™28 hobb» SEglgqyai'jgg&g Bcyicfeigt*. e*7',. De heer J. N. Bastert, oud-lid der 2 Kamer voor het hoofdkieadiatrict Utrechtia met ingang van den 11 benoemd tot miniater van waterstaat, handel en Het besluit van den gemeenteraad van Breda tot heffing van 15 pet. van de te beleenen panden in de bank van leening ia door den Koning niet goedgekeurd De minister beroept er zich op, dat het door de bank geleden verlies niet ten gevolge mag hebben een hoo- geren druk op de behoeftigen. Tot predikant bij de doopsgezinde gemeente te Bolsward is beroepen da. W. J. van Douwen te Byp. Den 4 is te 's Gravenhage een kind van o jare dat zonder toezicht in huia was gelaten voorover ge vallen in eene groote kuip met waterwaarin he, een zuiger wilde vastmaken en verdronken. - Op de aandeelen der in 1776 opgerichte Neder 1. assurantie compagnie te Amsterdam wordt over het op 30 Juni geeindigde boekjaar 10 pet. uitgekeerd. De geme nteraad van Krommenie heeft naar aan- leidin» van een dcor 260 ingezetenen ingediend ver- zoekachrift besloten, de heffing van ^en h0°"el^^ omslag zooais zij thans plaats vindt jervangen door eene opklimmende heffing zoodat het te heften bedrag kiimt met bet evenredige inkomen. - Beroepen bij de herv. gemeente te Ommelander- wiilr ds N P van Este Hoorn op Texel. J1 Benige 'ingezetenen van Beverwijk hebben aan Ged Staten van Noordholland verzocht, het bea.mt van den gemeenteraad tot benoeming van een negenden onderwijzer op 550 jaarwedde aan de openbare lagere school, waarvoor reeds uit 20 sollicitanten eene voor dracht was aangeboden, niet goed te keuren en eene nieuwe regeling met de gemeenten Wyk aan Zee en Duin, Velsen en Heemskerk te makenda" aantal leerlingen uit die gemeenten tot een honderdtal is geklommen, zijnde ongeveer 1/4 der achooibevoik ng. 1 Te Breda is een werkman zoodanig met het lichaam bekneld geraakt tussehen de brug over de ha ven dat die brug doorgehakt moest wordenom te kunnen bevrijden. Hij was zwaar verminkt Het provinciaal archief m Drente is tot nadere aankondiging voor het publiek gesloten. .,„Lar.n:: Tot leden van het hoofdbestuur der maatschappij tot Nut van het Algemeen zijn gekozen de beeren nr. A. Bloembergen te Leeuwarden me,; tegen 23 op den heer dr. W. P. Buyich te s Graven- hage en mr. G. A. van Hamel te Amsterdam met 566 stemmen tegen 76 op den heer Mouthaan te dam. De benoemden hebben de benoeming aange- nomen. Bij gelegenheid van het 25jarig bestaan der in richting „Bethel", ia uit alle oorden van Nederhind omstreeks 3000 aan feestgaven ontvangen. Van d oprichting tot heden zijn reeds 764 meisjes damver pleegd terwijl er op het oogenbhk 49 tussehen de op de stallen van gebroeders Verbeek te mermeer zijn 7 paarden afgemaakt en daarna met 13 tuigen en het goed van den stalknecht ver ran Op den eersten waren in de ^afSe™°s0D. og» Leeuwarden 297 gevangenen tegen 33®Xnd hebben Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben met ingang van 1 Juli 1887, de jaarwedde van den burgemeester te Broek op Langedijk verhoogd met 100 en daardoor gebracht op f 350 en die van taris met f 50 verhoogd en op f 300 gebracht. Men bericht ons uit Schagen De harmonie-kapel aldaar, die zich voor L wedstrijd te Nijmegen op 3 Juli met nog e gingen op het gebied van instrumentaal muziek m den Lijd heeft begeven, is in die afdeeHng.waarm zyrnoee medewerken, zegerijk uit den strijd getreden daar zy bekroond werd met den tweeden prys. De die baar ter zijde stonden waren Waalwijk 1,Vlijmen 3, Einden 4 en Oirsehot 5 prys. Was bet den directeur, den heer Eugers, ernst in de laatste jenden met het houden der repetitiën hij durfde zelfs in de laatste dagen verklaren, dat de kapel in den wedstrijd den roem" en de eer van Schagen wel zou ophouden. Dat Scbagers burgers een levendig belang stellen in hare kapel is buiten twijfel. Den 4 zijn de nieuwe slachtplaats en veemarkt te Amsterdam in gebruik genomen. De examens voor de fransche taalwaarvoor zich 474 mannelijke en 297 vrouwelijke kandidaten aangemeld hebben vangen den 23 te Utrecht aan en eindigen den 27 Augustus. Wijlen de heer G. J. G. de Vidal de St. Ger mainin leven burgemeester van Heinooheeft aan den kerkeraad aldaar eenige landerijen groot ruim 11 bunders vermaaktonder beding dat de renten moe ten dienen tot bezoldiging van eenen hoofdonderwijzer aan de school met den bijbel aldaar. Het legaat is op die voorwaarde aanvaard. Git de besprekingen op de vergadering van aan deelhouders der Nederl. handelmaatschappij is gebleken, dat die maatschappij 385 aandeelen Delimaatsehappij bezitwelke voor 136 pet. op hare balans voorkomen dat is ten minste 3 maal beneden de werkelijke waarde. De vraag is daarbij ter sprake gekomen of verkoop dier aandeelen niet in het belang van aandeelnouders De miniater van binnenl. zaken heeft aan de Kon Academie van Wetenschappen het verzoek ge richt of zij een onderzoek wilde instellen naar de vraag' of de bliksemafleiders op het rijksmuseum te Amsterdam doelmatig geplaatst en ingericht zijn en hem de uitkomsten van dat onderzoek mede tedeelen Uit het daarna door eene commissie ingesteld onderzoek is gebleken dat de heer Cuypers bij den aanleg der bliksemafleiders den raad ingewonnen heeft van den heer Melsenslid der belgische academie van wetenschap yen die van dit onderwerp bijzondere studie hee.t ge maakt. Het geheel had den indruk gegeven eener doeltreffende aanbrenging der geleidingen een indru die versterkt was, toen men het gebouw van een der torens overzag. Het scheen dan als in een meta.en kooi te zijn geplaatst. -t Op de nokken der zijvleugels wenschte de architect nog vangstangen aan te brengenwaardoor het be schermend kegeloppervlak zich onder eene helling van 45 graden over het gebeele gebouw zou uitstrekken. Het kwam der commissie voor, dat op de bibliotheek en de directeurswoning afzonderlijke afleiders moesten worden geplaatst wegens de vooruitgeschoven plaatsing dier gebouwen scheen haar dit onontbeerlijk. Weinig waarde hechtte zij aan bet denkbeeld van den heer Melsens om door vermenigvuldiging van het aantal uitstroommgs- punten de stille ontlading te bevorderen j dit zou ge- vaarliik kunnen zijn door het wegslingeren van metaal deeltjes. Eene der spitsen was reeds weggeslagen wat echter bij de tegenwoordige inrichting van het gebouw geen gevaar kon opleveren. De grondgeleiding kon zy niet goedkeuren. Koperen aardplalen waren ver te verkiezen boven koperdraden. In dit opzicht beval zij dus verandering aan, benevens het aanbrengen van nog enkele afleidingen en volledige afleiders voor directeurswoning en bibliotheek. Afgescheiden van de vraag van den minister, had zy zich nog beziggehouden met de overweging, hoe een vast wederkeerend onderzoek der geleidingen op zekere en gemakkelijke wijze kon plaats vinden wegens den beperkten tijd waarover zij kon beschikken behield zy zich voor, later op dit punt terug te komen. Het rapport der commissie werd goedgekeurd en tot de inzending aan den minister besloten. lagere school 3e klasseHugo de Groot schoolte Amsterdam. Den 4 is een jongeling van 19 jaar verdronken, die in de nabijheid van de kalkovens in het kanaal al hier was gaan zwemmen. Woensdag, den 6, 's avonds te 7% uur, zal door het stafmuziekcorps van het 4e regiment infanterie onder directie van den heer J. G. H. Mann, eene buitengewone muziekuitvoering worden gegevenaan geboden door de Buitensocieteit aan hare leden. Het programma bestaat in: 1( 1. Kroningsmarsch uit de opera „Le I rophete v. G. Meijerbeer 2. Ouverture van de opera „Zampa 'v. F. Herald; 3. Kuss-Walzer v. Joh. Strauss; 4.Fantaisie uit de opera „Le songe d'une nuit d'ótó" van Thomas v. A. J. Buijssens 5. Eamance (Feuilles d'album) v. H. Yieuxtemps; 6. Fantaisie op motieven van Caopin v. J. H. Bekker7. Ouverture „Guillaume Teil" v. G. Eossini; 8. Souveuir uit de opera van Donizetti „La fille du régiment" v. F. Dunkier; 9. Toreadore et Andalouse v. A. Bubinsteinb. Le colibnpolka voor picolo-solo v. SeUenik 10. Fantaisie op motieven van „Faust", opera van Gounod v. J. G. H. Mann; 11. Prinsen-marsch van J. G. H. Mann. Op verzoek herinneren wij aan art. 13 en io van het re»lement dier sociëteitwaarbij bepaald wordt dat bij3 uitvoeringen van muziek in den Houtzoowel by gewone als bij buitengewone gelegenheden honden in de sociëteit niet mogen worden medegenomen wat onge twijfeld de stilte bevorderen zal. Men verzoekt, ons mede te deelen, dat de kinderen der openbare scholendie den 6 aan het schoolfeest naar Sehoorl deelnemenbij de terugkomst wederom in optocht van de boot naar de Laatter hoogte van de Kapeikerk, zullen gaan, om daar uiteen te gaan. In het belang van het geregeld afgaan van zoovele kinderen van de boot vraagt het bestuur bij vernieuwing de medewerking der ingezetenen, om de ruimte op de Voormeer naar de draaibrug en de draaibrug zelve zooveel mogelijk vrij te laten. Naar wij vernemenis door burgemeester en wethouders eene aanbeveling voor maagmeesler aan den gemeenteraad aangeboden, waarop geplaatst zyn de heeren: 1°. J. van der Werf; 2°. J. A. van Geenhuysen; 3°. J. J. Tesselaar. Op de aanbeveling voor marktmees ter der kleine veemarkten in plaats van J. Schoonhoven, zijn geplaatst: 1°. A. van Kleef Jr.. 2». S. Koster en 3°. G. D. Westphal. uitstekend bij hare tint en het kastanjebruine haar past. Papa Dunby die weder in de openstaande deur ver schijnt verslindt haar bijna met zijne blikken als zy nu ook het kleine kapothoedja van denzelfden stof opzet. Juist op het midden zit een kleine witte vogeldie •zijne vleugels en staart sierlijk naar boven richt. „Bieng mijne portefeuille boneden en zieof het rijtuig voor is", roept Lucie tot hare kamenier. 8r zij vervolgens hare handschoenen aantrekt, kust zij hare Mama met een deemoedige houding de hand „Precies over een uur verwachten wij u met mijnheer 'Löffel in de vestibule der pinakotheekl) „Dat zal er van afhangen, of hij vóór dien tijd toe gestemd heeft... Btil Mama, deuk aan uwe tint. Zij werpt hare Papa nog eene kushand toe en vliegt de deur uit. „Ge moet Lucie uw gezag werkelijk meer doen ge voelen, Dunby", zegt zijne vrouw, terwijl zij haar best doet eene strenge uitdrukking in haar gelaat aan te nemen. „ZegKarolinezoudt ge haar dan anders willen hebben, dan zij is? Dat beetje overmoed verdwijnt spoedig genoeg en bunnen wij niettemin niet trotsch op haar zijn Wordt vervolgd Paalman'a Handleiding voor koopers van efiecten is eau handig boek dat als hulpmiddel voor effectenhan delaren en particulieren onmisbaar is. Het bevat alle binnen- en buitenlandsche spoorweg- en andere maat schappijen en instellingen waarvan aandeelen hier worden verhandeld. Wie het geregeld bijhoudt, krijgt een legger die hem veel gemak verschaft. De inrich ting van het boek is doelmatig en maakt het daardoor tot een zeer praetiseh register. Onder redactie van mejuflrouw Catharina Alberdingk Tbijm wordt de Hollandsche Lelie uitgegeven. Het eerste nummer daarvan is verschenen. Zij stelt zich voor als een bescheiden vriendin als een herinnering aan en een ontwikkeling van het eens geleerde, als een ontspanningsuur dat toch niet nutteloos voorbij gaat als een opwekking tot al wat goed en edel is, als een spiegel waarin ge zien kunt hoe men beter en bemin nenswaardiger wordt, als een steun in oogenblikken van moedeloosheid nu eens als een handige naaister, dan weer als huisvrouw en vrouw van de wereld onder al deze vormen een plaatsje in den familiekring te vinden. Z;i wendt zich vooral tot de jonge dames, tveHie volgens de gebruikelijke uitdrukking - volleerd zijn eu die plotseling uit een leven van geregelde studie eerst bedwelmd door het nieuwe van een voort durende vacantie latereen beetje ontgoocheld een beetje verveeld - niet goed weten hoe haar leven nuttier te maken hoe het eens geleerde te onthouden, zonder juist veel lust te gevoelen tot het openen van wetenschappelijke boeken die haar meer ontzag dan verlangen naar kennismaking inboezemen. Zy hoopt ook de sympathie te verdienen van de jonge vrouwen uit den beschaafden stand en de vertrouwde te worden van allen die het leven als een streven naar vooruit gang op elk gebied beschouwen. 1) Schilderijen-museum. ARRONDISSEMKNTS-RECHTBANK Correctioneele Terechtzitting van 5 Juli. 3. W., huisvrouw van K. H., Alkmaar, mishandeling, 5 b°K6 M^Alkmaa?, openbare dronkenschap, 8 dagen hecht, en opzending voor 6 maanden naar een rijkswerkinrichting. J. L., Helder, diefstal, 7 dagen gev. J. B„ Helder, mishandeling, 3 dagen gev. J. v. B., Helder, mishandeling, 7 dagen gev. C. K., Oudkarspel, bedriegelijke bankbreuk 1 jaar SeJ- Tevens zijn 34 bedelaars tot verschiUend^traftenjeroordeeld. UCKlüS* ÜlC&ÊSU. AMSTERDAM pCt. 2i 3 3} 31 5 6 5 6 5 3 S Dinsdag 6 Juli. Brussel. Heden is in de Kamer het debat over het wetsontwerp-Doultremont aangevangen. De minister president verdedigde uitvoerig het beginsel over den persoonlijken militairen dienst, behoudens enkele uit zonderingen. De regeering stelt evenwel met de kabi- netsquaestie. De heer mr. B. van der Feen, substituut griffier bij de arr. rechtbank alhier is den 2 benoemd tot lid van de Yereeniging voor de statistiek. De heer A. Wijn onderwijzer aan de openbare school voor onvermogenden, is met 1 Aug. a.s. benoemd tot onderwijzer aan de rijknormaallessen alhier, in plaats van den heer P. de Jong. Mej. B. van Mesdag, onderwijzeres aan de open bare school voor meisjes alhier staat No. 2 op de voordracht voor eene 2e onderwijzeres aan de openbare Nederland, Cert. {J. W. Sihuld dito, dito dito, dito dito, Oblig Italië, Inschrijving 1861/81 Oostenrijk, OU. in pap- 3- 1000 Mei-Nov. dito, dito - lebr.-A.ng. dito, zilver Jaa;"J;'h dito, dito - Apnl-Oct. Portugal, Obl. Buit. 1853/80 Rusland, Ob. H en C. 1798/1815 1000 Jan Cart. Insch 6e serie 1855 Z.R. 600 Ap.-Oet b Obl. 1884 Amst. 1000 April-Oct5 dito, 1868 dito, 1877 20-100 Jan.-Jnli6 dito, Oostersche Leening 2e serie...... dito, 1873 gecons. 50-100 Juni-Dec. 5 dito, 1860 2e leening <£100 dito, 1875 gecons. 50-100 Apr.-Ojrt. 4* dito, 1880 gecons.ZR.125-620 13 Mei-13Nov.4 dito 1867)69 20-100 Mei-Nov dito.e in goud 1883 Spanj,, Obl. Buit. Perpetuele dito dito Binn. dito Turkije, gepriv. Oblig0 dito, Geconverteerden Ser. L> dito, id. C Egypte, Obl. leening 1876 Mexico, Obligation 1851 dito, dito 1864 Peru, Oblig. leening 1870 geregist dito, dito 1872 id. 5 Venezuela, Obligatien 1881 Nederland, Koloniale Bank Aandeel dito, Ned. Iud. Handelsb. Aand. dito, N. Centr. Spoorw. Aand. f 2oO dito, dito gestemp. Oblig.... f235 Italië, Zuid-Ital. Spoorweg Obl Polen, Wars.-Weenen Aandeel Rusland, Gr. Sp.-Maatsch. Aand dito, Hypoth. Obligatien dito, Baltische Spoorw. Aand dito, Jelez-Griasi Oblig Jelez-Orel dito Morscbansk-Sysran Aand dito, dito, dito, dito, dito, dito, Orel-Vitebsk Oblig Pöti-Tiflis Oblig. i 1000 Riascbk-Wiasma Aand Z.-W. Spoorw. Aand. 100-1000 Amerika, Buff". Pbil. C. v. A., m. Storting. Cleveland, Akron Shares Deuv. Rio-Grande dito tu.o, Illinois Centr. Cert. v. Aand dito, Louisv. en Nsshv. Cert. v.Aand. dito, Mich. Centr. Cert. v. Aand Miss. Kans. Texas Aand dito, Alg. Hyp. Obl N.-York Erie West. Sp. Cert... Ontario Cert. Comité bewijzen... Wabash St. L. en Pac. Ct. v. Aand. Canada-South Cert. v. Aandeel. Nederland, Stad Amsterdam f 100 Hongarije, Theiss Spoorweg Oostenrijk, Staatsl. 1854 dito. dito 1860b dito, dito 1864...... dito, Stad Weenen 1874 Rostand, Staatsleening 1864 dito, dito 1886..5 Turkije Spoorwegleening6 dito, dito, dito, dito, dito, dito, dito, dito, 4 J uli. 73»/, 8715 98 l3/t„ 99 93»/,. 633 4 65'/i 65'J, 58").. 102% 86 I. 101% lOl7/,, 99'/, 52®/j c 96' 94'/, 90' 4 77"/,, 84'/, l047s 63% 59» 68», 14% 14% 74% 32%. 14% 18 16'/.. 41 39s/ s 43% 247 s 72»,. 61% 80% 115%. 72% 58 92 100 84%. 96"/. 99 2j"/i 55 »s 21 41 29 121% 64% 85% 32 17"/li 33% 60% 112 97% 104 109 129'/. 100% 143 133 7»/,. 5 Juli 74 87% 93% 99% 93% 64% 65"% 56% 102»'. 85"/,. 101% 99% 52 f,. 96% 94 'fe 90'/s 77%,. 84 104'/, 63 68»/,. 14'/,. 14'/,, 74% 14% 18 167» 41 41% 44'/, 72 li 617, 807, 115% 58 937, 100 34% 96%, 99'/, 29% 55% 21% 417, 29%. 68"/,. 297. 85m, 32 18'/, 33 UI 97%. 99% 7%

Alkmaarsche Courant | 1887 | | pagina 3