No. 84. Acht en tachtigste Jaargang. 1886 FEUILLETON. Mevr. Harrington's geheim. WOENSDAG IA JUL I. Prijs der gewone Advertentiën: 0fftcië(l ©ebeelte. BniUttlattb. Naar liet Engelsch. 13) Eene opheldering. 33iuti£nlaa&. ALKMAARSCHE COUR ANT Deze Courant wordt BittS&Sg-, DoHderdag- en Saterdagavond uitgegeven. Abonnemcntsprija par 8 maanden voor Alkmaar f 9,80; franco door bet geheele Bijk f ls De 3 nummers 0.08. llliflllll i ÏAr ia -v Per regel f 0,15. Qroote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HEBMs. GOS- TEB ZOON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennisdatovereenkomstig art. 17 der wet van 14 September 1866 (Stbl. No. 138), door ben is herzien en heden vastgesteld de lijst, bevattende de namen der inwoners, die in aanmerking komen voor bet verleenen van inkwartiering en onderhoud van militairen en paarden, welke lijst aangeplakt en ter inzage voor een ieder is nedergelegd ter gemeente-secretarie gedurende 14 dagen na heden. Bezwaren tegen die lijst kunnen schriftelijk worden ingediend binnen ééne maand na beden. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, Alkmaar, A. MACLAINE PON T. 12 Juli 1886. De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. BELGIE. De heer Malou hoofd der katholieke partij laatstelijk lid van den Senaatvroeger minister president en herhaaldelijk minister in de mioisteriën der rechterzijde is den 11 in den ouderdom van 76 jaren overleden op zijn landgoed Wol awe. Bij koninklijk besluit is bepaald dat te Gent, onder den naam van koninklijke Ylaamsche akadetnie voor taal- en letterkunde, eene akademie van letterkundigen en ge'eerden zal worden opgericht welke ten doel heeft de studie en de beoefening der nederlandsche taal- en letterkunde. Onder het beschermheerschap van den Koning zal zij bestaan uit1°. 25 gewone leden, waar van 20 Belgen moeten zijn in Belgie gedomicilieerd terwijl de overigen uit de nederlandsche letterkundigen en geleerden die in Belgie wonen, gekozen kunnen worden 2°. honoraire leden binnen- en buitenslands; 3°. buitengewone correspondeerende leden. De benoe ming der eerste achttien leden geschiedt door den Koning. Latere benoemingen van gewone honoraire en cor responderende leden geschieden door de gewone Jeden en worden onderworpen aan de goedkeuring van den Koning. Ter uitvoering van dit artikel zijn door den Koning benoemd tot gewone leden dier akademie de heeren H. Claeys te Oostakkar, L. de Hondt te Gent, J. A. Delaet te Antwerpen, D. Deleroix te ScLaerbeek N. de Pauw te Brugge, E. de Potter te Gent, Edw. Gail ard te BruggeP. Genard te AntwerpenG. Gezelie te KortrijkM. Hiel te Schaerbeekdr. J. Nolet de Brauwere van Steeland te VilvoordeL. Boersch te Luik Max Booses te Antwerpen, Snieders te Antwerpen E. Stroobant te Brussel, Jan van Beers te Antwerpen E. van der Haeghen te Gent en P. Willems te Leuven. Tot directeur is benoemdP. Willems tot onder directeur Jan van Beers en tot permanenten secretaris F. de Potter. Zij wordt den 10 October a.s., te 3 ure 's namiddagsi plechtig geupend door den minister van landbouw Hij sprak deze woorden bijna hardopzonder te bemerken dat de trein aan het station stopte; weldra reed hij snel in een rijtuig naar huis, de zaken nog eens overdenkende en half besloten in London te blijven. De gedachte echter nog de keuze te hebben tusschen doen en latendeed hem besluiten terug te keeren. Hij pakte zijn valies en begaf zich weder naar het station. Eene opeenhooping van rijtuigen versperde op het Strand eenige oogenblikken deD doortochtterwijl hij de menigte voertuigen overzag, bleven zijne oogen plotseling strak gevestigd op een rijtuig met de bagage eener dame. Hij kon nauwelijks zijne oogen gelooven. Daar zat Miss Engelbaeh Yóór Harrington nog wenken of roepen kon legde de voerman de zweep over het paard en verdween het rijtuig in het gedrang. Miss Engelbaeh alleen in London Er was geen twijfelof zij was het. Maar wat zou zij in London te doen hebben Hij dachtdat zij onmiddellijk door gereisd was naar Liverpool om zich daar naar Australië in te schepen. Door welk een ongelooflijk toeval had hij haar hier kunnen ontmoeten Oogenblikkelijk riep hij zijn koetsier. „Hebt gij dat rijtuig met die koffers zooeven gezien?" vroeg hij. „Jamijnheer", antwoordde de gevraagde't hoofd naar omlaag houdende, terwijl hij vooruit bleef zien. „Welken weg sloeg het in?" vroeg John verder. „St. Martin's Lanedoor de Adelaide-straatmeen ik mijnheer. Ten minstedie richting." „Zie of ge het nog vinden kunt, dan is je dag goed" sprak John. nijverheid eu openbare werken; in hare eerste zitting onmiddellijk na hare installatiewordt overgegaan tot de benoeming der zeven leden, die het bepaalde leden tal van 25 zullen aanvullen. ENGELAND. Tot den 12, des avonds 7 uur, waren ge kozen 291 conservatieven 65 liberalen tegenstanders van home-rule, en 155 liberalen, aanbangers van Glad stone en 75 ieren. Te Bossendale werd de heer Har- tington de groote tegenstander van Gladstone's plan non gekozen met 5399 stemmen tegen 3942 op den kandidaat van de partij van minister Gladstone. In bet graafschap Norfolk werd de ministeriëele kan lidaat, die in het vorige parlement zitting had als vertegen woordiger der landbouwende klasse, niet herkozen. De conservatieve kandidaat had eene meerderheid van 38 stemmen. EBANKBIJK. Alle orleanistiache bladen zijn wegens het overlijden van den aartsbisschop van Parijs met een rouwrand verschenen. De hertog van Aumaie het bericht ontvangen heb bende dat zijn naam van de ranglijst der officieren geschrapt was, is van dit besluit in verzet gekomen bij den raad van state en heeft gelijktijdig den volgenden brief tot den president der republiek gericht Chantilly 11 Juli. „Voor drie jaren hebt gij mij zonder aanleiding en zonder precedent met de zwaarste der disciplinaire straffen getroffen. Ik bewaarde toen het stilzwijgen maar nu gij, mijn naam van de ranglijst schrappende, raakt aan de rechten van het legerzonder rekening te houden met de aanspraken, die ik ia den oorlog heb verworven, nu uwe ministers mannen trefien zonder blaam, die zich eervol hebben onderscheiden door hunne diensten en hunne toewijding jegens het vaderland, laat ik aan mijne raadslieden de taak over om mijne zaak die de zaak is van alle officieren te verdedigen maarwat mij zeiven de deken van den generalen staf betreft.mij komt het recht toe, om u te berinneren, dat de rangen in het leger boven uw straf verheven zijn en dat ik blijf generaal Henri Orleans, hertog van Aumaie." De hertog van Chartres heeft eveneens bj den raad van state protest aangeteekend. Kamer. Den 10 las de voorzitter eene kennis geving voor, waarbij het ontwerp op de loterijleening voor het Panama-kanaal door de regeering ingetrok ken wordt. De heer Brisson had den 12 een onderhoud met den minister-president de Ereycinetwaarbij hij o. a. vroeg, welke maatregelen de regeering genomen had na het protest van den hertog van Aumaie tegen het schrappen van zijn naam op de ranglijst der officieren. De minis ter-president antwoordde, dat nog geen besluit was ge nomen maar dat de zaak behandeld zou worden in den ministerraad van den 13. De voerman wachtte niet lang dezen hem welkomen last ten uitvoer te brengen. St. Martin's Lane reed bij af zonder iets van het rijtuig met de koffers te zien. De namiddag verstreekterwijl hij langs Oxfordstreet doorreed tot Deanstreet. Wanhopende den dag nog goed te kunnen makenkeek de ijverige koetsier bij toeval onder 't voorbijrijden in eene smalle zijstraat en daar stond het gezochte rijtuig met de koffers voor een dicht huis. „Daar is hetmijnheer 1" riep hij uitondanks zijne zwaarlijvigheid bijna een voet opspringende. Daar was hetJuist. Harrington stapte uiten haastte er zich heen. Het huis kwam hem bekend voor en eenige oogenblikken later verdween zijn twijfel geheel. De geheimzinnige Miss Engelbaeh legde een bezoek af bij Mr. Eaitbfullden rechtsgeleerden raadsman der familie Harrington. Waarom? HOOFDSTUK XI. 't Was blijkbaar onmogelijk met zekerheid de reden te noemenwaarom de jonge dame den raad van Mr. Eaithfull zocht in te winnen; John moest zich dus tevreden stellen met het voornemen er bjj de eerste gelegenheid de beste den zaakgelastigde van zijn oom naar te vragen. Hij keerde naar zijn rijtuig terug en reed naar het Waterloo-station, waar hij bijna een uur wachten moestals straf zijner vervolging van Miss Engelbaeh. Niemand zal hem hierom benijdentoen de trein eindelijk kwam, gevoelde hij zich vermoeid en lusteloos, ongeschikt voor de conversatie toch kwam hij weder wat bij, onder den invloed van een goed diner en van het vroolijke gesnap van Alice Mackenzie. YEBEENIGDE-STATEN. Uit het rapport van het departement voor landbouw den 1 opgemaakt, biijkt dat de gemiddelde stand der wintertarwe eene vermin dering onderging van 927/10 op 912/l0 die der voor- jaarstarwe van 98 op 83; die van katoen van 837/10 op 86. In den verbouw van maïs is eene vermeerdering te melden van 2,500,000 acres de stand van dit gewas is gemiddeld 95tegen 94 in het vorige jaar. De wintertarwe is in de noordelijke districten nog niet binnen. In de zuidelijke staten is de stand dezelfde als tijdens den oogst. De vermindering in den stand der voorjaarstarwe is veroorzaakt door het warme weder en gebrek aan regen. De gemiddelde stand van haver is 89van rogge 95 van garst 90 pet. De katoen-oogst is 10 a 15 dagen ten achteren de plant heeft zeer vee! geleden door de zware regens en door het onkruidin de laag gelegen landen daar entegen is de stand in de hoog gelegen streken gun stig. Ten oosten van de Mississippi is de stand van het gewas eenigszins bedenkelijk. De gemiddelde ver houding van katoen is 87 pet. 's Bijks middelen hebben in Juni opgebracht ƒ8,490,311 tegen f 8,043,862 in Juni 1885; in het le halfjaar 51,309,365 tegen 49,521,401 in 1885. De raming bedroeg 53,076,107. De heeren Meyer, Tegel en Sluiter te Beverwijk verzonden van den 8, 's namiddags 2 uren tot den 10 230 vaten aardbeien wegende ieder 150 pond naar Engeland. Den 8 des avonds is te Uithoorn het 8jarig dochtertje van L. Y. verdronken. Vóór nog geene twee jaren geleden verdronk zijn eenige zoon. Uit het den 9 uitgebrachte versiag der Vereeniging Bembrandt tot behoud in Nederland van kunstschatten biijkt, oat die vereeniging een krachtig streven voor de kunst heeft opgewekt. Door de medewerking van het bestuurslid te Assen kon zij eenige antieke doop vonten in Drente aankoopen ook werden aangekocht twee antieke vleugels in Belgie en twee altaars, voor 3500. Eerlang kan f 10000 aan rentelooze voor schotten uitgekeerd worden. De vereeniging zal steeds zooveel mogelijk kunstschatten trachten te behouden en de vooruitzichten zijn bemoedigend. Uit het verslag omtrent de geldmiddelen bleek dat het kapitaal was f 66000dat aan contribution was ontvangen 1768 en aan intrest f 575. De balans toonde aan weerszijden een eindcijfer van 71.795 aan, terwijl f 400 aan den heer Schiller te Assen was ver leend tot aankoop van oudheden. Na uitloting van 20 aandeelen werden tot bestuurs leden gekozen de heeren mr. \Y. H. K. S. Boelens te Leeuwarden mr. N. D. de EoeverDavid van der Keilen en A. Bredius. Twee drie dagen eene week verstreek en zijn oom sprak nog over niets. De oude man was veel beterMevrouw was blijkbaar volkomen gerust over den toestand van haar echtgenootdie dagelijks ver scheidene uren opzat en dan gewoonlijk druk aan 't schrijven was. Daar Alice er genoegen in scheen te hebben, John Harrington aan alle vermakelijkheden van Ivy Lodge te doen deelnemen, hield zij met medewer king van eenige vriendinnen, den gast vrij wel van zijn oom af; deze laatste vervolgde van zijn kant niet het gesprek dat Mevrouw Harrington afgebroken en wat wij ook wel kunnen zeggen gedeeltelijk afge luisterd had. Wij moeten Alice Mackenzie evenwel recht doen door te zeggen, dat zij niets wist aangaande eenig plan om den erfgenaam in te palmen. Zij mocht John Har rington gaarne lijden en bewonderde zijne vastberaden heid alB hij iets ondernemen zou. Zij wist zeer goed dat zij een man met geld moest huwen toch was zij er niet de persoon naar om slechts te trouwen om het geld. Zij had een hart een hart dat op de wijze van een hotel een groot aantal gasten kon bergen maar de binnenste kamer er in bleef geslotengeen liefdegod had deze geopend. Als de rechte Jozef kwam, zon zij allen tijdelijken gasten hun verblijf opzeggen en zich geheel wijden aan den eenigen inwonerdie van hare liefde overtuigd bon zijn. Zij was ook scherpzinnig genoeg om weldra te be merken dat John of Edwardzooals zij hem liever noemde in 't geheel niet verliefd op baar was. Hij behandelde haar met allen eerbied slechts nu en dan zijne rechten van neef latende gelden. Zij aan vaardde de kleine complimenten die hij haar maakte met volkomen uitwendige onverschilligheid, ofschoon het haar soms speet, dat Edward zoover bniten het bereik van ernstig gemeende liefde bleef. Terwijl Aiiron Harrington brieven schreef en dikwijls met zijn raadsman samenkomsten hield, wijdde Mevroaw Harrington zich blijkbaar aan het onderwijs van haren

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 1