Den 9 zijn voor rekening van dr. Mezger te Am- zoon. Donald studeerde voor een examendag aan dag placht zij zich met haren zoonzoodra hij thuis kwam af te zonderen om nog wat met bem te repe- teeren zooala zij zeide Alice merkte echter op „dat Mama niets van de wetten afwist." Moeder en zoon schenen evenwel volkomen tevreden de laatste veran derde zichtbaar in zijne wijze van handelennam eenigszins gemaakte manieren aan en maakte ais de gelegenheid gunstig wasgeheimzinnige opmerkingen betreffende zijne vooruitzichten; tot zijne ergernis, want ook zijn humeur was niet verbeterd, wekte hij hierdoor slechts den lachlust der anderen op. „Ik heb met verwondering Donalds gedrag sedert de laatste twee weken gadegeslagen'', sprak Alice tot John Harrington. „Zijn kantoorzaken of zijne studie schijnen hem in 't hoofd gevaren." „Dit heb ik ook opgemerkt. Jaik ben hier nu bijna ook al twee weken." „'t Spijt mij, dat de tijd u zoo lang valt", antwoordde Alice Mackenzie. „Ik verzeker u dat ik alles doe om u te vermakenmaar gij mannen verlangt altijd iets nieuw3 ge zijt nooit standvastig." „Ik geloof niet dat onstandvastigheid een ondeugd of een gebrek moest ik zeggen in het uitsluitend bezit van 't mannelijk geslacht is", hernam John. „Wel, mijne lieve Alicegij zelve bijvoorbeeldzijt een toon beeld van onstandvastigheid door uw coquetteeren." „Ben ik dat antwoordde zij blozende. „Gij behoeft mij hierover niet te onderhoudenEdward. Ik heb met u dit nooit gedaan en als ik dit onschuldig ge noegen eens hebben wil, doe ik 't niet met een beer." „Nuberen schjjneu soms wel geneigd iemand te omhelzen niemand zal 't u echter kwalijk nemen dat gij zulk eene omhelzing niet begeertAlice." „Gij zijt onuitstaanbaar", riep bet meisje lachend uit. „Maar ernstig gesproken, Edward wat scheelt Donald toch P Hij wordt gemelijk, licht geraakt eu knorrig als men over zijn examen begint. Nu was hij altijd kort aangebonden." Des avonds waren zij te acht uren terug. Aan de gren zen was bij de beambten bezwaar gerezen om Domela Nieuwenhuis toe te laten en had men geweigerd hem verder door te laten reizen. Tegen het verder reizen van zijn medgezel was geen bezwaardoch deze ver langde met Domela Nieuwenhuis terug te keeren. De heer J. van 't Lindenhout, directeur der weesinrichting te Neerbosch is den 12 naar Noord- Amerika vertrokken om aldaar lezingen te houden over deWeezeninrichting en zijnen arbeid onder de weezen. Den 12 is te Amsterdam aanbesteed door het bestuur der bouwmaatschappij tot verkrijging van eigen weningen het bouwen van 36 pereeelen met 141 wo ningen op een terrein buiten de voormalige Kaambar- rière begrensd door de Frederik Hendrik-, 2e en 3e Hugo de Groot- en van Houweningenstraat. Ingekomen 16 biljetten. Laagste inschijver de heer W. Greve te Buiksloot voor 150.990. Den 12 is te Haarlem een valsch guldenstuk voerende de beeltenis van Koning Willem II en het jaartal 1815 in beslag genomen. Den 12 is door het gemeentebestuur van 's Gra- venhage aanbesteed 1°. het bouwen eener school voor onvermogenden met gymDastiekgebouw en onderwijzers woning aan de Lijnbaan aldaar. Laagste inschrijver de heer P. B. Mirande te Geertruidenberg voor f 51990; 2°. het bouwen eener dergelijke schooi aan de Korte Lombardstraat aldaar aan denzelfden voor f 30319. Den 12 is te Amsterdam aanbesteed 1° het be straten der algeme.no slachtplaats en veemarkt in de stads-rietlandea. Laagste inschrijvers de heeren S. M. van Wijck en G. H, Beymer te Eenkum voor ƒ72000: 2° het rioleeren van diezelfde terreinen. Laagste in schrijver de heer L. Vlasman voor f 493153° het maken van wegbanen in den stads- en godshuispolder. Laagste inschrijver de heer W. Goedkoop Dz., voor 19400. Het tot stand komen van een wandelpark te Wormeryeer is verzekerd. De verordening tegen het gebruik van rijwielen te Oldebroek is ingetrokken. Ds. ten Bruggenbate te Oosthuizen heeft het be roep naar Broek in Waterland aangenomen. De kerkmeesters te Amsterdam hebben de gewezen kosters die onlangs door hen ontslagen zijn voor den rechter gedagvaardom hen de kosterij te doen ont ruimen. Den 5 werden dagvaardingen gericht aan de kosters van de Oosterkerk, de Eilandskerk, deNoorderkerk en de N. Z. Kapel. De koster der Amstelkerk heeft dien dag den toegang geweigerd aan gecommitteerden dier kerk die daar wilden vergaderen. Van die weigering is proces-verbaal opgemaakt en daar door dit feit hinder aan den dienst der kerkelijke commissie is in den weg gelegdis het hem voorwaardelijk toegestaan genot om nog gedurende 3 maanden in de kosterij te blijven wonen door die kerkmeesters ingetrokken. -—Uit het 24 financiëele jaarverslag der Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs blijkt dat de ontvangsten bedroegen 48,271,23 terwijl de uit gaven het aanzienlijk cijfer van 66,772,96% bereikten. In het ontbrekende, f 18,501,7354, moest voorzien worden door den verkoop van een deel van het reser vefonds. In het loopende boekjaar 1885/86 is de ver houding niet gunstiger en zal het tekort niet kleiner zijn. De ontvangsten zijn geraamd op 46,475 en de uitgaven op f 65,391, alzoo vermoedelijk tekort onge veer 19000. Daar het reservefonds nog slechts 35,600 bedraagtzoo blijkt uit die sommen, dat men dit jaar in het tekort kan voorzien doch tevens dat de ver eeniging in het volgende jaar voor een tekort komt te staan tenzij de jaariijksche bijdragen toenemen en de giften milder gaan vloeien dan in de laatste jaren. Van het bestuur der Unie werd weder eene aanzien lijke gift ontvangen, terwijl door vele hoogst aanzienlijke giften het Groen van Prinsterer-fonds van 46,500 nominaal tot op 61,000 is verhoogd. De jaariijksche rente van dat fonds steeg daardoor van 1395 tot 1830. Van de tweede leening van het voorschotten fonds zijn 54 aandeelen a 250 elk nog niet geplaatst. „Ik vraag om verontschuldigingmaar ik zou de laatste uitdrukking liever niet voor een man gebruiken; dat zegt men van ezels", sprak John schertsend. „Welnu, ge weet toch wel, wat ik bedoel ge valt ook over eene letter er zit volstrekt geen geest in u. Ik geloofdat ge verliefd zijt." „Op udenkt ge misschien vroeg Harrington met opzet. Het was zeker eene ongewone vraag aan eene dame, doch Alice stoorde zich er niet 't minst aan. „Op mij Goede hemelik hoop van nietIk heb er nooit aan gedacht. O foeiwat een geestig paar zouden wij zijn „Dus hebt ge misschien toch wel eens de mogelijk heid zulk eener verbinding overdacht?" vroeg Har rington verder. „Nooit geene seconde Ik vind alleen de gedachte met u te huwen reeds zoo dwaas 1 Ik zou in eene week stervenals ik zoo gek was. Indien gij een oogenblik de gedachte gehad hebtwaarde heeris het 't beate voor u, ze zoo spoedig mogelijk uit uw hoofd te zetten. Ge moogt mijn vriend zijn wilt ge?" „Natuurlijk, gaarne, 't Was slechts scherts, Alice. De gedachte aan eenige toegenegenheid van anderen aard dan vriendschap is zeker dwaas dat geef ik u toe. 't Doet mij genoegendat ge dit met mij eens zijt. Ga mede, dan gaan wij een partijtje croquet spelen." „Neen", antwoordde zijik moet naar binnen gaan gij weet, dat ik nog iets voor de verjaring van eene mijner vriendinnen maken moet. Au revoirO, neen", vervolgde zij„geene verontschuldigingenwant wij hebben immers geen twist gehad wij zijn 't volkomen eens geworden en zooals ik u zegik houd er niet van door een beer opgehouden te worden." Na dit laatste schot tot afscheid op John verdween zijhem gelegenheid gevende te overdenken wat hij gezegd had en hoe zijn oom met dezen uitslag tevreden zou zijn. Toen hij eenige oogenblikken daarna Donald zag aankomenbegaf hij zich naar het prieel om daar - Dr. Blom Coster te 's Gravenhage, die voor eenigen tijd naar Amerika is vertrokken zalnamens het ge meentebestuur en de ingezetenen van *s Gravenhage, in gevolge een van Burg. en Weth. ontvangen opdracht den 22 aan het gemeentebestuur van Albany een schriftelijken gelukwensch aanbieden met het feest van het 200jarig bestaan dier stad. De twee jongelieden die hem vergezellen zullen dergelijke gelukwenscben van de senaten der Leidsche en Amsterdamsche univer siteiten overbrengen. Voor eenige maanden was voor de bijwoning dier feestviering bij den gemeenteraad van 's Gravenhage en bij de senaten der Nederlandsche hoogescholen eene uitnoodiging ingekomen. Albany werd door Hollanders gesticht. Op de voordracht ter benoeming eener onder wijzeres te Callantsoog zijn geplaatst mejuffrouw J. C. MonjeOuderkerk aan den IJsel H. v. d. Ham Haarlem en E. H. GroenmanNiezijl. Te Monnikendam is eeoe afdeeling van het Witte Kruis opgericht. Mej. G. P. Endt te Zaandam heeft met gunstig gevolg examen afgelegd als apothekersbediende. In de vorige week zijn te Wormerveer tweelin gen geboren die met de borsten aan elkaar gegroeid waren. Hoewel levensvatbaarheid bezittendezijn zij overleden. Het verzoek van het bestuur der kweekschool* voor machinisten om geldehjken steun voor de uitbrei ding dier inrichting is door de prov. staten van Fries land Zeeland Noordbrabant en Drente afgewezen. Den 14 zalna da opening der buitengewone zitting van de Staten Generaal door den Koning de 2e Kamer te 3 uur eene openbare zitting houden ter benoeming van commissiën tot het onderzoeken der geloofsbrieven. De prov. staten van Noordbrabant hebben eene bijdrage van ten minste 3000 verleend tot leniging der ramp door den hagelslag van den 1 Juni 11. in ver schillende gemeenten veroorzaakt, en aangenomen een voorstel tot conversie van ruim 1.000.000 4 pet. prov. schuld ia eene 3J pet. leening van dat bedrag en die leening voor openbare inschrijving open te stellen. De gemeenteraad van Nieuweramste! heeft duizend gulden beschikbaar gesteld voor feesten naar aanlei ding van het voornemen der regeering om geen wets ontwerp in ts dienen ter vereeniging van een deel dier gemeente met Amsterdam. Ook heeft zich uit de bur gerij eene commissie van feestviering gevormd. - De minister van waterstaat heeft ter kennis van het algemeen gebrachtdat de toegang tot de open bare tribune der vergaderzaal van de 2e Kamer ver plaatst is naar den ingang van de voormalige werk plaats der rijkstelegraaf op het Binnenhof. Het gerechtshof te 's Gravenhage behandelt den 22 in hooger beroep de zaak van Croll en den 23 die van Domela Nieuwenhuis. De aftredende bestuursleden van de banne en den polder Ursem, de heeren A. Koppes en Jb. Groot, zijn den 12 beiden, de eerste als lid van het dagelijksch bestuur de tweede als hoofd-ingeland herkozen. Op het twaalftal bij de hervormde gemeente te Purmerend komen o. a. voor M. J. Adriani Nzn., te Edam en Volendam, A. J. Adriani Nzn., te Warmen- huizen, B. H. Habbema, te Graft, dr. W. Haverkamp, te Yenhuizen, P. van Krieken J. Azn., te Westwoud en Binnecwijzend dr. P. Jzn. Proostte Ooster- en Wester-Blokker en J. H. Stramroodte Oudkarspel. Bij kon. besluit van den 2 ismet vernietiging van het besluit van Ged. Staten van Noordbrabant van den 18 Maart 1.1., waarbij goedkeui ing onthouden werd aan de door den commissaris des konings krachtens art. 127 der gemeentewet vastgestelde begrooting der gemeente Andel voor 1886, die begrooting goedgekeurd. Door het bestuur der Liberale Dnie is het vol gende stuk verspreid De verkiezingen zijn afgeloopen de liberale partij is in de meerderheid. Alle zetels op den éénen van Utrecht nawerden behouden vijf werden gewonnen; in die districten waar tegenover de verbonden tegen in behaaglijk gepeins eene geurige pijp tabak te rooken. Twee avonden daarna toen Donalds studie toe liet dat hij en zijne moeder een weinig ontspanning namen, zond Aiiron Harrington Alice met eene drin gende uitnoodiging naar haren neef om hem te komen bezoeken. John willigde het verzoek onmiddellijk in en zijn spel en zijn sigaar in den' steek latende in den tuin waar Mevr. Harrington en eenige barer kennissen on der een kopje thee het laatste nieuws uit hare omgeving bespraken begaf hij zich naar de kamer van zijn oom. „Goeden avond, John", sprak zijn oom. „Wees zoo goed de deur op slot te doen en bom dan hier zitten." Aaron wees hem een stoel aan met de veeren pen die hij voor dit doel van zijn mond afbracht, 't Scheen den ouden man steeds groot genoegen te doen het einde hiervan in den mond te nemen als hij aan zijne schrijftafel zat. Ook nu weder was hij aan een brief bezig. John ging zitten en wachtte tot zijn oom zou beginnen. „John", sprak de oude man „ik verval ik ver val hard." „Beste oom", begon de neef bemoedigend „ge moet zoo niet spreken. Gij ziet „Dat doet er niets toem'n jongen. Mijn gevoel is mijn barometer. Mijne brachten verminderen hard ik ben langzaam stervende; den laatsten tijd gevoel ik mij slechterzonder te kunnen zeggen waardoor. Ik eet en drink goed de dokter zegt dat hij geene ver keerde werkingen bespeuren kan ea toch kwijn ik weg. 't Kan toch nauwelijks nog voor iemand de moeite waard zijn mij te vergeven „Oomom Gods wiispreek zoo nietWij be minnen en eeren u allen gij zijt de goedheid en mild heid zelve; wij verliezen alles, als wij u verliezen. Hoe kan zulk eene gedachte bij c opkomen Gij zijt zwaar moedig dit is de eenige oorzaak Wordt vervolgd. sterdam 25 minvermogenden kinderen naar Wijk aan Zee en 30 naar Zeist voor eenige weken vertrokken, om in de frissche buitenlucht te kunnen leven. Den 9 is in het Vondslspark te Amsterdam Ue kapitein der artillerie W. J. van Hoytema aldaar in garnizoen, een bekwaam en algemeen geacht officier, op een paard van de Hollandsche Manege door het park rijdende plotseling doordien het paard schrikte, uit den zadel geworpen. Hij bleef bewusteloos liggen en werd dadelijk in het Paviljoen opgenomenwaar hij goedwerd verzorgd, om vervolgens naar het Binnen gasthuis gebracht te wordenwaar hij te half zes overleed. Het paardongewoon door een militair te worden beredenis vermoedelijk door het slingeren van de sabel geschrikt. In den naeht van den 9 cp den 10 is in den IJsel nabij het Kralingsche-veer een aabschip van schip per Bonnes van Woudrichem, beladen met een grooten last klaverhooi voor de Amsterdamsche Diergaarde, ten gevolge van lekkage gedeeltelijk gezonken terwijl de opvarenden in het schip lagen te slapen. Schipper A. Kalkman te Capelie a/d IJseldie bet gevaar zag, waarschuwde vrouw schipper en kinderen nog bijtijds, daar het water bijna tot hunne legersteden geklommen was en nam het gezin te zijnen huize op. Tusschen Amsterdam en Zaandam bij de Hem- brug is den 10 des namiddags een 4jarig meisje van den bruggeknecht aldaar door den trein overreden en na eenige uren lydens in het gasthuis te Amsterdam overleden. Aan de den 11 aan de Hengstman te Heer Hugowaard gehouden harddraverij werd door 13 paarden deelgenomen. De prijs van f 75 is behaald door Wil lem III van den heer C. Brommer te Alkmaarbere den door J. Kosterde premie van 25door de Paaw van den heer T. Schilder te Spierdijk be reden door Jb. Schilder. De gemeenteraad van Arnhem heeft den 11 be sloten tot het aangaan eener 3% pet. geidleening, groot 260000, als gevolg van den aankoop van het Klaren- beeksche bosch. Gelijktijdig werd besloten tot den aankoop van eene strook gronds ter breedte van ten hoogste 3 ei langs den Velperweg mee de daarop staande boomen, behoorende tot de landgoederen Beken- kamp en Klarer.beek. - Den 11 is het telegrafisch bericht ontvangen dat de lijken van den heer Crommeiin en van den tweeden gids (Eangetiner genaamd) gevonden zijn zcodat alleen nog dat van graaf Pallavicini gezocht moet worden. De plaatswaar men de lijken vond geeft vrij groote zekerheid omtrent de omstandigheden, waaronder het ongeluk is voorgekomeD. Men ziet, hoog boven die plaats, dat eene sneeuwlaag, die over den rotswand heen ging is afgebroken maar voor de toeristen en hunne gidsen het voorkomen moet gehad hebben vau vaste sneeuw op de rots. Het gevaar van dergelijke sneeuwlagen is ken bergwoners bekend en dikwijls is voor geoefende oogen het gevaar bijtijds to ontdekken. Het lijk van Kubesoier werd gevonden met het touw om zijn middelhet andere uiteinde van het touw was niet afgescheurd maar eindigde in eene lus. Blijkbaar waren de vier verongelukten dus niet alleen door één touw vereenigd maar was elk der toeristen met één gids verbonden. Zij moeten alle vier te gelijk met de onder hen afbrekende sneeuwlaag in de ontzettende diepte gestort en onmiddelijk dood ge weest zijn de heer Crommeiin vermoedelijk met Eu- bcsoier verbonden geweest, zal onder het vallen uit de lus geraakt zijn die om zijn middel geslagen was. Deze voors'.elling van bet gebeurde is gegrond op de uitvoeriger berichten omtrent het vinden van Eubesoiers lijk. Eerst na het ontvangen van de nadere berichten omtrent het vinden van zijne lotgenootenkan men oordeelenof die voorstelling juist is. Den II des ochtends is Domela Nieuwenhuis, vergezeld van een ander met een reisbiljet 3e klasse per trein uit 's Gravenhagnaar Antwerpen vertrokken, met het doel een congres te Gent te gaan bijwonen

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 2