spuitwaterhuisje ouder de galerie eu daarna in de restauratiezaal van dat gebouw groote schade aau meu belen en glaswerkveranderdetoen zij tegen een muur der vroegere speelzaal van het badhn's stuitte, van richting en ontplofte ten slotte tegen den muur van het door den brand gespaarde gedeelte van het Kurhaus. De met de bediening van het toestel belaste machinist bekwam lichte verwondingen aan handen en gezicht. Den 14, 's namiddags 1 uur, is een 8jarige knaap in de Amsterdamsche vaart te Haarlem bij het zwemmen verdronken. Den 14 zijn de locomotieven der uit Sneek en Bolsward vertrokken stoomtrammen tegen elkander aan gereden op den wissel bij de brug „de Nijlanderzijl" en nogal beschadigd geraakt. Sommige reizigers be kwamen lichte verwondingen. Bij de harddraverij, den 14 te Gorkum gehouden, werd de prijs f 350 behaald door Victoria van P. Op- pelaan te Kouderkerk a/d Rijnbereden door B, Schippers en de premie 50 door Prins van P. Smit Jr. te Rotterdambereden door P. van Zanten. - Nadat te Leiden den 14 een paar onbetee- kenende branden spoedig gebluscht waren, is in den nacht van den 14 op den 15, te half vier ongeveer, een hevige brand uitgebroken ten huize van den stroohoe- denmaker H. J. van der Horn in de Haarlemmerstraat, hoek Kuiperssteeg. De hitto was zoo groot, dat de ruiten der huizen aan de overzijde sprongen. Het perceel brandde geheel uit, terwijl de belendende perceelen eenige schade leden. Da advokaat-generaal bij het gerechtshof te Am sterdam heeft den 15 tegen Johan Herman Geel, die den 4 Juli een schot loste op den commissaris van politie Stork eene gevangenisstraf voor den tijd van tien jaren geëbcbt. Geel nam terug de vroeger door hem afgelegde verklaring, dat hij den wil had gehad dien commissaris te dooden. Zijn verdediger beweerde ook dat hier niet gehandeld was met voorbedachten rade. Verder kwam hij op tegen de zware straf, ge- eischt tegen een persoon die nooit in aanraking was geweest met de justitie en die alleen in een oogenblik van onberadenheid het vergrijp pleegde niet met een hartstocht, moordenaars van beroep gemeen niet uit wrokniet uit eigen belangmaar ten bate zijner partij. Den 15 heeft de heer Reiss in de buitengewone algemeene vergadering der maatschappij „Zeebad Sche- veningen" een verslag aan de aandeelhouders uitgebracht, waarin ten aanzien van het ontstaan van den brand het volgende wordt medegedeeld. De familie Heineken hadbehalve eenige andere kamersook die welke de Ns. 85 en 86 droegen in huur; deze beide kamers waren door eene bonne, eene kamenier en een klein kind bewoond, Voor het kind schijnt de bonne de gewoonte gehad te hebben pap op een spirituslampje te koken den dag van den brand heeft zij die lamp opgestoken en in de zinken bak der waeektafel van No. 85 die vlak bij het raam stond geplaatstbedoeld raam stond open en was voorzien van neteidoekscha vitragesovergordijnen van meu belstof en een rood valgordijn. De plaatsing der spirituelamp in een zinken bak van ongeveer 10 duim diep, een el lang en 50 duim breed, was van dien aard dat zelfs als de spiritus overliep of de lamp zou gelekt hebben, geen brand zou hebben knnnen ontstaan; daar is, zonder twijfel, een noodlottig toeval bijgekomen, namelijk, dat bij het openen der ka merdeur tegenover het geopende raam een tocht ontstond die de gordijnen in de vlam van de spiritus deed vliegeuj „Wilt gij daarmede zeggen Lionel sprak het meisje „dat er iemand het testament vervalscht heeft? Gij durft Mama of den armen Donald hier toch niet van beschuldigen? Dat durft gij niet te doen! Wat wilt ge das?" Hij zweeg eenige oogenblikken en zag haar, in haren oprechten toorn, bewonderend aan. „Aliceik beschuldig niemand. Dat zou ik niet gaarne doen maar Alice ik weet dat het testa ment valsch is en wat zal er dus kunnen gebeuren, als .John Harrington nog in leven is en het ontdekt?" „Valsch nonsens Ik zag zelve dat Mama het uit Papa's schrijftafel in zijne etudeerkamer haalde. Ik zag baar Lionels oogen waren op haar gevestigdzijn rug was naar de deur gekeerd. Alice zag onwillekeurig in deze richting, hield plotseling op, werd rood en bleek en zonk bewusteloos op de sofa. Lionel wierp een blik in den spiegel voor hem en zag inevr. Harrington in de deur staan terwijl schaamte en hartstocht bare gelaatstrekken ont sierden. Hare dochter had op haar gelaat irt de pogiDg, die zij deed haar te doen zwijgen haar geheim ont dekt. Lionel richtte bet bewu3telooze meisjedat echter spoedig tot zich zelve kwamop. Zij stootte hem met geweld van zich af. „Ga", sprak zij. „Gagij hebt ons ten gronde willen richten door uwe voorgewende liefde. Verlaat mij ik wil nooit uwe vrouw worden." Mevr. Harrington glimlachte en zich tot den iongen man wendende sprak zij met bijtende beleefdheid „Ge boort 't ge wordt weggezonden. Ge hebt uw best er voor gedaan. Wij zullen binnen kort naar het vasteland vertrekken en dit huis verlatendan zullen uwe beleedigingen ons niet meer kunnen berei ken. Kom kind ik wensebtedat u dit bespaard ware gebleven „Mevr. Harringtongij zijt te ver gegaan. Ik ver lang geen wraak. Mijn geheele bedoeling is, u voor ©enig publiek schandaal te behoedengij ^un'i bet bestaan der blauwe fleseh niet ontkennen die gij uit het raam der kamer van uwen echtgenoot geworpen hebt. Drijf mij niet tot wanhoop." „Moederluister niet naar hem Hij is een lage lasteraarMijnheer Eliottverlaat dit huis onmid dellijk, indien gij nog eenig eergevoel bezit. Moeder - lieve moeder zeg hem, dat hij liegt en laat hem gaan." Ik heb natuurlijk geen gelegenheid gehad om de beide vrouwelijke bedienden van den heer Heineken te ver- booren, maar al wat ik van mijn personeel heb kunnen vernemen bevestigt het hier medegedeelde. Hebben toen de beide vrouwen eerst zelf getracht te blusschen; hebben zij misschien te lang gewacht om hulp te roepen; hebben zij zich eerst onledig gehouden het kind te redden is er bij die gelegenheid door beide bedoelde personen iets verzuimd, wat had kunnen of mooten gedaan worden Ik kan daarvan niets zeggen. Het is een feit, dat, zoodra men kennis kreeg van het gebeurde, de kamermeid, de huisknecht, de kellner, de heer Strub directeur van het hotelde opzichter van het gebouw de inspecteur van politie en meer anderen zich naar de plaats van het onheil hebben gespoed, maar toen deze personen aankwamen, stonden beide kamers reeds in vollen vlameu in zulk een dikken rook dat hunne uiterste inspanningen, om den brand te blusschen of te smoren te vergeefs bleken te zijn. De piafonds der kamers bezweken en toen kreeg de vlam lucht naar boven in den zolder waar zij zich van uit de houten kap al spoedig tot den koepel uitbreidde. Uit de verdere mededeelingen bleek, dat bet gebouw verzekerd was voor f 860 000, de inventaris voor f 250.000 en de stalling en remise met inventaris bij de Rijnspoor voor f 90.000 en dat er geen twijfel bestond aan de soliditeit der brandverzekeringmaat- schappijen. Met algemeeme stemmen werd de volgende, door den heer A. C. Wertheim voorgestelde motie aan genomen De vergaderinggehoord het rapport van den di recteur zoowel omtrent de oorzaken en het verloop van den brand als omtrent de plannen voor de toekomst der onderneming betuigt dank voor hetgeen tot heden is verr'cht en drukt haar vertrouwen uit in het be leid van zaken machtigt commissarissen en direc teur alle maatregelen te nemen, welke in 't belang der zaak noodig zijn om met handhaving der be staande rechten en eerbiediging der bestaande ver plichtingen aandeelhouders zoowel als gemeente ten spoedig ?te in het genot te stellen van een nieuw gebouw beantwoordende eensdeels aan de eiscben in het erfpachtscontract omschreven, en anderzijds aan die eener voordeelige exploitatie. In de vergadering der Werkverschaffing, den 15 te Uitgeest gehouden, werd met meerderheid van stem men besloten om deze nuttige instelling ook in den aanstaanden winter weer te handhaven, indien zij althans voldoenden steun ondervond. In het bestuur kwamen eenige veranderingen. De heer Garvelink die thans niet weer als le voorzitter in aanmerking wenschte te komen werd vervangen door den heer A. van Lith en de heer B. ZoDjee, die als 2e voorzitter zijn ontslag nam werd vervangen door den heer Garvelink. De heeren J. Schermer en A. van Steenbergen werden herkozen als le en 2e schrijver, en de heeren C. Zaad- noordijk en P. Groen als le en 2e penningmeester. In de plaats van den heer C. Peperkamp die als lid der vereeniging bedanktewerd gekozen de heer A. J. Warning. Een bedelaar, afkomstig uit Alkmaar, viel den 15 des avondseven buiten het dorp Uitgeestbij de Valbrug, neder, kermende van pijn. Op raad van den geneesheer S., die verklaarde, dat de man ernstig ziek was werd den ongelukkige eene geschikte plaats aan gewezen in het raadhuis, waar hij onder toezicht gesteld is van een waker. Den 15 ie des morgens half vier eene boerderij te Ou- Alice scheen door bare verontwaardiging en boosheid, die hare onschuld bewezen, nog bekoorlijker dan anders in Lionels oogen. „Miss Mackenzie", sprak hij „uw toorn doet u eer aan." Zij schudde 't hoofd en zag hem aau. „Uwe liefde is waar. Geloof mij, nooit wilde ik uwe moeder moeite veroorzaken; doch zij zal u vertellen, dat hetgeen ik gezegd heb de zuivere waarheid is. Ik beschuldig niemand; het echte testament, de bewijzen der valschheid van het andere en de fleseh, dit alles is in mijn bezit; ik heb slechts de waarheid gezegd." Alice wendde zich tot baro moeder en bad haar smeekend de beleediging te ontkennen. Lionels cogen waren op haar gevestigd. Zij beproefde tot hem te sprekenlichtte den arm opals wilde zij een slag afwenden doch sprak niet. „Omoedermoederriep Alice weecende. „Is dit is dit nu het einde? God helpe mij!" Op dit oogenblik opende de bediende de deur der kamer en kondigde aan „De heer en mevrouw Edward Harrington." Mevr. Harrington keerde zich om. Voor haar stonden John Edward Harrington en Lilian Manville als man en vrouw. Met een luiden kreet viel zij bewusteloos op den grond. Alice Mackenzie en Lionel bukten zich om haar te helpen. Zij verlangde geen bewijs- meer. Toen de bedienden kwamen, maakte Alice voor de verwonderde bezoekers eene buiging en verliet het vertrek zonder verder van Lionel notitie te nemen. „Eene merkwaardige ontvangst", sprak John Har rington tot zijne vrouw. „Mag ik u verzoeken, mijnheer, mij te zeggen, wat dit alles beteekent?" „Morgen", antwoordde Lionel„zal ik u alles ver tellen. Dan zal Mevr. Harrington weder hersteld zijn." Maar „morgen" brak niet meer voor Mevr. Harrington aan. Zij bleef bewusteloos levend doch ongevoe lig voor alles rondom haar binnen eene week stierf zj na slechts eene schemering van bewustzijn toen zij Alice's hand drukte en mompelde „Lionel Deze begaf zich haastig tot haar. Zij nam Alice's hand tastte naar de zijne en po gende ze te vereenigen zonk zij achterover om niet weder te ontwaken. denbosch met 3 scharen en den geheelen oogst verbrand. Bij den afslag der gebouwen met hotel van de Passage te Amsterdam aan de Prins Hendrikkade op den 15 is de door den hypotheekhouder by opbod geboden som van f 150000 Diet verhoogd. De afdoelingen van den bond voor algemeen stemrecht in het hoofdkiesdistrict Sneek hebben den heer dr. Vitus Bruinsma te Leeuwarden kandidaat ge steld voor lid der 2e Kamer. Daar Gedeputeerde Staten ook het tweede leenings- plan der voorgestelde geconverteerde geldleening te Purmerend niet konden goedkeuren heeft de gemeen teraad, aldaar op voorstel van burg. en weth., besloten, om de verdere behandeling der conversie tot het volgende jaar aan te houden en dientengevolge de onderhandelingen met het bankiershuis Oppenheim te Groningen af te breken. Van de 137 leerlingen, ingeschreven aan de rijks- landbouw- en hoogere burgerschool te Wage- ningen zijn er in afd. A 39 in afd. B 50 en in afd. HBS 48. Van deze 137 leeriingon komen 9 uit Groningen 1 uit Friesland 1 uit Overijsel 61 uit Gelderland 3 uit Utrecht 20 uit Noordholland 22 uit Zuidholland 1 uit Zeeland 2 uit Noordbrabant, 1 uit Limburg en 16 uit lndie. De Koning-Groothertog heeft benoemd tot officier in de orde van de eikenkroon den heer mr. van Doelen- Grotheburgemeester van Soest, Te Obdam is de school gesloten wegens het heer- schen der mazelen. Mej. J. J. van Schuppen eigenares van de be kende sajet- en vijfschaehtf'abriek te Venendaal, onlangs overleden te Utrecht, heeft o.a. vermaakt aan de ver eeniging tot ondersteuning en zedelijke ontwikkeling van hulpbehoevende blinden te Utrecht f 10.000 en aan de diaconiescholen en aan het diaeonieweeshuis der herv. gem. aldaar ieder f 5000. De daders van den diefstal der bus met het fooien- geld van de bedienden der buitensocieteit te Arnhem zijn gevat. Zij hadden nog ongeveer 118 by zich en waren naar de kermis te Nijmegen geweest. Te Utrecht zijn diphteritis en roodvonk in he.ige mate heerschende. De cursus 1886(7 van het gymnasium te Amster dam is aangevangen met 328 leerlingen van de 117 kandidaten, die zich voor het toelatings-examen oan- meidden werden 83 toegelaten. Mevr. Bulkley wordt naar de ceigevangenis te Rotterdam overgeb/acht, omdat dia te Dordrecht voortaan als huis van bewaring wordt gebruikt. De verongelukte blazerschuit T X 84 van Texel is in Kaapenmoleneen vaarwater nabij de Noorder- Haaks, terug gevonden de schuit zat onder water en was zeer ontredderd. De mast is er uit gelicht, terwijl de zeilen en een groot deel van den inventaris ge borgen werden, Bedankt voor de toezegging van beroep naar Aartswoud door H. K. S. Ph. Begemann predikant te Witmarsam. De kapitein van het in de vorige week wegens smokkelarij te Hartlepool opgebrachte drankschip is veroordeeld tot f 540 boete terwijl de goederen aan boord ter waarde van f 4200 verbeurd zijn verklaard. De rijksmiddelen hebben in Augustus opgebracht f 8.533.543 37, tegen f 8.397.101.78 in Aug. 1885 en over de eerste acht maanden van dit jaar f 68 999.524.02, tegen f 65.651.808,46 over dat tijdvak in 1885. Beroepen bij de ned. herv. gemeente te Drachten da. W. A. van der Scheer te Grootschermer. Zoo stierf Mevr. Harrington behalve wat Alice en Lionel wist was haar geheim met haar in het graf gedaald. Langzamerhand werden er echter bij het doorzoeken der studeerkamer bewijzen gevonden die vee! zeiden en het overige deden gissen. Een vei zwart kopiëerpapier was gebruikt om de handteekening van Aaron Harrington na te maken de gewoonte steeds op zijne pen te zuigen had zijnen dood veroorzaakt. Mèvr. Harrington had de veeren pen gebruikt om met het vergif verschillende plaatsen van het beschot der kamer te bestrijkenwaaruit de torren en mui zen te voorschijn kwaaien. De oude man had onwetend het vergif in kieine hoeveelheden ingezogen. Zijne vrouw had dit pas even voor zijn dood ontdekt en de fleseh in hare slaapkamer geplaatst. Zij gevoelde zich door hare onvoorzichtigheid aan zijnen dood schuidig. Niet zoodra zag zij ook weder de fleseh, of eene groote angst maakte zich plotseling van haar meester bij de gedachte aan de onthullingen, die door het vergif en het geneeskundig onderzoek aan 't licht mochten komen. Zij ledigde dus de fleseh en wierp deze in het plant soen waar zij gevonden werd door Jonas Kedge. Later had zij zich naar de sterfkamer begeven de gordijnen van het doodsbed opengeslagen en plotseling in de geopende oogen van haren echtgenoot gestaard. De Heer en Mevrouw John E. Harrington namen bezit van Ivy Lodge; Alice Eliott gaf haar geheele legaat terug. Edward -— „haar broeder Edward" nam hier evenwei volstrekt geen genoegen mede ondanks de betuigingen van Aliee kwam men tot een accoord waarbij Alice eene aanzienlijke som ontving die voor haar en hare kinderen vastgesteld werd. Kapitein Fuller en zijne vrouw komen van tijd tot tijd de familie bezoeken. Alice en haar echtgenoot vestigden zich eerst te Surbitondoch vertrokken ver volgens naar Londen waar Eliott's zaken spoedig tot bloei geraakten. Dokter Gilbert werd in staat gesteld de praktijk te koopendie hij verlangde en is zeer geacht in zijn beroep. Hij is nu ook gehuwd. Ziju praktijk is goed, doch hij verklaart dat Mevr. Edward Harrington en hare vriendin, Mevr. Eiiotfc, zijne beste patiënten zijn EINDE.

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 2