WINTfiRDIËNST. 9E W1NTEBDIENST ariEüWE BEiscim lö Cents. Kronijk van Alkmaar's Beleg in 1573, D. A. WISSELINIC, Winterhotor. Instructie-Gompagaie. Schipper II. MIIJ1, Uitgave van Hei» Coster Zoon te Alkmaar. ar. SCHOON II O V E N. 1 Be "s Gravenhaagsche Hy potheekbank verstrekt gei den ter leen, onder eerste hypothecair verband op liuizen en landerjjen in Ne derland terug te betalen in eensin termijnen 01 in annuiteiten. Voorwaarden en inlichtingen te bekomen bij den heer SIMON DE JONGH te Oudorpbij Alkmaar. HOLLANDSCHE IJZEREN SPOOR WEG-MAATSCHAPPIJ. Aanvang 1 October 1886. Kassier ea Commissionnair ia Effecten en Coupons, te ALKMAAR. KANTOOR LANGESTRAAT, B 91. van B L O K Z IJ L, Faillissement E. Richter te Helder. Wed. H. BUISMAN. Verschenen en alom verkrijgbaar gesteld: van -A.. II U A lï T en 31 E IJ E K Jr's Dienstregelingen der spoor- en tramwegenkilometerafstanden op de binnen- en buitenlandsche lijnenvermelding der stations waar een telegraafkantoor gevestigd is; prijzen der reizen heen en terug enz., zoowel binnen- als buitenlands; prijzen voor het bagagevervoer; aangitle der stations waar op elke lijn naar eene andere moet worden over gestapt uitgebreide binnen- en buitenlandsche verbindingen HEEN en T E R G. met expresselijk voor dezen Gids vervaardigde SPOOR- en TRAMWEGKAART met fraai portret van FLORIS YAN TEYLINGEN5 en een in kleuren gesteendrukt gezicht op Alkmaar, tijdens liet beleg. 1 Dl. roü 81., 278 bladzfjden, mei omslag In twee kleuren gedrukt. Vroeger f 3, NIEUWE UITGAAE. Pr|js f€»,0O. Pranco per post fl 9 tegen toezending van postwissel. Aan alle Stations en Bestelkantoren zijn verkrijgbaar Dienstbiljetten, aanwijzende de uren van vertrek en aankomst der treinen (groote a 20 en kleine it 2 cents). Evenzoo zal na enkele dagen it 10 cents verkrijg baar zijn de Officiëele Gids, inhoudende, be halve de vertrekurenook de aansluitingen aan binnen- en buitenlandsche spoorwegen en het tarief van Amsterdam en Den Haag voor directe verkeeren. DE ADMINISTRATEUR. bericht aan zijne geëerde begunstigers dat hij in het begin van October hoopt te arriveeren met eene lading puik beste Zeeuwsche WIMTER- AARDAPPELE1. De schuldeischers worden opgeroepen ter tweede ver- gadering op Woensdag 13 October 1886, des morgens halt twaalf, in de gehoorzaal der rechtbank te Alkmaar. De ondergeteekende verzoekt eenige dagen te voren de opgaven der vorderingen te ontvangen. De Curator Mr. J. VERDAM. ft De ondergeteekende heeft bij deze de eer de ontvangst te berichten der giuikc, duurzame Pur merend, 27 Sept. 1886. Slooping van krachten. Als het gestel zwak is en de zenuwen verslapt zijn, dan is het zeker, dat daar uit ziekte voortspruittenzij men tot zuiverende en versterkende middelen zijn toevlucht neme, ten einde het dreigende kwaad aftewenden. In zulke gevallen kan geene behandeling deze uitmuntende Pillen evenaren, geen ander plan kan gevolgd worden, dat zoo wel be dacht is ter uitwerping van alle onzuiverheden uit het bloed zonder het gestel te drukken of te ver zwakken. Holloway's Pillen versterken de maag en regelen de lever zoozeerdat zij het spijsverterings vermogen verhoogen en daardoor nieuwe krachten daarstellen. Dit is de reden, waarom Holloway's Pil len derzelver tegenwoordige volksgunst hebben verkre gen en zij door de geheele wereld als eene nieuwe bron van leven en kracht zijn geprezen geworden. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes pillen f 0,80, f 1,85, 8,6,75, f 13,50, 20,50. Potjes zalf 0,80, 1,85, 3,—, f 7,50, f 13,85, f 20,95. Zijn op franco aanvragen contant te bekomen bij J.M. van Renesse, Apoth. te 's Hage, B. Adema te Amsterdam en bij StraatmanApotheker te 's Bosch alsmede in L olloway'e etablissementen te Londen 78, New Oxford Street. ALCfflARIA VICTRIX DOOR JONGELINGEN van i& tot 19 jaren genegen om geheel kosteloos opgeleid te worden tot Onder officier en Korporaal «Ier Vestïng-Artilleriehet korps (Pontonniers of het korps Torpedisten kunnen eene plaats bekomen bij bovengenoemde Compagnie. Zij moeten hunne aanvragen franco inzenden met opgave van datum van geboorte e.i lengte. Als Jongeling genieten zij 91 ets zakgeld in de week. Nadere inlichtingen worden op franco aanvrage door den Kapitein-Commandant verstrekt; Vervolg der binnenlandsche berichten, Den 28 heeft voor het gerechtshof te Amsterdam terecht gestaan E. J. van Wulfteneerste klerk ter secretarie te Amsterdam op ƒ1350 jaarwedde bd 700 extra toelagen belast met de invordering van de honden- beurs- en straatbelasting, die 49012.1554 te kort ver antwoordde en daarom beschuldigd was van 1°. het als met eenigen ontvang belasten persoon verduisteren van penningen aan het publiek toebehoorende ten bedrage van meer dan f 1500welke uithoofde van zijn post in zijne handen waren 2°. valschheid in een authentiek en publiek geschrift door het veranderen van de feiten of verklaringenwelke dat geschrift moest inhouden en doen blijken zevenmaal gepleegd 3°. het deshewust gebruik maken van die valsehe authentieke en publieke geschriften. De eisch was 4 jaren gevangenisstraf, 14 geldboeten van f 50 en een van f 5000. Onder de redenen door hem opgegevenwaardoor hij zich aan het geld der gemeente vergreep, waren deze, dat zijne huishouding veel kostte, daar hij 14 kinderen had ge had en dat veel geld verloren was met den handel zijner vrouw, eerst in mode-artikelen, later in meubelen en tapijten. De gemeenteraad van Leeuwarden heeft den 28 benoemd tot archivaris den heer J. C. Singels predi kant bij de ned. herv. gemeente te Koog aan de Zaan, na loting tegen den heer dr. C. P. Burger te Leiden! Den 28 zijn te Landsmeer door een onbekend persoon 5 schapen uit eene weide gestolen. Wegens de sluiting van het badseizoen worden het rijkstelegraafkantoor te Wjjfe aan Zee en het hulpkantoor van den rijkstelegraaf te Seheveningen met den 1 October opgeheven. Bij kon. besluit van den 15, opgenomen in het staatsblad n°. 164zijn nader de voorwaarden gere geld waarop met medewerking der gemeenten rijks telegraaf- en telefoonkantoren worden ingericht en in stand gehouden. In het Panopticum te Amsterdam dat sedert den 1 door ongeveer 40000 personen bezocht werd is een fraai beeld van Hugo de Groot geplaatst. Met 1 Januari a.s, wordt de gasprijs te 's Her togenbosch van 0.07 op 0.06 per kub. el gebracht. In 1885 werden 69 gegageerde koloniale mili tairen in het koloniaal militair invalidenhuis te Bron beek opgenomen, tegen 67, die uit de sterkte werden gevoerd. Bij het einde van het jaar werden 195 in validen verpleegd waaronder 144 minderen 9 inva liden waaronder 1 onderofficier, waren at komstig van de landmacht in West-Indië. De uitgaven bedroegen f 71.251.41 tegen 71.741.54 in 1884, in mindering waarvan aan gagementen .der invaliden ingehouden werd respeetivehjk f 24,358.65% en 23.562.03. Voor de 354 pet. geldleening van de gemeente Deventer, groot f 700.000, zijn aldaar ingeschreven voor conversie 501.000 en voor f 43.000 nieuwe in schrijvingen te Amsterdam voor conversie f 49000 en voor nieuwe inschrijvingen 144000. De arr. rechtbank te Amsterdam heeft bij be schikking in raadkamer geweigerd van der Stadt en Portuyn naar den procureur-generaal te verwijzen en hunne zaak naar hare correctioneele zitting verwezen met bevel tot hunne onmiddellijke invrijheidstelling. De officier van justitie is van deze beslissing in verzet gekomen. Bij de rijkspostspaarbank is in Augustus ingelegd 596,423,28 en terugbetaald f 333,901,5954, zoodat bij het einde der maand ingeschreven was f 8,057,782,27*. 2882 nieuwe boekjes werden uitgegeven, 741 geheel af betaald, zoodat aan het einde in omloop waren 131,158. De arr. rechtbank te Arnhem heeft den uitgever en drukker H. te Wageningen wegens laster in open bare geschriften veroordeeld tot f 100 geldboete, subs, eene maand hechtenistot betaling van f 10 schade loosstelling aan den beleedigde met aanplakking van het vonnis en den 71jarigen doodgraver der r. k. be graafplaats te Huisen en zijnen zoon ieder tot f 3 boete, subs. 3 dagen hechtenister zake van het samen en in vereeniging opgraven en vervoeren van een begraven lijk zonder vergunning van den burgemeester der ge meente. Dit lijk was door hunne schuld op eene verkeerde plaats begraven en daarom later stil door hen verplaatst. Met 1 October is het hulpkantoor dor posterijen te Yenhuizen voor den dienst der rijkspostspaarbank opengesteld. De gemeenteraad van Berkhout heeft besloten tot verwisseling der 4$ pet. schuld, groot 21000, in eene 4 pet. schuld. - Uit de voordracht, opgemaakt door burgemeester en wethouderswaaraan de arrondissements-sehoolop- ziener evenwel zijne goedkeuring niet heelt kunnen verleenenis door den gemeenteraad van Broek op Langedijk in zijne vergadering van den 27 met alge- meene stemmen benoemd tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare school in die gemeente mej. Tensen aldaar. Eene pachthoeve te Straelen nabij Yenloovóór 25 jaren gekocht voor 180.000later voor f 100.000 overgegaan aan de firma Wolters te Venloois dezer dagen ten gevolge van het faillissement dier firma in het openbaar verkocht voor f 38400. De melk-opbrengst van 6 koeien der rijks-land bouwschool te Wageningen, na het kalven tot 1 Janu ari 1886, is geweest, van: JufferNoordhollandsch ras gekalfd 11 Februari5606 kan Witvoetidem ras, gekalfd 13 Nov. 1884, 5343 kan; Aafke, Frieseh ras, gekalfd 3 Maart, 4571 kan; Oele, Zeeuwsch ras, gekalfd 4 Maart, 4030 kan; Griet, Noordhollandsch ras, gekalfd 10 Mei, 3899 kan en Anna, gekalfd (2 k.) 26 Februari, Groningsch ras, 3150 kan; geheele op brengst van 6 koeien 26.599 kan. De melk werd grootendeels aangewend om de ver schillende wijzen van boter- en kaasbereiding aan de leerlingen te doen zien. Stoomdr. Herms. Coster Zoon te Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 4