allerlei. &cicg?afi&ciije fierictUcu. Den 18 ia in de vergadering van het bestuur van Geestmeramöacht, Oosterdijk en Molengeer3en, te Oud- karspel gehoudendoor hoofdingelanden tot lid van het dagelijkach bestuur van dien polder gekozen de heer IJ. Bruin te Koedijk en zulkB in de plaats van deD heer G. Sevenhuizen te Warmenhuizen, overleden. Den 18 is te Utrecht onverwacht overleden prof. E. H. Lasonder, sedert 1878 hoogleeraar in de theolo gie van wege de synode der Ned. herv. kerk aan de rijks hoogeschool aldaar. Den 18 brak in het gehucht Nieuwerbrug, ge meente Bodegraven, een zware brand uit, welke eerst gebluscht kon worden, toen vier huizen verbrand waren. Alles was verzekerd. Leendert en Jacobus Mens, bewoners der Willem- straat te Amsterdam, die zich bij de laatste ongeregeld heden door hun moedig gedrag zoo onderscheidden, zijn by kon. besluit van den 18 benoemd tot broeders in de orde van den Nederl. Leeuw. Bij kon. besluit van den 19 is aan Christina van der Woude, weduwe Buurman en aan F. J. Singels te Amsterdam als blijk van goedkeuring en tevreden heid de bronzen medaille met een loffelijk getuigschrift toegekend wegens de redding van een inspecteur van politie op den 25 Jnli 1.1. Den 19 is het gedeeltelijk vernieuwen en her stellen van den voorgevel van het raadhuis te Haarlem, geraamd op f 4000 door het gemeentebestuur aanbe steed aan den heer P. C. Groenings voor f 3825, den laagsten van 12 inschrijvers. De arr. rechtbank te Utrecht heeft den 19 G. M., oud 33 jaren, smid aan den Centraal-spoorwegte Utrecht, beklaagd van in den namiddag van den 21 Juni den rangeerder bij dien spoorweg J. K.met een ijzeren hamer ernstig te hebben verwond veroordeeld tot 9 maanden celstraf. De gemeenteraad van Maastricht heeft besloten tot conversie der 4 pet. gemeenteschuld in eene 3% pet. leening door bemiddeling van het consortium der hee- ren Julius Oppenheim Geertsema Feitb en Co. te Groningen en J. H. en E. H. Groeneveld te Winscho ten. De uitgifte der nieuwe leening geschiedt tegen den koers van 981/< pet. tot een bedrag van f 1.200.000. Te Geleen in Limburg is op eene stal miltvuur uitgebroken waaraan onderscheidene beesten reeds be zweken zijn. De gemeenteraad van Goes heeft besloten tot het aangaan eener 4 pet. leening van f 105.000 in aandee- len van f 1000 tot conversie der restanten van de 4% en 5 pet. leeningen en verder tot overneming der gasfabriek. Beroepen tot predikant by de Luthersche gemeente te Yeendam c.a. ds, H. E. Snijder te Medemblik. Tot dijkgraaf van de Egmondermeer is benoemd de heer A. Slotemaker, in de plaats van den heer C. Kraakman Kz. en tot secretaris de heer J. M. de Son- navillein de plaats van den heer J. H. Holland, overleden. - Den 1 Juni is te Buenos-Ayres in den ouderdom van 45 jaren overleden de heer J. P. Bredius Jr., oud lid der 2e Kamer voor het hoofdkiesdistrict Goes, later professor in de duitsche taal te Buenos-Ayres. De heer S. Cambier van Nooten, notaris te Baarn, is door den Koning-Groothertog benoemd tot ridder in de orde van de Eikenkroon. In het noordelijk gedeelte der gemeente Heer Hugo Waard zijn de mazelen uitgebroken. Veertien leerlingen van de met 1 Sept. a.s. op te heffen rijksnormaalschool te Helder worden als beurskweekelingen overgeplaatst naar de normaallessen te Texel, Velsen, Alkmaar en Haarlem. De gemeenteraad van Breda heeft besloten tot het converteeren der 5 4% en 4 pet. leeuingen ten „Ik begrijp Mama niet meer", sprak zy tot Donald. „Zoodra ik met haar begin te spreken over Pa, wordt zy boos of verandert zij het onderwerp van het gesprek." „Welnu, dat beteekent niets", antwoordde Donald. „De oude man is dood en begraven. Hij was goed in zijne soort, maar men diende hem te kennen; gelukkig liet hij zijn geld in de goede richting na." „Jadat veronderstel ik ook", zuchtte Alice een weinig droevig. „Maar toch'vind ik, dat hij onrecht vaardig jegens Edward gehandeld heeft." „Zoovindt gy sprak haar broeder met een on- vriendelyken glimlach. „Nu, gij zyt een lief, dankbaar meisje Na al de moeitedie wij gedaan hebben u een legaat te verzekeren dit „Na al wat gij gedaan hebt Gij wij wie zijn wijdat zou ik wel eens willen wetenPapa was anders niet gewoon zich door n terecht te laten wijzen", antwoordde Alice. Donald bemerktedat hy zich versproken had en trachtte dit te verbergen. „Wel het komt er minder op aan. Natuurlijk bedoel ik het in figuurlijken zin. Maar iets anders, Alice. Het bevalt Moeder nietsdat die notarisklerk hier zoo dikwijls u komt bezoeken." „Notarisklerk, inderdaad! Weet gij dan niet, dat mijnheer Eliott en ik steeds goede vrienden geweest zijn reeds sedert hij hier het eerst met Mr. Faithfull kwam. De arme Eliott heeft alle recht hier een be zoek af te leggen te meer sinds hij te Weybridge woont. Hij is nog nauwelijks hersteld en zal waar schijnlijk nog jaren lang de gevolgen van het spoorweg ongeluk gevoelen." „Jaby valt zeer in uw smaak, dat weet ik maar hij past niet in onze familie. De jonge Anderson zon beter zijn dat is een gentleman." „Bedoelt gij soms dat Eliott dit niet is riep Alice uit, die werkelijk eenige genegenheid gevoelde voor den jongen rechtsgeleerde. „Dat is juist wat ik bedoelhernam Donald. „Dat kunt gy niet beoordeelen," antwoordde Alice bits. „Gy weet even goed als ik, dat Eliott zyn examen afgelegd heeft en spoedig een eigen praktijk zal uit oefenen of als compagnon zal optreden." „Welnu," antwoordde haar broeder, „gij zijt vrij goed bekend met de plannen en vooruitzichten van dien laste van de gemeenteeen Amsterdamsch consortium stelt zich tot waarborg voor het plaatsen eener 3|pct. leening, groot/I 500.000 nominaal, waarvan/1.000.000 dadelijk uit te geven het overige zal niet opgenomen worden vóór 1886. De gemeente-rekening te Helder over 1885 be draagt in ontvang/179.704.25%, in uitgaaf181.611.70 en sluit alzoo met een nadeelig slot van f 1907.44%. De Nijmeegsche spoorwegmaatschappij keert over het afgeloopen jaar een dividend uit van 20.35 voor de aandeelen, groot f 500 en van 4-07 voor die, groot f 100. Tot secretaris van de oningepolderde landen onder Egmondbinnen is benoemd de heer A. van Dijk in plaats van den heer J. H. Holland, overleden. Op de leening voor de Dorrepaalsche bank is slechts zeer weinig ingeschreven. Voor het maken voor de toegangen tot de Spoor brug te Deventer den 18 door de Kon. Ned. Lokaal spoorweg maatschappij aanbesteed, geraamd op 97200, waren laagste inschrijvers de heeren Wiegerink en van Haaren te Deventer voor f 111850. Bij de den 18 dezer te Egmond aan den Hoef gehouden aanbesteding van eene onderwijzerswoning op een terrein bij de gemeenteschool te Egmond Binnen raming f 2650zijn elf billetten ingekomen. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver, G. Gaarthuis alhier voor de som van f 2319. Van Marcellus Emants is ter perse, ora binnenkort te verschijnen bij den uitgever WCremer te 's Gra- venhage, een nieuw werk getiteld Uit Spanje." Om te probeeren of melk met water verdund ls, behoeft man slechts eene goed gepolijste breinaald lood recht in de melk te laten zakken. Als er bij bet uithalen ook maar een klein weinigje melk aan blijft hangen, kan men zeker zijn dat de melk niet verdund is. Voor een enkelen zoen is dezer dagen te Grenada een doodslag gepleegd. Verleden Zondagavond waren een groot aantal personen in een herberg en dansten daar lustig. Onder de dansenden behoorde een lief zestienjarig meisje, Adela Martin Vicent en baar brui degom Francisco Ttafo. De laatste gleed uit en viel op den vloer. Van de gelegenheid die daardoor ont stond profiteerde een jongman Manuel Chares en gaf het meisje een kus. De bruidegom, die inmiddels weer was opgestaan werd toen hij dit zag zoo boos dat hij Charles te lijf ging. Hij wilde met een revolver op hem vurendoch het meisje wierp zich tusscben de strijdenden en riep„dood hem niet 1" Door een ongelukkig toeval echter ging de revolver af en het meisje stortte dood nedereen kogel had haar het hart doorboord. Als een staaltje van Liszt's beminnelijkheid wordt het volgende meegedeeld. Toen Liszt bij Munkacsy in Luxemburg logeerde kwam kardinaal Haynald, die op weg was naar Brusselhem by Munkacsy begroeten. Daags voor zijn vertrekgaf de kardinaal lastdat men hem te half 5 's morgens zou wekken en 's avonds nam hij afscheid van Liszt, daar hij niet wilde dat zijn oude vriend zijn nachtrust zou bekorten. Liszt zeide niets en nam afscheid maar toen de kardinaal den volgenden morgen zijn toilet had gemaakthoorde hij in een aangrenzend vertrek op de piano spelen de Hongaarsche „Marche des adieux." Liszt was zonder iemands hulp te vragen opgestaan en had zijn vriend op die wijze nog een vaarwel toegeroepen. Het was het laatste. mijnheer Eliott. Heeft hij n misschien ook voorgesteld deelgenoot in zijne zaken te worden „Indien hij dit doetkant gij verzekerd zijn dat ik er ernstig over denken zal. Ik ben oud genoeg om te doenwat mij behaagt. Dank zij het testament van Papaheb ik middelen mij vrij te bewegen." „Zeer goed gezegdmejuffrouw de rechtsgeleerde maar ik vrees' dat gij het niet gemakkelijk zult vinden tegen den wil uwer familie te handelen. Zij kan het geld inhoudenwant gij zyt nog niet meerderjarig." „Ik heb evenveel recht op het geld als gij Gij hebt uto legaat reeds ontvangen. Doch ik wil niet langer mijn tijd aan u verspillen." Zij verliet boos het vertrek, zonder acht te gsven op den spottenden glimlach en de opmerking dat zy hier over „consult houden moest met den rechtsgeleerde." Broader noch zuster waren voldaan toen zij later het kleine tooneel overdachten dat er tusschen hen voorgevallen was. Donald was verontrust door de ge dachte, dat dezelfde man, die Aaron Harrington's zaken beheerd had, Alice's toegenegenheid op eene slinksche wijze, zooals hy dacht, zou winnen. De jonkman had verscheidene keeren vóór het ongeluk, op Ivy Lodge wegens zaken bezoeken moeten afleggen en daarbij gelegenheid gehad Miss Mackenzie's vroolijk, opgeruimd karakter te leeren kennen. Ook was hij op verzoek van Aaron Harrington een paar avonden gebleven waarin Alice, overeenkomstig haren aard haar best ge daan had hem tot een barer aanbidders te maken. Zij was hierin geslaagd, doch weinig overwinningen worden geheel zonder verlies aan de zijde der overwinnende partij behaalddit had ook Miss Mackenzie onder vonden ofschoon zy hare wonden dapper doorstond meenende dat zij van geringe beteekenis waren. Toen Eliott kort na het ongeluk baar, zooals hy dacht van zijn doodsbed, een aandoenlyken brief schreef, gevoelde Alice, dat zy werkelijk belang in hem stelde. Zij beantwoordde zijnen brief bedachtzaam wekte hem op niet te wanhopen doch sprak geen enkel woord van zich zelve. Zy stelde zyne vriendschap op hooge waarde en bleef zyne toegenegene vriendin, Alice Mac kehzie. Ietsdat Eliott tnsschen de regels van den brief meende te lezen gaf hem aanleiding, zoodra hij her steld was, kamers te betrekken te Weybridge, nabij De ingenieur Bara heeft een eenvoudig middel be dacht om het licht eener gewone lamp in een bepaalde richting te werpen. Hij maakt daartoe gebrnik van de kap zelf, waaraan door een soort van kogel beweging verschillende trillingen kunnen gegeven worden. De vervaardiging geschiedt aldus Een dunne holle metalen cilinder wordt in een stalen vorm geplaatst, welke de gewensebte holle ge daante heeftde cilinder wordt vervolgens met een prop van caoutchouc gevuld. Deze veerkrachtige prop wordt dan sterk samen gedrukt door middel van een pers waardoor de cilinder de bolle gedaante van den vorm aanneemt. (de Natuur.) Naar men aan het Nieuws v. d. Dag mededeelt, laat de directie der Imperial Continental Gas Associa tion aan de werklieden, bezig met den bouw der tweede gasfabriek aan den Oeterwalerwegvan tijd tot tijd garstewater uitdeelenhetwelk zij te dien einde ex- presselijk uit Londen laat komen met het doel die leden beter bestand te doen zijn tegen langdurige bloot stelling aan het wisselvallige weder op dat zeer open liggend terrein. Mag men de ooggetuigen gelooven dan oogst de directie voor deze daad van menschlie- vendheid weinig dank. Sommigen werpen den uitdeeler den drank naar het hoofd andere storten de vloeistof voor zijne oogen op den grond uit en velen geven op hunne eigenaardige wijze te kennen dat een „borrel" hun welkomer zou zijn. Prins Herman zu Solms staat aan het hoofd van een uit 12 leden bestaande club die zich ten doel stelt om jachthonden van zuiver ras te fokken. De medeleden, allen fokkers van goeden roepbetalen zeer aanzien lijke jaarlyksche contributiën waaruit voor de in het voor- en najaar uitteschrijven wedstrijden prijzen ten bedrage van 3000 M. uitgeloofd zullen worden. Het streven van deze heeren verdient de meeste sympathie, en ongetwijfeld zal het aan hunne zoowel in geld als in tijd gebrachte offers gelukken, om zuivere en goede raSBen van jachthonden te verkrijgen en in Duitschland eene markt te slichten die even goede maar tevens eoedkooper waar dan de engelsche markt levert. (Ldb. Ct.) Het officiëele verslag over het verkeer in de slacht huizen te Chicago is verschenen. Daar de amerikaan- sche concurrentie voor Europa zeer gevaarlijk dreigt te worden en 't ten deele reeds isis het nuttig te ver nemen welke ongehoorde hoeveelheid vee van deze plaats in den vleeschhandel komt. Er werden namelijk gedurende 1 Januari tot 30 Juni aangebracht 875.172 stuks rundvee of per dag 4835. 3.222.576 varkens 17804. 446.665 schapen 2467. Wat de prijzen aangaatwordt medegedeeld, dat de varkens 3550 amer. cent. en de schapen 2530 amer. cent. per 100 p. levendgewicht hooger dan in het vorig jaar betaald worden maar dat de prijs van het rundvee 1 dollar per centenaar levend gewicht gedaald is, zooals in gelijk tijdperk in 1885. (Ldb. Cc.) Zaterdag 21 Aug. Belfast. De rechtbank die oordeelde dat de politieagenten bij het jongste oproer onnoodig vuurden, heeft negen hunner onder beschuldiging van moord doen arresteeren. Peteesbuuo. Het Wolgastoomschip „Vega" is ver brand. 4 menschen verbrandden en 196 verdronken. de rivier. Hij mocht nog niet veel wandelen doch zich wel per boot langs de rivier naar Ivy Lodge bege ven. Weldra legde hij hier een bezoek af en word door Miss Mackenzie hartelijk verwelkomd en uitgenoodigd zijn bezoek te herhalen. „Het zal Mama genoegen doen u te zien mijnheer Eliott. Wij weten hoeveel Papa van u hield en ik ben overtuigd dat Mamaal was het maar om zijns wilu toegenegen is." „Mevr. Harrington is zeer goed zal ik ook n zien, als ik terug kom Miss Mackenzie „Ongetwijfeld tenzij mijne tegenwoordigheid n verontrust. Gü schijnt zenuwachtig 1" „Toch Misschien wel. Ik dacht er over u te vragen een uitstapje met mij op de rivier te maken." „Ik vreesdat dit niet voor mij passen zou. Ook kan Donald elk oogenblik komen" „Dat spijt mij", hernam Eliot, „maar hebt gij geene vriendin die „Neenik heb hier geene vriendinnen", antwoordde Alice eenigszins treurig. „Daarom zon ik gaarne een roeitochtje met u maken. Zou het zeer slecht zijn?" „Slecht? Zeker niet Waar is het kwaad?" „De menschen zouden sprak Alice aarzelende. „De menschen zeggen zooveel riep de jonkman lachende. „Wie zich daaraan stoortheeft dagwerk. Toe ga mede." „Nu toch niet. Misschien wandel ik wel eens langs de rivier en ontmoeten wij daar elkander. Meer mag ik niet doen mijnheer Eliott." „Mag ik uwe hand niet vasthouden vroeg hy, met zulk een uitdrukking van onschuld, dat zij er ondanks zichzelve om moest lachen. „Het is niet de gewoontedunkt mij", antwoordde zij hare hand ait de zyne zacht wegtrekkende. „Hee rendie mijne Mama bezoeken, drukken gewoonlijk niet mijne hand." „Maar ik kwam u bezoeken", sprak hij. „Werkelijk vroeg zijschijnbaar verbaasd. „Hoe goed van u Zij stond op en begaf zich naar het venster om een klein zeer klein blosje van vreugde te verbergen. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 2