Openbare Verkoop, Openbare Verkooping Openbare Verkooping in de Rijp, Openbare Verkooping Notaris DUKER, Uit de hand te koop Qlbucrtcntiën- ARB. SLOOS, publiek verkoopen; Een Huis, Erf en Boomgaardstaande en gelegen te Nieuwe Niedorp, kad. bekend in sectie D, No, 539, groot 16 aren, 49 centiaren. Zeer geschikt tot geldbelegging. Den 11des voormiddaga begaven zich vijf ar beiders uit de gemeente Warflum nl. F. PostemaJ KluinChr. de Haan J. Bos en G. v. d. Ploeg benevens een zoon van eerstgenoemdenaar de Noordpolderzijl van waar de voogd van het eiland Rottumeroog hen met een flinke boot zou komen afhalen. Wegens de wilde regen- en hagelbuien had de voogd zijn vertrek van het eiland uitgesteld, hetgeen de arbeiders deed denken dat hij niet meer zou komen, waarom zij steunende op de ervaring van F. Postema, die tallooze malen over het Wad was gekomen, besloten zelven de reis te ondernemen. Met een boot kleiner dan die, waarmede zij afgehaald zouden zijn staken ze van wal. Volgens de berichten van andere lieden had den ze naar de zwaarte der bootte veel zeil bijgezet. Door eeue windvlaag werd het vaartuig op zijde gegooid met het noodlottig gevolg dat allen te water geraakten. J. Kluin verdween onmiddelijk de overigen trachtten zich wel te redden doch slechts een hunner, de zoon van Postema gelukte het door zwemmen de bcot te bereiken waaraan hij zich geruimen tijd wist vast te klampen. In dien tijd zag hij zijn vader in de golven verdwijnen j zonder hem te kunnen helpen. De vijf arbeiders allen vaders van gezinnen hebben er het leven bij verloren. De jongen werd eindelijk uit zijn benarden toestand gered door den bakenze' terdie, nadat de hagelbui over wasnet zeil niet meer ziende vermoedde, dat de boot moest vergaan zijn en zoo spoedig mogelijk daarheen koers zette om te redden wat nog te redden was. Den 13 is te Kuilenburg, des avonds omstreeks 11 uren, de stoelenmakerij van de gebroeders de Jong afgebrand. Den 14 zijn per extra trein 300 stuks rundvee uit Friesland naar Duitschland verzonden. De gemeenteraad van Utrecht heeft den 14 met 16 tegen 10 stemmen besloten tot het sluiten eener 3% pet. geldleening, groot 3.150.000 ter aflossing der bestaande 4 pet. schuld. Den 14 is tot likwidatie der Parkschouwburg- maatschappij te Amsterdam besloten. Het bestuur was genoodzaakt geweest, dit voorstel in te dienen omdat de gelden voor de betaling der November-rente niet aanwezig waren en pogingen tot schikking afgestuit waren op de weigering tot medewerking van één schuldeischer. Den 15 zijn te Amsterdam van de 8 voor on derwijzer geëxamineerden 2 geslaagd A. Joman te Oudkarepel en T. J. Heijdanus te Haarlem alsmede ééne onderwijzeres mej. A. M. Huss te Amsterdam. De heeren l'Hoste en gebroeders Mangot zijn den 14 aan de gasfabriek te 's Gravenhage met 2 ballons opgestegen en te zes uren tusschen de gemeenten Alphenaan don Rijn en Oudshoorn nedergedaald. De bal lons zweefden boven Leiden op eeDe hoogte van 1350 el. Uit eene in de Staatscourant van den 15 door den Voorzitter der 2e Kamer geplaatste bekendmaking blijkt dat bepaald isdat van de benoemde commissie van enquête ten minste 5 leden voor het afnemen der getuigenverhooren tegenwoordig moeten zijn en dat de termijn binnen welken het onderzoek moet zijn afge- geloopengesteld is op 1 Juni 1887. Tot Voorzitter dier commissie is benoemd de heer Verniers van der Loeff. De horlogemaker Verheijen te Amsterdam heeft aan de rechercheurs Panhorst en Petersdie zich zoo verdienstelijk gemaakt hebben in de opsporing van de daders van den bij bem gepleegden horlogediefstal, Bot en Lavertu, een gouden remontoirhorloge ten geschenke gegeven. De gaardering der veergelden van het gemeen telijk veer over de Waal, tusschen Njjraegen en Lent, ia van 1 November 1886 tot en met 31 October 1887 verpacht voor 12.200 tegen 11.400 over 1885/6. -De rijksveldwachter 3e klasse J. van de Water, is van Egmond naar Texel overgeplaatst. De Deventer Schoawburgvereeniging keert over 1885,6 2 pet. dividend per aandeel van f 500 uit. De heer W. Klotsonder-inspecteur van politie 3e klasse te Rotterdam is met 15 October bevorderd tot onder-inspecteur 2e klasse. De geneesheer P. te H. (Limburg) heeft voor de behandeling van eenen lijder gedurende ruim een jaar een loon van f 9575 in rekening gebracht; deexe- eutenrs-testamentair van den inmiddels overleden zieke hebben geweigerd dit bedrag te betalen als te hoog. In de verschillende logementen te 's Gravenhage en Scheveningen l ebben in dit jaar 32055 personen vertoefd tegen 22766 in 1885. In September zijn bij het koloniaal werfdepot te Harderwijk aangenomen 184 en overgenomen 167 man, waaronder 47 vreemdelingen. Het dames comité ter oprichting van een gedenk- toeken op het graf van mevrouw A. L. G. Bosboom- Toussaint heeft de vervaardiging daarvan opgedragen aan den beer Bart van Hove. Het is ontworpen in renaissance stijl het lievelingetijdperk der groote schrijfster. In eene nis verheft zich het beeld der muze, die met den linker arm de omfloerste lier en met de neerhangende rechter hand palmtakken omvat houdt. Het zal uitge voerd worden in donker graniethet beeld en de car touche daaronder, met de opdracht van de nederlandsche vrouwen aan de schrijfsterin wit marmer. Bij ge'egenheid der groote najaarsveemarkt te Purmerend heeft men getrachtaldaar geel koperen medailles aan de eene zijde een borstbeeld en aan de keerzijde het adres eener haagsche handelsfirma dragende, voor tiengulden stukken aan den man te brengen. Op de provinciale geldleening, groot f 1,057,000, is te 'a Hertogenbosch ingeschreven voor ruim f 1,400,000 tegen 98% a 100^ pet. De 3 pet. leening der stoomvaartmaatschappij Zeeland, groot f 3.600.000, is den 15 meer dan vol- teekend. Aan den heer G. D. Boerlage is op zijn verzoek met ingang van 1 December a. s een eervol ontslag verleend als notaris te Uithoorn. De christ. geref. gemeente te Schiedam heelt van mevrouw de wed. J. Vrijland aldaar f 6000 ten geschenke ontvangen. In het bericht, in ons vorig nummer, uit Oost- graftdyk zijn eenige woorden zoo dooreengezetdat het geheel onbegrijpelijk is geworden. Het moet zijn Den 27 a.s. zal de nieuwe school te Oostgrafdijk in gebruik genomen worden. Bij die gelegenheid zal den schoolkinderen een feestje worden bereid. Te 's Gravenhage zal eene kookschool worden opgericht. Het bestuur zal uit dames en heeren samen gesteld worden. De heer C. Bardy directeur der laboratoria van het bestuur der indirecte belastingen te Parijs, is be noemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw. Als van eene nederlandsche onderneming die zich in het buitenland gunstig heeft doen kennen ja zelfs haren grootsten steun in Frankrijk en België geniet maken wij volgaarne melding van de Illustration Euro- péenne. Belangstellenden in fransche lectuur wordt ook hier te lande eene kennismaking met dit tijdschrift zeer aanbevolen. Alle groote steden hebben arme wijken waar de misdaad een schuilhoek vindtdie tevens scholen van de misdaad zijndewijl de daar ronddolendevan iedereen verlaten kinderen die don nacht onder den blooten hemel doorbrengen hoofdzakelijk door diefstal in hun onderhoud leeren voorzien. Onder allen echter nam sedert jaren in dit opzicht Nieuw-Vork een eerste plaats in. Volgens de Economiste fran9ais schatte in 1849 het hoofd der politie aldaar het aantal vagebondeerende kinderen op 10000 in ééne wijk waren 2955 kinde ren, die diefstal pleegden, en twee derden daarvan waren meisjes van acht en 16 jaar oud. In 1853 waren in ééne wijk op 12000 kinderen er slechts 7000 die de school bezochtenterwijl er in 1857 in het geheel 41898 kinderen waren tusschen vijf en vijftien jaar oud, die niet ter school gingen. In datzelfde jaar werden er in het geheel 12177 kinderen veroordeeld wegens bedelarij of diefstal. Maar nergens ook heeft de liefdadigheid zoo krach tig met zooveel scherpzinnigheid en gelukkig ook met zoo veel goed gevolg deze kwaal bestreden als in genoemde stad. In 1»84 toch werden er in het geheel slechts 2747 kinderen veroordeeld en dat niet tegenstaande de gansche bevolking is aangegroeid van 629810 inwoners in 1855 tot 1356958 in 1884. In Mei 1883 heeft de bevolking van Zurich ver ontrust door de heftige manifestatiën van den anti-in- entingsbondgestemd voor het intrekken der wet waarbij inenting verplicht was gesteld. De gevolgen van dezen maatregel zijn niet uitgebleven, gelyk toen maar al te duidelyk ziet uit den volgenden, onlangs ge- publiceerdea staat aangevende de verhouding der sterf gevallen aan kinderpokken op duizend sterfgevallen in Ie stad Zurich. 1881 7, 1882 0, 1883 8, 1884 li 15, 1885 52.00, 1886 (tot 1 Sept,) 85.00. Men schrijft uit Arnhem aan de Delftsche Opmerker Dat Hugo de Groot door de list eener vrouw ont snaptestrekte tot heil der mensehhoid. Dat hierdoor de tegenwoordigheid van geest eener vrouw eene ont vluchting verhinderd werd, strekte ook tot heil der menschheidmaar op eene eenigszins andere wijze. In de meeste bladen werd vermeld dat hier uit de ge vangenis een dief ontvlucht was. Later herstelden zij het berichtdoor te melden dat het bij eene poging gebleven was. Dat de dief zijn doel niet bereikte is te danken aan de flinkheid der vrouw van den concierge. De dief, die door overklimming reeds in de woning van den directeur geraakt was, maar daar geen uitweg vondhad de onvoorzichtigheid (voor hem ten minste) om te roepen „Laat m'er uit 1 Laat m'er uitDe vrouw van den conciergedie zich juist daar bevond en dit hoordesloot terstond alle deuren en wilde hulp halen. Dochvoor hem te laatontdekte de gevangene nog een raamwaar hij door kou klimmen; zoo kwam hij buitennog slechts één muur scheidde hem van zijne vrijheid. Hij zat er reeds bijna bovenop, hij moest nog slechts zijn tweede been optrekken, toen dit plotseling gegrepen werd door de flinke vrouw, die het zoo lang vasthield tot er hulp kwam en mijn heer opnieuw ingerekend werd. Dat de gevangene sedert aanleg heeft om een vrouwenhater te worden is wel te begrijpen. In den nacht van 21 op 22 September werd in een der achterbuurten van Warschau de bruiloft gevierd van den neef van een bekenden warschauschen dief, een zekere Brancssik. Op deze bruiloft waren bijna alle dieven uit Warschau genoodigden onder deze ook zijdie na afloop hunner straf de stad hadden moeten verlatenmaar die toch nog altijd van tijd tot tijd heimelijk terugkomen. De policie, die van het bruiloftsfeest onderricht wasverscheen op de plaats en omsingelde de geheele wijk. De polieieagenten werden echter tijdens deze manoeuvre door de dieven opgemerkt en nu ontstond er onder hen eene algemeene opschudding. Allen trachtten te ontkomen maar op 't zelfde oogenblik verschenen de agenten in de deur. De leider van den dans, een individu dat bij do policie wel bekend was, stortte zich, met een dolk gewapend, op de agentendoch werd ontwapend en met het geheele fijne gezelschap in verzekerde bewaring gebracht. Het matigheidsgenootschap te Milaan is voornemens een „matigheidstoevluchtsoord" op te richtenwaar allen zullen worden opgenomen, die op den openbaren weg in „kennelijken staat" worden aangetroffen, uitgezonderd zij die herhaaldelijk daartoe vervielen. Aan de inrich ting zal een vaste geneeskundige dienst zijn verbonden, terwijl zij van de noodige heelkundige werktuigen en geneesmiddelen zal zijn voorzien. Voorts zal zij een boekverzameling van zedekundige werken bevatten en een voldoend verplegerstal bezitten voor de verpleging en het vervoer der onmatigen van de straat naar het huis. VOOR AFBRAAK bij opbod en afslagop Dinsdag 58 [Novem ber 1880, 's middags 12 uur precies, ten raad- huize der gemeente Alkmaar, van de door de gemeente aangekochte perceelen aan het Waagplein en de Houï- tilstraatals a. van de wed. C. B. KOETSVELD, sectie A. Nos. 98 en 1844; b. van J, N. GOES, sectie A. No. 100, genaamd „het Botje"; c van H. A. PALEARI, sectie A. Nos 1528 en 1529. In perceelen en in massa. De voorwaarden dezer verkooping liggen nd 20 October 1886 ter gemeente-secretarie ter lezing van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uren. Notaris te Winkel, zal op Maandag, 1 November 1886, des avonds ten 7 ure, in de herberg „de Roode Eenhoorn" van Ki.aas de Groot te Nieuwe Niedorp Toebehoorende aan CORNELI8 FRAIJ, te Nieuwe Niedorp. op Donderdag, 11 November 1886, des voormiddags 11 ure in het logement «-het Stadhuis van Amster dam", ten overstaan van den te Winkel standplaats hebbende Notaris ABB. SLOOS, van a Huizen met Erven en 13 perceelen best Dras- en Bouwland, staande en gelegen ia de gemeenten RIJP en GRAFT. Toebehoorende aan den heer C. Zwaan te Rijp. Breeder bij biljetten omschreven te AVENHORN, op Donderdag, 18 November 1886, 's morgens 11 uur, ten herberge van den heer C. Dekker, ten overstaan van den Notaris P. J. LAU van Vier stukken uitmnntend best Weiland, aan den westkantvan den Middenwegin de Beemsterte zamen groot 9 hectaren8 aren. Drie stukken zeer best Wel- en Bouwland, in den polder en de gemeente Ursem te zamen groot 5 hectaren 82 aren 90 centiaren en Een stuk zeer best Wellandgenaamd »de Zilversmid", in Mijzengemeente Schermerhorn groot 1 hectare, 76 aren, 50 centiaren, met Riet, aldaargroot 4 aren40 centiaren. Alles behoorende tot de nalatenschap van wijlen P. PATER, en uitvoeriger bij biljetten omschreven. Te aanvaarden 31 December 1886. Betaling der kooppenningen 30 December 1886. op Dinsdag, 16 November 1886, voormiddags 10 uurin de herberg van den heer Eldering op het Ritsevoortte Alkmaarvan Eene BOEKËAIPLAAT8bestaande in: Huismanswonlng, Boet, Schuur, Erf, D{jk en eenige perceelen %Wei- en SBuuwland, in de gemeente Heiloosectie A. Nos. 448, 456, 481 813, 814, 1077, 1078; sectie E, Nos. 40 562; sectie F, Nos. 7, 7a, 8, 13, 14, 15, 130, samen groot 24 bunders, 88 roeden, 70 ellen. Behoorende aan den heer JACOBUS KRAAKMAN, de oudste. Breeder bij billetten en nadere inlichtingen ten kantore van de Notarissen GOUWE en GOUVERNE te Alkmaar. gevestigd te Zuidscharwoudeis voornemens op Woensdag, 17 November 1886 des voormiddags 10 uur precies, in de herberg »de Zwaan", te Ileer- hugowaard, ten verzoeke van den eigenaar, den heer PIETER BLOM KLAASzoon, aldaar, publiek te verkoopen onder de gemeente Heer Hugowaard Een Huis en Erf, benevens Wei - en Bouw land tusschen den Middenweg en de Oostertocht. Een Huis, Erf en Schuur, aan de oostzijde van den Middenweg, ten zuiden van het vorige. Een perceel Rietland en Kade, tusschen den Hensbroekerweg en de Ringsloot. Een Huis en Erf met Weilandaan de westzijde van den Middenweg belend noord de school. Een en ander te zamen groot 25.98 77 hectaren. Breeder bij biljetten omschreven. eene florissante Herberg in et Uitspanning voor paarden en rijtuigen Stalling voor paarden en koeien en berging voor hooi en stroo, staande op epn der beste standen van Alkmaaralwaar wekelijks drie marktdagen zijn. .Brieven franco onder letter A, aan de boekhandelaars HERMs, COSTER ZOON aldaar.

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 6