GEVONDEN - NIET GEZOCHT. No. 70 Negen en tachtigste Jaargang. 1887 WOENSDAG 15 JUNI. Prijs der gewone Advertentiën (Dffictëd ©cbscltc. BnitcuJ&nb* PEÜILLBTO iE^T. Naar het Duitsch AIKMAARSCHE COtRAAT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag-en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80 j franco door het geheele rijk f 1, De 3 nummers f 0,06. 1 II R. IA "V Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HEEM». COS- TEE ZOON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat C. G. WILLEBRANDS, huisvrouw van J. SMIT, hun vergunning gevraagd heeft tot het voortzetten van den verkoop van sterken drank in het klein in het perceel C, No. 29, aan het Fnidsen, waarin tot heden met vergunning sterke drank in het klein verkocht is door H. GELDER. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 14 Juni 1887. De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennisdatovereenkomstig art. 17 der wet van 14 September 1866 (Stbl. No. 138), door hen is herzien en heden vastgesteld de lijstbevattende de namen der inwonersdie in aanmerking komen voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud van militairen en paarden, welke lijst aangeplakt en ter inzage voor een ieder is nedergelegd ter gemeente-secretarie gedurende 14 dagen na heden. Bezwaren tegen die lijst kunnen schriftelijk worden ingediend binnen ééne maand na heden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 14 Juni 1887. De Secretaris, NUHOUT vak der VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis: dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek met de bijlagen van R. G. van der LIET, om vergunning tot het oprichten van eene smederij, in het perceel aan de Korte Gedempte Nieuweslootwijk B No. 1, en dat op Dinsdag, 28 Juni 1887, 's middags te twaalf urenten raadhuize gelegenheid wordt gegeven om tegen het oprichten van die smederij bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 14 Juni 1887. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. Lijst van brievenwaarvan de geadresseerden onbekend zijn verzonden gedurende de 2e helft der maand Mei 1887. C. van den Broek, Akersloot; mej. B. van Mesdag, Amsterdam. Van het hulpkantoor: Bergen: K. BeeldmanHaarlem. Egmond aan Zee: Spekker en De AquinAmsterdam. Heer Hugowaard: B. HubersAlkmaar. Verzonden geweest naar Amerika: Van het hulpkantoor: Burgerbrug: mejP. GrootRoseland, BELGIE. By de verdediging van het wetsontwerp betrekkelijk de versterkingen aan de Maas heeft minister Thonissen o. a. aan destellingen van den heer Bluntsehli herinnerd volgens welke een onzijdige staatdie zicb weerloos verklaart ofzonder weerstand te bieden aan den inval des vijands, zich op een versterkt punt terug trekt zijne onzijdigheid verliest. Ter waarborg van Belgie's onzijdigheid en als steunpuntenmet behulp waarvan een leger van 70000 man ook eene zeer groote overmacht met goed gevolg zou kunnen weerstaan, waren deze versterkingen noodzakelijk. Ziende hoe hachelijk VAN F. LADDEY. 2) Barones Waldenburg kwam met hare beide nichten de dochters van hare overleden zuster Banken de kleine vacantiereizigster tot aan den ingang van den tuin van het hotel te gemoet. Het gelukkige kind wierp zich onstuimig om den hals der deftig gekleede dame en omhelsde ook hare zusters zoo krachtig, dat de luchtige zomertoiletten in bedenkelijk gevaar geraakten. Maar wie zou het Mimi kwalijk nemen dat zij blij wös hare bloedverwanten weder te zien Zeven jaar lang leefde zij nu reeds onder vreemden bij wie zij zich door haar opgewekt gestel wel spoedig gewend bad maar die haar toch bet ouderlijk huis niet konden doen vergeten. Toen de ouders aan de drie zusters in het korte tijdsverloop van weinige maanden ontrukt waren had men met de kleine Mimi niet anders weten te doen dan haar jaren lang op een instituut voor jonge dames te plaatsen waar haar als de wees van een officier nog enkele gunstige bepalingen ten goede kwamen. Een tante van moederszijde, barones Waldenburg, die zelve kinderloos wasnam de beide oudere meisjes aan en leidde ze in de groote wereld in waardoor ook haar eigen leven belangrijk werd gewijzigd- De goede verzorging harer beschermelingen, dat wil zeggen een schitterend huwelijkwerd thans het het trekken over Belgie's grondgebied zou zijn, zouden Frankrijk en Duitschland zich wel tweemaal beden ken alvorens elkaar den oorlog te verklaren en in elk geval bij hunne eventueele oorlogsplannen Belgie ontzien. De regeering heeft een wetsontwerp ingediend tot gedeeltelijke afschaffing der invoerrechten op de kotfie, eene opoffering zullende bedragen van ongeveer/425.000. DUITSCHLAND. Den 11 was de Keizer veel rus tiger. De slaap was minder dikwijls en slechts voor korten tijd gestoord geworden. Des middags verliet hij het bed. De nacht van den 11 op den 12 en van den 12 op den 13 werd rustig doorgebracht. Den 13 was de toestand goed. Hij verliet voor eene korte poos het bed. B ij k s d a g. Het wetsontwerp betreffende de nadere vaststelling van de koers voor de gesubsidieerde stoom vaartlijn in de Middellandsehe zee is den 11 bij tweede lezing goedgekeurd. Den 13 is na eene zeer langdurige beraadslaging paragraaf 1 van het voorstel op de brandewijnbelasting naar de lezing der commissie aangenomen. Elzas-Lothaexngen. Een elzasser afgevaardigde naar den rijksdag wordt gezegd den 10 een verbanningsbevel ontvangen te hebben om de stad Mühlhausen binnen 24 uur te verlateD. ENGELAND. Hoogerhuis. Den 10 heeft de minister van buitenl. zaken nog medegedeeld, dat ook de Porte het recht had om troepen naar Egypte te zenden en dat omtrent het kanaal van Suez alleen de door minister Granville aangegane verbintenis van kracht was, dat het kanaal ten allen tijde voor iedereen open zou zijn. Al de artikelen van het wetsontwerp op het iersche grondbezit werden den 13 met slechts geringe wijzi gingen overgenomen. Het eenige amendement van beteeksnisdat met toestemming der regeering werd goedgekeurd bepaalde de schrapping van het artikel waarbij wijziging en vermindering der pachtsom wordt toegestaan. Lagerhuis. De sluiting der beraadslaging over het regeeringsvoorstel om de behandeling der iersche dwangwet den 17 Juni, des avonds te 10 uren, te sluitenis den 10nadat 6 uren lang daarover ge sproken was, met 284 tegen 167 stemmen aangenomen. Daarna werden achtereenvolgend verworpen het voor stel Farnell om bet regeeringsvoorstel te verwerpen met 301 tegen 181 stemmen en het voorstel Chances, om, in plaats van den 17, den 24 als dag voor de sluiting te bepalen. Na verwerping der overige amendementen en toepassing van bet recht van den voorzitter, om de beraadslaging te sluiten, werd ten slotte het regeerings voorstel aangenomen met 235 tegen 93 stemmen. De aanhangers van Parnell verlangden, dat den 11 zitting zou worden gehoudenom de beraadslaging over de dwangwet voort te zetten. De voorzitter verklaarde dat de wijze waarop tegenwoordig beraadslaagd werd, levensdoel der barones en geene moeiten en kosten werden gespaard om de jonge dames zoo voordeelig mogelijk te presenteeren. Zoo placht de winter met bals en feesten in de residentie om te gaan; de zomer werd echter regelmatig tot uitstapjes naar Zwitserland of de Italiaansche meren gebruikt; het verblijf' in zulke scnoone, fashionable landstreken gaf haren nichten tevens het voordeel zich in eene vreemde taal te oefenen in een woord, het was de hoogste vreugde en trots der barones om Bertha en Elfriede tot veel bewonderde sterren der groote wereld op te leiden. Deze wensah werd ook schitterend vervuld aan be wonderaars had het den schoonen eleganten jongen dames nog nooit ontbroken wel echter aan werkelijke aanbidders; want er was menig goed rekenmeester in die groote wereld, die zeer goed begreep, dat de weelde der dames voor heb grootste deel uit de rente der barones bekostigd werd en dat het dus tot een slecht resultaat leiden moesteene zoo verwende dame met eene kleine huwelijksgift tot vrouw te nemen. Zoo telde Bertha nu reeds twee en twintig jaar en was Elfriede nog een jaar ouder menige winter was verdanst en nog zag de arme tante haren wenech niet vervuld nog had geene der niehten uitzicht den zoo verlangden naam „bruid" te dragen. Maar eene vrouw die in zich eene roeping gevoelt om huwelijken tot stand te brengen geeft haar spel zoo spoedig niet op; zoo had de barones na verscheidene mislukte plaDnen reeds weder een nieuw, en naar het baar scheen, gemakkelijk uitvoerbaar plan gevormd, dat hier iu de bergen met toestemming eener schoonzuster met het oog op haren eenigen zoon volvoerd worden zou. Men had eene gemeenschappelijke reis in het ge bergte ontworpen op een eiland in het Chiem-meer zou de samenkomst plaats hebben die de barones twijfelde hier in het geheel niet meer aan aanleiding geven zou tot de verloving van eene der nichtjes. De goede vrouw was ditmaal in de keus van deu huwelijks kandidaat recht voorzichtig geweest; Felix was de eenige eene schande voor het Huis was. Daarua werd de verdere behandeling der dwangwet verdaagd tot den 13. Art. 5 van de iersche strafwet, betrekking hebbende op de proclamatiën in de verschillende districten, werd den 13 met geringe wijziging aangenomen. FBANKBIJK. In den ministerraadden 11 ge houden, werd besloten, zich niet te verzetten tegen het spoedvereischend verklaren der legerwetdaar toch het voornemen bestaat wetsontwerpen in te dienen, bestemd om de defensieve strijdkrachten te verwezenlijken. In de begrooting welke tevens behandeld is zullen be langrijke bezuinigingen (ongeveer f 35.000.000) gebracht worden. De Suezkanaalmaatschappij heeft over 1886 ruim f 2.500.000 minder ontvangen dan in 1885 hetgeen aan den algemeen slechten toestand van den handel wordt toegeschreven. Het dividend is bepaald op fr 75.33 per aandeel. De uiterste linkerzijde der Kamer heeft zich ver- eenigd met het voorstel van den heer Labordère om de leden van den Senaat bij meerderheid van stemmen door het algemeen stemrecht te doen verkiezen. Bij de eerste stemming voor een lid der begrootings- commissie, in plaats van den heer Bouvier, werden 140 stemmen uitgebracht op deu beer Delans-Montaud kandidaat der gematigde republikeinen, en 120 stemmen op den heer Ballue kandidaat der radicalen. Bij de tweede vrije stemming bekwam de heer Delans-Montaud 179 en de heer Ballue 162 stemmen, zoodat eene derde stemming plaats moet hebben. Kamer. Den 11 is de legerwet in behandeling genomen. Na eene langdurige beraadslaging werd met 359 tegen 206 stemmen verklaard, dat de behandeling spoedeischend was. Vervolgens werd met 385 tegen 125 stemmen tot de artikelsgewijze behandeling over gegaan. SPANJE. Het monopolie voor de bewerking en den verkoop van tabak op het schiereiland en in de spaansche bezittingen is aan de Bank van Spanje opgedragen. TUBKIJE. Men verzekert, dat Engeland heeft toe gestemd in vermindering van den bij art. 5 der met Turkije gesloten overeenkomst bepaalden duur der be zetting van Egypte. Die overeenkomst is nog steeds niet ondergeteekend. VEBEENIGDE STATEN. O'Brien is weer naar Ierland vertrokken. Zijne vrienden te Nieuw-York boden hem een afscheidsmaaltijd aan en brachten hem met muziek op de stoomboot. Hij neemt ruim/'60000 mede voor het Parneil-fonds. Het verslag van het departement voor landbouw over Juni wijst op eene vermindering van bijna 2 pet. inde met wintertarwe beplante oppervlaktedoch op eene vermeerdering van 6 pet. in die met voorjaarstarwe bezaaid. De gezamenlijke uitgestrektheid voor tarwe is 37 miljoen acres. De gemiddelde stand van winter tarwe is 84^ van voorjaarstarwe 87rV pet. De opper- zoon van zeer rijken huize zijn vader was dood het majoraat behoorde hem dusbovendien beloofde de jonge man een uitstekend huisvader te worden, zoodat tante Waldenburg geheel en al in geesldrift geraakte by de gedachte dezen goudvisch aan de zijde van eene harer beschermelingen in stilte bedoelde zij Elfriede te zien. Mimi had haar uitstapje dan ook slechts aan de meening harer tante te dankendat de omgang der jonge meisjes met Felix vrijer en gemakkelijker plaats hebben kon, als bet „kind" als tusschenpersoon speelde. Na was Mimi vol blijdschap aangekomen en werd niet moe .e hare schoone zustersdie zij slechts nu en dan eens gezien hadte bewonderen zij wist niet welke zij schooner vinden zou de teedere Elfriede of de levenslustigepikante Bertha. „Arm klein ding", sprak Elfriede nadat de eerste storm der begroeting eenigszins gereserveerd afgeslagen was en de aankomenden een kop koffie gedronken hadden, „wat ziet ge er jammerlijk uit in dat afschuwe lijke schoolpak! Wij hebben hier friseche nieuwe zomer kleedjes dan kan de bonte vlinder zich uit de pop ontwikkelen." „Ik vind het niet goed dat men Mimi's doelmatige kleeding veranderen wil", meende Bertha, „ze is ge makkelijk en overeenkomstig haar kinderlijken leeftijd. In modekleeren zal zij er als eene jonge dame uitzien en zullen wij het genoegen kunnen hebben als de drie gratiën op te treden." Mimi lachte luid. „Stel je gerust, Bertha! Niemand houdt mij voor eene dame, al wilt ge mij een zijden sleep geven. Ook verlang ik er volstrekt nog niet naar." „Al wilt ge nog kind blijven Mimidan is het je toch nog niet veroorloofd je te gedragen als eene wilde", sprak thans de barones, die Ut nu zacht met Made moiselle gesproken had en van deze al de ijsselijkheden van het gedrag der onervaren Mimi vernomen had. „Hoe is het mogelijk dat een meisje van uwe opvoe-

Alkmaarsche Courant | 1887 | | pagina 1