No. 86*. Acht en tachtigste Jaargang. 1886. TWEEDE BXjAD. ZONDAG 18 JULI. i. ©ffiïiëel (Bebceite. BUITENGEWONE VERGADERING van den Raad der gemeente Alkmaar op MAANDAG 19 Juli 's namiddags 12% uur. üïnitstïl&ub. Feuilleton. Vervolg' vau liet eerste blad. IHmtsnlanb. KENNISGEVING. Het HÜOED van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, op grond van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 Staats blad n°. 22) bij deze ter kennis van de ingezetenen der ge meente, dat het kohier voor de belasting op het personeel No. 2 voor de wijken C en D dienstjaar 1886/87 op 15 Juli 1886, door den Provincialen Inspecteur der directe belastingen in Noordholland executoir verklaardheden aan den Ontvan ger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven. Ieder belanghebbende wordt vermaand, op de voldoening van zijnen aanslag acht te geven, ter voorkoming van gerech telijke vervolging. Alkmaar, tiet Hoofd van het Bestuur voorn. 17 Juli 1886. A. MACLA1NE PONT. Namens den Voorzitter van den Raad, De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het Commissariaat van Politie zijn voor de recht hebbenden terug te bekomen een pleten armbandeen ring met vier sleuteltjes; een gouden oorbelletje; een ongemaakte mouw van een japon; een onderstukje van een gouden oorbel letje; een zwart koralen kettingje met gouden slotje; eenige sleutelseen lap thibetheen zilveren broche; een timmermans duimstok. ENGELAND. Tot den 16 zijn gekozen 315 con servatieven 75 liberalentegen home-rule gestemd 184 liberalen, aanhangers van Gladstone en 84 ieren. ERANKRIJK. De anarchist Gallo, die voor eenigen tijd op de beurs te Parijs een pistoolschot losteis tot 20 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Het gewone feest van den 14het Baetillefeestis zonder eenig bijzonder voorval afgeloopen. De president der republiek heeft aan den minister van oorlog een brief vau geiukwc-nsching gezonden wegens de voor treffelijke houding der troepen bij de op dien dag ge bonden groote wapenschouwing en bem bet grootkruis van het legioen van eer geschonken. De gemeenteraad van Parijs heeft den 12 eene motie aangenomen waarbij de wensch uitgesproken isdat amnestie verleend worde aan de wegens de werkstaking te Decazeville veroordeelde personen en dat alle te dier zake ingestelde vervolgingen geschorst worden en geen gevolg hebbendaar hij getrouw verlangde te blijven aan de overleveringen van bevredigingeens gezindheid en hoop door het volksfeest van den 14 opgewekt. Senaat. De heer Chesnelong beeft den 15 de regeering ondervraagd over bet verbanningsbesluit, dat flescbje sterk vergif uit eene kast te voorschijn en be vochtigde de kleine opening en eenige stukjes brood met het eerste daartoe geschikte voorwerp dat haar in de hand kwam. Na deze oplettendheid aan haren echtgenoot bewezen te hebben verliet zij den zieke om hare huishoudelijke plichten waar te nemen en den wissel weg te bergen. Haar besluit stond thans vast Had zij al die jaren geslaafd vroeg zij zich af, terwijl zij haar juweelkistje sloot en een blik in den spiegel van haar toilettafel wierp op haar nog goed uiterlijk had zij al die jaren haar hart verdoofd een werkelijke gemeende liof'do laten varen ter wille der weeldeeen gelukkig tweede huwelijk afgeslagen ter wille van Aaron Harrington en zijne geldzakken om het grootste deel van den inhoud voor bare oogen te zien verdwijnen Neen, dui zendmaal neen Hare kinderen zouden rijk en zij zou gelukkig worden. Maar haar echtgenoot Haar echtgenoot zou stervenzij kon zien dat hij zijne ziekte niet zou doorstaan. Als hij dood was zou men zijn testament coonen. Maar ook zij zou het latere overleggen waarin het legaat aan „dat meisje" verdwenen was en dat hare eigen kinderen even rijk maakte als John Harrington. Deze zou dan zeker spoedig met Alice trouwen, die hem werkelijk bewonderde, en alles zou in orde komen. Een schoon luchtkasteel bouwde zij Mr. Eaithfull en de dokter onder wiens behan deling de oude Harrington zich bevond, kwamen gelijk aan de laatste begaf zich uithoofde van zijn beroep 't eerst naar de kamer van den zieke. Hij vond den patient als gewoonlijk aan zijn schrijftafel zittenop zijn penhouder bijtendeveel voedsel echeen hij hier niet uit te balen, n ar de meening van den dokter, die blijkbaar verwonderd naar da oogen van den patient sag en hem eenige bijzondere vragen deed. hij geenzins gerechtvaardigd achtte door den brief van den hertog van Aumale aan president Grévy. Generaal Boulanger, minister van oorlog, antwoordde, dat hij het schrijven van zulk een onbeschaamden brief aan den president der republiek niet ongestraft mocht toelaten. Verscheidene leden der rechterzijde vielen hem hier heftig in de rede en de heer Lareinty riep uit: „Dat is eene lafheid!" Generaal Boulanger hernam, dat hij niet kon toelaf en, dat een minieter van lafheid werd beschuldigd en ver liet de tribune. De minister van binnenl. zaken zeidedat de brief van den hertcg van Aumale geschreven was met de toestemming van den graaf van Parijs en hier eene wezenlijke samenzwering bestond. Generaal Boulanger verklaarde nog, dat hij zijn plicht als minister der republiek zou weten te vervullen. Ten slotte werd met 157 tegen 78 stemmen eene motie van orde aangenomen waarbij de houding der regeering goedgekeurd en vertrouwen in hare werk zaamheden betuigd werd. Kamer. De kredieten voor Madagascar werden den 15 met 308 tegen 92 stemmen goedgekeurd. De Voorzitter deed daarna bet besluit voorlezen, waarbij de gewone zitting gesloten werd verklaard. De Kamer ging uiteen ol der de kreten leve de Republiek van de linkerzijde en leve Frankrijkvan de rechterzijde. SPANJE. De Senaat heeft den 14 bet handelsver drag met Engeland goedgekeurd met 119 tegen 54 stemmen. STATEN-GENERAAL Tweede Kamer. Door de regeering zijn op nieuw aanhangig gemaakt de wetsontwerpen tot 1°. regeling der telefonen 2°. wijziging der wetten op het geneeskundig staatstoezicht enz 3°. overeen komst met de Rijnspoorweg-maatsehappij 4°. verkoop van rijksgrond aan mevrouw de wed. Sterk te Amster dam 5°. idem aan P. Akkermans te Zevenbergen 6°. verhooging der vestingbegrcoting 1886; 7°. machtiging op de rekenkamer tot vereffening van betalingen in 18778°. wijziging der rechterlijke indeeling te Am sterdam 9». wijziging in de wet op tarieven van ge rechtskosten in strafzaken 10°. wijziging van art. 329 van het strafwet-boek11°. verzekering van het pro voost arrest der schutterijen. Op den t waren in Nederland 430 christelijke scholen 196 scholen werden door de vereeniging voor christelijk nationaal schoolonderwijs ondersteund. Bij kon, besluit van den 2 (Staatsblad nr. 117) is art. 2 van dat van 5 December 1851 (Staatsblad nr. 149) tot instelling van een eereteebea van eecvollen langdurigen werkelijken dienst bij de schutterijen aldus aangevuld „Voor leden der schutterijen beneden den rang van Aaron antwoordde half knorrig op de ongewone ondervraging; ook de oppaster hoorde ze met verbazing aan. De dokter deed ook haar nog eenige vragen omtrent de verpleging en na een nieuw recept te hebben voorgeschrevendat hij haar bijzonder aanbeval zorg vuldig in te geven gaf bij zijn voornemen te kennen tegen den avond nog eeDS terug te komen. Mevr. Har rington was niet thuiszoodat het hem niet mogelijk was haar te spreken. „Gij meent toch niet, dat er onmiddellijk gevaar bij is?" vroeg de rechtsgeleerde hem. „Er doen zich eenige bijzondere verschijnselen voor"; antwoordde de dokter„waarover ik mijne meening niet nader wil uitspreken voor ik hem nog eens be zocht heb. Er komt mij iets verdachts voor. Goeden morgen „Verdachts", mompelde de andere, toen zijn vriend de kamer verlaten had. „Wij zullen spoedig zien. Is Mevr. Harrington reeds thuis?" vroeg hij aan den bediende, die wachtte om hem naar de kamer van den zieke te begeleiden. „Neen, mijnbeer; misschien zal zij over eenige oogen- blikkon komen. Wiit gij op haar wachten, mijnheer?" „Neen ik wil liever dadelijk naar boven gaan. Mijn tijd is beperkt. De3 te beter", daehc hij den bediende volgende. „Zij had mij zoo vroeg niet verwacht." Mr. Faithfull trad met zijne reistaseh in de hand de ziekenkamer binnen plotseling trof hem de groote veranderingdie de zieke de laatste dagen ondergaan had. De oogen waren glazig en schitterden vreemd de gelaatstrekken waren sclierper geworden en de sporen van het lijden waren duidelijker zichtbaar. Eene ongerustheid in de wijze van doendie ook in zijne stem merkbaar wastrof Mr. Faithfull bijzonder een en ander deed den rechtsgeleerde zijn vriend Aaron met bezorgdheid gadeslaan, Er is iets ongewoons dacht hy hij zeide echter slechts „Goeden morgen, mijnheer Harrington, Hoe bevindt gij u vandaag? Geneigd de zaken af te handelen?" „Natuurlijk", hernam de oude man. „Heden meer dan ooit. Ik gevoel mij volkomen wel Faithfull. „Wat heeft de dokter gezegd Gij spreekt helder genoegdoch gij ziet er vermoeid uit. Hebt gij met goed geslapen officier, aan wie het eereteskeu is toegekend mogen na 20 jaren dienst de ring, de stedelijke kroon en de krans van olijven- en eikenloof verguld zijn na 30 jaren dienst mag het geheele eereteeken verguld zijn. „Het vergalden in de vorige zinsnede bedoeld geschiedt door de zorg en op kosten van de belang hebbenden." Den 13 des namiddags is in het Langdeeleven buiten Leeuwarden eene roeiboot, waarin twee jonge lieden broedersuit Leeuwarden zaten met een schip in botsing gekomen en omgeslagen met het ge volg dat één hunner, oud 18 jarenverdronkde ander, 12 jaren oudkon nog intijds door eenige schippers worden gered. Den 14 is een begin van brand/ in de lucifers fabriek te Eindhoven spoedig gebluscbt kunnen worden. Den 14 des avonds ontstond te Haarlem brand op den zolder van een perceel aan bet Donkere Spa ren, die spoedig gebluseht werd. Bij een door de po litie ingesteld ondersteld onderzoek kwamen op twee plaatsen tusechen verbrande kleederen voorwerpen met licht brandbare stof gevuldte voorschijnhetgeen aanleiding gafom den bewoner en eigenaar van het perceel wegens vermoedelijke brandstichting in hechte nis te nemen op zijne goederen was eene hooge ver zekering gesloten, Den 14 is te Utrecht door de Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen aanbesteed 1°. de le vering van eikenhouten dwarsliggers en van eikenhout voor wissels en kruisingen ten behoeve van het 2e spoor tussohen Bergen op Zoom en Kruiningen. Laag- Ete inschrijvers waren le perc. J. H. van Hoogerwou te Bokstel f 23.564 2e perc. dezelfde f 23.430 3e perc. T. Clercx te Bokstelf 1150 2°. de le?e- ricg van stalen spoorstaven lasch- en eindplaten ijze ren schroef- en haakbouten voor hetzelfde 2e spoor. Laagste inschrijvers waren le perc. F. Krupp te Es sen f 99.496.75, en 2e perc. Hotz C°. te Amster dam 5241.81. Den 14 is boven Utrecht een zwaar onweder losgebarsten waarby een grasmaaier, die zich in eene weide verscholen had, is dood geslagen. Den 14 is de bouwmanswoning „de Adelaarshof" onder Nijbroek, gemeente Vaassen, door den bliksem getroffen en met de daarbij staande schuur geheel af gebrand. Twee hooibergen en de inboedel bleven gespaard. - Den 14 is in htt Krabbersgat voor Enkhuizen een jonge man die pas 6 maanden getrouwd was en wiens vrouw voor haar genoegen de reis mede maakte, zoon van den beurtman van Medemblik op Amsterdam, door het overslaan van de giek over boord geslagen en verdronken. De heer Mr. E. N. Rahuson is opnieuw benoemd tot voorzitter van het collegie ;oor de zeevisscberijen. De tuinders iu den bangerd bij Hoorn besloten den 15, in dezen oogst 24maai een schip met aalbessen te bevrachten naar de amsterdamsche markt en wel de eerste maal den 22 in 1885 hebben zij 16247 mandjes aalbessen en pruimen daarheen uitgevoerd. „Neende laatste twee nachten heb ik veel last gehad van muizen ratten en torren mijne vrouw zal ze echter verde'gen zegt ze. Maar laat ons de zaken afhandelen." Mr. Faithfull zag zijn cliënt scherp aan terwijl hy de dokumenten die hij uit de lederen tasch haalde openvouwde en gereed legde om door den ouden man onderteekend te worden, Is alles in orde Faithfull „Jade legaten zijn zooals gij dat verlangdet." „Is Lilians gelddie twintigduizend pond voor haar vastgesteld „Zeker, zonder twijfel", antwoordde de rechtsgeleerde. „Goed En zijn Alice en Donald gebleven zooals wij dat bepaalden vervolgde de oude man. „Zal ik de bepaling hieromtrent voorlezen? Wij behoeven niet het geheele stuk daartoe te lezen." „Neen, ik weet dat ge een eerlijk man zijt eerlijk in woord en daad. Mevrouw Harrington's jaargeld is nu ook vastgesteld, hoop ik? John zal mijn erfgenaam worden doch slechts op eene voorwaarde hij moet met Lilian trouwen." „Daarvan spraakt gij mij nog niet", zeide Faithfull. „Dit staat ook niet in het testament." „Welnu, voeg het er aan toe. Hij zou aan Mevr. Harrington jaarlijks duizend pond moeten uitkeeren en Alice en Donald even goed hunne legaten moeten uitbetalen. Maar als hij niet met Lilian trouwt, ver beurt bij het geheele erfgoed en zal hij zich met twee duizend pond jaarlijks tevreden moeten stellentenzij zij volstrekt niet met hem trouwen wil, in welk geval hijna drie jareneenig erfgenaam zal worden van het kapitaal na aftrek van Lilians gedeelte. „Ik heb, in geval John Harrington vóór u kwam te stervendat kapitaal gelijk verdeeld tusachen Mevr. Harrington en Lilian Manville." „Goed, goed, voeg nu de bepaling er nog bij en breng het mij dan morgen." „Ik zal het nog heden doen", sprak de rechtsge leerde en schreef er eenige woorden bij. Daarna de oppaster en den klerk in de kamer roependewerd het testament geteekend. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 5