FEUILLETON. No. 145. Acht en tachtigste Jaargang. 1886. Pakketpost. 1 ^RIJ DAG 3 DECEMBER. BOB ZELLINA. Prijs der gewone Advertentiën: (Officieel (Scheelte. Do B U It G E SI E E 8 T E K van ALR1I14 It brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, ten gevolge van verleend verlof aan den ijker, chef van dienst, het ijkkantoor alhier van den 7 tot en met den 21 December 18S6 zal gesloten zijn. AlkmaarDe burgemeester voornoemd 2 De«. 1S86. A. MACLAINE PONT. Smilrttl an& Roman ALK 1AARSCHECOURANT Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs par 8 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele Rijk f 1, De 3 nummers f O 08. lil [a y Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. C08- TEB ZOON. De DIRECTEUR van het POSTKANTOOR te ALKMAAR brengt ter algemeene kennia dat bij het aanstaande St. N i- eolaasfeest, op Zondag 5 December, het kantoor voor den dienst der pakketpost mede zal zijn open gesteld van 8 tot 9 en van 10 tot 12 uur 's morgens en van I tot 3 uur 's avonds. Vermits bij voormelde gelegenheid de pakketten meer dan anders aan beschadiging bloot staan, neemt hij de vrijheid, eene zorgvuldige inpakking en adresseering beleefdelijk aan te bevelen. De Directeur voornoemd GOUWE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennisdat zij in hunne op heden ge houden vergadering aan den lieer W. E. STOEL, industrieel alhiervergunning verleend hebben tot het oprichten voor de heeren Dr. GRAEEE en Co uit Berlijn, thans alhier wonende, eener zuivelbereidingstoffen-fabriek en tot het plaatsen eener stoom-locomobile van ongeveer 3 paardenkracht op een terrein aan het Schelvischje nabij het Zeglis alhier, Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 30 Nov. 1886. De Secretaris NU HOUT VAN DER VEEN. BELGIE. Den 29 zijn voor de rechtbank voor pohtiezakeu te Ostende v.er gevallen behandeld, waarin engelscbo visscbers als eisehers optraden tegen belgiscbe. Drie schippers uit Ostende werden vrijgesproken, maar twee veroordeeld ter betaling der kosten van het geding. Een hunner werd bovendien tot eene geringe boete en de ander tot een dag gevangenisstraf veroordeeld. DUITSCHLAND. Dr. Reiehensperger en 54 andere leden van de centruins-partij hebben in den rijkslag voorgesteld, nat deze: 1° de verwachting uitspreke, dat de regeering bet steeds toenemende duelleeren zal tegengaan met alle haar ten dienste staande middelen; 2" het strafwetboek aanvulla mot eene bepaling, die het zoogenaamde amerikaansohe duel onder de strafwet breDgt. In het elfde hadenscbe kiesdistrictwaartoe Mannheim VAN K. Th. SCHÜLT Z. 11) Ondanks de zonnestralen was de warmte niet drukkend; elke der languitgestrekte golven die zacht ruischend voortrolden, seleen nieuwe verkoeling te brengen. Bob gevoelde het kalme, droomachtige zijner omgeving met welbehagen bet scheen ietsdat met hem verwant was: zijn element. Hy, die eens gedacht had, dat de storm de hartstocht dit was De officier, die niet omzag, was, hoe meer Bob hem naderde, langzamer, als in gedachten verdiept, voort- gewandeld. Nu stond bij etil zag naar de duinen en scheen zijn weg daarlangs te willen nemenom den straatweg naar het dorp te bereiken. Daarbij zag hij tevens om het strand langs en herkende weldra den man, die op hem toekwam Dat Zellina hem zocht, moest bij wel als van zelf aannemen. Hij ging hem dus te gemoet en groette gelijktijdig met Bob slechts nog afgemetener dan deze. „Gij zult mij, hoop ik", begon Bob het gesprek, „als gij mij aangehoord hebtwaarschijnlijk vergevendat ik n tot op uw wandeling vervolg." „Tot uw dienst." „Indien het u goed is", vervolgde Bob„stel ik voor, onze wandeling langB het strand te vervolgen." „Gij kunt geheel naar uw genoegon beslissen", ant woordde Hollfeld, zich aansluitende bij Bob, die reeds weder doorwandelde. „Ge vergunt mij zeker te spreken, zooals bet oogen- blik mij ingeeft", sprak Bob. „Misschien dikwijls zon der stijl zelfs met gedachtestrepen P Het zou behoort zijn in de vorige week bij eene verkiezing voor lid van den rijksdag op den kandidaat der sociaal- demokraten en dien der natiouaal liberalen bijna even veel stemmen uitgebrachttusschen wie alzoo eene herstemming moet plaats hebben. De kandidaat der eentrumspartij bekwam ruim 2000 en die der conser vatieven bijna 1000 stemmen. B ij k s d a g. Bij de eerste lezing der begrooting op den 30 is door minister Jacobi een overzicht ge geven van de uitgaven en ontvangsten van het ioopende begrootingejaarzoowel als van de cijfers der nieuwe begrooting en daarbij melding gemaakt van het over laten van baren zilver aan de egyptische regeering. Wegens de verwerping der laatste belastingavoorstelien door den Rijksdag was tot bestrijding der noodige sommen niets anders overgebleven dun verhooging der matrieulaire bijdragen. De heer Rx-kert maakte op verschillende posten der begrooting aanmerkingen en gispte krachtig het tegen woordig beleid der geldmiddelen. De ministers Stephan en von Seholz wederlegden de gedane verwijten laatst genoemde verklaarde met nadruk dat wie beweerde, dat het duitsche volk de voor zijne veiligheid noodige uitgaven niet bestrijden kon, eene onwaarheid zeide. De heer von Benda betreurde het, dat de regeering geene nieuwe belastingvoorstellen betreffende daartoe geschikte zakeD, zooals op den brandewijn, bad ingediend. Het duitsche volk zon in offervaardigheid ten behoeve van zijne veiligheid niet te kort schieten. Den 1 liep de eerste lezing der begrooting af. Ver schillende posten werden naar de begrootings-commissie verwezen, terwijl de overige in de volle zitting afgedaan zullen worden. In den loop der beraadslaging verklaarde de minister van financiën dat bet tabaksmonopolie niet op bet prog'amma der regeering staat. ENGELAND. Iebland. Het rechtsgeding tegen den afgevaardigde Dillon is tot den 11 verdaagd. FRANKRIJK. De gemeenteraad van Parijs besloot aan de regeering der Vereenigde Staten te vragen, aan de ter dood veroordeelde anarchisten te Chicago kwijt schelding dier straf te verleenen. Den 1 werd het daartoe strekkende verzoekschrift overhandigd aan den amerikaanschen gezant, die opmerkte, dat bij de groote vrijheid welko in de Vereenigde Staten heerscht, mis daden welke met geweld vergezeld gaan te minder zijn te verontschuldigen. Hij stemde er echter in toe bet verzoekschrift aan zijne regeering in te zenden. Kamer. Den 30 verklaarde do minister-presi dentdat Frankrijk's invloed op Madagascar van overwegenden invloed was. De resident-generaal verze kerde in een telegram van den 23, dat de toestand rus tig was. B sschop Freppel vroeg krachtig optreden en zoo nood'g het uitzenden van een militairen tocht. (Be weging.) De minister antwoorddedat zijne vrees over dreven was. De toestand was goed het verdrag zou aaij moeielijk vallen, de woorden te moeten wikken.' „Ik kan slechts verzekeren", herhaalde de officier met beleefde goedheid„dat gij over mij beschikken kunt, mijnheer Zellina. Met welk vertrouwen gij mij vereeren wilt ik laat het wat en het hoe geheel aan u over." „Mijn hartelijken dankantwoordde Bobterwijl hij bet hoofd even boog. „Dus nu zonder verdere inleiding Ik heb nooit geweten barondat een liefdesgeschiedenis aan mijn huwelijk voorafgegaan is; dit vermoedde ik in het geheel nietdaar de tegen stand die Alma aan mijn aanzoek boolte gering wasom eenig wantrouwen op te wekkenook was er in hare verhouding jegens haar vader hiervoor eene voldoende reden, ten minste voor mij, wiens eerste liefde Alma was. Zulke eerste liefde kanweten wij nu, gewoonlijk niet zeer goed zien. Zoo trad ik dus in het huwelijk met de godachtegeeu vurig be minnende gade de mijne te noemenwel een hart dat zich eens voor mij openen zou. Ik hoopte toen van dag tot dagdat de bloesem voor mij zou ont luiken, hetwelk mij eene heilige vreugde zou geschonken hebben later stelde ik steeds verdere grenzen eu eindelijk maar wat zal ik u met bijzonderheden lastig vallen eindelijk bemerkte ik, dat al mijne moeite vergeefsch was. Maar bier spreek ik nog te voorbarig. Vóór gij kwaamthad ik nog steeds hoop ofschoon zwakke." De wijzewaarop hij sprak had iets eentonigsde uitwerking was daarom des te grooter. „Vóór ik kwam vroeg Hollfeld opgewonden. „Ik heb uwe vrouw nu slechts eenmaal en nog wel enkele minuten alleen gesproken een eenvoudig gesprek met haar gehad zooals een algemeen onderhoud dat met zich brengt. Zij heeft mij naar myn leven te Berlijn gevraagd ik deelde haar dit mede „O baron", viel Bob in, „ik ben overtuigd, dat noch van uv zijde, noch van die van Alma, het geringste gebeurd is, dat mijne eer te na zou komen. Met eerlang ten uitvoer gelegd worden en Frankrijk tot eer strekken. (Toejuiching.) Met 289 tegen 100 stemmen werd het voor Madagascar aangevraagde krediet ten slotte toegestaan. De heer Keiler bestreed den 1 de vermindering van het effectief des legersdoor de begrotingscommissie en de regeering voorgesteld. Generaal Boulanger, mi nister vaa oorlog, antwoordde, dat de vermindering, waarmede de regeering zich vereenigde geenszins na deel deed aan de nationale strijdkrachten. De door den heer Keiler gevraagde vermeerdering des legers werd daarop verworpen met 539 tegen 2 stemmen. ITALIË. De verkiezing van Cipriani tot afgevaar digde te Forli en Ravenna is vernietigdop grond dat hij wegens moord tot 20 jaren tuchthuisstraf ver oordeeld is. SPANJE. Den 29 heeft de minister van justitie een wetsontwerp ingediend tot wederinvoering van de rechtspraak door gezworenen. Alleen wereldlijke per sonen, ouder dan 30 jaar, kunnen volgens dit ontwerp als gezworene optreden Bankroetierslieden die vonnissen te hunnen laste hebben of tegen wie eene strafvervolging aanbangig is, zijn evenals alle rechter lijke eu burgerl.jke ambtenaren en militairen uitgesloten. De volksvertegenwoordiging hoeft met algemeene stem men goedgekeurd do buitengewone uitgaven door de regeering gevraagd tot hervorming der vloot. De minister van marine vroeg f 100.030.000, te ver doelen over 9 jaren. Hiervan zou ongeveer f 80 000 090 besteed worden tot het bouwen vaa een pantserschip 27 zwaar gewapende kruisers, 144 torpedobooten eu 72 kanonDeerbooten en adviesjachten terwijl het overige bestemd is tot herstel der arsenalen en verbetering der kustverdediging. Yau deze som wordt elk jaar een negende besteed, behalve de gewone jaarlijksche marine- begrooting. De nieuwe booten worden deels in Spanje, deels in Engeland gebouwd. Hoe in deze buitengewone uitgaaf zal worden voor zien is nog niet beslist. Men deakt, dat de verkoop van de bosschen en domeinen van den staat zal worden voorgesteld. TURKIJE. De onderscheiding, door den Sultan aan generaal Kaulbars verleend, is te Berlijn en te Weenen niet met genoegen vernomen. Hierin wordt eene vij andige daad tegenover Oostenrijk gezien. BULGAB1JE. De Porte bad aan het regentschap den raad gegeven, van de zending eener parlementaire commissie aan de mogendheden al te zien vermits zij zelve reeds in onderhandeling was getreden met Rus land over eene regeling der crisis in Bulgarije. Het regentschap had hierop geantwoord, dat het niet ge rechtigd was, de commissie te beletten bet haar opge dragen mandaat te vervullen, en dat het zich overtuigd hield, dat eene uiteenzetting van den staat van zaken in Bulgarije aan de mogendheden zou bijdragen om de taak der Porte gemakkelijker te maken. mijn gezegdevóór gij kwaamt wilde ik u ook niet aanklagen ik moest het gebruiken omdat het mijn punt van uitgang voor iets is, waarin, zooals ik hoop, gij zult bewilligen niet als iets noodzuki lijks maar als het eenige rechte en goede. Voor ik er over spreek moet ik echter waarhe'd tegen waarheid eischen. Ik wil niets hooren van verschooniDg, Die behoef ik niet meerGe moogt dit op 't oogenblik niet begrijpen ik sta er nu echter boven en allea is voor mij alsof bet geheel vreemd is." Bob was blijven staan en lad onafgebroken in de verte gezien naar de zachte lijndie de zee van de lucht scheidde. „Zoover ik begrepen hebwilt gij mij een vraag doen begon Hollfeld het gesprek op nieuw. Bob keerde zich langiaam naar hem toe en sprak: „Zeker een vraag, waarop het antwoord van zelve spreekt. "Wat gij toen voor Alma gevoeld hebt is dat nog zoo P" „Mijnbeer Zellina!" „Ik kan het u nog gemakkelijker maken; er is slechts en antwoord noodig, als ik dwaal. Indien gij vergeten hadtdat zou nu een ongeluk zijn, mijnheer v. Hollfeld." „Ik begrijp u niet „Dit zult gij dadelijk: want ik mag nn aannemen, dat Alma ous beiden even lief is zooals zij het slechts door u verd.end heeft." „Door mij vroeg Hollfeld somber. „Wat bedoelt gij Ons gesprek is zoo zonderling ik was op alles voorbereid tebalve op dit. Ja toen gij zooeven hier kwaamt, vroeg ik mijzelf af, of bet een of andere toeval u eene reden kon gegeven hebben rekenschap van mij te eischen. En nu „Nu", sprak Bob, smartelijk lachende, „staan hier twee mannen tegenover elkander, van denzelfden stand, met dezelfde liefde misschien zelfs even gelukkig. Wij moeten dit geluk goed be chonwen. Voor u moet de bliuwe bloem eerst nu ontluiken voor mij is de verwelking reeds begonnen, waaraan niemand oiukomt;

Alkmaarsche Courant | 1886 | | pagina 1