„Mag ik hem opeahrekensprak de kapitein, die De leden, die'vroegen, of tegenover de meerdere uit gaaf die uit de voorgedragen regeling zal voortvloeien, niet eene bezuiniging ware te stellen door vermindering van het wettelijk minimum van personeel bij de recht banken le klasse, wijst hij er op, dat eene vergelijking van den omvang der werkzaamheden van de rechtbanken le klasse met die der overige rechtbanken reeds vol doende aantoont, dat het verschil in getalsterkte tusschen het personeel der eerstgenoemde en dat der laatst be doelde geen reden van bestaan heeft. Directe bezui niging verwacht hij van dezen maatregel niet en ook het tijdstip tot het nemen daarvan acht hij, met het oog op de invoering van het nieuwe strafwetboek, niet geschikt. Opheffing der rechtbank te Haarlem en herstel van die te Hoorn acht hij voor den geregelden gang van den dienst zeer nadeeïig en uit een geldelyk oogpunt af te raden. De regeering heeft een wetsontwerp ingediend houdende nadere bepalingen op den accijns van het gedistilleerd, strekkende om aan het tegenwoordig be drag van den accijns ad f 60 per vat a 50 pet. een blijvend karakter te geven. Het bevat overigens dezelfde bepalingenals in het vóór de ontbinding ingediende ontwerp voorkwamen. D. Muilwijk te Alblasserdam13 jaren oud die voor eenige weken door eene dolle bat gebeten en op 's rijks kosten naar Parijs gezonden was ter behande ling door prof. Pasteur, is den 3 des avonds naar het gasthuis te Dordrecht gebrachtomdat zich teekenen van watervrees by hem voordeden, alwaar hij den 4 des avonds overleden is. Den 5 is te Tilburg een landbouwer door het schrikken van zijn voor de kar gespannen os van de kar gevallen en door het wiel dat over hem ging zoo ernstig inwendig gekneusd dat hij spoedig overleed. Den 6 en 7 zijn te Amsterdam voor de hoofd- acte o.a, geslaagd Mej. G. O. van der Veen te Pur- merend en de heer A. T. van der Meulen te Zaandijk. Bij kon. besluit van den 6 is aan den heer L. Sloot op zijn verzoek eervol ontslag verleend als 2 luitenant bij de dienstdoende schutterij te Haarlem en tot 2 luitenant aldaar benoemd de heer J. C. A. Weerts, schutter. Aan den biljartwedstrijdden 6 te Beemster ge houden namen 34 personen deel. De prijzen werden behaald door de heeren D. Smit te Midden-Beemster, A. Blokdijk te Rijp en M. Buis te Amstelveen. De wielerwedstrijden te Nijmegen op den 6 heb ben den volgenden uitslag gehad 1. Nieuwelingswedstrijd. Afstand 1600 el. Deze rit werd in twee seriën gereden. Bij de eerste kwam het eerst aan de heer E, Brauer van Rotterdam, bij de tweede de heer P. van der Kolk van Rotterdam, waarop later de drie eerste rijders van elke serie een beslissenden strijd moesten voeren om den eersten en tweeden prijs. De uitslag hiervan was le prijs E. Brauer van Rotterdam 2e prijs P. de Crauw van Roermond. 2. Internationale wedstrijd op drie wielers met voorgift. Afstand 5000 e). le prijs E. Kiderlen van Delft2e E. de Beukelaer van Ant werpen 3e H. W. van Raden te 's Gravenhage. 3. Nationale wedstrijd op tweewielers om het meesterschap van Nederland, Afstand 7000 el. le prijs groote gouden kampioens penning met getuigschrift, E. Kiderlen van Delft; 2e zilveren herinneringspenning J. E. J. Huysser van Maastricht3e bronzen id., J. Roling te Nieuwer-Amstel. 4. Internationale wedstrijd in het langzaamrijden op tweewielers. Afstand 50 el. le prijsgouden med. A. R. W. Kerkhoven van Arnhem 2e zilveren medalje, jbr. E. J. Stuers van Amsterdam3e bronzen id., A. Lobman van Zutphen. 5. Internationale wedstryd optwee- beschuldigende zieke moet echter eenige herinne ringen aan hem hebben. „Wij moeten wachten. Wees zoo goed den heer Harrington te zeggen, dat ik hem dadelijk spreken moet." „Laat de kapitein hier komen als hij mij noodig heeft", sprak Harrington. „Ik begrjjp die insinuatie nietdokter Gilbert." „Mijn waarde heerde zaak is zeer eenvoudig. Mijn patient herkent uop een of andere wijzeals mede plichtig aan een misdaad aan zijne eigene misschien. Het gerucht gaat op het schip rond dat wy een mis dadiger aan boord hebben. Daarom verzoeken wij u aan de Kaap aan wal te gaan. „Aan de Kaap aan wal te gaanDat doe ik niet wees daar verzekerd van. Ik moet naar Australië. Ge kunt doen wat ge wilt." „Hier is kapitein Fuller", sprak de dokter. „Hij zal u de zaken wel duidelijker maken." „Goeden morgenmijnheer Harrington. Het spijt mij dat ik het zeggen moetik kom met eene on aangename boodschap. De dokter heeft mij het gerucht verteld, dat aan boord rond gaat en de passagiers zijn geneigd uwe aanwezigheid aan boord te wraken. Het spyt mij zeer." „Het spijt u, natuurlijk! Gij kunt ook niet voor idioten instaan", antwoordde Harrington boos. „Maar gij zult mij toch wel vertrouwen als ik u zegdat ik volkomen onschuldig aan eenige misdaad en geheel onbekend met den aard der beschuldiging ben, waarop gij zinspeelt." „üe beschuldiging is als volgt. De zitke heeft u herkend als een medeplichtige of als een persoon in 't bezit van den sleutel tot zijn geheim, üw naam wordt ook in de couranten genoemd als de teleurgestelde erfgenaam van een groot landgoed. De vorige eigenaar stierf onder zeer bijzondere omstandigheden. Nu „Wel, ga voort", sprak Harrington. „Nu wat?" „Herkent de man u als Mackenzie. Hij heeft uw naam dikwijls genoemd." „Als Mackenzieriep Harrington uit. „Donald Mackenzie? Herkent hij mjj als die persoon?" persoonswielers (tandems). Afstand 5000 el. le prijs, twee gouden medaljes met getuigschrift. E. de Beukelaer en E. Kiderlen2e twee verguld zil veren medaljes, J. Westerman van Haarlem en Th. J. O. Robbers, van Amsterdam; 3e twee bronzen medaljes, H. W. van Raden van 's Gravenhage en C. Thubout van Zwolle. 6. R ij den met do handen los, met voorgift. (Internationale wedstrijd voor tweewielers), Afstand 1000 tl. le prijs E. de Beukelaer van Antwerpen; 2e J. F. J. Huysser van Maastricht. De uitslag van de wedstrijden op den 7 was als volgt 1. Wedstrijd, alleen open voor de inge schrevenen op No. Y van de wedstrijden te Harlingen. (Tweewielers.) Afstand 1000 el. 7 Mededingers, le prijs, gouden medalje, aangeboden door den heer S. Hingst, oud-lid der 2e Kamer, te 's GravenhageE. Kiderlen Jr. van Delft2e prijs verguld zilveren maljeJ. F. J. Huysser van Maas tricht 3e prijszilveren medaljeW. Bloemen van Amsterdam; 4e prijs, kleine zilveren medalje, A. R. W. Kerkhoven van Arnhem. 2. Internationale wedstrijd op twee wielers. Afstand een engelscbe mijl. 5 Mededingers, le prijs, groote g. m. met getuigschrift, jhr. E. J. de Stuers van Amsterdam2everguld z. m., E. de Beukelaer van Antwerpen; 3e, z. m., J. F. J. Huysser van Maastricht. 3. Nationale wedstrijd op éénper soons-driewielers om hetmeesterschap van Nederland. Afstand 5000 el. 4 Mededingers, le prijsgroote gouden kanpioenspenning met getuig schrift, E. Kiderlen Jr. van Delft; 2e, z. herinnerings penning H. W. van Raden van 's Gravenhage 3e bronzen herinneringspenningJ. F. J. Huysser van Maastricht. 4. Internationale wedstrijd voor vei- 1 ig h eids-tweewielers met voorgift. Astand 2000 el. 5 Mededingers, le prijs R. W. J. Hofstede Crull van Groningen2e A. R. W. Kerkhoven van Arnhem, 3e J. Westerman van Haarlem. 5. Hoofdwedstrijd. (Internationale wedstrijd op tweewielers.) Afstand 10.000 el (30 maal de baan. 5 Mededingers, le Prijs twee groote bronzen beelden met groot g. medaljeuitgeloofd door Nijmegenen een getuigschriftE. de Beukelaer van Antwerpen 2e groote pendule met twee coupes, met eene z. m. en getuigschriftJ. F. J. Huysser van Maastricht3e een bierstelmet eene bronzen med. J. Roling van Nieuwer-Amstel. De heer E. Kiderlen Jr. trok zich terug. 6. Troostwedstrijd met voorgift voor de machines. Afstand 2000 el. 8 Mededingers, le Prijs J. H. Faber van Katwijk aan Zee 2e F. H. Koenen van Amsterdam. 7. Internationale wedstrijd in het kunstrijden. Aan ieder mededinger werd tweemaal drie minuten toegestaan, le Prijsgouden medalje met getuigschrift F. H. Koenen van Amsterdam 2e ver guld zilv. med. met getuigschrift, A. D. Loman Jr. van Apeldoorn 3e z. med. met getuigschrift A. E. Holru- berg de Beckfelt van Apeldoorn. Mej. A. M. Vigelius te Haarlem is den 7 te 's Gravenhage voor de hoofdacte geslaagdde dames E. P. M. van Thiel en E. Ch. W. Trik te Haarlem slaagden dien dag te Amsterdam. De heer T. P. J. Klep is den 7 door den ge meenteraad van Breda niet als lid toegelatenop grond dat bij de herstemming tusschen hem en den heer mr. van Mens 4 niet stemgerechtigden aan de verkiezing deel genomen hebben dat invloed op het stemmen aantal uitoefende. Den 7 is des morgens omstreeks half zes te Ro- zendaal de goederentrein van Rotterdamnabij de station in volle vaart tegen een in beweging zijnde trein geloopen. Door de botsing zyn een tiental goe derenwagens deels geladentot splinters geslagen terwijl de locomotief zwaar beschadigd werd. De ma- „Gij hoort de beschuldiging", sprak de kapitein ernstig. „Donald Mackenzie is de man. Wij moeten uwe koffers doorzoeken, en het is mijn plicht u in uwe hut in arrest te houdentot wij Kaapstad bereikt hebben." „Dat is een ongehoorde laagheid", riep Har rington toornig uit. „Ik wil niet opgesloten worden als een misdadiger. Mijn naam is niet Mackenzie. Ik kan alles uitleggen. Ik kwam uit Hij hield plotseling op. Lilian Manville mocht vol strekt niet in deze zaak gemoeid worden. De kapiteinzoowel als de doktermerkten zijne aarzeling en maakten er hunne eigene gevolgtrekkingen uit. De jonge man kon of wilde niet de reden van zijn plotseling vertrek opgeven. Ook had hij reeds verlangd het schip te Madeira te verlaten, toen hij zeker herkend was. De zaak begon een onaangenaam voorkomen voor den passagier te krijgen. „Ik zal alles vorklaren, als wij Port Philip hereiken", sprak Harrington. „Gij kunt doen wat ge niet laten kuntmaar ik moet in elk geval naar Melbourne." „We zullen desnoods den anderen passagiers om bijstand verzoeken", sprak de kapiteindie den jongen man begon te wantrouwen. „Gij zegt dat uw naam Harrington is." „Natuurlijk bewijzen genoeg. Mijne kleeren, mijne boeken, mijne koffers, alles zal dat bewyzen. Hier is correspondentie aan mijn adres zie." Hij haalde een paar brieven te voorschijn. Een dezer was van Lily Mauville - dien hij dadelijk weder wegborgeene verontschuldiging mompelende. Den anderen toonde hij aan den kapitein. De brief was nog niet geopend. „Zie hiertoevallig is die brief nog ongeopend ge bleven. Ik ontving hem even voor ik vertrok en heb geheel vergeten hem te openen." Geea wonder, dat hij dit vergeten had. Door de herhaalde lezing vaD Lilians briefen de hoop haar nog te ontmoeten had hij in 't geheel niet meer om den anderen brief gedacht. Beterveel beter ware 't geweest als hij dien gelezen en vernietigd had. cbinisfc en de stoker zijn van de locomotief gesprongen, nadat zij alle pogingen aangewend hadden om den trein in zijne vaart te stuiten. Niemand bekwam eenig let sel door dit ongelukdat groote verwarring in den loop der treinen dted ontstaan. Aan de jaarlijksche harddraverijden 7 te Beem ster gehoudenis door 7 paarden deelgenomen. De prijs werd behaald door de Pauw van T. Schilder, be reden door J. Schilder; de le premie door de Vrome van D. Berkhouwer, bereden door C. Bier, en de 2e premie door David van C. de Wit Sr., bereden door C. de Wit Jr. Bij kon. besluit van den 7 is met ingang van den 15 aan den commies der posterijen 3e ki., den heer E. W. Hildebrandt, op zijn verzoek eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend. Het lijk van den op den 1 te Scheveningen ver dronken heer is den 8 te Zandvoort aangespoeld. Den 8 beeft de Zaanlandsche zeilvereeniging op de Zaan een zeilwedstrijd en den 9 een roeiwedstrijd ge geven welke beiden zeer goed geslaagd zijn. Het volgende programma van de te Gorinchem te houden algemeene vergadering en tentoonstelling der Holl. Maatschappij van Landbouw is verschenen. Donderdag 9 September opening der tentoonstel ling door het Hoofdbestuur in tegenwoordigheid der leden van de maatschappij en van de genoodigden ten 12 uur. Vrijdag 10, tentoonstelling van voortbrengselen en werktuigenten 10 uur. Algemeene vergadering der maatschappij in „do Doelen" ten 11 uur. Gemeen schappelijke maaltjd van de leden der maatschappij in „de Doelen" ten 5% uur. Zaterdag 11, tentoonstelling van paarden, vee, voort brengselen en werktuigen ten 10 uur. Zondag 12, tentoonstelling van hengstenstieren melkgevende koeien, voortbrengselen en werktuigen, ten 12 uur. Maandag 13, tentoonstelling van hengstenstieren melkgevende koeien, pluimgedierte, voortbrengselenen werktuigen ten 10 uur. Postduivenvlucht vau de Rot- terdamsche vereeniging „Pro Patria", ten 1 uur. Dinsdag 14, tentoonstelling van aangespannen paarden, pluimgedierte, voortbrengselen en werktuigen, ten 10 uur. Woensdag 15, afgifte der ingezonden voorwerpen van 911 uur. Donderdag 16openbare trekking der loterij op het raadhuisten 10 nnr. Als le prys is voorwaardelijk reeds aangekocht een Marshall's stoom-dorschwerktuig met locomobile van zes paardekrachten. Loten zijn op aanvraag verkrijgbaar en worden tegen overmaking van het bedrag frauco toegezonden. 1 Lot f 111 loten f 10 110 loten f 97.50. Dagelijks zal op het terrein der tentoonstellingin een afzonderlijk gebouw, boter en kaas volgens de nieuwste wijze worden bereid. Toegang 25 cents de persoon. De paarden en bet vee zullen op 11, 12 en 13 Sep tember in een ring op het tentoonstellingsterrein wor den voorgebracht. Toegang tot de tribune 25 cents de persoon. Benoemd tot onderwijzer te Zwammerdam de heer J. van Amstel Wz. te Oude Niedorp. Met ingang van den 1 October a.s. is te Oude Niedorp tot brievengaarder benoemd de heer Semeijns te Winkel. De gemeenterekening over 1885 te Haarlem sluit in ontvangst op f 861.472.02% in uitgaaf op f 812.256.15 alzoo met een batig slot van 7 49,215.87%. De bisschop van Haarlem heeft tot kapelaan te Assendelft benoemd den heer C. H. Lünnemann. De oud-sergeant van het Oost Indtsche leger Roghairdie in 1874 te Atjeh blind geschoten werd ontving van den Koningtoen hij in Mei 1.1. in bij zonder gehoor ontvangen werd den raad zich onder geneeskundige behandeling te stellen om verbetering de zaak thans gerechtelijk scheen te beschouwen. „Het kon een bewijs tegen u zijn." „Integendeel"; sprak Harrington in de volle over tuiging zjjner eigen onschuld. „Het zal slechts bewijzen, wie ik ben. Lees hemindien gij wiltde brief is van een bloedverwante." De kapitein ging over tot het openen van den brief, toen Harrington plotseling poogde hem terug te houden." „Lees hem niet, voor ik u de zaak toegelicht heb", riep hij uit. Zijn toon was ameekend. De kapitein en de dokter zagen elkander aan. De eerste sprak „Ik zal hem niet lezenik wil slechts zienwie hem geschreven heeft. Het zal zonder twijfel in uw voordeel zijn." Zijn gelaat veranderde echtertoen hij het begin zag„Mijn waarde Broeder Edward", en als onder- teekening aan de andere zijde las „Alice Mackenzie „Er kan nu nauwelijks nog twijfel bestaan omtrent uwe identiteit", sprak de kapitein gestreng omdat bij aan het verzoek van Harrington gehoor had gegeven en hem in zichzelven reeds vrijgesproken had. „Onge lukkig bevrijdt deze ongeopende brief, door uwe zuster aan u geschrevenu van verdere verdediging." „Zuster 1" herbaalde Harrington; „ze is mijne zuster nietbehalve in naam. Wij zijn verwant door het huwelijk van mijn oom. Wilt gij luisterenkapitein Fuller vervolgde hijnu voor de eerste maal zioh ongerust makenüe over zijoe veiligheid. „Javertel die geschiedenis maar aan de politie, goede vriend", antwoordde de kapitein. „Wy kunnen het schip niet inrichten tot een verhoorzaai. Dofeter wij zullen dezen man in verzekerde bewaring nemen." „Wat blieft je!" riep Harrington uit. „Zijt ge krankzinnig „Nog niet 1" antwoordde de kapitein. „Er zijn spre kende bewijzen tegen u. Ik zal dien brief' niet lezen maar hem wel bewaren. Geef mij een stukje lak Gilbert." Wordt vervolgd^ t

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 2