No. 87*. Negen en tachtigste Jaargang. Iöö/. TWEEDE BLAD. ZONDAG 2k JULI. De beide heeren Lof fel. Bttittnlattb. FEUILLETON. 1LKMAABSCHE COURANT. VERGADERING van den RAAD der gemeente ALKMAAR op Woensdag, 27 Juli 1887 's namiddags 12s/4 uur. Te behandelen punten. Onderzoek der geloofsbrieven van de keeren C. WBruinvis, J. C. KoornP. Bruinvis de Lange, T. L. Koorn en W. F. Stoel. Verzoek van P. de Jong om eervol ontslag als leeraar aan de burgeravondschool met rapport van den inspec teur van het middelbaar onderwijs. van A. Wijn om eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare school voor onvermogenden. Rapport der commissie van financiën op de rekening van het burgerlijk armbestuur over 1886. t van Burg. en Weth. op het bezwaarschrift van A. Pallemans tegen zijnen aanslag in de plaatselijke directe belastingdienst 1887. Van de vorige vergadering. Voorstel van Burg. en Weth. tot het verleenen van vergun ning aan J. Asjes tot gebruik van gemeentewater bij het Seher- merhek. Benoeming van een marktmeester der kleine veemarkten. u van een waagmeester en president-waagmeester. t stembureau verkiezing leden der 2e Kamer. Namens den Voorzitter van den Raad, De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. ELZAS-LOTHARINGEN. Bij de verkiezing, den 21 in den Elzas gehouden voor een lid van den Rijksdag, in plaats van wijlen den beer Kable, werd de advokaat Petrikandidaat van de gematigde elzassers en van den deel der oud-duitsehe partij, met 6474 stemmen gekozen. De veldmaarschalk von Moltke bekwam 1163 stemmen. 2936 stembiljetten waren in blanco. ENGELAND. Drie verkiezingen voor een lid van het Lagerhuis zijn den 19 ten voordeele van de conser vatieven uitgevallen. De onlangs bij de versiering van de Westminster abdij te Londen gebruikte stoffen, tapijten enz. zijn in het openbaar verkocht voor 24000. Bij de voorioopige oefeningen van het eskader is het reeds tweemaal gebeurd, dat twee gepantserde oorlogs schepen bij helder daglicht tegen elkander gevaren zijn. Den 20 hebben eenige engelsche en echotsche leden van het lagerhuis, tot de partij van den heer Gladstone behoorende aan den heer Parnell en eenige iersche afgevaardigden een feestmaal aangeboden. Gladstone was niet tegenwoordig en had zich ook niet schriftelijk verontschuldigd. Hoogerhuis. Bij tweede lezing is den 21 het wetsontwerp op het boter-surrogaat aangenomen. Eerst bg de artikelsgewijze behandeling zal de vraag beslist wor den, of het surrogaat „margarine" dan wel „butterine" zal worden gencc-md. (SLOT.J Oskar heeft het album mede naar huis genomen en het portret van Lucie geheel bedorven. Het was te voorziendat hij het niet met rust zou laten daar het niet erg geleek. Ook was te voorzien dat hij het in zijne gemoedsstemming en bij zijne geringe begaafd heid niet zou knnnen verbeteren Hij had vandaag niet ontbeten. Erits is er gisteren met zijne eerste poging om iets aardigs van de kleine „Miss" te vertellen zoo slecht afgekomen dat hij heden zelfs niet waagt haar te noemen I Natuurlijk is de verloving voor Frits geen nieuws. Hij kent reedj lang de schilderij van het blonde meisje en de „afgoderij", die Paul er aan bewees, bleef geen geheim voor hem. „By St. LucasDat moet alweer die Amerikaan zijn Dat is zijn schelroept bij plotseling uit, als hij weder hevig bellen hoort. „Is mijnheer al op reis?" „Ja dat wil zeggen neen hy is boven." Ditmaal vraagt Dunby niet eerst, of men hem ont vangen kan. Hij volgt den bediende op den voet. Ja daar staat de schilder „U bent dus niet naar uw meisje gegaan roept Dunby tamelijk boos. „Ik boorde gisteren als zeker vertellen dat u verloofd waart „Ik Maar mijnheer Dunby 1" roept Oskar plot seling „dan hebt u mij voor Löffelden schilder, ge houden Plotseling wordt hem de geheele helsche ver- wisseling duidelijk. Als verlamd valt bij op een stoel neer. is nietde schilder Löffel r" Gok Dunby is van kleur verschoten. „Dat is Lucie's dood denkt hij. „U hebt ons bedrogen", roept hij„mijn kind bemint u dat wil zeggen, natuurlijk den grooten man, voor wien het arme schepsel u hield „Ik heb mij nooit voor een ander uitgegeven en als mijn neef, de schilder, op zulk eene schandelijke wijze met mij gespeeld heeft, zal bet hem berouwen Daarom dusDaarom was zij mij genegen En zonder het bedrog ook slechts te vermoeden, heb ik er aan mede geholpen 1" Lagerhuis. Minister Fergusson deelde den 21 mededat de verdere briefwisseling over de egyptische overeenkomst in de volgende week overgelegd zou worden. De heer Tanner verklaarde, dat de beschuldiging van den heer Walter Long over beleedigende woorden on juist was. Niettemin betreurde hij de gebruikte uit drukking en trok ze in. Minister Smith achtte deze verontschuldiging onvol doende. Het voorstel tot schorsing van dien heer werd daarop bestreden door den heer Gladstone en ondersteund door den heer Hartington.Ten slotte werd het ingetrokken, na dat de voorzitter daarover geraadpleegd was en verklaard had dat die verontschuldiging voldoende was. In den loop der beraadslaging over het voorstel, om tot behan deling der artikelen van het wetsontwerp op het land bezit in Ierland over te gaan, beloofde de heer Balfour, minister voor Ierlanddat hij gedurende de vacantie een onderzoek zou instellen naar de hypotheken en andere lasten op het iersche grondbezit drukkende. In den verderen loop der beraadslaging koudigde hij bet amendement aan dat reeds door de jongste ver gadering der conservatieven bekend wss geworden. Daarin wordt onder anderen eene tijdelijke vermindering der pacht gedurende de aanstaande driejaren voorgesteld. Er werd besloten tot de artikelsgewijze behandeling over te gaan, welke ten slotte op den 25 is vastgesteld. Ieeland. De iersche strafwet zal onmiddelijk in wer king worden gesteld in de graafschappen Clare Verry, Gal way en een deel van West Cork. FRANKRIJK. De France heeft een brief openbaar gemaakt betreffende pogingen door koningsgezinde af gevaardigden aangewend, om generaal Boulanger om te koopen gedurende de 18 maanden van zijn ministerschap. Na het gebeurde te Pagny waren 4 generaals bij ge neraal Boulanger gekomen verklarende, dat de oorlog op het punt stond uit te brekendat hun zedelijke steun in het Parlement hem verzekerd was en dat naar hunne overtuiging bet leger zijn plicht zou doon. Na in gezwollen taal in den lof van generaal Boulanger te hebben uitgeweid, gingen de monarchisten terstond op hun doel af. Nooitzeiden zy had iemand een stand punt ingenomen als hij. Waartoe zou hij met ai zijne geestkracht medewerken om eene staatsregeling te be vestigen welke geene toekomst had en welke achter eenvolgens van het opportunisme tot het radicalisme en tot de partij der onverzoenlijken oversloeg Generaal Boulanger zou hun geantwoord hebben, dat bij zich onder geen voorwendsel kon laten afbrengen van de door hem aanvaarde taak namelijk, het leger toe te rusten tot eene onvermijdelijke worsteling. Nimaier zouden zij weten, welk een kommer hem beklemde. Nacht noch dag had men aan bet ministerie ineer rust. Indien hy, zooals zij verlangden, zich inliet met eenige staatkundige samenspanning,welke hij niet eens wilde onderzoeken, zou hy eene misdaad begaan tegen het vaderland. Nam hij „Neem me niet kwalijk 1" roept de Amerikaan zelf geschokt door de openhartige bekentenis. „Ik zie dat ge onschuldig zijtU is dus eigenlijk geen schilder Heeft Karoline niet een blik voor nlies! Verbazend!" Oskar baalt de schouders op. „Natuurlijk, ik had bij uwe groote kennis der natuur wetenschappen niet behoeven te twijfelen maar uw neef stelde alles zoo natuurlijk voor en eenmaal van eene valsche veronderstelling die echter zeer geloofwaardig wasuitgaande bouwt men daarop voort. Uw neef zei mij dat de scheikunde slechts uw atol t sardje, was dat u het schilderen een weinig moede was dat wy er met u niet over spreken moesten." „Mijn neef moet dadelijk terugkomen om mij re kenschap te geven 1" „Maar hij verlooft zich heden." „Dat komt er niet op aan hij is dat aan mijne eer verschuldigd." „Uw eer i3 rein m'yn waarde heer Löffel en als Lucie denkt als ik zie hier mijne hand ik acht u niet minder hoog dan vroegeral ia u ook geen schilder." Oskar's woede komt hierdoor echter niet lot bedaren. De achting van haren vader is eene scboone zaak, maar geene vergoeding voor Lucie's liefde. In bittere smart slaat hij de handen ineen Had het lot hem niet te wreed behandeld? Nu heeft het oog vau een bekoorlijk meisje eenmaal met belangstelling op hem gerustmaar de belangstelling gold een valschen naameen masker dat zjjn boosaardige neef op hem geworpen had „Ik geef de hoop neg niet op, dat Lueie denkt als ik", zegt troostend de grootmoedige Amerikaan die den neergeslagen man een weinig opbeuren wil. Men kan, belaasechter weinig op vrouwen aan Oskas heeft ook niet de geringste hoop. Hy wil zijn neef slechts laten komenom hem weder bij Lucie iu zijne eer te herstellen. Zonder haar weer te zien, wil hij weg. Onverschillig waarheen. Hij zendt Frits voor wien hij geen reden beeft iets te verbergen en die zelf een rol in dit valsche stuk gehad heeft met een paar woorden naar het dichtst bijzijnde telegraafkantoor: „Kom je dadelijk verantwoorden 1" „Mijn neef' zal in hoogstens drie uur hier kunnen zijn", zegt bij tot den Amerikaan terwijl hij op zijn horloge ziet. ooit deel aan een staatsgreep, dan zou het tegen hen zijn wanneer zij er van gewaagden de republiek ten val te brengen. De minister van justitie Mazeau zal waarschijnlijk om gezondheidsredenen ontslag vragen. Hij lijdt aan sui kerziekte. De regeering heeft besloten een wetsontwerp in te dienen om het kopergeld door nikkelstukken van 20, 10 en 5 centimes te vervangen. De president der republiek is den 23 naar Mont- sous Vaudrey vertrokken. Den 22 is het besluit tot sluiting der zitting in de kamer door don voorzitter en in den Benaat door den minister van rr arine voorgelezen. Sen ast. Het wetsontwerp tot tijdelijke mobilisatie van een legerkorps is den 21 in zijn geheel met 175 tegen 82 stemmen aangenomen. ITALIË. De Koning is naar Livorno vertrokken, om over de italiaansche vloot eene wapenschouwing te houden. OOSTENRIJK-HONGARIJE. Keizer Wilhelm is te Gasteiu aangekomen om aldaar vermoedelijk tot half Augustus te blijven. RUSLAND. Bij keizerlijk besluit van den 6 is de vrije uitvoer van paarden naar het buitenland weder vergund. SPANJE. In de wijk van het gebouw der Kamers is eene door een onbekende neergelegde bom gespron gen. De slag was zeer hevig; niemand werd echter gekwetst. De ministerraad heeft den 21 besloten, de uitvoerrech ten op suiker en brandewijn uit Cuba af te schaffen, de bezoldigingen der ambtenaren op de Antillen te verminderen en op Cuba en Portorico het recht van ver- eeniging in te voeren. Generaal Salamanca is benoemd tot gouverneur van Cuba. Den 17 is de heer Knappertkandidaat door ds. Feith uit de Beemster als predikant van Kwadijk bevestigd. Te Medemblik kwamen bij de verkiezing van 3 raadsleden op den 19 183 van de 191 kiezers op. Van de acht afwezige kiezers was een ongesteld en waren zes buiten de stad. Het verkozen lid, de heer T. Schoon bekwam 94 st., terwijl de heer F. Lub 93 st. verkreeg. Het 24 christelijk nationaal zendingsfeost is den 20 in de bossehen op den Grebbeberg bij Rbenen ge vierd. 10400 personen waren tegenwoordig. Het feest liep goed af. Bij kon. besluit van den 20 is de bode bij het „Hoe zoudt ge het vinden", meent deze, „als wij tot dien tijd ergens een glas bier gingen drinken „Hoe kunt ge daaraan denken roept Oskar. „Uwe dochter zal mij verachten en ik zal uitgaan 1 Zij zal niet begrijpen dat ik niets van de geheele zaak geweten heb. Ik die reeds op den eersten avond had moeten inziendat Lucie mij voor een ander hield 1" „Maar ook voor een beteren geloof ik De zaak was door uw neef zoo listig bedacht U schildert ook wij zyn hier vreemd zoo liep hem alles mede „Hy zal boeten Daarom moest ik u verzwijgen, dat ik in Amerika geweest ben „U is daar ook geweest „Jaren lang." Dunby schudt hem hartelijk de hand. „Ga weer met mij terug. Je brengt het in Amerika met wat hulp op een ander gebied even ver, als uw neef hier. (Arme man, denkt hij, wat pakt je dat aan En weet je, die geschiedenis moet je neef aan mijne dames zelf vertellen. Ronduit gezegd durf ik dat niet Als je my dus niet de deur wijstis het maar 't best, dat wij hier blijven, totdat de schilder komt." Oskar drukt hem zwijgend de hand. „In zijn voorkomen is de schilder anders een net menscb", zegt Dunby, die het als zijne plicht beschouwt van tyd tot tijd eene opmerking te maken, ,,'t Zal mij ver wonderen hoe hii zich gedraagt, als hij ziet wat er van de grap geworden is." Natuurlyk verneemt Oskar nu ook van Dunby wat men gisteren bij den Amerikaanscben konsul vertelde. Het eenige, wat hem echter belangrijk voorkomt, is Lucie's opvatting vau do zaak De drie uren zijn nog niet verstreken als de schilder het huis komt binnenstormen nu natuurlijk de echte. „Wat heb ik gedaan roept Paul van zijne schuld bewust, als hij zijn neef ziet, terwijl hij hem de hand toereikt. Deze stoot hem van zich af. „Ge hebt mij niet slechts verdriet, maar ook schande aangedaan Ge hebt mij tot een bedrieger gemaakt „Mijn goede beste jongen 1" roept Paul op zijn ouden hartelijke» toon „alle schuld treft mij slechts Ik heb u wel gezegd", vervolgt hy tot den Amerikaan, „welae looze knapen er onder ons schilders zijn Hier staat er een voor u Laad allen toorn, waarover ge te beschikken bebt, op mij Hij daar, ia de edelste, beste en ver standigste man onder de zon Het spreekt van zelf

Alkmaarsche Courant | 1887 | | pagina 5