. De openbare zitting der Kamer is op den 26 bepaald. ENGELAND. Den 20 is Koningin Victoria het 20 jaar harer regeering ingetreden. Minister Gladstone heeft in eene zijner redevoeringen te Edinfeurg voorspelddat da verkiezingen hem 40 stemmen meerderheid zouden verschaffen. Bij de laatste verkiezingen stemden de ieren in Engeland voor de tories en verzekerden hun daardoor 40 zetels iu het parlement. Deze zetels moeten de tories verliezen, nu alle aanhangers van Parnell de regeeringskandidaten zullen steunen. Hij rekende dus op 351 vóór- en 311 tegenstanders. De heer Chamberlain heeft in eene voor zijne kiezers te Birmingham gehouden redevoering de hoop uitge sproken dat de liberale partij weer vereenigd worde. Die hereeniging achtte hij volstrekt niet onmogelijk wanneer de regeering, aan het bewind blijvende, een ander ontwerp indiende, waarbij rekening werd gehouden met de bezwaren van hem en de liberalen die zich in deze iersche zaak van de regeering afgescheiden hadden. 5) HOOFDSTUK IV. „Gij schijnt goede vrienden met mijnheer Harrington", zeide Horatia dien avond tot hare jonge vriendin. „Jaen hij was inderdaad zeer oplettend jegens u ook Horry", antwoordde Miss Engelbach opgeruimd als wenschte zij elk vermoeden af te wenden, de kennis making met den heer in kwestie voor haar genoegen alleen te willen voortzetten. „Zeker hij was zeer aardig. Toen ik hem voor 't eerst sprakscheen hij tamelijk norseh maar nu is hij veel beleefder." „Misschien vond hij het niet goed dat gij hem be- danktet voor wat hij gedaan haden daar hij niet u redde „Hij dacht het toch wel. In allen gevalletoen gij zooeven van het ongeluk en de redding spraaktmoe digde hij n bijna aanen scheen blijde u aan de Amerikaansche dames te hooren vertellen hoe stout moedig hij u redde. Maar komaan Zijt gij niet van plan u uit te kleeden, Lily? Het is bijna middernacht!" „Neen, ik zal het niet doen. Ik ben van plan om drie uur op dek te gaan." „Op dek in het midden van den nacht Waarom? Om het landschap te zien „Jamaar het zal niet midden in den nacht zijn lieve", antwoordde Miss Engelbach zacht. „Het zal dag zijn of dit ongeveer worden." „Ik begrijp u niet Lily", zeide Miss Acidowne. H o o g e r h u i s. Bij de artikelsgewijze behandeling van het wetsontwerp betreffende de vorkiezingskosten werd het artikel geschraptbepalende dat die kosten door de plaatselijke besturen en niet meer door de kandidaten gedragen zullen worden. Het wetsontwerp tot het verleenen van vergoeding bij schade door oproer werd goedgekeurd. De arti kelsgewijze behandeling van dat op de wijp.rechten liep af. Ierland. Een politieagent te Belfastdie onlangs tegen de volksmenigte wat te kras handelde, zal wegens moord vervolgd worden. FRANKRIJK. De wet tot verbanning der prinsen is den 23 afgekondigd. Prins Yietor Bonaparte is dien dag naar Brussel vertrokken. Hij werd door een vijf tiental zijner voornaamste aanhangers tot aan die stad vergezeld. Bij het vertrek van den trein werd door eenige bonapartistea de kreet van leve de Keizer aan geheven terwijl andere floten of leve de republiek riepen. Eenige personen werden gevangen genomen. Prins Napoleon is naar Genève gegaan. De graaf van Parijs en zijn zoon begaven zich den 24 naar Engeland. Senaat. Bij de den 22 voortgezette beraadslaging over het wetsontwerp tot verbanning der prinsen voerde de minister-president de Freycinet het woord. Hij ver klaarde dab geen enkele regeering een andere regee-, ring naast zich kan dulden Hij aanvaardde de volle verantwoordelijkheid van het wetsontwerp en kwam op tegen het verwijt als zou hij voor den drang der on verzoenlijker! zwichten. Hij hield vol, dat het gemeene recht op de prinsen toepasselijk wasmaar verwierp den maatregel van verbeurdverklaring. Hij eindigde zijne rede met een beroep op de republikeinsche senaats leden die tegen het ontwerp mochten gestemd zijn ter wille van de hoogste belangen der republiek. Art. I van het wetsontwerp werd daarop aangenomen met 137 tegen 122 steramen. Ten slotte werd bij geheime stemming met 141 tegen 107 Btemmen het ontwerp goedgekeurd zooals de Kamer het had vastgesteld. Deze uitslag werd door de linkerzijde met toejuichingen begroet. Kamer. Den 21 heeft zij zich met 268 tegen 256 stemmen vereenigd met het gevoelen der regeering omtrent buitenlandsche suiker, in strijd met het ge voelen der commissie. De linkerzijde begroette dat besluit met toejuichingen. In strijd met het gevoelen der regeering is den 22 met 302 tegen 227 stemmen bepaald dat het ontwerp betreffende den surtax op granen onmiddellijk aan de orde zal worden gesteld. GRIEKENLAND. De Kamer is tot den 22 Octo ber uiteengegaan, nadat nog goedgekeurd was de door den minister Tricoupis voorgestelde wet, waarbij het regent schap toevertrouwd wordt aan den ministerraad voor den tijd dat de Koning die eene buitenlandsche reis gaat ondernemen afwezig is. „Ik vermoed dat mijnheer Harrington u op dit idee gebracht heelt." „Ik was bet reeds van planvoor ik mijnheer Har rington ontmoetteHorry. De kapitein vertelde mjj dat er een tooverachtig schoon landschap aan bet einde van het meer Wettern is met eenige merkwaardige doorgangen tusschen de rotsen; daarop beloofde ik hem op dek te zullen komen, als ik wakker was." „Ja, natuurlijk niet als gij sliept, dat begrijp ik. Ge zijt zeer dwaas, Lily. Ge zult kou vatten en waar schijnlijk niets zien. Denkt gij dat ik mede ga „Niet tenzij gij lust gevoelt. De kapitein zal wel zorg voor mij dragen en er zullen ook anderen zijn, denk ik. Ik zal veilig genoeg zijn." „Dat hoop ik", antwoordde Miss Acidowne droog. „Horatia, als gij zoo spreekt, wil ik niet eens gaan." „Zeer goed, lieve, ik begrijp, dat gij verstandig genoeg zijt. Het is eene eigenaardige zaak voor een jong meisje om op dek te gaan en een heer te ontmoeten met wien zij pas gisteren kennis gemaakt hebt en nog wel in het water." „Wat voor kwaads steekt daar in?" vroeg de andere uitdagend. „Kwaad mijn waarde Lily of Gretchen indien gij dien naam verkiest kwaad natuurlijk niet. Maar mijnheer Harrington kan van uwe welwillendheid meer denken dan gijen het is beter voorzichtig te zijn totdat gij weet wie hij is." „Het komt er niet op aanwie hij isHij is een gentleman en daar wij morgenavond te Gothenburg van elkaar afscheid zullen nemen vraag ik waar het kwaad is „Ik herbaal dat er geen kwaad in steekt. Maar veronderstel eens dat hij dezelfde man bleek te zijn van wien gij mij verteldet de neef van Aaron Har rington die u zoo wreed aan uw lot overliet „Dan zou ik hem haten! Hij beloofde mij mijn vriend te zijn. Hij zeide, dat hij mij zou helpen als ik hulp uoodig had. Ik sekreet hem denkende dat de goed- SPANJE. Het door den minister van marine aan gekondigde wetsontwerp tot hervorming der vloot is bij de Cortes ingediend. Voor het bouwen van oorlogs schepen in 4 jaren wordt f 108.000,000 aangevraagd. VEREENIGDE STATEN. De Senaat heeft de wet goedgekeurd waarbij besloten is tot het houden eener internationale conferentie der vertegenwoordigers van alle amerikaansche volkeren op 1 Oct. 1887 te Washing ton, ter bespreking van de belangen, der amerikaansche staten en de middelen, waardoor deze bevorderd kunnen wórden. Den 18 i3 in de kap van den Rottermolen aan den Amsterdamschen straatweg nabij Haltweg door den bewoner het lijk gevonden van een infanterist van het 4e regement te Haarlem, dat reeds eenige dagen daar gehangen had. Bij kon. besluit van den 18 is bepaalddat te Vreeswijk een postkantoor zal worden gevestigd op een nader te bepalen tijdstip. Bij kon. besluit van den 18 is de heer W. Jz. Hofdijk leeraar in de nederl. taal en letterkunde aan bet gymnasium te Amsterdam benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen leeuw. In den nacht van 18 op den 19 zijn te Gulpen voor de derde keer in 3 jaren tijdsjuist op hetzelfde tijdstip, even vóór de kermis, de offerbuasen in de r. k. kerk opengebroken en geledigd. Het Hof heeft voor den tijd van 14 dagen in gegaan den 19 den lichten rouw aangenomen wegens het overlijden van den Koning van Beieren. De gemeenteraad van Sneek heeft den 19 beslo ten den gasprijs met 1 Januari 1887 te verminderen van f 0.08 op f 0.07 per knb. el en om de verbrui kers vrij te stellen van de betaling van meterhuur. Op een verzoek om f 200 subsidie voor de harddraverij- vereeniging werd afwijzend beschikter werd de heltt toegestaan, In den laten avond van den 20 werden op de boerderij van den landbouwer J. Bark te Sloterdijk twee personen op heeterdaad betraptdie bezig waren met zich door inbraak toegang tot de woning te ver schaffen. Het werkvolk nam ze voorloopig in verzekerde bewaring en leverde ze later aan de politie over. Ds. J. Herman de Ridder, wien op zijn verzoek met ingang van 1 Juli emeritaat is verleend nam den 20 afscheid van de Remonetrantsch gereformeerde gemeente te 's Gravenhage waar hij 33 van de 45 jaren het leeraarsambt vervulde. Den 21 des avon is heeft een landbouwer te Gorinehem zijne vrouwwaarmede hij twist had met een mes eene diepe wonde onder het hart toegebracht, aan de gevolgen waarvan zij spoedig overleed. Hij is aangehouden. heid, die hij jegens mij getoond had, toen ik nog kind waszou hebben voortgeduurd. Maar ik heb nooit één woord van hem vernomen en als hij John Har rington is Zij zweeg. De man had haar leven gered Zij stelde reeds rneer belang in hem dan zij dacht, en toch waren zij en John Harrington jongelieden, die het allermiust recht hadden liefdesbetrekkingen aan te knoopen. Het zou eene aanleiding tot een vergrijp kunnen zijn, hetwelk zij behoorden te voorkomen. „Nu, indien hij het is wat dan?" vroeg Miss Acidowne. „Dan zal ik hem haten - en hem toonen dat ik dit doe", antwoordde Miss Engelbach opgewonden. „Intussehen zou ik u aanraden naar bed te gaan"; zeide de oudere dame, „gij kunt, indien het noodig ie, hem morgenochtend wel de reden zeggen." „Jaik geloof ook niet, dat hij er zich iets om be kommeren zal of ik boven ben of niet. Goeden nacht, Harry." „Goeden nacht", antwoordde hare vriendin. En met deze wisseling van beleefdheden hield het gesprek op. Om drie uur stond Harrington op, kleedde zich aan en stak zijn cognacflesch in zijn zak. Hij betrad het dek. Twea dames stonden reeds bij den kapitein op de brug. Dit deed den jongen man zeer veel genoegen. Bij het aanbreken van den dageraad zou hij' in die 8choone romantische omgeving geheel uitsluitend het gezelschap van een meisje mogen genietenwaarover hij reeds zeer gunstig dacht. Harrington geloofde weinig aan liefde op het eerste gezichtmaar aan de andere zijdegegeven een bevallig, ontwikkeld meisje op eene stoombootwaar men drie dagen lang niets anders te doen heeft dan te eten, lezen en slapen, zal gewoonlijk bet gevolg hiervan zijneen gevoel van toegenegenheid een verlangen om in haar gezelschap te zijn en een even sterke tegenzin, om te scheiden zon der iets teeders gezegd te hebben. Harrington gevoelde zich aangetrokken door de schoone

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 1