No. 100. Acht en tachtigste Jaargang FEUILLETON. Mevr. UarriDgton's geheim. 1886. VRUDAG 20 AUGUSTUS. PATENTEN. Prijs der gewone Advertentiën: ©tHciecl (QebttUe De VOLJAARS-PATENTEN vau ingezetenen dezer gemeente, dienst 1S86/87, kannen van de secretarie worden afgehaald op alle werkdagen, tot en met den 29 Augustus a.s., van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uren. BniUitUub. Naar het Engelscü. ISÜltSCtllAUb. ALOAARSCHECOÏI1AAT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 8 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele Rijk f 1, De 3 nummers f 0.06. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. BELÖIE. De minister van oorlog heeft gelast, dat de miliciens der lichting van 1883 die bij de laatste wanordelijkheden te Luik en in het bekken van Hene gouwen ouder de wapenen geroepen waren, naar huis zullen gebonden worden. DUITSCHLAND. Peüisen. Den 17 ia te Pots dam de lOOjarige sterfdag van Prederik de Groote herdacht in eene godsdienstoefening bijgewoond door detachementen van alle regimenten van het garnizoen, die na den afloop daarvan voor den Keizer voorbij trokken. Elzas-Lothabingen. De bisschop van Metz is in den nacht van den 17 om 2 uren overleden. ENGELAND. Daar de socialist Williams den 17 voor den rechter verklaardede boetewaartoe hij veroordeeld was niet te kunnen betalen werd hij voor 2 maanden naar de gevangenis gezonden. De sociaal- demokratische bond heeft tegen den 22 eene monster- bijeenkomst te Londen op Tratalgar-Square belegd, waar besluiten zullen worden voorgesteld om de in vrijheid stelling van Williams en de vrijheid van spreken voor alle partijen te vragen. FRANKRIJK. Op den 15den ouden Napoleons dag hebben ruim 800 aanhangers van prins Victor Bonaparte, onder voorzitterschap van den heer Jolibois, een feestmaal gehouden. De voorzitter verklaarde door den prins gemachtigd te zijn om zijnen dank over te brengen aan de keizersgezinden te Parijs en kondigde aan dat weldra eene groote openbare vergadering te Parijs zon worden gehouden waar de bonapartisten de gelegenheid zouden hebben om hunne gevoelens te uiten. De verkoop in de straten van Parijs eener levensbe schrijving met afbeeldingen van den minister van oor log generaal Boulanger, waarin deze zeer verheerlijkt wordtheeft wederom tot veel geschrijf aanleiding ge geven. Dit vlugschrift kostte f 0.05 en eene der af beeldingen stelde hem voor, eene wapenschouwing hou dende, de borst met een aantal ridderorden versierd. Sommige bladen beweerden dat de generaal zelf deze verheerlijking had voorbereid om zich den weg te banen voor eene militaire candidatuur de République Pran9aise verlangde zelfs dat de minister-president 29) HOOFDSTUK XXVII. De nachtelijke aanval. Het droge jaargetijde was voor Australië begonnen. De bewoners der hoeve bij de Kangaroe-kreek hadden veel van de hitte te lijden Lilian wel het meest. De vrees voor de vrijbnitersgevoegd bij het treurig voorkomen der omgevinghet verdor ie grasde stui vende opengebarsten grond en de opgedroogde beek de zware bestoven bladeren der vreemdsoortige boomen, de zon als een roode signaalschijf in de dof-witte lucht, dit alles maakte hun het leven niet aangenamer. Benjamin Butler had den opzichter laten roepen. „Wij zullen een ruwen nacht hebben", sprak hij. „Breng Langen Tom hier." Weldra verscheen Lange Tomeen ontslagen ban neling. „Wat verlangt gij?" vroeg hij aan zijn heer. „Dat zult gij hooren"; was het antwoord. „Sluit de deur," Tom zag even in 't rond en deed de deur dicht. „Wat wilt gij", vroeg hij opnieuw. „Ik heb iets gehoord van een paard, dat gij of uwe kameraden gestolen hebt", sprak de heer Butler. „Dat paard moet gezond en wel teruggegeven worden." „Ik weet niets van uw paard", antwoordde de ban neling „waarom vraagt gij mij dat „Dat zal ik u zeggen", sprak Butlerschijnbaar toevallig zijn zakboekje latende vallen." „Raap dat op. Sandy vervolgde hij tot den op zichter die buiten stond „kom even binnen." tusschen beide zou komen. De generaal heeft den uit gever van het vlugschrift laten verzoeken de versprei ding daarvan te staken en de hulp der politie inge roepen om aan dat verzoek den noodigen nadruk bij te zetten. Dit verbod heeft echter niet gebaatde verkoop wordt nog steeds voortgezet. De persoon die voor 2 maanden een revolverschot in de Kamer loste en gelijktijdig een brief aan den voorzitter toewierp, Capus genaamd, is na een genees kundig onderzoek krankzinnig verklaard en naar een krankzinnigengesticht overgebracht. President Grévy is deu 15 73 jaar geworden. ZUID-AMERIKA. Den 17 werd te Montevideo door een persoon van zeer nabij een revolverschot ge lost op den president der republiek Uruguay op het oogenblik dat deze het schouwburglokaal binnentrad. De president werd licbt aan de wang gewond. De dader werd onmiddelijk gevat en door het volk zooda nig mishandeld, dat hij kort daarop overleed. Den 7 vertrokken van Amsterdam de heeren C. A. A. D. de W. en C. R., leden der Amsterdamsche Yeloeipèdeclub, naar Berlijn de een op een gewonen tweewieler en de ander op een veiligheidstweewieler. Dien dag reden zij naar Lochem en den 8 naar Oa- nabrück welke afstand van 266 mijlen in 17 uren al- gelegd werd. Den 9 legden zij door slecht weder slechts 68 mijlen af en kwamen te Minden den 10 gingen zij naar Hannover waar zij door regen en een klein gebrek aan een der machines 20 uur moesten verblijven den 11 werd naar Heimstedt gegaan een afstand van 108 mijlen, in zes uur afgelegd. Daarop werd Hoenciats aangedaan, door het bekomen van ver keerde inlichtingen. Den 13 werd Berlijn bereiktde geheele afstand van 738 mijlen werd afgelegd in 46 uren rijtijdalzoo met eene gemiddelde snelheid van 16 mijlen per uur. De reizigers zagen bij hunne aan komst er zeer welvarend en volstrekt niet vermoeid uit. De opzichter van het prentenkabinet in 's rijks museum te Amsterdam van San tevens portier voor de restauratieheeft den 15 van een bezoeker der restauratie, dien hij verzocht, bij het weder binnentre den van het museum zijn sigaar weg te doen zulk een geduchten slag in het aangezicht ontvangen dat hij op den grond viel en hem de pet van het hoofd vloog. Niemand van de 20 bezoekers, die tegenwoordig waren hield den dader tegen. Den 15 is aan de uitspanning „het Lindeboompje" bij Zutfen een oppassend jongeling van 18 jaren bij het schommelen zoo hoog gegaandat de schommel oversloeg, hij er af viel en tegen den grond dood sloeg. Bij den wedstrijd om een gouden champicnme- dalje met f 100 (of een kunstwerk van die waarde) tusschen abonnenten van alle zweminrichtingen in Nederland, op den 15 gehouden in de zwemschool aan Deze kwam; terwijl de banneling bukte, legde Butler zijne hand en het was eene groote, gespierde hand krachtig op zijnen schouder en drukte hem omlaag. „Wat beteekent dat riep Lange Tom nijdig uit „laat mij los „Neen", antwoordde Butler bedaard„wij weten wat wij doen, „Sandybind hem Sandy ontweek behendig eenige schoppendie hij met een paar striemen zyner zweep beantwoordde en slaagde er weldra in de voeten van den man met een koord vast te binden. „Daarschelm nu beu je onschadelijk en beloond voor het stelen van mijn Emir", sprak Butler. „Laat mij los 1" riep de gebondene, „ik kan u zeggeD, wie tegen u optrekt. Ik weet „Ik weet, dat het eerste schot in dit huis afgevaurd je doodvonnis zal wezen. Jij en zwarte Sam zullen te gelijk opgehangen worden." De banneling huiverde. „Ik ben Sam niet", zeide hij. „Gij hebt deu verkeerde voor", riep hij nog terwijl de anderen zich verwijderden hem aan handen en voeten gebonden achterlatende in het vertrek, waar niemand zijne verwenschingen hooren kon. De familie van den heer Butler was den geheelen dag reeds ongerust geweest door het dreigende gevaar. De hitte was bijna ondragelijk geweest, waar men zich niet kon vrjjwaren tegen het gloeiende stof en de heetewitte lucht. Tegen zonsondergang kwam er eiDdelyk veranderinggroote wolken verschenen statig aan den hemelde roode zonneschijf verdweenom plaats te maken voor eene onheilspellende duisternis de doodsche stilte werd afgebroken door het geruisch van het boscb en een dof gerommel van den donder. „Zyt gij bevreesd voor een onweder, Mis Manville?" vroeg Mevr. Butler. „Niet erg", antwoordde Lilian. „Toch houd ik er niet van, als het zoo nabij is. „Waar is mijnheer Butler?" „Hij sluit de blinden en zet de ramen vast; wij zullen hier ons avondeten gebruiken." den Westeruoksdijk te Amsterdam, is die prijs behaald door den heer F. E. Pels Rijcken te Leiden. Van de 12 mededingers legde hij de baan, die 200 el met een keerpunt bedroeg zwemmende op de buik in 3 min. 23| sec. af. De daarop volgende bad 3 min. 28 sec. en de laatst aankomende 6 min. 52-ij- sec. noodig. In den nacht van den 15 op den 16 is te Stratum een herberg met drie daarachter gelegen woningen verbrand; ook van de inboedels kon niets gered worden. Een perceel was niet verzekerd. De aandeelhouders in de Dorrepaalsche bank der Vorstenlanden hebben den 16 het voorgestelde plan tot regeling der geldelijke zaken aangenomen en di recteuren en commissarissen gemachtigd, alle regelingen te treffen, om dat plan uit te voeren en bij mislukking hunner pogingen surséance van betaling aan te vragen. Den 16, tweeden dag der tentoonstelling van de afdeeling Deemster, Purmerend en omstreken, waren 24 stuks koeien eu kalveren ingezonden allen ingeschre ven in het Nederl. rundveestamboek. De le prijs werd toegekend san den heer J. Koopman te Beemster met 8 stuks, tot dezelfde familie behoorende de 2e prijs aan den heer J. Wortel te Beemster met 6 stuks van dezelfde familie 3e prijs niet toegekend. De heer A. de Goede te Purraer had tot opluistering eene prach tige koe ingezonden die een sieraad was der tentoon stelling. Het bezoek was zeer middelmatig. Bij kon. besluit van den 16 is aan den beer mr. J. W. Römer op zijn veiwk met ingang van 1 Sept. a.s. eervol ontslag verleend als procureur-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem in verschillende rechterlijke betrekkingen aan den Koning en den lande bewezen. Den 16 heeft te Edam eene aanvaring tegen de westerbrug bij Edam plaats gehad bij bet vervoer der zandbakken met sleepboot naar het aldaar te maken fort. De burgemeester heeft daarna gelast, dat voortaan niet meer dan 3 zandbakken achter elkaar door de brug mogen gaan. De avond van den 16, den zoogenaamden Hartjes dag, is te Amsterdam rustig afgeloopen. De remmer te Venloo aan wien den 16 beide beenen door een trein afgereden werden is den 17 aan de gevolgen overleden. Bij kon. besluit van den 17 is benoemd tot broe der in de orde van den Nederl. Leeuw de lieer G. A. Kien, verificateur der directe belastingen, invoerrechten en aceijnsen te Rotterdam. De machinist der Holl. Spoorwegmaatschappij H. C. A., die door de rechtbank te Haarlem veroor deeld was wegens het overrijden van een kind te Be verwijk met den stoomtram, is den 17 door het gerechts hof te Amsterdam vrijgesproken. Den 17 stond voor de arr. rechtbank te 's Gra- venhage terecht de heer M. J. Delboy Jzn., spiegel en lijstenfabriekant, die in een magazijn van de Galerie te Scheveningen een paneeltje tentoongesteld bad, voor- „In het donker?" vroeg Lilian. „Wij hebben hier geen licht." „Wij zullen geen licht noodig hebben, als het onweer losbreekt", antwoordde Mevr. Butler ontwijkend. „Is die oude vrouw reeds vertrokken „Ja, ik zag haar weggaan. Wat wilde zij?" „Zij kwam ons waarschuwen voor de zwarten. Wij moeten dezen nacht voorzichtig zijn." „Voorzichtig! Is er dan gevaar, dat wij aangevallen zullen worden „Ja", antwoordde Mevr. Butler. „Wij zullen het weten om tien uur. De hemel beware onze kinderen 1" „Ik kan een geweer afschietenlaat mij u helpen ik wil alles doen wat ik kan." „Gij zult ze niet kunnen zien", antwoordde hare vriendin. „Men bemerkt ze nooit, voor ze den aanval beginnen. Reeds gisteren hebben zij bij ons gestolen de oude vrouw waarschuwde onsomdat ik haar kind eens het leven gered heb." De vrouwen bleven in de duisternis zitten. Omstreeks negen uur kwam Butler bij haar en zeide dat alles gereed was. „Wij hebben de waranda gebarricadeerd", sprak hij. „Bij alle vensters zijn mannen geplaatstLangen Tom hebben wij gevangen genomen. Wat is het, Jacky?" De laatste woorden waren gericht tot deu opzichter, die haastig binnen kwam. „Zwarten komen", fluisterde hij; „een, twee, drie stil daar Hij wees naar hetachtergedeelte van het huis. Butler na derde bedaard het venster en zag voorzichtig naar buiten. Eene donkere gedaante was even zichtbaar tegen den duisteren achtergrond van het bosch. Een gonzend geluid werd vernomen en nog voor iemand zich bewegen kon vloog er een speer door het raam die trillend in den wand bleef steken." „Gaat liggen, spoedig riep Butler, in de duisternis vurende een vervaarlijk gegil en gehuil verkondigde dat het schot doel getroffen had. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 1