eene Boerenplaats, Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping Sngttonben ^tukkeau QUIcrlci. Uit de hand te huur Te Tilburg ia een ambtenaar by de staatsspoor wegen vermisteen belangrijk tekort in zijne kas ach terlatende. Hij had voor eenige dagen verlof gevraagd, doch kwam niet terug. De staatscommissie voor den landbouw heeft be sloten, hare zittingen niet in het openbaar te houden. De heer B. H. Heldtlid der 2e Kamer, lijdt aan diphteritis in lichten graad. Te Tiel wordt met 1887 de nachtwacht afge schaft en in verband daarmede het getal politie-ageuten van 7 op 11 gebracht, welke verandering eene hoogere uitgave van f 600 zal vorderen. Wijlen de heer Frederik Wanner, den 9 Sep tember te Amsterdam overleden, heeft vermaakt aan de vereeniging tot stichting en instandhouding van het protestantsch weduwen en weezenfondshet insti tuut tot onderwijs van blinden het gesticht voor vol wassen blinden en het kinderziekenhuisallen te Amsterdam, ieder 10 000 inschrijving 2% pet. groot boek het evangelisch- luthersch diaconie wees- oude mannen- en vrouwenhuis aldaar f 8000de hofjes der evang. luth. diaconie aldaar f 2000 op het 3 pet. grootboekhet nederlandsch israëlietisch armbestuur aldaar voor al de onder zijn beheer staande instellingen f 8000 inschrijving 2% pet. grootboek het instituut voor doofstommen te Groningen en de inrichting voor doofstommenonderwijs te Rotterdam ieder f 8000 in schrijving 2% pet. grootboek de Noord- en Zuidho'il. Reddingmaatschappij f 4000 inschrijving 2$ pet. groot boek het genootschap Liefdadigheid naar Vermogen te Amsterdam voor rentelooze voorschotten f 1000 in geld en aan het genootschap zelf 4000 op het 2% pet. grootboek (de rente aan te wenden tot uitreiking van tijdelijken onderstand); de vereeniging tot Heil des Volks aldaar afd. armenzorgf 3000en de maatschappij van weldadigheid te Frederiksoord f 3000, beiden op het 3 pet. grootboekaan de algemeene armen der gemeente Amsterdam zonder onderscheid van godsdienstige gezindheid f 10000 i n geld. De tegen den 24 aangekondigde vergadering van de afdeeling Nieuwe Niedorp der sociaal democratische partij in de herberg van wed. S. Meereboer aan het Niedorperverlaatzal naar men ons mededeeltniet doorgaan. Voor den prijs van 50 cents per drie maanden zul len de uitgevers D. van Sijn en Zoon te Rotterdam, een geïllustreerd blad uitgeven, dat zij zich voorstellen voor ons volk te maken wat „the britiah workman" voor het engeisehe volk is. De uitgevers hebben niet alleen op het oog„den werkman een goedkoop en aangenaam tijdschrift te verschaffen waarin hij weke lijks een enkel uur van nuttige verpooziug vinden kan, maar ook om met bedoeld blad als een zaaier roedte- gaan om allerwegen in ons vaderland een weinig goed zaad te strooien naast hot vele onkruiddat zoo welig opschietommacht het wezen mêe daardoor den geest vau onwil en opstand te heipon breidelen, die overal helaaizijne slachtcffers kiest." De bekende meteorologist Rudolf Falb waarschuwt de directeuren van mijnwerken dat den 24 en den 31 van dezen maand groote kans bestaat op ontplof fingen dewijl de onderaardsche gassen op die dagen hun maximum van dichtheid zullen bereiken. Aan de Redactie. Toen ik de lijst terugontving van den looper, zag ik al spoedig, er weinig kans zoude bestaan, de „Orchest- vereeniging" uit Amsterdam uit te noodigen, een twee tal uitvoeringen hier te geven, 't Is bedroevend en tevens ontmoedigend voor mij (die zich de moeite getroost op muziekaal-instrumen- taal gebied ieta degelijks aan te bieden) dat in eene plaats als deze zoo "weinig deelneming voor de schoone kunst beslaat. Gold hier de vraag wat zal men hooren welke vereeniging is het? dan zoude de mogelijkheid bestaan van niet te kunnen slagen; maar de „Orehestvereeniging' die reeds zoo dikwijls zich heeft doen hooren en steeds met zulk een uitstekend gevolg, dat dergelijke uitvoe ringen zoo weinig steun bij bet publiek vinden is mij onverklaarbaaren pleit mijns inziens niet van goe den smaak. Om echter aan veler verlangen te voldoen bied ik nogmaals de gelegenheid aan (zie advertentie). Moge de uitslag gunstig zijn U dankende voor de opname, Uw dienstwilllige J. DIRKZEN. Mijnheer de Redacteur Nu de zomer voorbij is en onze schoone wandeldre ven straksals de boomen hun gebladerte verloren hebbenin hun wintertooi zullen prijkenkomt weder de vraag in mij op of ditmaalovenals andere jaren de banken in plantsoen en bosch weder zullen worden weggenomen. Waarvoor is dat toch, M. d. R. Niemand heeft mij op die vraag ooit een voldoend antwoord kunnen geven, Toen ik het, nu eenige jaren geleden, voor het eerst zag kon ik mijne oogen niet gelooven en dacht, men zou ze tijdelijk hebben weggenomen om te verven ofschoon 't daar een rare tijd voor was maar neen ze bleven den heelen winter wegIk heb in ver schillende steden gewoondM. d. R maar nergens heb ik zoo iets gezien. Denkt ons gemeentebestuurdat er 's winters niet gewandeld wordt Of is men bangdat Alkmaar's ingezetenen kou zullen vatten als zij 's winters gaan zitten? Dat is toch te dwaas om aan te denken. Ik heb me daarom dikwijls suf zitten denken, waarom er 's zomers teel banken staan en 's winters nieten mocht er al een reden voor zyn waarom dan die halve boomstammen ook niet weggenomen Misschien zult U mij antwoordendat b. v. door sneeuw die er op blijft liggen de banken meer aan bederf onderhevig zijnmaar ik kan niet gelooven, dat dat de reden wezen zouwaarlijk zoo kostbaar zijn dio eenvoudige latjesbanken niet. Zoo Uevenals ikonwetend mocht zijn omtrent de ware oorzaak van dit curieuse feit, laat ons dan hopen, dat ons stadsbestuur voortaan die door de natuurlief hebbers zoo gewaardeerde bankjes stil late staau Dankend voor plaatsruimteA, M. R. Een fabrikant te Brooklyn adverteert in eenige bla den dat hij een millioen jonge katjes noodig heeft die hij met 12 cent per stuk wil betalen. De beesten mogen echter niet ouder dan 14 dagen zijn. De fabri kant heeft n.l. eene soort van schilderijlijsten uitgevon den waarop eeno kleine opgezette kat zitdie zich naar beneden buigende, de schilderij schijnt te bekijken. De vereeniging voor bescherming van dieren heeft tegen deze uitvinding geprotesteerd en zich niet tevreden gesteld met de verklaring van den fabrikantdat by de dieren zonder pijn doodde. Bulgaarsche kappen zijn eene nieuwigheid welke in den laatsten tijd, bij de geestdrift der dames voor vorst Alexander, in de mode gekomen is. Het zijn sier lijke hoofddoeken in den trant der bachlika van wit rood of blauw cachimir, welke onder de kin worden vastgemaakt, terwijl de beide uiteinden van achteren samengevouwen worden. Mag men het Algemeine Zeitschrift fiir Bierbrauerei gelooven, dan is het bierdi'inken een voortreffelijk voor behoedmiddel tegen de cholera. Toen in 1873 de cho lera vrij sterk te Weenen en omstreken heerschte beweert het blad is daar in geene enkele brouwerij een geval voorgekomen. Een aardig voorval uit de wereld der „mannen van zaken" deelt de Allgemeine Fleisoherzeitung mede. Vóór eenige jaren ging eene firma te Berlijn bankroet. Een ander handelsman sprong haar met raad en geld bij en slaagde er in de te gronde gegane zaak weder tot bloei te brengen. Langzamerhand echter verkoelden de vriendscaappelijke betrekkingen tusschen weldoener en beweldadigue en eindelijk werd alle persoonlijke omgang geheel afgebroken. Doch zie thans heeft de helper van weleer op zijne beurt zijne betalingen moe ten staken de ander herinuerde zich wat hij aan hem te danken had; alle geschillen werden op eenmaal ver geven en vergeten en hij stelde zijnen voormaligen weldoener al het noodige ter beschikking zoodat ook deze voor den ondergang zijner zaak bewaard is ge worden. Zes maanden geleden huwde te Londen de jonge kleer maker Thomas Atkinson met de mooiezestienjarige Augusta Treiner die bovendien een aardig sommetje meebracht. Volgens getuigenis der buren leefde het paartje in den gelukkigsten echt. Na vier maanden stierf echter Atkinson's vader en diens weduwe kwam nu bij haar zoon inwonen. Sedertvan den vroegen morgen tot den laten avond twist en krakeel. De oude viouw verweet haar zoon dat hij onder de plak zat en voegde hem meermalen toe dat hij zich maar eens moest be drinken dan zou hij moed genoeg krijgen om tegen zijne vrouw op te tredenzooals het behoorde. De jonge vrouw ontvluchtte ten slotte de echtelijke woning en namonder een anderen naam dienst als bonne. Haar echtgenoot kwam haar echter op het spoor en wilde haar dwingen terug te keeren. Zoo raakt de zaak voor het gerecht. Al snikkende verzekert Au gusta dat zy haar man hartelijk liefhad maar dat hetna de ondervonden behandeling haar tot zelf moord zou drijven wanneer men haar dwong terug te keeren. Hij at alle dagen met zijne moeder aan tafel en dan kon zij armein een hoek afwachten of er ook wat voor haar overschoot. Dat kon zij niet ver draen. De schoonmoeder betuigt onder hoofdschudden dat zij bij het jonge paar steeds de rol van engel des vredes had gespeeld en nn bitteren ondank oogst. Atkinson zelf, die ter terechtzitting niet veel te vertellen hadwaagt het op te merken „Neen moeder, den vrede heeft u nu juist niet be waard." Een paar fiksche oorvijgen herinneren hem dat hem niets werd gevraagd. Een agent trekt de verontwaardigde schoonmoeder weg en de rechter erklaart, dat hij Augusta niet aan haren man mag teruggeven of deze moet zich verbin den zijne moeder uit bun huis te verwijderen. Thomas verklaart zich daartoe bereid en het hereenigd paartje keert gelukkig huiswaarts. De engel des vredes even wel maakt den rechter voor zooveel leelijks uit dat deze zich genoodzaakt ziet, haar tot acht dagen opslui ting te veroordeelen. Tusschen de russische stations Dunaburg en Ivanovka is een spoorwegtrein geplunderd. Eene bende van 25 a 30 personen blom met buitengewone behendigheid en stoutmoedigheid op de loopplankenin een oogwenk werden de portieren opengerukt. Het treinpersoneel verdedigde zich kloek tot plolseling de geheele bende verdween alsof zij door den grond gezonken was. De machinist had mat alle kracht gestoomd, om het station Ivanovka te bereiken waar men constateerdedat de laatste waggon geheel uitgeplunderd was zoodat de administratie een verlies lijdt van 7000 roebels. in het logement »de Toelast"te Alkmaarop Donderdag 28 October 1886 bij opbod en Don derdag 4 November 1886, bij afslag, beide dagen des avonds ten 6 urevan 1. Een Huis, Erf en Tuin, aan de zuidzijde van de Langestraat, te Alkmaar, wijk A, No. 53, groot 2 aren66 centiaren. 2. een Huis, Erf en Tuin, aan de zuidzijde van de Gedempte Nieuwesloot, te Alkmaar, tegen over het Postkantoor en het Hypotheekkantoor wijk B, No. 47 groot 1 are 44 centiarenin huur bij den heer E. M. VAN SOEST. 3. een Huis Erf en Tuin naast het vorige wijk BNo. 46 groot 1 are85 centiaren in huur bij den heer W. VAN RAVENHOR8T- 4. een onbebouwd Erf, uitnemend geschikt voor bouwterrein aan de kanaalkadeop den hoek van de Gedempte Nieuweslootte Alkmaargroot 6 aren, 79 centiaren, welk perceel zal worden aan geboden in 6 gedeelten, die op den 28 October na afslag gecombineerd worden aangeboden bij opbod. 5. een Gebouw, ingericht tot kantoor en pakhuis, allergunstigst in de nabijheid van de Kaasmaikt gelegenop den hoek van de Houttilstraat en Peperstraatte Alkmaarwijk B, No. 1met een vrijen wal, uitkomende aam het water, groot 1 are, 96 centiaren, gedeeltelijk in huur bij den heer P. KOOL Jz 6. Een Pakhuis en Erf, aan de zuidzijde van de Paardesteeg, te Alkmaar, wijk B, No. 3, gï.oot 56 centiaren, in huur bij HENNEMAN. 7. Een Winkelhuis en Erf, aan de noordzijde van het Luttik Oudorpwijk C, No 60 groot 89 centiaren, in huur bij den heer J. LUTTEROT. 8. Het eigendomsrecht van een stuk Grond, aan de Kanaalkade, groot 4 centiaren, waarop een gedeelte van het huis van den heer C. DUIN staat. Inlichtingen te bekomen ten kantore van Mr. A. P. DE LANGE, Advocaat en Procureur te Alkmaar, ten kantore van Mr. J. P. KRAAKMAN, Advocaat te Alkmaar, en ten kantore van den Notaris P. A. DE GELDER, aan de Noordervaart,in de gemeente Oterleek, bij alwelken op aanvrage een bewijs van toegang is te bekomen, ter bezichtiging van de perceelen us. 1, 2 en 3, op den 28 October e.k., van 's namiddags 1 tot 4 ure te WINKEL, in de herberg //de Portuin", vau Stapei,, op Woensdag, 3 November 1886, bij opbod en com binatiën, en op Woensdag, 10 dier maand, bij afslag, telkens 's middags 12 uur, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris HENDRIK JAN DE LANGE van Eene Huisuiauswening met Erf, HM Boomgaard en uitmuntend Wrei-en KmiwlamL aan en bij den Lammer - schagerwegte Winkel, sectie C, Ns 198,200,201, 542, 543, 544, 546 en 547 groot 8 hektaren, 44 aren, 10 centiaren, behoorende aan de wed JOHs. GROOT cs, en te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Te veilen in perceelen en massa, zooals breeder op de biljetten staat vermeld, en inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van 1°. den heer Adv.-Proc. Mr H. H. LAMBERTS HURRELBRINCK, te Leiden, en 2». de firma DE LANGE DE MORAAZ, te Alkmaar, aan welk laatste kantoor de voorwaarden van af 8 dagen vóór de veiling ter lezing liggen. Als een voorbeeld van zeldzame kracht op zeer hoogen leeftijd kan zekere Cornelia Koopmaneen verpleegde in het gesticht van weldadigheid te Oudeschild op Tessel, dienen. De man is 87 jaren oud, in het volle bezit zijner zintuigen en nog zóó sterkdat hij zonder inspanning of vermoeienis een mud zaad of erwten een goed eind wegdraagt. De oudste TesselaarArie Bremerdie nu de 93 achter den rug heeftliep 5 jaren geleden nog van Oudeschild naar Oosterendeen afstand van l'l« uur en had daarvan niet den minsten hinder. Nu wordt zijn gang wat onzekerderofschoon de oude heer nog rechtop loopt. te GROETgemeente SCHOORL in de herberg n de staande Leeuw" van J. HOOG VORST op Woensdag, 10 November 1886, bij opbod, en Woens dag, 17 November d. a.bij afslag, telkens des voor middags 11 uren, ten overstaan van den Notaris HENDRIK METMAN te Alkmaar, van: 1. Eene kapitale en goed onderhouden HuisttlUDS- woning met Bpet, Erf, Tuin en eenige perceelen uitmuntend ¥Vei- en Bouwland te Groetaan de noordzijde van den straatweg, tegenover de Prot. Kerkkadr. sectie ANos. 192, 197, 198, 130, 131, 136, 454 en 447 te zamen groot 8 hectaren84 aren, 96 centiaren. 2. Een stuk uitmuntend Welland, in den Har- gerpolderaan den Coggedijkgemeente Schoorl kadr. sectie ANo. 166 groot 3 hectaren 36 aren 60 centiaren. Te zamen groot 12 hectaren, 21 aren en 56 centiaren. Behoorende tot de nalatenschap van den heer A. DALENBERGen te aanvaarden, de Landerijen Kerstmis 1886, en de Huismanswoning en aanhoorig- heden 1 Mei 1887. Breeder bij biljetten omschreven en nadere inlich tingen te bekomen ten kantore van bovengenoemden Notaris. te Schoorldam, met uitmuntende LAMDE- RIJEN groot 14 hectaren 36 aren 82 centi aren. Huurtijd 3 jaar. Te bevragen bij den heer P. SCHOORL, te Koegras, gem. Helder, en den Notaris A. VONK, te Schoorldam.

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 6