No. 79. Acht en tachtigste Jaargang 1886. FEUILLETON. Mevr. Harrington's geheim. V 11 IJ D A G 2 JULI. Prijs der gewone Advertentiën: Bnittniatsb. Naar het Enjrelsch. Uitslag: herstemmingen. JLKM U8SCBEC0ÜBANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 8 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door net geheele Bijk f 1, De 3 nummers f 0.08. AR. ia Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HEBMs. C08- TEB ZOON. DUITSCHLAND. Aan het sociaal-demokratische lid vaa den rijksdag Singer is het verblijf te Berlijn ont zegd van den 26 af. PEUISEN. Huis van Afgevaardigden. Den 28 is met 141 tegen 139 stemmen de kreits- en provinciale wet voor Westfalen goedgekeurd zooals ztj door het Heerenhuis gewijzigd was. BEIEBEN. Prins Lnitpold heeft den 2S te Hunchen den eed als regent afgelegd. De voorzitter der le Kamerbaron ven Frauckenstein, sprak hem toe, ver klarende, dat het beiersche volk, na het droevig ver lies, dat het met het koninklijk huis geleden had, vo! vertrouwen in zijn persoon het regentschap begroette. De vergadering stemde iu met bet drievoudig „Hoch" op den regent, waarmede hij zijne toespraak geëindigd had. De Prins zeide in zijn antwoord o.a.„De Voor zienigheid heeft mij nog in den avond van mijn leven „den zwaren plicht opgelegd de teugels der regeering „te aanvaarden moge het mij vergund zijn om tot „heil van het trouwe beiersche volk te kunnen werken. „Ziedaar mijn vurigsten wenseh dat geve God De gebeurtenissen in deze maand hebben de opbrengst van het telegraafkantoor te Munehen f 42000 hooger doen klimmen dan gewoonlijk per maand ontvangen wordt. FBANKBIJK. Het manifest van den graaf van Parijs is bij duizendtallen op het platteland verspreid waar de bevolking het zeer kalm opgenomen heeft Senaat. Den 29 werd de overeenkomst toe re geling der telegramtarieven in Sept. 1885 op de con ferentie te Berlijn vastgesteld, goedgekeurd. Het voor stel tot goedkeuring eener eerste leening voor de stad Parijs van f 125,000,000 werd aangenomen. De hertog van Aumale en de prins van Joinville zijn te Chantilly aangekomen. De onlangs wegens het bekende spoorwegongeluk veroordeelde stationschef Chapnis te Monto-Carlo is te Nizza gevangen gezetmaar na twee dagen op vrije voeten gesteld krachtens door den Yorst van Monaco verleende kwijtschelding van straf. Op 30 Mei telde de bevolking te Parijs 2.256.080 inwoners tegen 2.239.928 in 1881. Den 27 hadden twee verkiezingen voor den Senaat plaats. In het departement der Noorderkusten is de koningsgezinde candidaat Huon de Penanster met 739 van de 1259 Btemmen gekozen. De verkiezing ge schiedde ter vervanging van een bonapartistdie in 1885 762 stemmen bekwam. In het departement Corrèze moest een onafzetbaar lid worden vervangen. Daar waren acht repubiikeinsche en andere kandidaten. De opportunist de Sal werd bij derde stemming met 413 van de 715 stemmen gekozen. 8) HOOFDSTUK YI. Een gevaarlijk avontuur. Wij verlieten John Edward Harrington aan den oever van het Wetter-meer in gezelschap van ver scheidene passagiers van de Minerva en moeten nu tot die schilderachtige omgeving terugkeeren om een avontuur te verbalendat den jongen erfgenaam overkwam. Het afbrengen der boot van de rots duurde ge- ruimen tijd en niet voordat bijna alle tilbare have er nitgebracht wasen de machine met volle kracht achteruit werkte, slaagde men er eindelijk in na een opont- houd van vijf uur. Hierna moesten aiie voorwerpen en goederen weder op hunne plaats gebrachtde lading en de bagage weder ingeladen worden en zoodoende was er geen vooruitzicht, om te vertrekken vóór dat de namiddag voor een groot gedeelte verstreken zou zijn. Terwijl de kapitein en de bemanning druk bezig waren de boot in orde te brengen bevonden de pas sagiers zich aan wal onder een geïmproviseerde veld tent een scherm van noodzeilen waar zij bediend werden door Lovisa en bare mede-hofmeesteres. Het was een warme en bijzonder stille dag; toen het later werd, besloten de „verworpelingen", zooals zjj zich noem den, een pic-nic te houden. Het noodige werd weder van de boot gebaald en men zat gezellig bijeen. Het was werkelijk genoegelijk, dit uit verschillende nationaliteiten bestaande gezelschap. Een paar spraken ITALIË. Bij de behandeling van het regeerings- voerstel over de voorloopige kredieten op de staatsbe- grooting heeft de Kamer met 220 tegen 153 stemmen eene motie aangenomen waarbij volkomen vertrouwen in het ministerie betuigd wordt. BUSLAND. Het dagblad van St. Petersburg be schouwt de openbare overtreding van Turkije's rechten en de besluiten der europeesche conferentie te Sofia zonder dat de Porte zich hierover gebelgd toont als een bewijs, dat de Sultan het met den vorst van Bul garije eens schijnt te zijn. Niemand zegt dat blad kan natuurlijk het gevaar miskennen, dat eene dergelijke bedenkelijke aanmoediging ten gevolge kan hebben maar natuurlijk is het Buslands taak niet om als de eenige verdediger van de besluiten der mogendheden op te treden. AUSTBALIE. Den 18 April, te 4 uur 's namiddags, brak te Honolulu hoofdstad van het rijkje Hawaü (Sandwicli-Eilanden) een hevige brand uit in de Chi- neesehe wijk bij een bakker die met papier vuur aanmaakte en 't eerst aau de redding zijner zaken van waarde dacht. De eerste pogingen tot blussching door de chineesehe brandpost schijnen gebrekkig geweest te zijnalthans niettegenstaande weldra de andere stoom spuiten hulp verleenden en de troepen zich dapper weerden, geholpen door de bemanning van twee britscbe schepen breidde het vuur zich met ontzettende snel heid in de zeer dicht opeeugebouwde buurt uit. Vooral de in strijd met de wet aanwezige petroleum voedde de vlammen. De gebeele wijk ongeveer 26 bunders groot werd vernield, en ook vele amzienlijke gebouwen, waaronder een openbare school, de oude gevangenis, een kerk, een groot hótel, een bank en de pas voltooide chineesehe club. De rijen zware boomen stuitten gelukkig het vuur en de engel8che matrozen maakten zich verdienstelijk door een kring van huizen om don vuurpoel heen met kruit en dynamiet omver te halen om daardoor de vernieling te beperken. Het postkantoordat gevaar liep was reeds geheel ontruimd maar bleef gespaard. Twee personen kwamen hierbij om het leven. De koning en de ministers spoedden zich naar het terrein van den brand en moedigden de brandweer aan. De 8000 menscbendie van woning en have zijn be roofd, werden in het emigratiegebouw eu de kerken tijdelijk ondergebracht. De inwoners waren vol ijver om de ongelukkigen te helpen eenige dames zorgden, dat het niet aan voedsel ontbrak. De schade wordt op ongeveer 3.000,000 begroot. VEBEENIGDE STATEN. De heer Eandall heeft bij het huis van vertegenwoordigers een voorstel inge diend strekkende tot hervorming van bet bestaande tarief der in- en uitgaande rechten. Hij wenschte eene vermindering der invoerrechten en accijnzeneene wijziging der wetten op de heffing der belastingen; ophef- Engelsch, een paar Zweedscb, anderen „Amerikaansch", sommige Zweedsch en Engelsch, doch allen hadden des te meer genoegen naarmate zij meer moeielijkheid hadden elkander te begrypen j en toen zij allen vereenigd waren heerschte er niettegenstaande de vele en groote verschillen volkomen harmonie tusschen hen en was er werkelijk toegenegenheid onder den gewonen vorm der burgerlijke beleefdheid. Na afloop vau het diner, deed elk der gasten wat hem het best aanstond de een maakte 't zich zoo ge makkelijk mogelijk en stak een sigaar op, de ander maakte een kleine wandeling, al naar verkiezing. Door de wet der natuurlijke aantrekkingskracht waren Har rington en zijne bevallige jonge reisgenoote bijeen ge bleven bij stelde haar een roeitochtje op het meer of eene wandeling door het bosch voor. „Het water ziet er zoo heerlijk uit pleitte hij „dat bet bijna zonde is aan wal te blijven. Gaat gij mede, Miss Engelbach?" „Ja welals gij verzekerd zijtdat er geen gevaar bij ismaar wachtwij hebben van het meer reeds genoeg gehad. Laat ons een tochtje door het bosch maken en langs het kanaal wandelen. De stoomboot zal ons wel inhalen." „Zooala gij wilt", antwoordde hjj. „Ik ben tot nw dienst't zal zeer warm op het meer zijn. Zijt gij ge reed p" Hij was wel wat teleurgesteld over hare keus. „Ik moest eerst even Miss Acidowne gaan zeggen, dat wij heen gaan dan zal zij niet ongerust wezen sprak zij. „Ik kom oogenblikkelijk terug." Vijf minuten zeven tien minuten verliepen, voor zij terugkwam. Toen zij eindelijk kwam zag zij er verstoord uitzij had blijkbaar eenige tegenspraak ondervonden. „Het spijt mij dat ik u heb laten wachten myn heer Harring on. Mies Acidowne beknorde mii, omdat ik met u medeging maar „Gij zijt toch gekomen viel hij baar op een wel wat triompheerenden toon in de rede „Goed zoo fing der inlandsche belastingen van allerlei aard op tabak en van alle wetten, waarbij de verkoop en de aanplant van tabak beperkt worden. Dit ontwerp dat op 1 Januari a s in werking zou treden, zou eene vermin dering der staatsinkomsten met 35 millioen dollars ten gevolge hebben. De aanneming van dit voorstel wordt zoo goed als onmogelijk geacht. Tweede Kamer. Zuidhor n. Kiezers 1551. Den 15 zijn van 1016 geldige stemmen uitgebracht 497 op het oud lid mr. E. J. J. B. Cremers (lib.), 284 op mr. U. H. Huber (a.), en 230 op K. P. Feringa (a!g. stemr.) Den 29, toen 1075 geldige stemmen uitgebracht zijn, werd gekozen: mr. E. J. J. B. Cremers met 675 stemmanmr. Huber bekwam 40Q stemmen. Haarlemmermeer. Kiezers 1762. Den 15 waren van 1445 stemmen 698 op het ond-lid den heer mr. Beekers (kath.), 547 op den heer H. F. Buitman (lib.) en 190 op den heer W. Hovy (a.) uit gebracht. Den 29, toen 1531 geldige stemmen uitgebracht werden is gekozen .- mr. B e e k e r 8 met 845 stemmen; de heer Bultman bekwam 685 stemmen. Leiden. Kiezers 32S7. Den 15 zijn uitgebracht 2901 geldige stemmen waarvan op mr. H. van Limburg Stirum (lib.) 1041 op den heer mr. J. P. Smeeie (kat1014; op J. Binkes Borger (lib.) 952op het oud-lid O. baron van Wassenaer van Catwijck (a.) 920 stemmen. Den 29 zijn 3020 geldige stemmen uitgebracht. Gekozen baron van Wassenaer met 1898 en mr. Smeeie met 1515 stemmen. De heer van Limburg Stiram verkieeg 1338de heer Binkes Borger 1068 stemmen. Den heer mr. J. C. van Eyk gewezen leeraar aan de afdeeling indische taal land- en volkenkunde van het gymnasium Willem III te Batavia, laatstelijk met verlof in Nederland is bij kon. besluit vau den 26 op zijn verzoek eersol ontslag verleend uit 's lands dienst. Ditk van Steen oud 15 jaren kantoorbediende bij de firma A. Noorduijn en Zoon te Nijmegen, heeft zich den 26 schuldig gemaakt, aan misbruik van ver trouwen ten nadeele dier firma door het zich toeëi- generi van een hem ter aauteekening ter hand gestel den brief aan het adres van Lippman Bosenthal Co. te Amsterdam inhoudende f 14300 aan bankbil jetten en wel 1 van 1000, 44 van f 300 en 1 van f 100, alsmede een kassiersbriefje getrokken door Hope Co. te Amsterdam op de Associatie cassa aldaar, groot f 231.37. Waarschijnlijk is bij den 27 met een „Jamaar alleenomdat ik er niet van hond mijn eigen weg niet te mogen gaan. Als ik eenmaal besluit iets te doendoe ik het en des te stelligerals ik tegengewerkt word. Ik zou nu liever alleen gegaan zijn dan in het geheel niet." Harrington gevoelde zich niet zoo gevleid als hij zich in den beginne verbeeld had en juiebte haar besluit nog slechts flauwtjes toe. „Ik weet niet of wij gelijk hebben", vervolgde zij „maar als gij niet bevreesd zijtben ik het ook niet." „Volstrekt niet, dat verzeker ik u. Nu, welken weg „O, het bosch door. Wij moeten het meer in den rug houden en aan het kanaal by de molens uitkomen. „Komaan, voorwaarts. Mag ik u mijn arm aanbieden?" „Dank u, nu nog niet, misschien later met genoe gen. Het is aardig", vervolgde Miss Engelbach„ik ben benieuwd wat men in Engeland van mij denken zou als men my zoo met u zag wegloopen „Zij zouden denken dat is een gelukkig man die zulk bekoorlijk gezelschap heeft", antwoordde hijmet een glimlach onder de parasol ziendedie zij zoo net vasthield. „Men zou zeggen „Dat ik ongepast vrij ben en mij niet als eene dame ge draag, denk ik. Maar denkt gij, dat ik iets geef om wat „men zegt?" Ik veracht „Tante Babbel" en baar soort." „Volkomen gelijk", antwoordde hij haastig. „Ik ook." „Gij ook?" vroeg zij hem strak aanziende. „Dat had ik niet gedacht." „Waarom niet?" vroeg hijverwonderd over haar gezegde. „Omdat gij tot die mannen behoortdie op den schijn afgaan. Gij spreekt minachtend van onderwij zeressen, omdat zij hun brood moeten verdienen, alsof daar iets onteerends insteekt. Gij stondt de arme Miss Acidowne kwalijk te woord „Ik verzeker nMiss Engelbach dat ik dit niet deed. Ik werd slechts teleurgesteld." „Waarom? Is het eene leven niet evengoed a's het andere

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 1