SUlcrlci» jStabs-Bericfiten. KANTONGERECHT. De geheele visscheravloot te Scheveningen heeft bij advertentie, geplaatst in het Vaderland, innigen dank betuigd èn aan de leden der kamer van koophandel èn aan haren voorzitter, den heer C. Rutten, voor hetgeen zij gedaan hebben en voorts zullen doen. Tegen een inwoner van Amstelveen is door den veldwachter proces-verbaal opgemaakt wegens het dooden van een prachtigen zwaan met 4 jongen en bet vleugel lam slaan van het wijfje omdat de beesten even op den rand van zijn land zich in de zon lagen te koesteren. Uit het verslag van de vereeniging het friesch Rundvee-Stamboek over 1886/87 blijkt, dat het ledental van 801 gedaald is tot 675 hetgeen daaraan wordt toegeschreven, dat er tegenwoordig uit Noord-Amerika minder aanvraag naar stamboekvee is dan in vroegere jaren. Ook het getal begunstigers is gedaald van 53 tot 48 welke omstandigheden niet zonder invloed zijn gebleven op de geldmiddelen; de rekening sloot met een saldo van f 2382.18 zijnde f 928.19 minder dan in het vorig jaar. Bemoedigend was het evenwel datal was de vereeniging in ledental achteruitgegaan, de beste fokkers in de provincie, ook al klonken de amerikaansche dollars niet meer zoo luid, vertrouwen in de zaak stelden en de vereeniging krachtig blijven steunen. J)e burgemeester van Amsterdam heeft nasr aan leiding van de talrijke klachten over de steeds toene mende baldadigheid der straatjeugdzich vooral open barende in het werpen met steenen en andera voor werpen ouders, voogden en onderwijzers dringend uitgenoodigdtot wering dezer baldadigheid mede te werken door de kinderen met nadruk er op te wij zen dat dergelijke handelingen volgens wet en veror dening strafbaar zijn en hen ernstig te waarschuwen voor de gevolgen welke uit zoodanige handelingen voor hen kunnen voortvloeien. Benoemd tot hoofd der school te Uitdarn ge meente Broek in Waterland de heer C. de Vries onderwijzer te Marken. De Eerste Kamer is tegen den 28, 's avonds 8 uur bijeengeroepen. De voorzitter dei' Tweede Kamer biedt den 22 den leden een middagmaal aan in het Knrhaus te Scheveningen. De Koning en de Koningin vertrekken den 30 van Wildungen naar Keulen, oca den 1 Juli de reis te vervolgen naar Soestdijk over KleefNijmegenKasto renBaarn. Tegen eene dame te Zwolle is proces-verbaal op gemaakt omdat zij per spoor reizende naar Meppel den (rein door den noodrem deed stilstaan daar haar hoed uit het raam was gewaaid. De gemeenteraad van Vla&rdingen heeft besloten tot het aangaan eener 4 pet. geldleening van 139.000, deels tot aflossing eener andere lesning en deels tot dekking van buitengewone uitgaven. - De gouvernements-koffie-oogst op Java wordt voor dit jaar thans geraamd op 412.840 pikols. Bedankt naar Blokker (toez.) door ds. M.. J. Adriani Nz. te Edam. De Economist van Juni-Juli bevatLöhnis, arbeiders koloniën als middel tot wering van bedelarij Sluiter nog eens de indische spoorwegen, staats- of particuliere exploitatie; De Nederlandsche Bank in 1886; Tamson, een woord over het lager onderwijs in Engeland; Queries van Uflord koloniale kroniek koloniale literatuur Vergelijkend overzicht van de nederlandsche scheepvaart en scheepsbouw in ds laatste jaren Armand Sassen spaarbankzaken; Toepassing van tabel 15 der patentwet; H. M. H., franseh landbouw-credietDe waarde der nieuwe proteetie-bewegingMr. P. Blussé herdacht; De particuliere spaarbanken in 1887Economische nalezingen en berichten. Naar de Ass. Ct. verneemt moet er te Dwingeloo een groote optocht hebben plaats gehad. Omstreeks zeven uur kwam men met een wagen, getrokken door een twintigtal personen en gevolgd door tal van men- schen, het dorp inrijden. Op den wagen bevond zich eene groote sfcroopop, daarnaast een jongman die men beschuldigde een meisje verleid te hebben zonder dat hij met haar het huwelijksbootje wilde ingaan. Verschei dene personen bevonden zich eveneens op den wagen, om hem het vluchten te beletten. Voor aan den brink werd halt gehouden. Nadat men een vlag had ont rold en „een borrel" had gebruiktwilde men naar het Loggelcërveld waar het meisje zich bevond. Gelukkig Mimi's tante en zusters was reeds niets meer te zien zij waren waarschijnlijk reeds lang onder dak. Lachende trok de kleine haren dunnen zomershawl om de schendersom zich zoo goed het ging er in te wikkelen; Eelix legde haren arm echter in den ziine en sprak „Het was een kwaad avontuur, nichtje, dat wij daar met elkander beleefd hebben. Toch heb ik lust met de kleine, moedige Mimi nog menigen tocht te wagen. Je kunt je zusters gerust wegens hare kleinhartigheid een weinig uitlachen. Heden echter schrijf ik voor ons beiden warme thee en rust voor als wij de her innering aan dit uur ten minste niet door een onpoë tische verkoudheid bederven willen niet waar kleine lijdensgezellin Als eene droomende kwam Mimi op hare kamer waar zij hare tante in den grootsten angst vond men overstelpte de gelukkig geredde met vragen, maar noch deelneming, noch nieuwsgierigheid werden heden bevre digd; Mimi verlangde alleen te zijn en daar allen na de inspanning van den dag rust behoefden, genoot zij dit geluk zeer spoedig. Hoe vermoeid Mimi ook was, geen slaap wilde hare oogen sluitenhalf wakendhalf droomend lag zij daar. Noch steeds was het haar alsof zij zich op het ranke vaartuig bevond alsof de golven haar heen en weder schommelden maar geen vrees hield hare ziel gevangen; zij gevoelde den ecbrik en het geluk van dat eene oogenbiiktoen hij hare kleinenatte handen verwarmend in de zijne sloot. Slot volgt. dat de politie aanwezig was en den jongman in be scherming nam. De groote menigte was weldra uiteen, zonder dat er van ongerogeldheden verder werd vernomen. Naar aanleiding van het steeds toenemend aantal zelfmoorden in Italië en vooral te Milaan (het getal zelfmoorden bedroeg in het afgeloopen jaar dikwijls zes per dag) onder alle leettijden en standen, oppert de „Perseveranza" het voorstel eene wet te maken waar bij bepaald wordtdat al de lijken van zoodanige per sonen zorgvuldig moeten worden ontleed, eensdeels om te trachten op deze wijze de physieke aanleiding tot diens wanhoops-dood te ontdekken, en ten tweede in de hoop, dat de algemeene vrees of tegenzin hiertegen wellicht eenige ongelukkigen van zoodanigen dood zal terughouden op grond van hetgeen de hieromtrent op psysologisch gebied zoo beroemde Esquirol heeft gezegd „dat namelijk de ondervinding leert, dat eene bedreigende wet voldoende is geweest om den zelfmoord te beletten." Getuige bijv. het ophouden van de zelfmoorden onder de naar Amerika gevoerde negersnadat door een Engelschman de bepaling was gemaakt, dat van al de lijken van zoodanige personen de handen zouden worden afgehouwen en zij bovendien ten toon zouden worden gesteld, en vele andere voorbeelden uit de geschiedenis. (Avondpost). Te Parijs zijn de gesprekken over den brand van de Opera Comique grootendeels verdrongen door die over de schaking op klaarlichten dag, in het midden van het Bois-de-Boulogne van een jong meisje van een der eerste spaanscbe familien aldaar. Mej. Mercedes Oampos, 26 jaren oud in 1885 gehuwd met Jean Alexander de San Antaniagraaf van La Torrezoon van den spaanschen maarschalk Serrano welk huwelijk spoedig ontbonden was om moeielijk te vertellen redenen was als jong meisje naar hare moeder terug gekeerd. Den 15 om elf uur ging zij met hare jufvrouw van gezel schap wandelen. In het Bois de Boulogne gekomen schoten eensklaps eenige mannenwaarvan een paar gemaskerd op de vrouwen toescheidden haar van elkaar en voordat de gezelschapsjulvrouw wist, wat er aan de hand was, zag zij een rijtuig voortsnellen en was zij adeen. Hare meesteres was geschaakt. Geheel Parijs was in rep en roertoen het feit be kend werd. De schoonbroeder der jonge dame, de graaf de Casa-Montaspoedde zich naar den spaanschen gezantdie zich naar den prefect van politie begaf. Een onderzoek werd ten spoedigste ingesteld, doch daar men niet de minste gegevens had, was dit zeer moeilijk. Nu ^8 door den prefect een brief ontvangen waarin mejufvrouw Campos schrijftdat de schaking met haar medeweten en haar vplkomen goedvinden geschiedde. De jufvrouw van gezelschap was onuitstaanbaar ijver zuchtig en duldde niet, dat een jonge man hare meeste res naderde. Zij had echter kennis gemaakt met een jong edel man den markies de ia T., die hare liefde had weten te verwerven. De jufvrouw trachtte den jongen man af te schepenonderschepte zijn brieven en werkte hem voortdurend tegen. De heer de la T. had geen ander middel om mejuf vrouw Campos zijn liefde te betuigen dan briefjes, in ruikers verstopt, die hij zelf 's nachts op haar balkon wierp en die zij dan 's morgens voor het aanbreken van den dag opraapte. In een dezer briefjes stelde bij de schaking voor waarin zij na eenig aarzelen toestemde. Haar antwoord zou op te maken zijn uit de kleur van de japon die zij droeg. Toen zij op den bepaalden dag gÏDg wandelen met het afgesproken kleed aan wachtte een rijknecht voor haar huis. Nauwelijks had hij haar gezien of de man reed in galop naar eene afgesproken plaats waar een der vrienden van de la T. wachtte. Deze waarschuwde den edelman en toen mej. Campos het Bois de Bou logne betrad, stonden er drie rijtuigen te wachten. In een er van zat haar minnaarde beide andereu moesten dienen om den weg te versperren als men achtervolgd werd. Alles liep echter in de beste orde af. Twee jongelieden hielden de gezelschap jufvrouw bezig een paar anderen maakten een praatje met een paar wakers die in de schaduw zaten te wachten tot zij afgelost werden enin een oogenbiik was mej. Campos ontvoerd. Bevende had zij in het rijtuig plaats genomen en reed bet jonge paar in draf naar het station Saint-Laiarevan waar zij naar Pontoise vertrokken. Daar schreef de jonge dame den brief aan den prefect van politie te Parijs; om drie uur ging het paar verder en kwam om vier uren te Creil aan, waar zij den expres- trein naar Brussel afwachtte, in welke stad zij om hall elf 's avonds aankwamen. De heer N. H. Erank is te Amsterdam gepromoveerd lot dokter in de geneeskunde op eene dissertatie ge titeld Waarneming omtrent geschoten wonden-" De heer Frink, tijdens de Juli-onlusten adsistent in het gasthuis, was daar in de gelegenheid alle gekwetsten, die in het Binnengasthuis binnengebracht werdente onderzoeken, en geeft nu in zijn proefschrift den uitslag zijner waarnemingen weer. Uit een medisch oogpunt is het geschrift dus reeds belangrijkdaar op schot wonden slechts zelden waarnemingen gedaan kunnen worden. In den oorlog is er veelal geen tijd voor het opmaken van ziektegeschiedenissenterwijl in andere tijden deze wonden zelden in groot getal voorkomen. Dit de opgaven blijkt, dat van de 40 gewonden die binnengebracht werden 27 aan het onderlijf of de beenen gekwetst waren. Zes waren getroflen aan onder- of bovenarm, twee in het hoofd vier in de schouders en slechts één in de borst. Daar van ben die aan het onderlijf gekwetst waren velen van achteren geraakt warenzou men kunnen opmaken, dat zij eerst door de kogels getroflen werden toen zy vluchtten echter is bij menig geval opgemerktdat de kogel die de wond veroorzaakte eerst op een ander voorwerp gestuit moet zijn of roeds bij een ander een doorgaande wond had veroorzaakt. Nog werden in het binnengasthuis opgenomen 3 ge wonden welke nog denzelfden nacht zijn overleden terwijl 16 dood werden opgenomen. Van deze 19 had den 6 schedel-, 6 borst- en 6 buikwonden en een een gecompliceerde splinterfractuur aan het onderbeen. De dienstboden hebben het altijd maar gedaan By een geachte familie te Amsterdam werd in den laatsten tijd het een en ander vermist. Nu eens was een schotel aardappelen verdwenen dan weder een biefstuk soms een flesch wijn of een kruik bier en op zekeren dag zocht men zelfs te vergeefs naar een slaap muts en een overjas van den heer des huizes. Zoolang men eetwaren vermiste werd de hond schuin aangekeken en van diefstal verdacht, maar na het ver missen van de kleeaingstukken kwam de onschuld van het dier op schitterende wijze aan den dag. Het vermoeden viel toen op een dienstbode, wier gangen men nauw keurig naging maar met den besten wil ter wereld was het niet mogelijk te ontdekken, dat zij iets buitens huis bracht en toch b'even de verdwijningen aanhouden. Dezer dagen kwam de heer de3 huizes met zijn beide dochters van een komedie-voorstelling thuis toen hij op straat naar de hoogte kijkendedoor het vliering venster een vuurgloed meende te ontdekken. Aange zien daar 's avonds niemand kwam, meende hij, dat zijn oogen hem bedrogen en hij keek nog eens scherp toemaar jaweleen liehtglans was er wel degelijk. Dadelijk stelde hij een onderzoek in. Gelukkig ont dekte hij geen brand zooals hij gevreesd had maar een man die daar huisde en licht had. Het bleek, dat de indringer de vrijer van de ver dachte dienstbode was en door haar gehuisvest, gevoed en gekoesterd was op de vliering omdat hij geeD werk en verdienste had zooals zij zeide. De geringe waarde van het vermiste en medelijden met den werkeloozen vrijerwaren aanleiding, dat van de zaak geen aangifte geschiedde. De vrijende logeer gast moest evenwel dadelijk het buis uit. Op een der lijnen van de tramwegmaatschappij te Sint Petersburgkomen voor den eersten wagen die des morgens te zeven uur vertrektsteeds zooveel pas sagiers opzetten dat zij niet met één wagen konden worden vervoerd. Herhaaldelijk had men de maatschappij verzocht twee wagens te doen loopen, maar men klopte met dit verzoek aan een doovemansdeur. Verscheidene personen kwamen nu overeen om de maatschappij eens een kool te stoven en op zekeren morgen stormden zestig personen den eersten wagen binnen. De conducteur die maar vijf en-veertig passa giers mocht medenemenbad en smeektedat vijf-ien personen zouden uitstappen, maar niemand gat aan dit verzoek gehoor, waarop de man de paarden liet uitspannen. Dit hielp echter ook niets de meeste passagiers ver klaarden dat zij nu juist rijden wilden en men kwam met onderling goedvinden overeen om bij groepjes en beurten het voertuig voort te trekken. Dit geschiedde werkelijk, nadat men den conducteur had weggejaagd, en al de passagiers kwamen waar zij wilden zijn zonder een cent vracht te hebben betaald. Men houdt het er voor dat de directie der maat schappij nu wel rekening zal gaan houden met de bil lijke klachten van het publiek. ÜLtltfQVfufXSKtlt ÖCtriCfctJSM- Dinsdag 2L Juni. 's Gea.venha.ge. Tweede Kamor. Bij het voortgezet debat over de Tjiomaszaak hebben de heeren van Gen nep en Keuchenius hunne conclusie verdedigd en de heer van Delden die van de meerderheid der commissie. De minister van koloniën hield de rechtmatigheid der uitzetting van de heeren Sol en de Sturler Jr. vol. Morgen voortzetting. Beelijn. De socialistische afgevaardigde Kriicken is gearresteerd onder vermoeden van deelneming aan hot komplot tegen het leven des Keizers, waarvoor onlangs de student uit Breslau is gevat. Londen. Het jubileum der Koningin is schitterend geslaagdhoewel de warmte groot waszoodat vele soldaten bewusteloos zijn neêrgevallen. De volksmenigte was onbeschrijfelijk grootde deelneming ontzaglijk. Yijftien folianten werden ten paleize met ie namen van gelukwenschers gevuld. Volstrekt geen aanslagen. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 20 Juni. Door den Notaris J. VAN LEEUWEN Az. 1. Heerenhuis LangestraatNr. 57. Str. J. C. Boom f 7995 2. Dito, aldaar, Nr. 57a. Str. dezelfde 6500,— 3. Bovenhuis met pakhuis, Hoogstraat, B 9. Str. J. van Twisk 2800, 4. Huis, Hoogstraat, B 10. Str. J. Muijs 1505. 5. Huis, Doelenstraat, B 1- Str. E. Waal 810, 6. Huis, Turfmarkt, D 3. Str. C. Koopman 1000 7. Twee huizen met pakhuis, Enidsen 51 en 51<r. Str. J. Muijs k 1120,— 8. Huis KerkstraatA 5. Str. C. Erkamp '230, 9. Dito, aldaar, A 6. Str. F. H. Rengers 495,— 10. Dito, aldaar, A 7. Str. M. van Veggei 505,— (Afslag 27 Juni.) 20 Juni. Door den Notaris M. GOUVERNE. 1. Huizen n/z Oudegrackt, B 793 en 794. Str. P. Messelaar t 1220, 2. Huis, nlz Oudegracht, A 920. Str. J. P. Besteman 1600, (Afslag 27 Juni.) BURGERLIJKE STAND. GEBOREN. a 18 Juni. GesinaD. van Hendrik Jacob de Graaff en Antje Prins. HendrikZ. van Willem Mooij en Cor nelia Selie. 19 CorneliaD. van Gornelis Wilhelmus Groenveld en Jannetje Baltus. Trijn'je, D. van Reinier Pallemans en Harmina de Vries. Hendrik, Z. van Adrianus' van Heerden en Neeltje de Boer. 20 Susanna, D. van Herman Erederik Kuijper en Grietje Wijker. 21 a Jannetje, D. van Adrianus Hoekmeijer en Klasina Boon. Zitting van den 20 Juni 1887. A. S. en W S., Egmond a/d Hoef, straatschenderij, elk. t 1 boete of 1 dag hecht.

Alkmaarsche Courant | 1887 | | pagina 3