Be Müb teen Löflel. No. 85. Negen en tachtigste Jaargang 1887. WOENSDAG 20 JULI. Prijs der gewone Advertentiën ©t&ciëel (Öebeelte. NATIONALE MILITIE. 33nitcnt&u&. fbuiijIjETO r«a". Verhaal uit het schildersleven. A1KMAARSCHE GODRAAT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele rijk f 1, De 3 nummers f 0,06. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COS- TER ZOON. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR gelast, krachtens bekomen aanschrijving, de onderstaande ver lofgangers om zich tot bijwoning der oefeningen bij hun korps te vervoegen op de dagen hieronder vermeld, s namiddags V°op ^Augustus 1887 garnizoen te Haarlem, 4e regiment infanterie HENDRIK JOHANNES NYSSEN garnizoen te Arnhem 8e regiment infanterie JACOBUS MARTINUS JANSEN; garnizoen te Boom, 7e regiment infanterie. PI ETER KONING; op 13 Augustusgarnizoen te Helder4e regiment vesting artillerie PETRUS ARZBACH. Zij moeten gekleed zijn in uniform en voorzien van de bij het verlof medegenomen kleeding- en equipementstukken, en hebben recht op vrij transport naar hun korps (behalve van Alkmaar naar Hoorn) en een daggeld van 25 centen, tijdig ter gemeente secretarie aan te vragen. Altmaar De Burgemeester voornoemd, 28 Juni 1887.A. MACLAINE PONT. KENNISGEVING. Het HOOED van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, op grond van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 (Staats blad n°. 22) bij deze ter kennis van de ingezetenen der ge meente, dat het voljaarsch kohier voor debelastingop het Personeel voor de wijken C en D No. 1, dienstjaar 1887/88, op 16 Juli 1887 door den Provincialen Inspecteur der directe belastingen in Noordholland executoir verklaard, heden aan den ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invorde ring is overgegeven. leder belanghebbende wordt vermaand op de voldoening van zijnen aanslag acht te geven, ter voorkoming van gerechtelijke ^Alkmaar Bet Boofd van het Bestuur voornd., 19 Juli 1887. A. MACLAINE PONT. BELGIE. De 69 leden der Kamer, die tegen den persoonlijken dienstplicht hebben gestemdwaren allen klerikalen; van de 62 voorstemmers waren 40 liberalen, 11 klerikalen waaronder 4 ministers en 11 brusselsche afgevaardigden de zoogenaamde onaf hankeiyken. Den 15 heeft de Kamer het wetsontwerp tot be strijding der dronkenschap in behandeling genomen. Het werd ondersteund door den prins de Rubempré die bijzonder stilstond bij de noodzakelijkheid van degelijk toezicht op het gehalte der geestrijke dronken. De heer Woeste zag in wettelijke maatregelen niet veel heil en verwachtte meer van den zedelijken invloed van parti culiere vereenigirgen en goed onderwijs. Hij diende een amendement in om den verkoop van geestrijke dranken Naar het Duitsch VAN KLARA BILLER. 10) Een vol uur heeft het 's morgens telegraafdraden dik geregend het stof van Miinchen is volkomen neer geslagen. Nu laeht weder de zon door de oude eiken, die aan weerszijden den straatweg naar Nymphenburg insluiten. Lucie zit naast hare Mama in een deftig rijtuig met twee paaiden bespannen. Tegenover de dames zitten Dunby en Oskar. Mevrouw Dunby maakt vergelijkin gen (het onderhoud is tot nog toe zeer stug ge weest) tusschen de straatwegen in de Vereenigde Staten en in Beieren. Oskar, anders een goed patriot toont zich eenigszins lauw. Hij zwijgt. De Amerikaan schijnt ook niet geneigd tot spreken. Hij gevoelt zich zeer onpleizierig. Hij begint zelfs te gelooven dat hij zich in Lucie vergist heeft. Die arme jongen denkt hij nu heb ik hem hoop gegeven voor niets Men is nooit voorzichtig genoeg en toch sprak ik slechts met hem voorzichtigheidshalve. Zoo oud geworden wordt voor de eerste maal ernstig verliefd en daar zit het meisje als een ijskegel voor hem. Die vrouwen Men leert ze nooit kennen Als hij maar geen ongeluk begaat in zijne verslagenheid misschien brengt het hem weer tot het schilderen terug want daarover moet ik toch eindelijk ook met hem beginnen. Als de zaak met Lucie niet doorgaat, bestel ik dadelijk in huizen van ontucht te verbieden, dat de heer Nothomb bedenkelijk achtte als eene zijdelingsche erkenning van inrichtingen, waarvan de wetgever geene kennis moest nemen tenzij om ze te keer te gaan. De heer Bara had veel bezwaar tegen de voorgestelde maatregelen tegen de openbare dronkenschap waarvan hij allerlei willekeur duchtte ten aanzien van onschuldige lieden zooals zieken enz, DUITSCHLAND. Pruisen. In den nacht van den 15 op den 16 heeft de politie te Berlijn een uit 7 personen bestaand socialistisch centraal-comité aldaar in hechtenis genomendat aan het hoofd stond van de regeling der sociaal-demokratische partij in het geheele rijk. ENGELAND. Het Hoogerhnisgeroepen om uit spraak te doen in een geding over de vraagot eene maatschappij met beperkte aansprakelijkheid hare eigene aandeelen koopen en zoo de aandeelhouders uitkoopen mag, beslist, dat dit een ongeoorloofd gebruik van het kapitaal van zulk eene maatschappij is. Dat kapitaal moetvoor zoover het niet gebruikt wordt voor het doeiin de statuten uitdrukkelijk omschreven geheel beschikbaar blijven om de aangegane verplichtingen te kunnen voldoen en het inkoopen van aandeelen komt feitelijk neer op eene vermindering van het kap taal. Vermindering kan niet geschieden dan na overleg met alle belanghebbenden en na gerechtelijke machtiging. De Koningin heeft den 13 een bezoek gebracht aan Hatfield-House, het buitenverblijf van den minister van buitenl. zaken Salisbury, in Hertfordshire, waar zij sedert 1846 niet geweest was. Zij heeft den 14 den eersten steen gelegd van het voetstuk waarop het ruiterstandbeeld van wijlen den Prinsgemaalhet geschenk van de en- gelsche vrouwen zal geplaatst worden. Meer dan 2000 dames woonden deze plechtigheid bij. In het Lagerhuis zijn op de iersche landwet reeds 130 amendementen ingediendwaarvan 29 door den heer John Morley. Lagerhuis. Den 18 bracht de heer Walter Long de beleedigende uitdrukkingen ter sprakedoor het iersche lid Tanner den 15 in de voorzaal van het Huis tegen hem geuito. a. de woorden „vervloekte gek." De minister Smith stelde de schorsing van den heer Tanner gedurende eene maand voorde heer Sexton stelde verdaging der beraadslaging voor, omdat de heer Tanner afwezig was; de beer Parneil ondersteunde dit voorstel. De minister weigerde, doch nadat de heer Gladstone ook op uitstel had aangedrongengaf hij toe; de beraadslaging werd daarop tot den 21 verdaagd. FRANKRIJK. Het voor eenige dagen te Bordeaux wegens verduistering van effecten, ter waarde van /120000, in hechtenis genomen hollandsche gezin is weder op vrije voeten gesteld daar er geene termen gevonden zijn om aan de zaak verder gevolg te geven. In het arrondissement Montmorillon gelegen in drie schilderijen. Dan zal hij zich wel troo.ten! Hij schijnt werkelijk reeds terneergeslagen Zeker is de arme Oskar terneergeslagen Het lucht kasteel werd van morgen zoo snel opgebouwd. Nu de prinses, die het bewonen zal, tegenover hem zit, schijnt het hem het invallen nabij. Hij vermijdt zelfs bijna haar aan te zien zij werpt hem niet half zulke aanmoe digende blikken toe als op den eersten avond. Eene kokette is zij! denkt hij. O, ware ik bij mijn besluit, haar niet weder te zien, gebleven! Wie weet hoe dikwijls de „voorzichtige" papa reeds dergelijke bezoeken, als van heden morgen, gemaakt heeft. Maar vermoeden zal zij nietdat ik om haar lijd Lucie denkt er echter over na, wat zij wel zou kunnen zeggen het is zoo Stil... iets uitgelatens? Neen! Iets, dat hem toont, dat zij niet tot degenen behoort, die aan zijne voeten zullen vallen. I k kan geen man gelukkig maken Als Cbarly hier maar was, of Mr, Bacon of Nils Evansdie zouden hem wel leeren Hij ziet mij telkens heel ernstig aan maar ik zal hem niet het genoegen doen hem te laten blijken, hoezeer ik gewenscht had kennis met hem te maken dat houdt op. Waarlijk hij ziet mij reeds weder aan en denkt misschien dat ik het niet bemerk „Weet u, mijnheer Löfifel", begint mevr. Dunby nu; die het als haar plicht beschouwt het trage gesprek beter te doen vlotten, „ik heb mijn album medegenomen. 0 hebt zeker wel een potlood bij u „Zeker", roept Oskarterwijl hij naar zijne porte feuille grijpt. „O nu niet, straks In het rijtuig is het te lastig I Men kan geen lijn juist zetten." „Teekent u ook?" vroeg Oskar verbaasd. „Ik Als men met een beroemd schilder in gezel schap is en men hem zegtdat men een album mede genomen heeftzoo is daarbij ziet zij hem ge wichtig aaD. „Mama wil u verzoettenmijnheer Löffeliets in haar album te teekenen'' zegt Lucie snelvoor wie het departement Haute Vienne, heerscht sedert April eene epidemische zweetziekte, welke reeds talrijke slacht offers gemaakt heeft en nog maakt. Te Bussiere- Poitevine kwamen bij voorbeeld op eene bevolking van 2300 zielen 250 ziektegevallen met 20 sterfgevallen voor. In het dorp le Jourdel werden alle kinderen der gemeente-school aangetast en stierven er 13. De regeering heeft eene commissie van onderzoek benoemd, welke spoedig verslag zal uitbrengen. President Grévy heeft in een aan den minister van oorlog gericht schrijven hulde gebracht aan de troepen, die den 14 aan de groote wapenschouwing te Longchamps deel namen. Generaal Saussierde bevelhebber van Parijs, heeft by die gelegenheid het bevel gevoerd over de 16000 man infanterie kavalerie en artillerie. De houding der troepen wordt vrij algemeen geprezen alleen de berichtgever van de engelsche Standard laat zich ongunstig uit. De Prance bevat een schrijven van generaal Boulanger aan den heer Laur, afgevaardigde van het departement der Loire, waarin de generaal zijn dank betuigt voor de hem betoonde bewijzen van gehechtheid. Hij zegt ten slotte dat hij altijd zijn plicht zal doen, in weerwil van haat en afvalligheid. Het is hem voldoende zich to kunnen rangschikken onder hen, die Frankrijk geëerbiedigd willen zien en het vaderland stellen boven kuiperyen en persoonlijke belangen. Zijn eenig doel is, den franschen toe te roependat zij het hoofd kunnen en moeten opheffen als de eenige houding welke hun past. Deze brief wordt door de bladen van alle richtingen sterk afgekeurd. De minister van oorlog heeft verklaard dat deze brief een vertrouwelijk, niet voor openbaar making bestemd schrijven was, zooals Boulanger zelf reeds aan den afgevaardigde Le Herissé geseind had en dat er dus voor hem geen aanleiding bestond tus schen beiden te komen. Verscheidene bladen verlan gen echter, dat een einde gemaakt wordt aan dergelijke met de militaire tucht strijdige handelingen. Rochefort beweertdat de regeering don brief openbaar heeft laten maken om Boulanger te benadeelen. De minister van buitenl. zakeude heer Flourens, heeft een onderhoud gehad met den duitschen gezant graaf Munster, die klaagde over de houding der fransche bladen welke de besturen van openbare en bijzondere ondernemingen aansporen om de in hun dienst zijnde duitschers te ontslaan Hij wees in zijn antwoord op de vrijheid der pers in Frankrijk, op den scherpen toon van eenige duitscbe bladen en op de onaangename maatregelen en huiszoekingen waaraan de franschen zich moeten onderwerpen, wanneer zij langer dan eene maand in den Eizas of Lotharingen moeten vertoeven. De heer Spuller, minister van openbaar onderwijs heeft den 16 op het feestmaal ter gelegenheid van de prijsuitdeeling aan de school La Martinière te Lyon eene belangrijke redevoering gehouden. Hij verkondigde den lof der republikeinsche instellingen en wijdde een dronk aan den heer Grévy vertegenwoordiger van het ■aill iw nH—IWHUII deze toespeling hoogst onaangenaam is. „Maar daarom behoeft u het nog niet te doen. Toen Patti in Amerika was heeft zij in gezelschappen ook niet gezongen al noodigde men er haar toe uit." „U ia zeer goed haar met mij te vergelijken." „Neem u het haar niet kwalijk zegt Mama „met eene verwende theaterprinses is het natuurlijk iets geheel anders. Ja, Mijnheer Löffel, ik zou gaarne eene kleine teekening van u in mijn album willen hebben Ik verlang het niet voor niets." Oskar bloost bijna. „Wat ik u bidden mag", roept hij snel„daarvan geen woord Met het grootste ge noegen al wat u wenseht. Wel ben ik op het oogen- blik niet zoo geoefend maar Dunby lacht hartelijk terwijl hij hem op den Behou der klopt. „Voor ons voldoende, denk ik. Zeg eens, Mijnheer Löffel zijn de Münchener schilders altijd zoo bescheiden „Mijn hemelwat moet Paul van mij opgesneden hebben denkt Oskar en antwoordt„Anderen zijn minder zwaartillend." „Ik wilde u verzoeken", licht Mevr. Dunby toe, ter wijl zij hare dochter zegepralend aanziet. „Lucie's portret in mijn album te teekenen slechts met een paar lijnen weet u „Paul moet mij zeker voor een Echilder van beroep uitgegeven hebben dit had hij wel kunnen laten deDkt Oskar. „Ik zal het beproeven zeer gaarne zeer gaarnezegt hij luid, „U kunt toch wel teekenen in de vrije natuur Oskar haalt de schouders op. „Even goed of slecht als in het atelier." „Waarom zou mijnheer het niet kunnen roept Dunby „alle nieuwere schilders werken buiten Lucie gevoelt zich onaangenaam gestemd. Die bede larij vindt zij zeer onaangenaam. Ondertusschen is men bij het slechts een halve mijl van Miinchen gelegen Nymphenburg aangekomen, 't Spreekt van zelf, dat men hier zich eerst versterkt,

Alkmaarsche Courant | 1887 | | pagina 1