]\0# Acht en tachtigste Jaargang. 1886. PATENTEN. FEUILLETON. Mevr. Harrington's geheim. V R IJ D A G 17 SEPTEMBER. Prijs der gewone Advertentiën: (Dfttctcsel De VOLJAARSPATENTENdienst 1886/87, voor de gemeenten Alkmaar AkerslootAssendelft Bergen BeverwijkBroek op LangedijkCastri- cum Egmond-binnen Egmond aan Zee Heems kerk Heer Hngowaard, lleiloo, Hensbroek, Hoog woud, Koedijk, Limmen, NoordseUarnoude ObdamOterleek, Oudorp, Scbermerhorn, Schoorl, St. Pancras, Spanbroek, Uitgeest, Ursem, Velsen, Wijk aan Zee en DuinZuid- en Noordschermer en Zuidscliarwoude kunnen van 17 September tot en met 3 October a.s., van des morgens 9—2 uren, afgehaald worden ter secretarie dezer gemeente. BuiUnlimt». Naar bet Eiucelsch. Mevr. Harrington's geheim. iSimuetilAttb. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Diasdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 8 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele Rijk f 1, De 3 nummers f O 06. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HEEMs. COS- TEE A ZOON. De persoon van TEUN IS SCHOLTEN, i. w. Aker- sloot, wordt verzocht zich ter gemeente-secretarie alhier aan te melden. BELGIE. Den 12 is bij het station Haine Saint Paul in Henegouwen een spoorwegongeluk gebeurd waarbij 2 conducteurs en een reiziger gedood en ver scheidene reizigers gekwetst zijn. ELZAS-LOTHARINGEN. De Keizer woonde den 11 de parade te Straatsburg bij, waaraan 40000 man van alle wapens deel namen. Door het prachtige weder was het aantal toeschouwers zeer groot. De Keizer liet de troepen, terwijl hij ia zijn rijtuig stond, voorbij trekken. De Keizerin was met de groothertogin van Baden in een met 6 paarden bespannen rijtuig tegen woordig. Den 10 was Straatsburg ter eere van den Keizer verlicht geweest, waarbij de verlichting van den Dom vooral een prachtig schouwspel had opgeleverd terwijl eene taptoe plaats had van 1200 muzikanten der verschillende regimenten. Door de hitte was de Keizer bij de parade vermoeid geraaktzoodat hij de feestelijkheden van den 11 en den 12 niet kon bijwonen. Do gala-maaltijd den 14 aan de overheidde com missie uit den landdag, de vertegenwoordigers van den Beneden-Elzas en den gemeenteraad van Straatsburg aangebodenwerd bijgewoond door de Keizerin den kroonprins en verdere vorstelijke personen. Namens 40) (Skt.) Een oogenblik daarna had de voorziene botsing plaats. Eiiotts boot kreeg een lek en liep vo)ter wijl de man uit de andere boot in het water viel. Hem te redden was niet mogelyk daar de beide opvaren den wilden zij niet door den sterken stroom medege- sleurd worden al hunne krachten moesten inspannen om zwemmende den oever te bereiken. Toen zij hier aangekomen waren, was er van den anderen man niets meer te zien. Zonder tijd te verliezen, begaven zij zich snel naar den Hengelaar, waar vele handen dadelijk tot hunnen dienst gereed stonden. Men vond een hoed een baak en de bootdoch niets van den man die er in ge weest was. „Dat is de boot van mijnheer Mackenzie!" riep een der mannen uit. „Die arme jongen Hij had zeker weer wat te veel „Donald Mackenzie riepen Eliott en de dokter uit. „Jamijnheervan Ivy Lodge. Hij ging gewoonlijk 's avonds naar Sbepperton." „Er moet dadelijk gedregd worden", sprak Lionel. „De arme Mevr. Harrington!" mompelde hij. „En Alice, wat zullen zij doen Den volgenden morgen vroeg kwamen reeds de man nen aan Eliott bericht brengen. „Wij vonden hem juist tegenover het huis van Kedge. Hij moet als een steen gezonken zijn." „Hebt gij het Mevr. Harrington reeds bericht?" vroeg Lionel. „Neen wij dachten dat u dit 't best doen zoudt misschien hebben de oude mevrouw en hare dochter bet reeds gehoord mijnheer." „Ik hoop van nietik begrijp je. Ik zal dadelijk heen gaan. Waar hebt ge den drenkeling gelegd?" „In den Hengelaar, mijnheer". „Ik ga dadelijk met u mede", sprak Lionel. „Er moet een onderzoek ingesteld worden." Zij begaven zich er heenhet stoffelijk overschot van den Keizer gaf de kroonprins zjjne tevredenheid te ken nen over de ontvangstden Keizer en zijne gemalin in het rijksland bereid. Daardoor was het bewijs ge leverd dat bij da bevolking steeds meer en meer de overtuiging veld won dat het duitsche bestuur enkel het welzijn des lands beoogde. Hy dronk op de wel vaart des lands. De Stadhouder von Hohenlohe betuigde zijn dank en deed uitkomen hoezeer de bevolking van Elzas- Lotbaringen den Keizer en het Keizerlijk Huis in eere houdt. Hij dronk daarop de gezondheid des Keizers. Toen de gemeenteraad van Straatsburg waarvan 26 leden tegenwoordig waren, den 14 bij den Keizer werd toegelaten drukte deze zijne blijdschap uit over den vooruitgang der stad en het weder in werking treden van een gemeenteraad alsmede over de hem bereide schoone ontvangst. Hij voegde daarbij, dat hij trachten zou de geldelijhe lasten der stad, door hare uitbreiding veroorzaaktzooveel mogelyk te verlichten. ENGELAND. Lagbehüis. Den 14 verklaarde de on derminister van buitenl. zaken, dat bij de regeering geene olficiëele mededeeling ontvangen was, dat de Keizer van Rusland of de russische regeering vorst Alexander van Bulgarije tot aftreding gedwongen had. Laatstgenoemde had bovendien ia openbare stukken de gronden voor zijne aftreding bekend gemaakt. De regeering kon nog geen bepaalden dag opgeven voor de overlegging der brief wisseling welke op Bulgarije betrekking had die overlegging kon eer nadeelig dan nuttig zijn. Zooveel kon de" regeering mededeelen dat het bulgaarsche regentschap de gepaste grondwettelijke vormen in acht nam en dat alle partijen in Bulgarije besloten schenen te zijn, om tot behoud van den vrede mede te werken. Den 15 is bij derde lezing het wetsontwerp aange nomen waarbij een onderzoek naar de wanordelijk heden te Belfast wordt gelast. FRANKRIJK. De Ori du Peuple noemt het op richten van 6en gedenkteeken voor Thiers den man die zooveel parijzenaars deed doodschietennu dezer dagen een prachtige graftombe op Père-LacLaioe voor hem zal worden ingewijd, eene ware uittarting. Sedert 187 L had niemand op de gedachte durven komen de nagedachtenis in eere te herstellen van dien heilloozen deugnietdie Parijs in vlam zette en met bloed over stroomde. SPANJE, De hertog van Sevilla voor eenigen tijd naar het eiland Minorca verbannen omdat hij de Koningin-regentes in haar paleis beleedigdeis den 15 uit Mahon op dat eiland ontvlocht. Donald Mackenzie kon hier op behoorlijke wijze ver blijven, tot het naar Ivy Lodge overgebracht zou worden, „Wij hebben nog wat anders gevonden mijnheer." sprak een der mannen, die gedregd hadden, „zie hier." De man overhandigde Eliott tot zijne verbazing een reiszak bedekt met modder en waterplanten. Op een koperen plaatje stond te l8zen Ivy Lodge. Hij gaf den man een sovereign en opende den zak. Daar haalde hij bijna onbeschadigd, de welbekende perkamenten te voorschijn die hij reeds zoo lang ge zocht had het testament, dat hij en wijlen zijn patroon door den ouden Aiiron Harrington hadden zien onder teekenen. HOOFDSTUK XXXVI. Het onderzoek van wege de politie en de begrafenis waren afgeloopen. Mevr. Harrington was overweldigd door verdriet en zelfverwijt. Alice had met stilzwij gende toestemming barer moederhare kennismaking met Lionel weder hervat; de laatste pijnigde zich dage lijks het deckvermogen af over de beste wijze, waarop hij aan Mevr. Harrington bennis zou geven, dat het ware testament gevonden was en dat haar zoon of' zij mis schien schuldig was aan valschheid in geschrifte. Ook was er nog een ander verdacht feit. De flesch, die het vergif bevat had, was door dr. Gilbert bij Lionel Eliott achtergelaten zelf was hij weder met kapitein Fuller uitgezeild. Er waren dus bewijzen van eene misdaad hoe hy zijne plicht zou doen en toch Alice's moeder redden, waren de tegenstrijdigheden die hem zwaar drukten. Hij besloot Alice, zijne toekomstige vrouw in ver trouwen met de zaak bekend te maken. Om harentwil moest hij de zaak voorzichtig behandelen. Terecht vreesde hij, dat de zonde der moeder door het kind ver golden zou worden en dat Alice in deze omstandig heden door zijne bemoeiingen hare verloving met hem zou afbreken. Hij besloot evenwel te handelen. Veronderstel eens, dat John Harrington plotseling terugkeerde en zijn e'gendom opeischtel Hij kon in leven zijn, de adver tentie in de Melbourner Courant gelezen hebben en zijne eischen door de rechterlijke macht doen onder steunen. Welk een schandaal zou er dan over de familie Harrington gebracht worden en welk een De minister van oorlog is den 13 tot herstel van gezondheid naar Aken vertrokken. Den 13 is de synodus contracta belast met de behandeling in hooger beroep van het vonnis van het prov. kerkbestuur van Noordhollacd, waarbij de geschorste Amsterdamscbo kerkeraadsleden uit hunne kerkelijke be diening ontzet werden weder bijeengekomen. Den 14 werden door hacr gehoord de predikanten P. C. van der Horst voorzitter en W. J. G. Aalders, scriba der ver gaderingen, waarin behandeld werd de aanleiding tot deze tuchtzaak en dr. H. P. Berlage en K. J. ter Nooy Apel, die tegen het in behandeling nemen daarvan opkwamen, de vergadering na de beslissing verlieten en de zaak bij het klassikaal bestuur brachtentoen hun verzet niets hielp, alsmede dr. G. J. Vos As., secretaris van het klassikaal bestuur. Van bijna alle geschorste ouder lingen en diakenen is een geheel eensluidend schrijven ingekomen waarin zij verklaren bezwaar te hebben, gevolg te geven aan de tot hen gerichte uitnoodigmg, om te verschijnen, op grond dat zij door hetjklassikaal bestuur hadden behooren gehoord te wordeneer dit de tuchtzaak bij de hoogere kerkbesturen aanhangig maakteen het verhoor door de synodus contracta onmogelijk hiervoor in de plaats kon worden gesteld. Hun gevoelen verbood hun door hunne persoonlijke daad mede te werken tot die ontzettende ontheiliging der christelijke tucht", weshalve zij aan de synodus contracta in overweging gaven of het niet beter ware de daad ten spoedigste door algeheele vrijspraak en onverwijlde ophetiing der provisioneele schorsing te beëindigen daar de eere van Christus naam reeds te lang schade leed en al wat Kerk en der Kerke is, in opspraak komt. Dr. A. Kuyper beeft berichtdat hij op den hem aangewezen dag den 16 zal verschijnen. -In den nacht van den 13 op den 14 is aan den Westerdoksdijk te Amsterdam een arkwaarin een geheel huisgezin aanwezig wasgezonken. De vrouw al'een heeft zich kQnnen redden de man met de vier kindoren verdronk. De luchtreiziger Lhostedie den 13 met zijn ballon des namiddags te half vijf te Maastricht opsteeg, is 2% uur later in goeden staat nabij Hasselt (Belgie) neergekomen. Bij de den 14 te Scheveningen aangewende po gingen om door middel van lijnenuit een vuurpijlen toestel geschoten een stuk muur van het afgebrande Kurhaus omver te halenweek een vuurpijl met 3 pond buskruit geladen af, veroorzaakte eerst in het moeielijken rol zou hij Lionel Eliott dan moeten spelen. Het speet Lionel thanedat hij indertijd begonnen was het verledene op te rakelen; hij bedacht echter dat het op minder omzichtige wijze door een ander had kunnen geschieden en besloot het nu eenmaal aangevangen werk voort te zetten. Denzelfden namiddag bracht hij een bezoek op Ivy Lodge bijna een jaar nadat hem de toegang er ver boden was. Hij verzocht Alice om een onderhoud. Zij zag zeer bleek in haar rouwgewaad. „Wat verlangt gij, Lionel sprak zij na eene hartelijke begroeting. „Wat zijt gij den laatsten tijd goed voor ons geweestna al wat er gebeurd is." „NeenAliceinderdaad niet. Ik vind mijne be looning in uwe liefde die ik altijd hoop te behouden. Maar wat zoudt ge zeggen als ik u eens een geheim te vertellen had „O dat zou mij genoegen doen, Lionel", sprak het meisjehaar hoold op zijn schouder latende rusten. „Doch het is een zeer belangrijk geheim", ging hij voort„een zeer ernstig zelfs Alice." „Werkelijk?" vroeg deze, hem met hare blauwe oogen aanziende. „Vertel maar, Lionel", vervolgde zij, haar hoofd weder op zijnen schouders liggende. „Ik luister met aandacht.'' „Het betreft u en uwe moeder en mij en John Harrington of Edward zooals gij hem noemt." „Ga verder", sprak Alice, „gij zijt zeer geheimzinnig." „Toen mijnheer Aaron Harrington stierf, liet hij een testament na „Natuurlijk ik kreeg een legaatMama het land goed Edward had ik weet alles niet meermaar in elk geval was hij zeer goed, onze arme Papa!" „Ja maar het was niet zijn werkelijk testamenthij had te voren een ander gemaakt." „Maar het laatBte is immers altijd bet geldige. O, Lionel 1 en gij zijt een rechtgeleerde 1" „Wacht een oogenblik Alice. Luister eens en be denk dat wij onder alle omstandigheden eensgezind behooren te blijven. Denk daar wel aan." Zij gevoelde een vage vrees dat zij iets ongewoons hooren zou doch bewoog zich niet. Haar hart klopte echter luider. „Het laatste testament mocht eigenlijk niet zoo heeten het werd nooit door Mijnheer Harrington oa- derteekend. Het eerste testament is het ware, waar door Edward tot erfgenaam verklaard wordt."

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 1