Binnenland. wettig gezagwaartegen men te vergeef» zich zon wil len verzetten. Hij maakte eene toespeling op een ver bond, dat bij niet verder bij name wilde aanduiden. In elk opzicht bad de heer Grévy de achting verworven en wie zou hem die durven ontrooven? Hen man, wiens populariteitdie van gisteren dagteekentmorgen niet meer bestaat. Hij verklaardedat hij de staat kunde van Gambetta wilde voortzetten. De regeering wilde, dat Irankrijk den rang in Europa hernam en den invloed wist te herwinnen dien het toekwam. De republiek moest daarom baren steun in de onver anderlijke rechtvaardigheid blijven zoeken. De regeering kon niet zijnwat men een bewind van strijd noemde, want het land wenschte in vrede de vruchten te ge nieten van een zoo moeilijk verkregen weldaad. Zij streefde naar bevrediging en verzoening en wenschte langs ordelijken weg hervormingen tot stand te brengen. Bg de verkiezing voor een lid der kamer voor het district Loire inferieure is den 17 in plaats van een overleden afgevaardigde der rechterzijde een monarchist gekozen met 48000 stemmen. Generaal Boulanger bekwam 2000 stemmen. Kamer. Het voorstelom bg wijze van proef een legerkorps te mobiliseerenis den 18 spoedeischend verklaard. Onmiddellijk daarna werd tot de artikels- gewgze behandeling overgegaan. De eerste twee arti kelen werden goedgekeurdnadat de minister van oorlog uitvoerige inlichtingen had gegeven over bet mobilisatieplan. Vervolgens werd het wetsontwerp over de verbetering van den stand der onderofficieren en dat betreffende de vier grondslagen der belastingen Bangenomen. By de hervatting der behandeling van bet mobilisatieplan is het ontwerp aangenomen met 329 tegen 118 stemmen. ITALIË. Bij kon. besluit, den 17 in het officiëele regeeringsblad opgenomen is eene bijzondere legeraf- deeling voor Afrika opgerichtwelke deel zal uitmaken van het italiaansche leger. Het handgeld voor hen die daarbij dienst nemenis op 1000 bepaald. Op Sicilië neemt de cholera af. Eene den 18 te Home gehouden vergadering van re publikeinen en socialisten is geëindigd met het aanne men eener motie van orde, strekkende tot afkeuring der binnen- en buitenlandsche en der koloniale staatkunde en waarbij de wensch naar een verbond tusschen repu blikeinen en socialisten uitgesproken wordt. OOSTENRIJK-HONGARIJE. Het verbod tot uit voer van paarden is gedeelteijk opgeheven. De regeering heeft een twintigtal stations langs de grenzen aange wezen waarover de uitvoer weer wordt toegelaten. PORTUGAL. De Keizer van Brazilië is te Lissabon aangekomen. Zijne gezondheid was wel iets verbeterd, doch hij was nog zeer lijdende. Den 21 komt hij te Parijs. SPANJE. Op verscheidene plaatsen zijn schokken van aardbeving gevoeld. TURKIJE. De heer Drummond Wolff is den 15 te middernacht uit Konstantinopel naar Engeland ver trokken. Ook de duitsche gezant is vertrokken. BULGARIJE. In de Sobranje zijn heftige tooneelen voorgevallen, tengevolge van de door den heerRadisla- voff, oud-minister-president, tegen de regenten inge brachte beschuldiging van gezag en verspilling van 's lands gelden. Prins Albert van Pruisen heeft den 12 een be zoek aan het eiland Marken gebracht bij welke gele genheid hij f 50 schonk aan eene arme weduwe die haren man op zee verloren bad. Den 12 is het nieuwe badhotel te Schiermonnik oog feestelijk ingewijd De maatschappij van nijverheid zal zich volgens alvorens men het slotpark bezocht. Lucie en Oskar gaan in een der schoone lanen voor de oude lui uit, tamelijk ongevoelig voor alleswat kunst en natuur bier tot verkwikking van den mensch tot stand ge bracht hebben. „Het schijnt mij nu zelve ook dat zij hem niet ge heel onverschillig is", zegt Mevr. Dunby tot haren man. „Zoo? En van morgen vroeg deedt ge, alsof ik mijn beetje gezond verstand in Nieuw-York gelaten had, toen ik dit beweerde." „Slechts omdat ge mij wijsmaken wildetdat zij de eerste wasHy is ook geen echt kunstenaar daar wil ik om wedden." „Wat dan anders Onzin 1" ,Ja dat kan ik niet zoo precies zeggen maar den echten kunstschilder herkent men dadelijk 1 Die heeft een zeker lirie-larie over zich ziet er ge heel anders uitknijpt de oogen dicht, beweegt anders zijne handen, loopt anders in een woord, de kunst spreekt uit zijn geheele wezen. Zoo'n zekere chic heeft deze niet. Dan had Mr. Plat in Nieuw-York er nog meer van. Zie nu toch eens hoe stijf hy zijn hoofd houdt 1" „Je wilt ook altijd het gras hooren groeien Karoline, dat ie eene oude geschiedenis 1" „Wat dit betreft, zijn mijne ooren ook scherp genoeg 1" „Merkt ge weldat Lucie vandaag lang niet in haar humeur is en dat het mij bijna spijtdat ik van morgen bij hem geweest ben. Wat moet hij er eigen lijk wel van denken „Je hebt hem toch gezegd dat je voorzichtigheids halve inlichtingen vragen kwam. Je hebt hem tot niets verplicht. Als hy zich nu meer inbeeldtis het zijne eigen schuld." „Hij neemt het ernstig op daar kunt ge op aan 1" „Ja, als zij de eerste ismisschien de eenige „Spot niet 1 Het is een man dien ik niet gaarne leed zou willen doen of valsche verwachtingen voor spiegelen. Al beviel mij ook zyn „Zomeravond" goed de man bevalt mij nog beter dan zijne schilderij!" besluit der algemeene vergadering van den 14, tot de regeering wenden ter verkrijging, dat de ongewaarborgde stempel op goud en zilver, zoowel voor binnen- als buitenlandsch fabrikaat, worde afgeschaft. Een voorstel van het congres, om by de regeering nogmaals aan te dringen op de invoering eener wetden afvoer van faecale stoflfen in openbare wateren verbiedende, is dien dag verworpen met 129 tegen 72 stemmen. Het voor- stel van het congres, na de bespreking van het punt staats inmenging op sociaal gebied, in verband met de aanvankelijke uitkomsten der parlementaire enquêteom te verklaren dat aanvulling en uitbreiding der wet van Houten nood zakelijk gelijkmatige toepassing door het geheele land, behoudens in de practijk noodig geoordeelde afwijkingen, wenschelijk en een speciaal krachtig staatstoezicht on ontbeerlijk is, werd naar de departementen ter bespreking gezonden. In plaats van de aftredende directeuren P. Montauban van Swijndregt (Oldenzaal), mr. A. v. Delden (Deventer) en mr. J. C. Meyer (Leeuwarden), werden bij eerste stemming gekozen de heeren dr. D. dé Loos (Leiden) met 143 en mr. H. A. L. Hamelberg (Arnhem) met 104 stemmen Bij tweede vrije stemming voor de derde vacature werd geeue meerderheid ver kregen. Bj de herstemming tusschen de heeren dr. L. Mulder ('s Gravenhage) en D. van Konijnenburg (Leeuwarden), die 69 en 41 stemmen op zich hadden vereenigd, werd gekozen de heer dr. L Mulder met 96 stemmen. De heer J. F. W. Conrad werd met alge meene stemmen tot voorzitter herkozen. Den 14 hebben de tuinders in den Bangerd onder Westerblokker besloten, in dezen oogst 22 maal een schip met roode aalbessen te bevrachten naar Amsterdam. Den 22 gaat de eerste boot. De arr. rech bank te Amsterdam heeft den 15 Maria Cornelia Smit wegens het werpen van vitriool naar kapitein Potjer, waarvoor geene reden bestond, zooals bij de behandeling der zaak gebleken wasver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Eugéniegewezen Keizerin van Frankrijk heeft den 16 Amsterdam verlatenom in het begin van November zich weder onder de behandeling van dr. Mezger te stellen. Zij vertrok naar 's Gravenhage waar zij o.a. het gemeentelijk museum en het Huis ten Bosch bezocht. Den 17 woonde zij de gods dienstoefening in de H. Jacobuskerk in de Parkstraat by en maakte vervolgens een rijtoer door de Seheve- ningsche boschjes. Van daar ging zij naar Delft, waar zij den koninklijken grafkelder bezocht en vertrok des avonds over Viissingen naar Engeland. De Nederlandsche Gymnastiek-Onderwijzersver- eeniging heeft den 16 te Amsterdam haar 25jarig bestaan herdacht. De arr. rechtbank te Leeuwarden heeft den 16 B. van der Heide die den 15 Mei 1.1, den steenhouwer Jaeobus Brik op de stoep zijner woning met een mes doodstak en tegen wien door het openbaar ministerie levenslange gevangecistraf geëischt was, schuldig ver klaard aan moord en veroordeeld tot 20 jaren gevan genisstraf. Bij den internationalen wedstrijd voor driewielers over een afstand van 3000 el den 16 op het terrein achter het rijks museum te Amsterdam gehouden, waaraan 5 personen deel namen, heeft de heer E. Kiderlen die in den aanvang de geheele ronde 400 el moest afleggen tegen mindere afstanden door de anderendien weg afgelegd in 5 min. 56sec., de heer A. Blunt (engelsch- man) in 5 min. 58'/, sec. en de heer J. W. Holst in 6 min. Bg den aanmoedigiugswedstrijd op gewone tweewielers, afstand 3000 el, om den zilveren cup, uitgeloofd door den heer J. Voute Czn., onder bepaling dat deze prijs slechts éénmaal per jaar gereden mag worden en dat hij, hetzij twee achtereenvolgende jarenhetzij driemaal in het geheel door denzelfden persoon moet gewonnen zijn om het eigendom van den rijder te worden, is die cup van den heer J. H. Faber te Haarlem die hem in 1886 gewonnen had overgegaan op den heer Huijsser te Amsterdam, die den weg aflegde in 5 min. 47'/i sec. De heer Faber kwam ééne seconde later aan. By, den „Ik ken je nauwelijks Dunbv, je wordt sentimenteel... Waarover zouden die twee nu spreken Zij schijnt vroolijker te worden." Louise en Oskar zijn weder op het gesprek gekomen, dat door hen gisteren in bet atelier gevoerd werd. „Zooals ik u reeds zeide", meent Lucie met een zweem van melancholie „is mijn leven zeer alledaagsch. Wat men eigenlijk geluk noemt ken ik niet. Nu en dan amuseer ik mij dit is alles. Ik wil hopen dat u het niet belachelijk vindt, als men zich amuseert?" „Neen mejuffrouw waarom zou men zich niet amu seeren mogen als men zeventien jaar is (Hij heeft gelijk ik zeg eigenlijk wat ik in het geheel niet zeggen wilde hij zal mij voor heel on- noozel houden „U verveelt u natuurlijk nooitMijn heer Löffel nooit 1" „Daar heb ik geen tijd voor." „En ook geen reden by het schoone leven dat u ten deel valt „Ik Dat leven zoudt u niet benijdenswaardig vin den het is zeer eentonig." Lucie antwoordt daaropterwijl zij hem opmerkzaam aanziet met een licht verwijt. „Ondanks de bloemen waarmede het doorvlochten is „Bloemen „Daar een viooltje, ginds eene roos... of eene der schoone japansche anjelieren, die nu in de mode zijn en welke men zoo trotsch voorbij gaat Oskar, die haar niet begrijpt, ziet haar vragend aan „Wat bedoelt u eigenlijk?" Zij slaat haren blik neder met het besef dat zij te ver gegaan is. „Ik bedoelde, dat uw beroep u toch niet uitsluitend kan bezighouden." „Het heeft mij er geheel in doen opgaantot voor weinige dagen „En nu niet meer?" „Ik wil openhartig zijn ja, nu eerst is my duide- ljjk geworden dat Lucie zag hem vragend aan. internationalen wedstrijd voor driewieler®, afstand' 1600 elwaaraan Kiderlen geen deel namwerd de' prijs gewonnen door Bluat in 3 min. 20'/, Bec. tegen W. F. H. van Leeuwen, die 3 min. 21 sec. noodig had. Bij den internationalen hoofdwedstrijd voor tweewielers afstand 10000 el (25' ronden) werd de eerste pry's groote gouden medalje. gewonnen door den heer E. Ki-p derlen in 20 min. 94/» sec.de tweede prijs, verguld zilveren medalje, door E. Maijes in 20 min 13sec. de derde^ prijs, zilveren medalje, door P. HarteNibbrig in 20 min. 15 sec. Bovendien kreeg ieder eene zilveren tijdmedaljeomdat de afstand afgelegd was binnen den bepaalden tijd van 20 min. en 15 sec. Kiderlen was bij dezen wedstrijd steeds 2 a 8 gebleventotdat hij bij de laatste ronde vooruit schoot en met glans den wedstrijd won onder daverende toejuichingen van het publiek. By kon. besluit van den 16 is benoemd tot nota ris binnen het arr. Amsterdam standplaats Weesp, de heer J. Meylink thans notaris te Dokhum. Den 16 is o. a. als apothekers-bediende te Breda geslaagd de beer 8. Appel te Rijp. Bij kon. besluit van den 16 zijn benoemd tot bur gemeester van Naarden de heer H. W. Wesseling en van Wormerveer, met ingang van 1 Aug. a.s;, de heer mr. H. J. Chr. van Tienen. Bij kon. besluit van den 17 is de benoeming van den heer K. Komman deur Azn., burgemeester van Wog- num, tot secretaris dier gemeente goedgekeurd. Bij kon. besluit van den 17 is benoemd tot ridder der orde van den Nederl. leeuw de heer J, L. Cluijse- naer, secretaris der maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht. - Den 18 zijn te Haarlem door den marktmeester in tegenwoordigheid van de poiicie 12 landbouwers be keurd die eenige manden met aardappelen ter markt gebracht haddenwelke de vereischte hoeveelheid van mud niet inhielden. Op de jaarlyksche vergadering van de Nederl. Gymnastiekonderwijzere-vereeniging den 17 te Am sterdam gehouden, ia aan de nog levende oprichters der vereeniging, de heeren van der Est, Tasch, BurggraafF en Veitdyk en aan den donateur sedert het jaar 1865, den heer Driessen, een bronzen medalje uitgereikt. Enschede werd gekozen als plaats voor de volgende algemeene vergadering, terwijl de heeren mr. J.' Heems kerk Az., prof. Spruijtdr. Coronelmr. J. L. de Bruijn Kops en mr. D. van Eek tot eereleden werden benoemd. Aan het te Amsterdam uitkomende blad de Turnvriend, zullen voortaan ook de officiëele mede- deelingen der vereeniging gegeven worden. Den 17 heeft de broederschap van candidaat- notarissen in Nederland te Utrecht vergaderd een adres aan de Tweede Kamer vastgesteld, houdende op merkingen over het regeeringsontwerp van wet tot regeling van het notarisambt. In den nacht van den 14 op den 15 Juni is te Heinkenszand een 8jarig jongentje op gruwelijke wijze ver moord, van welken moord de vader verdacht werd. Thans heeft de 28jarige moeder bekend, die misdaad te hebben gepleegd. De naamlooze vennootschap Internationale Kunst- vereeniging gevestigd aan de Heerengracht te Amster dam is failliet verklaard. De Soerabaijsche handelsvereeniging de Rijk, Gros kamp en Go. keert over 1886 5% pet. dividend uit. In de vorige week is het LOOjarig bestaan van Stadskanaal aldaar feestelijk herdacht. Da gemeenteraad van Bergen op Zoom heeft be sloten tot het aangaan eener geldleening, groot f 100,000, ter bestrijding der buitengewone uitgaven voor de uit breiding der gasfabriek. De politie te Amsterdam heeft op een elftal inbre kers en dieven de hand kunnen leggendie de daders zijn geweest van de in den laatsten tijd herhaaldelijk gepleegde kleine inbraken en diefstallen. Te Enkhuizen is een postduif aangekomen, af komstig blijkens de merken uit Rumpst bij Antwerpen. „Zij wil mij eene bekentenis ontlokken, om mij dee moedig te maken denkt hij en tracht bedaard te blijven. „Het is mij duidelijk geworden, dat wie slechts zijne eigen belangen dat is zyn beroep vervult, ver leert in de wereld te leven een egoïst wordt en onbe kwaam „Anderen gelukkig te maken", vult zij nu snel en eenigszins ondeugend aan want zy heeft begrepen waarom hij ophoudt„wat zooals u gisteren beweerdet, nog moeielijker is dan een scbildery te maken of de wetenschap te bestudeeren. Daarom wil zulk een egoïst arme kleine meisjes uit het buitenland ook geen les geven— daarom houdt hij er boetpreeken tegen, zonder te weten of zij verdiend zijn. Daarom is hij wreed Half spottend, half verwijtend ziet zij hem daarbij aan. Haar blik maakt hem verlegen sou het toch mogelijk zijn Zijn hart klopt tot springens toe. „Ik wreed u jegens u jegens ui..." Lucie vindt niet noodig hem nog verdere opheldering te geven. „Ik beval hem zeker!" denkt zij, „ik merk het, als hij mij aanziet. Maar waarom zou hij zoo terug houdend zyn Ik heb nooit gehoord dat artisten zoo schuchter waren. Ik wilde, dat mama hem niet verzocht had my uit te teekenen. Dat vind ik eigenlijk lastig. „Ma ma, waar blijft u toch roept zij zich omkeerende. „Zie toch dien schoonen groep daar aan het water ginds den tempelhoe schoon verlicht. "Willen wij wat gaan varen „Dit is juist een lief plekje om wat uit te rusten", antwoordt mevr. Dunbyterwijl zij zich op eene bank om den dikken stam eener linde nederzet. „Hoe zoudt u het vindenmijnheer Löffelals u hier het album eens open deedt U zult het niet te vergeefs ge dragen hebben." „Laat ons liever wat gaan varen mama 1" „Neenje bent veel te verhit om op het water te gaan. Een weinig stilzitten zal je goed doen." „Daar ginds zyn mecschen; die zullen komen kijken, als ik uitgeteekend word reept Lucie. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1887 | | pagina 2