IS tfl is te Openbare Verkoopen wegens ziekte Openbare Verkooping BOELHUIS Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping 1. Een Bentcniershuis of Willa, genaamd Sweet Home, met ruime Stalling voor Paarden en Koeien, Wagenhuis, Bloementuin en Boomgaard, aan den Kennemerstraatweg en Stadshout te Alkmaar, sectie F, Nr 583, groot 16 aren 80 centiaren. dat bet veel onderhoudender geschreven is en dat hier en daar ook verbeteringen zijn aangebracht. Moge ook dit werk het zijne bijdragen tot het verspreiden van juis tere begrippen aangaande ods zoo eigenaardig vaderland 1 Met de opname dezer regelen zult u verplichten Uw dw. dr., 7 April 1887. W. F. ANDEIESSEN. De tweede uitvoering der hier gevestigde afdeeling der Mij. t. B. d. Toonkunst, welke eerstdaags zal plaats hebben, verdient alleszins belangstelling. Immersbe halve twee werken van Schumann zal ten gehoore gebracht worden „die Kreuzfahrer", een der schoonste werken van den Deenschen componist Niels W. Gade, die in den loop van dit jaar zijn zeventigsten verjaardag hoopt te vieren en wiens kleur- en glansrijke composi ties ook hier te lande algemeen bekend en geliefd zijn. Het bedoelde werk beeft tot onderwerp een episode uit den eersten kruistocht onder leiding van Godfeied van Bouillon (1096 1099) ot hever enkele iafereelen, ontleend aan Tasso's gedicht „Jeruzalem verlost", waarin deze kruistocht is gedramatiseerd. De Deensche dichter Cael Andeesen, welke uit Tasso's meesterwerk de stof voor zijn gedicht trok, moge daar mede vrij willekeurig hebben omgesprongen - dit neemt niet weg, dat deze tekst den componist in de gelegen heid gesteld heeft om in hoogst karakteristieke en schilderachtige ensemble nummers (zoowel mannen- en vrouwenkoren als gemengde) en in zangrijke en mee slepende solopartijen (bas, tonooralt en sopraan) een geheel te leveren dat van het begin tot het einde boeit en vol afwisseling en uitdrukking, de stemming der drie tafereelen welke er in geschilderd worden zeer gelukkig weergeeft. In het eerste deel „in de woestijn" wordt geschilderd, hoe het leger der Kruisvaarders op zijn tocht door de woestijn uitgeput van vermoeienis en ontbering door de krachtige taai van Peter den Kluizenaar tot ootmoed en geduid en vernieuwde krachtsinspanning wordt op- Het tweede deel „Armida" beschrijft, hoe de aan voerder der Kruisridders Kinaldo, door de verlokkingen van de toovenares Aemida en hare Sirenen meegesleept ©n bedwelmd tot ontzenuwende werkeloosheid wordt verleid totdat bijdoor den zang der Kruisridders aan zijn grootsche teak herinnerd de verzoekster van zich stoot en tot het besef van eer en plicht terugkeert. In het laatste gedeelte „naar Jeruzalem" wordt ge schetst hoe Binaldo vol berouw over zijn tijdelijke afdwalinghet afgematte leger der Kruisvaarders met nieuwe boop op een goeden uitslag weet te bezielen en hoe dit ten slotte met een jubelzang de heilige stad mag begroeten. De twee werken van Schumann hoewel zeer ver schillend in karakter en strekking, zijn beiden evenzeer geschiktom der fijne en teedere schildering van de menschel ijke gemoedsaandoeningen in tonen waarin deze componist zoozeer uitmuntrecht te doen we dervaren. Het eenevoor koor en bassolo is de muzikale vertolking van Fe. Bückert's voortreffelijk gedicht „Neujahrslied." Naarmat© men dit werk beter leert kennenweet men nietwat meer te bewonderen de edeie gedachten en schoone taal des dichters of de heerlijke en fijn-geschakeerde muziek waarin de com ponist heeft getrachtdeze weer te geven. Het andere is een muzikale bewerking van de door Geibel gedichte ballade „vom Page und der Königs- tochter." De page des konings diens dochter op een jacht partij vergezellende en van den hofstoet afgedwaald laat zich vervoeren uiting te geven aan zijn hartstocht voor zijne schoone gebiedster en vindt bij haar weder liefde. De koning, die in den ring der prinses aan 's pages vinger bet bewijs zietdat deze het heeft durven wagen ziine blikken tct zijn kind op te hef fen laat zich door zijn drift meêslepeu doodt den ongelukbigen page en werpt zijn lijk in het meer. Laier vinden de waternimfen in hare dartele om zwervingen door het blinkende nat zijn gebeente en balen den Meerman over, er een harp van te maken van welke taak deze zich kwijt. Daarop volgt de beschrijving der feestelijke viering van de bruiloft der koningsdochter mot een vreemden prins. Plotseling verstomt de muziek en worden de lichten gedoofd, omdat buiten het slot de harp van den Meerman weerklinkt wier onheilbrengende lonen het hart van de bleeke bruid doen breken, zoodat de feest klanken in klaagzangen worden herschapen. Deze korte uiteenzetting van den inhoud der uïtte- voeren tcoawerken moge er toe bijdragen om een recht talrijïe opkomst te verzekeren aan hot concert, waaraan behalve een onzer gunstig bekende stadgenooten een drietal solisten van elders hunne gewaardeerde medewerking hebben toegezegd en waarop het koor zich ender de bekwame leiding van zijn directeur met toewijding heeft voorbereid. ten huize van G. GELDER te Heer Hugowaard aan den Oostdijk bij den Hondenwegop de plaats de Witte Koe, op Woensdag, 13 April 1887,'s voor-' middags ten 10 ure, van: 9 Kalf koeien 1 Geldekoe, 2 Paarden, waarvan 1 drachtig Rijtuigen Tuigen Boeren- en Bouwgereedschapwaarbij 1 dubbelstel makers en zetters eenig Huisraad eene partij Hooi en Stroo. Inlichtingen te bekomen bij den Notaris DE GEL DER, aan de Noordervaart, in de gemeente Oterleek. Op de plaat» is geene gelegenheid tot uitspanning. te RIJP, op "Vrijdag, 15 April 1887, in het logement «het Stadhuis van Amsterdam", ten overstaan van den Notaris P. J. LATJ als: a. 's morgens ten 10J ure, van: 1. Een WINKELHUIS, waarin de Manufactuurs- affaire sedert onheugelijke jaren met succes is uit geoefend met ERF a/d. zuidzijde der Rechtestraat, beoosten de Kralingerbrugte Rijpsectie B No. 249, groot 75 centiaren. Behoorende tot de nalatenschap van Ja. HILLE, wed, P. BRINK MAN, en 2 Een HUIS en ERF, aan het Nieuwland aldaar, sec tie B, No. 1178, groot 2 aren 80 centiaren. Behoorende aan II. VAN DEN BERGH, en b. 's middags ten 12 ure van 1. Eene groote partij MANUFACTUREN, bestaande in Baai, Bever, Flanel, KleedjesstoffenDekens, Mantels Rokken YoeringBontAmersfoort Linnen, Katoen, Siamois, Kouzen, Wol,Saijet, Bedtijk, Garen, Band, Haakkatoen enz., verder 2 beste Naaimachines. 2. HUISRAAD, w.o. Linnenkast, 2 Bedden met toe- behooren Tafels Stoelen Kachels, Hanglampen SchilderijenSpiegels enz,, mede behoorende tot voornoemde nalatenschap, en 3. Eene groote hoeveelheid KRISTAL en GLAS WERK, wo. Karaffen, Wijn-, Punch-, Bier- en Waterglazen, diverse Kelken, VischstelKaasstol pen en verdere geslepenegegraveerde en gegotene Glasvoorwerpen eene partij PORCELE1N, als Theeserviezen Dejeunétjes, Koppen, Sigarenschalen, Bordjes enzverder graniet en ander wit en gede coreerd fijn Aardewerk, divers Wiersch, Keulsch, Friesch en Goudsch Aardewerk enz. op d e R o n g e ten woonhuize van den heer M. UITENDAAL, op Dinsdag 19 April 1887, 's mor gens 10| uur, van: 12 Koeien (herfstkalvers)5 Pinken 1 Paard2 Boerenwagens2 driewielde gtKarren, 2 Aardtroggen, 1 Gierbak, 1 Kaas- kuip, 2 Zoutkisten, 1 Kaasstelling, 2 Ploegen, 1 Egge, Weivaten, Melkemmers, Kaaszetters en voorts eenige Boeren- en Bouwgereedschappen. A. MËRENS J.Cz., Notaris te Haarlem, en H. J. DE LANGE Notaris te Alkmaar. Op de plaats is geene gelegenheid voor uitspanning. op TER COULSTERten woonhuize van de wed. WILLEM MEIJER op Woensdag 27 April, 's mor gens 10 uur, van 14 Koeien, waaronder 1 Gelde en 3 ge reden voor herfstkalvers, 4 Pinken, een bruin Ruin paardoud 11 jaar een zwart Ruinpaard oud 7 jaar, voorts Rijtuigen als 2 Boerenwagens1 Kar met kap op veeren, Tuigen Boeren- en Bouwgereedschappenbestaande in Zout kisten, Zetters, Makers, Kaastobbens, Weivaten, Em mers, Karn, Kaasplanken, Kaasweeker, Ploegen, Egge, Zaadwaaier, Ierbak, enz. enz. H. J. DE LANGE, Notaris, aan de SCHAGERBRUG in de ZIJPE, ten huize van den heer P. BERKHOUWER, Dinsdag, 12 April 1887 vóórmiddags 10 uur, van: 11 puike Kalf koeien1 Geldeschot4 Pinken, waarbij ljarige Stier, 2 of 3 Paarden, 1 Hooischndder 1 Hooihark 1 Tilbury 1 Zuidhollandsche Kar, 1 Bakwagen, 1 Boerenwagen, 2 driewielde Karren. Boeren- en Bouwge reedschappen. A. VONK Notaris. te SCHAGEN, in het locaal „Ceres", Donderdag, 14 April 1887 's middags 12 uur, van: te Alkmaar, op Donderdagen, 14 April 1887 bij opbol en 21 April da. bij afslag, telkens des avonds 7 uren in het café «de Zon" aan het Hof, na afloop der veilingen welke op die avonden aldaar zullen worden gehouden, teu overstaan van den Notaris H. METMAN aldaar, van 1. Eene voor weinige jaren nieuw gebouwde en uit stekend onderhoudeue S&i'lit('Hit't'SIVOtiiltl/ met Et'VC en Tttitl aan den Geestersingel op den hoek van de Druivenlaan te Alkmaar, bevat tende het huis beneden 3 kamerskeukenwel en regenwater en boven 2 kamers, kad. sectie C No. 525 groot 3 aren 50 centiaren. In eigendom behoorende aan den heer J. BLOM Kz. en te aanvaarden 1 Mei. 2. Een voor weinige jaren bijna geheel vernieuwd en goed onderhouden ^Wilikflhuis, waarin eene in volle werking zijnde tabakskerverij alsmede de affaire in tabak sigaren en koloniale waren wordt uitgeoefend, voorzien van waterleiding, in de Kool tuin te Alkmaar kad. sectie B, No. 81 groot 1 are 19 centiaren. 3. Een hecht en sterk M*ahhuisaan de zuidzijde van de Spanjaardstraat aldaar, kad. sectie B, No. 162, groot 45 centiaren. In eigendom behoorende aan den heer 8. WIT en te aanvaarden 1 Juni e.k. Zijnde de perceelen inmiddels uii de hand te koop en nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van bovengenoemden Notaris en omtrent per ceel No. 1 ook ten huize van dtn eigenaar en bewoner, den heer J. BLOM Kz. staande op de Stroetgemeente St. Maarten in het huis vroeger bewoond door H. Czoon BERKHOUWER. A. VONK .Notaris. te Alkmaar, in het café „de Zon", op Donderdag 14 April 1887 bij opbod en op Donderdag 21 April 1887 bij afslag, telkens des namiddags ten 6 uur, ten overstaan van den Notaris HENDRIK JAN DE LANGE, van: De Villa is voor 12 jaar geheel nieuw ge bouwd, hoog en gezond gelegen op het schoonste gedeelte van den Stadshout, bevat 4 Kamers (voorzien van marmeren schoorsteenmantels, be hangen en gestukadoord), Kelder en Keuken met wel- en regenwater. Ter breedte van deze Villa bevinden zich 13 stuks gemetselde Fazanten- hokken met doelmatige uitloopen. 2. Een Renteniershuis of Villagenaamd Boschzicht of Woodsightmet Plantsoen, Vrucht- boomen en Moestuin, aan den Kennemerstraatweg en Stadshout te Alkmaar, sectie F, Nr. 674 ged., groot 25 aren. De Villa is voor 8 jaar geheel nieuw gebouwd, hoog en gezond gelegen op het schoonste ge deelte van den Stadshout, bevat 5 Kamers (voor zien van marmeren schoorsteenmantels, behangen en gestukadoord), Kelder en Keuken, met wel en regenwater. 3. D r i e stukken uitmuntend Welland, gelegen achter en ter zijde van perceel 1, aan de oostzijde van den straatweg en in de onmiddelijke nabijheid van de gemeente Alkmaar, sectie F, Ns. 819, 824 ged. en 674 ged., 585 en 586samen groot 4 hektaren 5 aren 86 centiaren, 4. Zeven stokken tirond aldaar, aan den Kennemerstraatweg tusschen voormelde villa'suit muntend geschikt voor Bouwterrein, sectie F, No 824 ged. en 674 ged,, groot 21 aren 88 centiaren. 5. Een Hulsingericht tot Hotel en Koffiehuis, met „vergnnnin g'', genaamd de Zon, mei Erf, staande op een der beste standen op het Hof te Alkmaar, sectie A, Nr. 2649, groot 1 are, 43 centiaren. Dit Hotel on Koffiehuis is voor 8 jaar geheel nieuw gebouwd bevat ruime Koffiekamer, Ont bijtkamer 12 groote en kleine Logeerkamers Kelder, Keuken met wel- en regenwater. De inventaris van het Koffiehuis moet door den kooper voor eene som van f 900 worden overgenomen. 6. Een Stal, met Bovenwoning en Erf, naast perceel 5, sectie A, Nr. 2641, groot 76 centiaren. Dit perceel is voor 8 jaar geheel nieuw gebouwd, 7. Een Stal en Erf met Woonhuis aldaar. aan de Veerestraat, sectie A, Nr. 2124, groot 90 centiaren. De perceelen worden geveild afzonderlijk en in massa's. Behoorende aan den heer M. Klsz. JONGES en wijlen zijne echtgenoote mejuflr. N. DE JONGH. 8. Een stuk Weiland, genaamd de Nataatsin den polder Overdieonder Alkmaar, sectie F, Nr. 41 groot 1 hektare 5 aren 80 centiaren. Tot Kerstmis 1887 verhuurd voor f 135. EN 9. Een Huis, ingericht tot S m e d e r ij en Woon huis, met Erl te Alkmaar, aan de Huigbrouwer- steeg sectie A, Ns. 2685 en 1984, samen groot 1 are 55 centiaren. 10 Een Bakhuis met Bovenwoning en El*f aldaar aan de Korte Gedempte Nieuwesloot, sectie A Nr. 2814, groot 1 are. Behoorende aan den heer R. G. "V AN DER LIETen te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Inlichtingen te bekomen, perceel 17 ten woon huize van den heer M. Klsz. JONGES en ten kantore van de firma DE LANGE DE MORAAL te Alkmaar;

Alkmaarsche Courant | 1887 | | pagina 7