Bttmculaud. het herstel van den generaal eischtendan zonden de troepen wel gereed staan om de eischers tot rede te brengen, maar ia bet dan zoo zeker, dat dezen niet zouden overloopen F Het zon van belang zijn om dat te weten en het ia ongelukkig dat niemand het weet. De Eépublique fraufaise het hoofdorgaan der oppor tunisten acht het bepaald noodzakelijk, dat genoemde minister van een der talrijke middelen waarover hij beschikt, gebruik make, om in het openbaar deze ver- foeielijke ophitsing tot burgeroorlog en militair verzet van zich te werpen, te brandmerken en te veroordeelen. Hjj is dit aan zich zeiven aan het leger en aan de regeering verplicht. De minister president Ooblet heeft tegengesproken het oor Log zuchtige bericht in de Daily News, onder Engeland mede gedeeld. Kamer. Den 20 is de behandeling hervat van een den 18 naar de begrootings-commissie verwezen voorstel, om de posten voor de aalmoezeniers aan drie groote hospitalen in de omstreken van Parijs te schra| pen. De minister Gobletaandringende op het behoud der kre dieten zeide op eenige aanmerkingen der rechterzijde, dat hij geenszins vooroordeelen koesterde tegen de geeste lijken en prees de zusters van liefdadighe.dmaar verklaarde tevens, de onderhandelingen te zullen voort zetten om tot eene volkomen ver wereldlij king der gast huizen te kunnen komen. Met 322 tegen 178 stemmen werden de kredieten daarop goedgekeurd, alzoo met behulp der rechterzijde. GRIEKENLAND. De geheele uitslag der verkie zingen is voor het ministerie zeer gunstig. Bijna drie vierde gedeelten van het land verklaarden zich voor de regeering. ITALIË. De politie te Rome heeft den 19 het houden eener manifestatie ter eere van de bulgaarscbe afgevaardigden verhinderd. De verkiezing van den gevangen genomen aanhanger der commune Cipriani is voor de derde maal vernietigd. PORTUGAL. De aanvoerder der conservatieve partij, de heer Pontes Pereira de Mellois overleden. RUSLAND. Aan de groote mogendheden is voor gesteld van de aanwezigheid der bulgaarscbe afgevaar digden te Konstantinopel gebruik te maken om door tusschenkomst hunner gezanten bij de Porte onderbnn- lingen aan te knoopen tot regeling van het bulgaarsche vraagstuk. Alle mogendheden zouden zich met dit voor stel reeds vereenigd hebben alleen zou tusschen En geland en Rusland nog verschil bestaan over de vraag, of eerst de verkiezing van den vorst, dan wel de ver vanging van het regentschap aan de orde zou moeten komen. STATEN-GENERAAL. Eerste Kamer. Aan de door de verschillende ministers gegeven antwoorden op in de afdeelingen bij het onderzoek der staatsbegrooting voor 1887 gedane vragenworden de volgende bijzonderheden ontleend. Buitenlandsche zaken. De onderhandelingen met Engeland over den invoer van nederlandsch rund vee worden steeds voortgezetde minister meentdat de gunstige gezondheidstoestand, waarin de veestapel reeds zeer geruimen tijd verkeertalle gegronde reden geeft tot ophelfing van de belemmeringen tegen dien invoer. Over de terugzen ding der Zigeuners uit Nederland wordt nog steeds onderhan deld: er wordt gedacht over eene internationale overeenkomst tot wegneming der bezwarendie zich met betrekking tot die Zigeuners voordoen. Justitie. De noodzakelijkheid van het behoud van vijf gerechtshoven hangt, wat de strafzaken betreft, af van het meerdere of mindere gebruikdat van het recht van hooger Zijne meeniDg omtrent dengeen, die hen gestoord had, was echter juist geweest. Twee schitteiende oogjes hadden het paar van een tak gadegeslagen. Het was een eek horentje dat zich ofschoon het gegronde en oudere rechten op het gebruik van het door hen ontdekte hol had uit bescheidenheid tot nog toe op een afstand gehouden bad. Nu zij weg waren klom het van den boom af, om zich naar den vermolmden stam te begeren. HOOFDSTUK III. Blijkbaar behaagde de toestand waarin bet hol zich bevond, den eekhoorn niet. Ai mocht het ook een geschikte plaats zijn voor het bewaren van minnebrie ven zoo paste het nog geenszins als voorraadschuur voor een verstandigen eekhoorn. Het kleine vlugge diertje begon dus dadelijk met op te ruimen, wat hem niet beviel. Het wierp er dus eerst een hoop bladeren uit en verdreef een aantal boomspinnen en een mieren- zwerm die in de schors woonde; in al zijne handelin gen legde het de grootste eigenwijsheid en verachting voor alle vorige inwoners aan den dag. Intusschen behoeft men niet te meenen dat zijn doen en laten geheel zonder critiek plaats had; integendeel, een oude kraaidie op een tak boven het gat plaats genomen had toonde groote belangstelling in den schoonmaak; eenige oogenblikken later streek zij aan den voet neder en verorberde waardig en zonder vooroordeel eenige wormstekige noten, alsmede eenige larven en insecten. Enkele voorwerpen boden echter tegenstand aan de pogingen van het eekhoorntje daaronder bevond zich ook een dichtgevouwen stuk papier met scherpe kanten, dat niet tot een nader onderzoek uitlokte en door een scherpen tabaksreuk nu voor stukknagenzoowel •ls vroeger voor vernieling door insekten behoed werd. Daar het ten gevolge der scherpe hoeken die in het Veekevermolmde hout gedrongen waren zelfs de op «in wervelwind gelijkende schoonmaakwoede van den eekhoorn weerstaan hadliet bij het op de plaats blyven. Na afloop zijner voorbereidende werkzaamheden voor den komenden winterbekommerde het dier er zich niet meer om. beroep 1 van de vonnissen der rechtbanken wordt gemaakt waaromtrent uit den aard der zaak nog geene gegevens voor handen zijn. Binnenlandsche zaken. Een wetsontwerp tot ver andering der grenzen tusschen Amsterdam en Nieuwer-Amstel, afwijkende van het voorstel van Gedeputeerde Staten, is alsnog in overweging. Het voorstel, om do mazelen uit art. 1 der epidemiewet te laten vervallen, komt aan de orde bij de herziening dier wet. In de wederinvoering van de plattelands-heelmeesters wordt geen stap in vooruitgaande richting gezien. Wat betreft het voorstel om het stelsel der arts-examens af te schallenwordt opgemerktdat eene herziening der wet van 25 Dec. 1878 (Stbl. no. 222) in bewerking is, met de bedoeling om die na de behandeling der aanhangige herziening van de geneeskundige wetten in te dienen. Zoolang die wet niet herzien is, moet de tegenwoordige toe stand gehandhaafd worden. Eene herziening der wet tot regeling van het middelbaar onderwijs is reeds sedert geruimen tijd ter hand genomen en zal voorgesteld worden na de beslissing over de voorstellen der regeering omtrent de grondwets-berziening. Het is nog niet beslist, of nog in den loop van 1886 een voorste! zal worden ingediend betreffende de herstelling der monumentale kerken te Kampen en te Maastricht. I inancien. Het is ondoenlijkde formaliteiten voor de rente-ontvangst bij het grootboek der nationale schuld ten behoeve van hendie niet te Amsterdam wonente vereen voudigen, zonder te kort te doen aan de onmisbare waarborgen omtrent de bevoegdheid van henaan wie betaald wordt. Bij het onderzoek naar de echtheid der rijksdaaldersin s lands kassen of bij de nederl bank op een gegeven tijdstip aanwezig, dat vooral over uit Indie ontvangen partijen geloopen heeftzijn geene valsche rijksdaalders gevondenzoodat het nemen van bijzondere maatregelen tot bestrijding van een kwaad, datalthans tot hedengeen grooten omvang genomen heeft, onnoodig is. Waterstaat. De beweerde klimming der gewone water staatsuitgaven wordt door de cijfers weersprokenevenals de beweering dat het te groot personeel zuinigheid zou belem meren. Dat de ingenieurs van den waterstaat geen voldoenden werkkring zouden hebbenis volstrekt niet geblekenzooals in bijzonderheden aangetoond wordt. Er bestaat nog geen grond om terug te komen van de vroeger gedane mededeeling, dat het Merwede-kanaal 16 miljoen zal kosten. De voor de voltooiing gestelde termijn van 4 jaren wordt gerekend van het oogenblik af, dat de onteigening is afgeloopen en de gronden in het bezit van den staat zijn. Oorlog. Bij de uitvoerige verdediging van de oprichting der militaire school te Haarlem wordt er op gewezen, dat die school uitsluitend bestemd en ingericht wordt voor de opleiding van nieuwe officieren voor het leger hier te lande en dat zij dus niet, althans niet rechtstreeks, zal medewerken tot aanvulling van het indische offisierskorps. Den 13 ia door den minister van financiën vast gesteld het plan der 324 nederlaudache staatsloterij van f 1.036.000 bestaande uit 21000 loten 10600 prijzen en 2 premiën. De collecte wordt geopend den 23 Februari en gesloten den 13 Mei. De trekking begint den 21 Maart en eindigt den 11 Juni. Van den 15 tot en met den 22 zijn te Delft 5 ziektegevallen en één sterfgeval aan roodvonk aange geven te Utrecht 3 ziektegevallen en één sterfgeval. Den 20 is door het gemeentebestuur van Zaan dam aanbesteeda. het onderhoud der straten en wegen in 1887. Laagste inschrijver, de heer M. Var- kevisser te Nieuwer-amstel, voor f 6900 90. De gunning werd aangehouden, b. het onderhoud der sluizen in 1887 aan den heer Brugman te Zaandam voor f 1490; c, de levering van het benordigde hout in 1887 aan de heeren Sohuddeboom en M ijsberg te Zaandam voor f 579.49. - Den 20 is te Uitgeest brand ontstaan in eene kleerenkast op eene bovenkamer van den heer B. en den 22 ten huize van den heer K. Beide branden werden door spoedig aangebrachte hulp gebluscht. Bij laatstgenoemden brand kreeg een voorbijganger op straat, ten gevolge van de duisternis, een slag met den ratel, die hem een vrij groote wond aan het hoofd bezorgde. Men kan zich dus zijne woede en verontwaardiging voorstellen, toen het, eenige dagen later naar den stam terugkeerende, in het hol op een hoopje mos, dat waar schijnlijk met opzet daarin gelegd was, een nieuw stuk papier vond, dat juist zooals het eerste gevouwen was, maar er veel frisscher en witter uitzag. Nu was zijn geduld op en het gelukte hem door eenige krachtige rukken en slagen met zijn staart, hef niet al te groote papier, uit het hol te verwijderen, waarna het op den grond terecht kwam. De begeerige oogen van de steeds waakzame kraai bemerkten het terstond ze streek op den grond neer keerde den brief om en bezag hem aandachtig, 't Wa3 ongetwijfeld niet wat eetbaars, maar toch wel wat zeldzaams en daar de kraai een oude verzamelaarster van curiositeiten waskon zij het niet laten liggen. Zij nam het met haren snavel op en bereikteniet zonder moeitemet haren buit een hoogen tak. Daar gekomen scheen baar door een luim van haar dierlijk instinkt plotseling de geheele zaak te vervelen zonder er zich verder over te bekommeren liet zij het stuk papier vallen en vloog weg alsof zij een geheel andere vogel was. Het papier viel in een kreupelboscbjewaar het tot 's avonds bleef hangen; het viel pas geheel, toen er later een wilde kat voorbij sloop die hierdoor zoo verschrikte dat ze van angst wegvluchtte. Het lijden van den eekhoorn was echter nog niet uit. Den anderen dag keerde de jonge man die de jonge dame vergezeld had, naar den boom terug; het eekhorentje kon zich juist nog uit de voeten maken vóór de ongeduldige bezoeker de opening naderde er in keek en zelfs met zijn hand het inwendige betastte. De uitdrukking van genoegen die zich op zijn ernstig gelaat vertoonde bij de ontdekking dat de brief ver dwenen wasbewees dat hij de afzender wasdoch verwekte blijkbaar een aandoening van berouw bij de overal tegenwoordige kraaidie van een tak boven hem een schuld belijdend gekras liet hooren. Maar de jonkman verdween spoedig en weder bleef het eek horentje als onbetwist eigenaar achter. Eene week verliep. Een vervelende tijd voor Dou Cesardie sedert de laatste ontmoeting niets van Den 20 heeft de heer W. Janmaat den dag her dacht, waarop hij voor 25 jaren ala pastoor bij de parochie de Egmonden optrad. Onder de talrijke hen aangeboden geschenken behoortt een volledig salon-ameublement van de parochie. De gemeenteraad van Purmerend heeft den 21 aan mej. Kragt, hoofd der openbare school voortneisjea met uitgebreid leerplan op haar verzoek wegens on gesteldheid eervol ontslag verleend met ingang van 1 April a.s. Aan den op den 20 door de IJsclub te Oterleek gehouden wedstrijd in het prikken op het ijs namen 42 personen deel. Eene collecte had f 50 opgebracht, waarvoor koevet werd gekocht. Elke mededinger kreeg daarvan eene hoeveelheid. De prijs werd behaald door J. Piasde premie door B. Bak. De commissie van enquête uit de 2e Kamer heeft den 21 gehoord L. H. Wgsen, opzichter; G. Altmann, meester vormerL. Dresen, oardbewerker; J. H. L. Godding, porseleiadrukker en J. L Roukens, decor schilder, allen in de fabriek van do firma Petrus Regout Co., te Maastricht; den 22 dr. W. P. Ruysch, refe rendaris hoofd der afdeeling medische politie by het ministerie van binnenlandsche zaken te 's Gravenhage; Eugène Regoutindustrieel villa Wijckerveldbij Maastricht; W. H. Beckers, opzichter; J. Robeers glasblazer J. H. Hoffman glassiijper F. Rondagh kleermaker, vroeger werkman en daarna opzichter in de glasslijperijallen in genoemde fabriek der firma P. Regout Co. Het hotel „les Pays Bas" te Utrecht is den 22 in het openbaar verkocht voor f 80000. Den 22 werd met 84 tegen 13 stemmen besloten, over te gaan tot verdaeling der Voortbuizer Maalschap overeenkomstig het ingediende plan. Er zijn 145 deel- gerechtigden. P. van der Stad Jbz. heeft den 28 gesproken op eene door ruim 300 personen waaronder eenige vrou wen, bijgewoonde openbcre vergadering van de afdee ling Haarlem van don sociaal-demokratischen bond over „Recht op arbeid en geluk." In vrij gema tigde bewoordingen beweerde hij o. a. dat de regee ring wel zorgde voor mooie scholenzoowel in- als uitwendig, maar niet voor de magen der schoolkinderen uit de arbeidersklasseen verdedigde hij de stelling dat als men slecht gevoed wordtmen ook niet kan leeren. Voorts besprak hij zijne grieven tegen de door de regeering benoemde enquête-commissiedeze was samengesteld uit hooggeplaatste heeren. Omdat daartoe geene arbeiders behoorden was zij ook hun vijand. Daarna sprak hij met een enkel woord over Domela Nieuwenhuis hij hoopte, dat deze door de arbeiders niet zou worden vergeten en dat hij bij zijne komst uit de gevangenis de gelederen der demokraten met dui zenden zou versterkt zien. De ministerraad is den 23 buitengewoon vergaderd geweest als gevolg van het blijven volharden vi»n den heer W. L. A. Gericke bij zijn verzoek om ontslag als minister van marineden 24 is aan de crisis een einde gemaakt door de benoeming van den heer F. C. Tromp, oud zee-officier en oud-wethouder van Amsterdam, thans te 's Gravenhage tot zijnen opvolger, met ingang van den 26. Het beroep in cassatie van Langelaan te Amster dam veroordeeld wegens poging tot manslag op een politie-agent tot 8 jaar gevangenisstraf, is den 24 door den Hoogen Raad der Nederlanden verworpen. Te Winschoten is tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer E. Brader Bz., sociaal-demokraat, met 152 stemmen tegen 143 op den heer R. van der Meulen liberaal. Mamie gezien of gehoord had. Te zeer doordrongen van het gevoel zijner eigenwaarde om na de dubbel zinnige houding van Mrs. Mulrady een bezoek aan huis af te leggen en te trotsch om, als een gewoon minnaar op de wegen om het huis rond te zwerven, in de hoop Mamie te ontmoeten verborg hij zijne zwaarmoedige gedachten in de kloosterachtige schaduwen van het huis te Los Gatos of zocht en vond verlichting in een woesten rit's nachts en 's morgens vroeg. Een paar malen was de postwagen door een voorbijstuiven- de schim van een nachtelyken ruiter ingehaald, waar aan slechts het als een ster fonkelende vuur eener sigarette, iets meuschelijks gaf. Het was bij een van die woeste ontspanningendat hij genoodzaakt was vroeg in den morgen bij den smid te Rough-and-Ready te wachten om zijn paard te laten beslaan onder het wachten nam hij een courant op. Don Cesar las zelden eene courant maar ziende, dat hij de Record in handen had, doorzag hij de kolommen. Plotseling blonk als een vonk van het aanbeeld tusschen de zwarte drukletters een bekende naam. In zijn hoofd hamerde het nu in dezelfde maat als de slagen van den smids hamer terwijl hij het volgende las „Onze geachte stadgenootAlvin MulradyEsq., verliet eergisteren onze stad om eene belangrijke ver gadering van het bestuur der Red and Dog-mijn-maat schappij bij te wonen. Onze lezers zullen zeker met leedwezen vernemen, dat Mrs. Mulrady en hare schoone dochterwier vertrek naar Europa eerst tegen het einde dezer maand bepaald wasdit veertien dagen vervroegd hebben, terwijl zij de gelegenheid waarnamen, om mr. Mulrady tot San Francisco te vergezellen. Mrs. en miss MuPady zijn van plan LondenParys en Berlijn te bezoeken en zullen drie jaar op reis gaan. De mogelijkheid bestaatdat mr. Mulrady zich in een dezer hoofdsteden later by haar voegen zal. Het wordt algemeen betreurddat een afscheid in ruimer kring niet mogelijk was en dat er in deze omstandigheden ook geen gelegenheid bestond voor een passend afscheids feest, dat de Bympathie der inwoners van Rough-and- Ready naar behooren getoond zou hebben." Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1887 | | pagina 2