BOELHUIS LEVEND VEE ABR. SLOGS, Openbare Verkooping Rijks Iloogere Burgerschool en Burgeravondschool. D. A. WISSELINK, Dankbetuiging. Landverhuring, 2. Eene kapitale Boerenwoning met 2 Boe ten en Erf, 2 Arbeiderswoningen met Erve, mitsgaders diverse perceelen Wei-, Bouw- en Itlaverland, staande en gele gen in den polder Waard, gemeente Barsingerhorn te zamen groot 35 hectaren 1 are52 centiaren. Toebehoorende aan den heer JAN KLAA8ZOON Het rectat tot tiendhefling over Landen, in polder A, in de Zijpe. De 's Gravenhaagscbe Hy potheekbank verstrekt gel den ter leen, onder eerste hypothecair verbandop huizen en landerUen in Ne- J O DNT O Eï INT Kassier ea Commission nair in Effecten en Coupons, te ALK1IAAB. De ondergeteekende brengt bij deze zijnen welge- meenden dank aan al degenendie hem zoo bereid willig hebben geholpen. P. BEELDMAN, vrachtrijder. Bergen September 1886. EN te HEILOOa/d OOSTERZIJ DE, ten gevolge van den brand, op het erf van de plaats van den heer 8. PEPPING, op Woensdag 15 September 1886's morgens 10 ure van 19 Kalf koeien5 Geldekoeien6 Kuikalven, 1 Kui-stier, 4 Varkens, 1 Bok, ruim 40 Kippen. Vervolgens Werhuring tot Kerstmis 1886 van diverse perceelen W eiland, die bij den heer S. PEPPING in gebruik waren. Notaris te Winkelzal op Maandag, 20 September bij opbod, en op Maandag, 27 September 1886, bij afslag, telkens des voormiddags ten 11 ure, in het koffiehuis #de Roos" van den heer Arie Vader, te Schagen publiek verkoopen 1. Een heel nieuwgebouwde lleerenbehuizinge, met Stal, Erf, Tuin en twee perceelen Wei land, staande en gelegen te Wieringerwaard. KAAN te Wieringerwaard. Breeder bij biljetten omschreven. te ALKMAARin het logement »de Toelast", op Maandag, 11 October 1886, 's voormiddags ten 11 ureen Maandag den 18 dier maand 's middags ten 12 ure van de Plaats, genaamd Welgelegenten zuiden van de Burgerbrugaan de Grooteslootoostzijdein de Zijpesectie E No. 341 tot en met 345 348 tot en met 361, groot 28 hectaren, 43 aren, 70 centiaren. Zeven perceelen Weiland en een perceel Watergelegen aan de Grooteslootwestzijde benoorden de Burgerbrug en aan den Ruigenweg in de Zijpe, sectie F, Ns. 392 388, 389 890 895, 396 897 en 898, groot 10 hectaren90 aren, 10 centiaren. V ij f perceelen Weiland, gelegen tusschen den Vennewatersweg en den Zanddijkin de gemeente Castricumsectie A, Ns. 54, 56 en 71, en Egmond- binnen, sectie C, Ns. 147 en 148, te zamen 13 hec taren, 51 aren, 80 centiaren. Alles uitvoerig vermeld in de biljetten, waarin ook de orde van veiling voorkomt. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van Mr. J. P. KRAAKMANAdvocaat te Alkmaaren ten kantore van den Notaris DE GELDER, aan de Noordervaartin de gemeente Oterleek. derlandterug te betalen in eensin termijnen oi in annuiteiten. Voorwaarden en inlichtingen te bekomen bij den heer SIMON DE JONGH te Oudorpbij Alkmaar. Voor het KAASPAKHUIS wordt ge vraagd een stevige, fatsoenlijke tusschen 16 en 18 jaar. Zich aan te melden bij den heer P. KOOL Jz. Bij vonnis van de Arrondissements rechtbank te Alkmaar, van den 6 September 1886, zijn verklaard te zijn in staat van faillissementingaande 3 Sep tember 1886, de vennootschap onder de firma Fitli- BEU EM ZOON gevestigd en kantoor houdende te Alkmaaralsmede de individueële leden der firma, JAN CHRISTOFFEL FaRBER, wonende aan de Langestraat te Alkmaar, en GIJ8BERTUS FaRBER wonende aan den Koningsweg te Alkmaar beiden binnenlandsche kooplieden huis- en rijtuig schilders. Tot Rechter Commissaris is benoemd de Edel. Achtbare heer Mr. M. J. E. VIRULY VER- BRUGGE, Rechter in de Rechtbank te Alkmaar, en tot Curator Mr. W. C. BOSMAN, advocaat en pro cureur te Alkmaar. De ondergeteekende verzoekt aan de crediteuren in bovengenoemde faillissementenzoowel aan die der gefailleerde firma FaRBER EN ZOON als aan die der gefailleerden JAN CHRISTOFFEL FaRBER en GIJ8BERTU8 FaRBERhem ten spoedigste op gave te doen hunner pretentiën. De Curator, Mr. W. C. BOSMAN. DIRECTEUREN DER OUDKARSPEL8CHE BANKVEREENIGING, firma BUTTERHART fy Co., maken bekend, dat de gewone vergade ring van aandeelhouders, in dit jaar zal plaats hebben op Donderdag, den 16 September, des namiddags ten 3 ure, ten huize van den heer G. SLOTEMAKER Jr., te Oudkarspel. De Directie. Oudkarspel, den 9 Sept. 1886. De ondergeteekenden bevelen zich beleefdelijk aan tot de levering van de voor den nieuwen cursus benoodigde MBoehteerhenSchrijf- en yreekenbehocflen. Alkmaar. HERMs. COSTER ZOON. Het Bestuur van den polder GEESTMER- AMBACHT (Oosterdijk en Molengeersen) maakt bekenddat ten kantore van den Secretaris des pol ders, den heer M. KROON Cz te Oudkarspelkos teloos de voorwaard.n verkrijgbaar zijn, waarop het polderbestuur, daartoe behoorlijk gemachtigd, wenscht te sluiten eene vier procents geldleening ten laste des polders, groot veertig duizend gulden verdeeld in veertig aandeelenieder groot duizend gulden. Inschrijvingen zullen worden aangenomen tot en met den 15 October eerstkomende. Oudkarspelden 1 September 1886. C. BOSVoorzitter. M. KROON CzSecretaris, Het Bestuur van den polder GEESTMER- AMBACHT (Oosterdijk en Molengeersen) maakt bekend, dat het bestuur, gebruik makende van het recht bij art. II der voorwaarden van de geldleening ten laste des polders gesloten, krachtens besluit van Hoofdingelanden des polders van den 24 December 1872, goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van den 19 Maart 1873, ter aflossing heeft aange wezen de aandeelen in gezegde geldleening dra gende de nummers 1, 2,4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 18, 26, 27, 28, 29, 31, 36, 87, 40, 41, 43, 44, 47, 49, 50 57, 58, 62, 63, 66 67 73, 74, 75, 78, 79 81, 84, 87, 88 90 91 deze aandeelen zijn betaalbaar ten kantore van den Penningmeester des polders, den eer sten Januari 1800 zeven en tachtig, tegen overgifte der aandeelen en der nog niet verschenen coupons. Na 1 Januari 1887 wordt op deze aandeelen geene rente vergoed. Oudkarspel, 1 September 1886. C. BOS, Voorzitter. M. KROON Cz., Secretaris. KANTOOR LANGESTRAAT, B 91. Vervolg der linnenland&che berichten» f? Verzwakt bestaan, Dit geneesmiddel heeft iedere eigenschap, die vereischt wordt in een algemeen huis middel. Het vernietigt de grondslagen van ziekte die, hetzij door overspanning der hersenen, verdriet, angstgebrekkig voedsel of onzuivere lucht ontstaan zijn. Bij verstoppingen of congestiën der lever, lon gen darmen of eenig ander orgaanzijn deze Pillen bijzonder dienstig en werken buitengewoon voorspoedig. Zij behooren in iedere huishouding in gereedheid te worden gehouden, daar zij een medicijn zonder eenig gebrek zijn voor jongelieden en zwakke gestellen. Zij veroorzaken nimmer pijn noch ontsteken de zwakste ingewanden of gevoeligste zenuwen. Holloway's Pil len zijn het best bekende middel tot zuivering van het bloed en ter bevordering van opslurping en af scheiding, hetgeen alle vergiftige en schadelijke deel tjes, zoowel uit de vaste bestanddeelen als uit vochten des lichaams verwijdert. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes pillen h 0,80, f 1,85, 8,6,75, f 13,50,/ 20,50. Potjes zalf hf 0,80, 1,85, 3,—, 7,05, 13,85, t 20,95. Zijn op franco aanvragen it contant te bekomen bij J.M. van Renesse, Apoth. te's Hage, B. Adema te Amsterdam en bij Straatman, Apotheker te 's Bosch alsmede in Holloway's etablissementen te Londen 78, New Oxford Street. De onderwijzer P. van de lagere school te De Cocksdorp op Texel, verdacht van oneerbare handelingen met jeugdige kinderen te hebben gepleegdheeft den 4 het eiland verlatenna den vorigen dag door den burgemeester te zijn verhoord. Den 5 is te Bergen ook eene koe door den bliksem gedood, terwijl op eene andere plaats een groot gat in den grond werd geslagen. Den 5 is onder een hevig onweder, vergezeld van een zwaren plasregende stoomtram uit Dierenbij het voorbijgaan van den zoogenaamden Koningsmuur, even buiten het dorp, ontspoorddoordat de grond over eene groote oppervlakte onder de rails wegge spoeld en daardoor eene verzakking ontstaan was. De geheele trein bestaande uit locomotief en 2 wagens voor reizigerslag omver en de reizigers moesten zich door het stuk slaan der ruiten redden. Een reiziger werd dood onder een der wagens weggehaaldterwijl 12 reizigers gekwetst werdentwee hunner braken een arm en verscheidene bekwamen belangrijke hoofdwonden. Den 6 is te Enschede de nederlandsche school voor handel en nijverheid geopend. In den nacht van den 6 op den 7 is de sigaren fabriek van de gebroeders van Best te Valkenswaard afgebrand. Het is reeds de 2 maal, dat die firma door zulk eene ramp getroffen wordt. O.a. verbrandde een voorraad van ongeveer 500,000 sigaren. Alleen de brand kast en de boeken konden gered worden. 300 personen zijn daardoor zonder werk. De minister van oorlog heeft in de Staatscourant van den 7 ter kennis van belanghebbenden gebracht dattegen den 19 October weder pupillen op de Pupillen school te Nieuwersluis kunnen worden geplaatst. Van de op dien dag open zijnde plaatsen kunnen wellicht eenige worden vervuld door zonen van met-militairen waar onder begrepen zijn gepasporteerde militairen en sche pelingen tegen belaling eener jaarlijksche bijdrage van f 50, in het begin van ieder kwartaalbij vooruitbe taling telkens voor 1/4 deel te voldoende overige plaatsen worden kosteloos vervuld door zonen van hen, in dienst bij de zee- of landmacht hier te lande of in Oost- en "West-Indie, alsmede van hen, die in die dienst, hetzij als militair, hetzij als schepelinggepensioneerd gegageerd of overleden zijn. Ouders of voogdendie verlangen dat hunne zonen of pupillen tot de school worden toegelaten, moeten een gezegeld verzoekschrift vóór of uiterlijk op 1 October richten aan den minister van oorlog. Te Aalten ontstond in den avond van den 7 brand in eene bakkerij, die zoo snel toenam, dat in een paar uren tijds 6 woningen verbrandden. Eene koe en eene geit kwamen in de vlammen om. Den 7 is te 's Gravenhage tot lid van den ge meenteraad gekozen, in plaats van wijlen den heer Maas, de heer P. de Niet, reeder te Scheveningen met 1246 van de 1996 uitgebrachte geldige stemmen. De heer J. E. Metselaar, ingenieur, bekwam 650 stemmen. In plaats van wijlen den heer Schimmelpenninck van der Oye werd gekozen de heer mr. J. A. H. baron van Zuylen van Mijevelt, kandidaat der contervatieve, clerikale en Scheveningsche Kiesvereenigingen met 1015 van de 1946 geldige stemmen, tegen 815 st. op jhr. mr. R. A. Klerck, kandidaat der liberale kiezersvereeniging. Den 7 is te Amsterdam tot lid der Provinciale Staten gekozen de heer mr. J. A. Sillem met 470 stem men. Op den heer W. flovy waren 89 stemmen uitgebracht. Den 7 werd bij de te Baambrug gehouden hard draverij waaraan 14 paarden deelnamen, de prijs/75 behaald door het paard van den heer A. C. van den Akker te Hazerswoude en de premie door dat van J- Koster te Beemster. Den 7 werd te Amsterdam de algemeene verga dering van het Nederl. Bijbelgenootschap gehouden. Uit het jaarverslag bleekdat in het afgeloopen jaar 55302 bijbels verspreid waren en dat op 30 Maart 1886 123909 exemplaren voorhanden waren tegen 109500 op 30 Maart 1885. Een voorstel van het hoofdbestuur, om aan het Rheinische zendelinggenootschap f 1000 subsidie gedurende 3 jaren te verleenen, om eene ver taling van het Nieuwe Testament in het Nias-dialect door den heer Sunderman uit te gevenwerd aange nomen. Een voorstel van de afdeeling Alkmaar, om voor f 5000 deel te nemen aan de poging, welke in het werk gesteld wordt, om genoegzame fondsen te verzamelen tot eene nieuwe vertaling van het Oude Testament, werd na breedvoerige beraadslaging ver worpen met 17 tegen 45 stemmen. Den 7 heefc voor het gerechtshof te Amsterdam te recht gestaan A. J. Belderokbeschuldigd van in den nacht van den 29 op den 30 Juni 1.1. aan het paleis van justitie aldaar biljetten te hebben aangeplakt van oproerige strekking en beleedigend voor den Koning. Hij bekende h0t 'e'' der aanplakking een onbekende had hem de biljetten ter hand gesteld. De eisch was schuldig verklaring aan opwekking tot omverstooling der regeering eD beleediging des Konings en veroor deeling tot 3 jaren gevangenisstraf en in de kosten van het geding. Hij werd verdedigd door den heer mr. E. E. Clausing. Na die verdediging voerde hij zelf ook eenige punten ter verschooning aan en werd daarbij door den voorzitter verzocht, zich in zijne uit drukkingen te matigen en zijne rede over de ellende des volks te stakendaar dit niet tot de verdediging behoorde. Het publiek op de tribune gaf teekenen van goedkeuring na het door Belderok gesprokene, waarop de president dreigde, haar te zullen doen ontruimen. Uitspraak den 13. Het Passagebouw, uitkomende aan de Prins Hen drikkade en den Nieuwendijk te Amsterdam, heelt bij de veiling op den 8 150000 kunnen gelden. Afslag den 15. Het adres aan den gemeenteraad te Haarlem tot behoud der kermis is onderteekend door 1075 personen. Stoomdrukkerij van Herms- Coster Zqqu te Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 4