Uitslag der gemeenteraadsverkiezingen. allerlei. Stads-Berichten. departement van binn. zaken W. van den Bogert voor eene maand in zijne betrekking geschorst. Den 21 des namiddags te 3 uuris te Tilburg brand ontstaan in het grootste logement, genaamd „de Gouden Zwaan" en wel op den zolder. Zeven kamers op de bovenverdieping van het voorgebouw zijn geheel uitgebrand. De onderverdieping leed zeer veel door waterschade. Goederen en reizigers zijn gered alleen verbrandden alle goederen van eeue dienstmeid. Den 21 des avonds ongeveer half elf is op het tentoonstellingsterrein te Amsterdam een van de loodsen der waskaarsenfabriek aan de zijde van het wedren terrein in brand geraakt en geheel vernield. Het hoofd gebouw der fabriek en de houten gebouwen van het marktplein liepen geen gevaar, doordat de wind woei in de richting van het concertgebouw. Den 21 is te Kampen aangebracht het lijk van een grasmaaier, in den nacht van den 16 op den 17 van de nachtboot IJsel gevallen en verdronken, Het prov. bestuur van Noordholland heeft den 21 bij enkele inschrijving aanbesteed 1°. het bouwen eener woning voor den hoofdmachinist van den rijks watermolen te Schellingwoude behoorende tot de wer ken van het Noordzeekanaalgeraamd op f 6140. Laagste inschrijver H. Dinklaar te Buikslootvoor f 5832 2°. het uitvoeren van verschillende werken aan het rijks krankzinnigengesticht te Medemblikge raamd op f 3970. Laagste- inschrijver W. N. Vlaming te Medemblikvoor f 37283°. het maken van een gebouwtje tot redding van schipbreukelingen op het Noorderstrand van de Boschplaat (bij Terschelling). Laagste inschrijvers Gebr. van der Meer te Harlingen voor f 1040. Geslaagd voor de hoofdacte te 's Gravenhage den 20 de heer K. Bouma, onderwijzer te Helderden 21 te Breda de heer B, Fransz te Bsemster. In den nacht van den 20 op den 21 is te Gro ningen eene boerenwoning afgebrand. De bewoners konden met moeite het huis ontvluchten zoodat van den inboedel bjjna niets gered werd. Den 21 zijn omstreeks 2 uur des namiddags te Leiderdorp binnen weinige oogenblikkeu vijf huizen verbrand; het vallen van eenige vonken uit den schoor steen eener aangrenzende bakkerij op het dak was de oorzaak van dezen brand. De hitte was zoo hevig, dat een huis aan den overkant van den Rijn in brand ge raakte, welk perceel door de zorg der brandweer behou den bleef. - Den 21 heeft voor de arr. rechtbank te Haarlem terecht gestaan Jan Bakker, schippersknecht te Zaandam, omdat hij in den avond van den 25 Juni bij de onge regeldheden te Oostzaanontstaan tengevolge van het doodschieten van den visscher Hottentot door den ge meente veldwachter Heinhuisden burgemeester van Oostzaan, die zich onder het volk begeven had om het tot kalmte aan te sporen, beleedigd en bovendien de menigte aangespoord had het gemeentehuis in brand te steken en Heinhuis in stukken te snijden. Met het oog op de omstandigheden, waaronder deze volkomen bewezen feiten gepleegd waren eischte de subst. officier van justitie drie maanden gevangenisstraf In de toelichting tot dien eisch deelde hij mededat het hoofdfeit van dien dag niet aan het oordeel der rechtbank onderworpen zou worden, omdat uit het nauwkeurig ingestelde onderzoek gebleken wasdat de opgave der politiebeambten dat zij ter zelfverdediging gehandeld hadden, volkomen waar was. Heinhuis had slechts gedaan, wat hij doen moest zoodat iedere blaam, die op hem geworpen mocht zijn, ongerechtvaardigd was. De nederl. luchtreiziger Louisdie den 20 van het terrein der voedingstentoonstelling te Amsterdam met den ballon Prinses Wilhelmina van den heer Smit opsteeg, is eenige uren later behouden neergedaald bij Bodegraven. Een boer, die hem daarbij zeer welwillend behulpzaam was beging eene onhandigheid toen de heer Louis was uitgestapt, tengevolge waarvan de ballon zonder reizigers weder in de hoogte ging om bij Gies- sendam op den grond te komen. Toen te Amsterdam uit GiesBendam het bericht ontvangen werddat de ballon zonder den heer Louis gevonden was maakte men zich ongerust over zijn lot. Spoedig verscheen hij dat ik tot elke voldoening bereid ben ofschoon ik niet ontkennen kan, dat ik het zeer onaangenaam zou vinden, doodgestoken of geschoten te worden Een klein blond meisje zou de zaak niet overleven De Amerikaan laat zich niet lang bidden zijne rech terhand in die van Paul te leggen die ze krachtig schudt. „De zaak is eigenlijk zoo", zegt Dunby „want het moet er eindelijk toch uit namelijk dat mijne dochter en de gewaande schilder intusschen zeer goede vrienden zjjn geworden Nu kan men wol oud worden, maar niet de vrouwen leeren kennen en daarom kan ik ook niet er voor instaanhoe mijue dochter de zaak opnemen zalals zij de dwaling hoort." „Mijn waarde mijnheer Dunby", antwoordt Paul dit maal tamelijk ernstig, „voor eene ware vrouw kan men altijd instaan, die bemint den man, niet den naam. Als uwe dochter mijn neef bemint die tienmaal meer waard is dan ik, dan zal zij hem ook blijven beminnen. Is zij echter verliefd geworden op een penseel, dnn laten wij haar loopen dan is zy mijn Oskar niet waard en moet hij blijde zijn dat hij van haar af is. Maar wij willen geen kwaad van haar spreken, voor wij haar ge vraagd hebben. Waar is zij p" Alzoo besliste Paul op zijne vrijmoedige wijze en nu maakte hij zich ook, ondanks alien weerstand, van eene van Oskars handen meester en drukte deze zoo innig alsof het Mietze's hand was. Neen nog iets meer want Mietze's handje zou daartegen niet bestand ge weest zijn. „En nu naar uwe dochter! Niet het hoofd laten hangen, eer het noodig is, mijn goede oude jdhgen U stelt mij toch aan uwe dames voor, mijnheer Dunby zegt hijterwijl hij dezen onder den arm grijpt. Moeder en dochter zijn beiden in de kamerals de Amerikaan met Paul binnentreedt. echter op het „Marktplein" om zijn wedervaren te verhalen. Bij kon. besluit van den 21 is de heer Mr. E. Opzoomer, advokaat en plaatsvervangend kantonrechter te Gouda benoemd tot lid van het hof van justitie in de kolonie Cura9ao. Bestuurders der Rhijnspoorwegmaatschappij hebben aan den Koning vergunning verzocht tot den aanleg en de exploitatie van een spoorweguitgaande van de lijn UtrechtArnhem oostelijk van de brug nabij de halt Bunnik en loopende tot in de kom der gemeente Zeist. De poging tot moord op een 17jarig meisje te Leeuwarden heeft jaloerschheid tot oorzaak. Reeds voor 4 weken leefde de dader met zijn meisje in onmin en daar hij haar met een militair zag loopen gaf hij haar zijn voornemen te kennen, om haar, als het kermis was, te dooden. A. A. Heinhuis, veldwachter en onbezoldigd rijks veldwachter te Oostzaan is aangesteld tot rijksveld wachter der 3o klasse, standplaats Schoonhoven. Een zeventigtal personen zijn met eene van de mailbooten der maatschappij Zeeland het spiegelgevecht der engelsche vloot gaan bijwonen, dat den 23 in tegen woordigheid van de Koningin nabij het eiland Wight plaats heeft. Te Oosthuizen is eene gymnastiekvereniging op gericht. De luitenant K., van het korps pontonniers te Dordrecht heeft dezer dageu buitengewone bewijzen van bekwaamheid ia het zwemmen gegeven door de rivier nabij die gemeente in volle uniform over en weer te zwemmen en verder door binnen 40 minuten zwem mende den afstand af te leggen van de spoorbrug bij Zwijndrecht tot aan „de Staart", het uiteinde van den Biesboseh gelegen op een afstand van ruim 2 mijlen. Voor het verrichten van eenige werkzaamheden aan de gebouwen en inrichtingen van het maritieme etablissement te Willemsoord was van 14 inschrijvers de beer A. Bels te Helder, voor f 16.020 de laagste, Twee jongens een van 17 en een van 13 jaren, verzamelden op de heide nabij Someren in Limburg heiturf, welke zij op een kruiwagen naar huis moesten brengen. De jongste moest aan het voor den kruiwagen gespannen touw trekkenen daar het nog al warm waszeide hij onderweg vermoeid te zijn en een weinig te willen rusten. De oudste wilde niet rusten en spoorde zijnen broeder tot trekken aanen toen deze daaraan geen gevolg gaf, gooide hy hem met eenen turf, die op de hoogte van den buik raakte en bijna oogenblikkehjk den dood veroorzaakte. Uit het genees kundig onderzoek schijnt gebleken te zijn, dat er eene bloed storting uit de milt heeft plaats gehad waardoor het niets anders kon, of de dood moest oogenblikkelijk volgeu. De dader, die gevankelijk naar Roermond was gebrachtis weer op vrya voeten gesteld. De dolerenden te Groningen hebben in de Stati onsstraat grond gekocht voor het stichten van een kerkgebouw. Voor de tentoonstellingsloterij te Amsterdam is als eerste prijs aangekocht het door de heeren Vos en Legrand tentoongestelde eetkamer-ameublement, Bij de Algemeene Synode zijn van 21 Juli 1886 tot 19 Juli 1887 1721 stukken ingekomen en 1790 uitgegaan. De oppositie tegen de wethouders te 's Graven hage is voornamelijk voortgevloeid uit de afschaffing der kermis en de zaak van het Kurhaus. Het nieuw gekozen lid de heer Calkoen en drie der in her stemming komende heeren waren kandidaat gesteld door de Vereeniging voor Handel en Nijverheid, de Veree- niging voor kleinhandelaren in sterken drank „Onder ling Belang" en de R. K. kiesvereeniging. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft bevestigd het vonnis der arr. rechtbank aldaar, waarbij de voorzit ter der haagscbe afdeeling van den sociaal-demokratiscben bond, Baije, veroordeeld is tot ééne maand gevangenisstraf wegens smaad in het blad Recht voor allen" jegens politie-beambten geuit. In de omstreken van Breda is groote schade toe- „Daar hier dit is de echte Löffel die begint Dunby stotterend. „Veroorloof my dames dat ik mij zelf voorstel", valt Paul hem in de rede, terwijl hij zich tot Lucie wendt, die hem, ondanks Mietzedadelijk zeer goed bevalt „niet als de echte, want als in een der beide beeren Löffel iets onechts is, dan is het waarlijk eerder in mij dan in don andereMejuffrouw, toen ik onlangs in mijn atelier met mijnheer uw vader kennis maakte, had de gedachte aan een lief en schoon meisje, waarmede u ongetwijfeld spoedig vriendschap sluiten zult, mij het hoofd en het hart warm gemaakt. De liefde werkt op kunstenaars somtijds nog verblindender dan op andere menschen. Toen mijnheer uw vader mij des- tyds mededeelde, dat zijne dochter les bij mij wensehte te nemen, kwam mij die zeer ongelegen Daar kreeg ik een koen idee: mijn neef, die ook op de akademie zijne opleiding genoten heeft, in mijne plaats te stellen. Als ik daarmede het levensgeluk van mijn neef, die u bemint, zooals een degelijk man slechts eene vrouw beminnen kan vernietigd hebdan is er ook voor mij geen geluk meer, ondanks mijno verloving. Dan zal ik voor eene ondeugendheid zwaar boeten. Als er echter voor Oskar geiuk uit voortkomen kan..." hij grijpt Lucie's hand zijne stem klinkt bewogen. „Nu Lucie wat wil je doen?'" vraagt haar vader. „Ik ik zou Oskar gelukkig willen maken maar hij zal niet gelooven willen, dat ik het kan fluistert zij zachtmet neergeslagen oogen. Maar nauwelijks heeft zij deze woorden gesproken als Paul haar omhelst en haar tot verbazing harer ouders lang en hartelijk kust. Hij is op dit oogenblik zoo verheugd dat hij iemand omarmen moet. Mogelijk had hij zelfs de oude mevrouw Dunby ge kust als zij het dichtst bij hem gestaan had. „Die heeft wel dat lirie larie, dat is een gebracht aan de aardappelen en de boekweit door de nachtvorst van de laatste dagen. Onlangs verscheen bij den uitgever L. J. Yeen, Am sterdam een nieuw boek van Carmen Sylva getiteld Veldpost, roman in twee deelen. Als schrijfster van Astra heeft Carmen Sylva zich reeds op romantisch ge bied van eene zeer gunstige zijde doen kennen, zoodat ook deze nieuwe roman aan de vele bewonderaars van Roemenie's Koningin hoogst welkom zal zijn. Inhoud van het extra-nummer van het Maandblad tegen de vervalschiug van levensmiddelen en handels artikelen, onder redactie van dr. P. F. van Hamel Roos algemeen overzicht van de tentoonstelling van voedings middelen te Amsterdam de kookcursussen eene col lectie vervalsehte levensmiddelen; de wetenschap op de tentoonstelling; praetische toestellen en instrumenten voor do huishouding bericht. (Vervolg.) Akersloot. Uitgebracht 80 st. Herkozen C. Kraakman 74 st., W. Schermerhorn 55 st. en A. Zuurbier 70 st. Bovenkarspel. Uitgebracht 71 st. Herkozen S. Mantel en C. Commandeur. Herstemming tusschen J. Boos en Js. Boon Jz. Buiksloot. Uitgebracht 30 st. Herkozen J. Gorter 26 st., C. Dierdorp 27 st. en Jb. Roele 22 st. Nibbikswoud. Uitgebracht 84 st. Herkozen Jn. Ursem 76 st. en Dk. Kaij 74 st. Opmeer. Uitgebracht 50 st. Herkozen P. Vriend 16 st.., T. Moejjes 14 st. en Jb. Heddes 12 st. Petten. Uitgebracht 10 st. Herkozen J. Wartenhorst 8 st. en E. Pletting 8 st. Sijbekarspel. Herkozen P. Koeman en J. Broers. Terschelling. Uitgebracht 180 st. Herkozen G. J. Acket 158 st. en D. D. Doeksen 152 st. Herstemming tusschen Tijs P. Bakker 74 st. en P. Houtkooper 48 st. Tivisk. Uitgebracht 32 st. Herkozen Maarten Zijp Jz. 32 st. en Cornells Zijp Gz. 30 st. Wormerveer. Uitgebracht 158 st. Herkozen J. Aten Bz. 130 st., P. Ruijter Dz. 125 st., J. A. Laan 123 st., M. F. Pieper 97 st. en W. Honkoop 95 st. Zwaag. Uitgebracht 52 st. Herkozen Cornelis Keijzer 51 st. en Cornelis Schouten 50 st. Verbeterde opgaaf. Heemskerk. Uitgebracht 43 st- Herkozen A. de Ruiter 37 st., J. Schuit 40 st. en J. Hoogewerf Lz. 24 st. Zuurstofgehalte der lucht. De dampkringslucht be staat hoofdzakelijk uit een mengsel van zuurstof en stikstof. De verhouding van beide tot elkander is over de geheele aarde bijna dezelfde. Regnault vond bij zijne talrijke onderzoekingen van het zuurstofgehalte der lucht van verschillende plaatsen een minimum van 20.30 en een maximum van 21.02 procent (naar het volume). De laatste expeditie tot waarneming van den doorgang van Venus gaf gelegenheid ook de lucht nabij Kaap Hoorn (zuidelijkste punt van Amerika) te onderzoeken. Do bekende Fransche scheikundigen Müntz en Aubin vonden alhier een gemiddeld zuurstofgehalte van 20.86 pet. (volume). Iu den laatstea tijd heeft Walter Hempel een appa raat uitgedachtom bet zuurstofgehalte der lucht tot op 0.02 pot, juist te bepalen. Hiermede wees hij aan, dat de lucht boven Dresden gemiddeld 20.93 pet. (vo lume) zuurstof bevat. Uit deze waarnemingen blijkt de gelijkmatige verdeeling der zuurstof over de aarde duidelijk. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Correctioneele Terechtzitting van 21 Juli. G. H. W. en A. H. B., beiden zonder vaste woonplaats diefstal, 2 jaar gev. M. v. d. R., Alkmaar, vrijgesproken. 19 Bedelaars werden tot verschillende straffen veroordeeld. eehto schilder I" roept mevr. Dunby tot haren man. „Ja, mij heeft men het ook niet kunnen wijsmaken Het spreekt van zelf, dat Paul zich nu geen rust gunt, voor men naar het atelier, naar Oskar, rijdt. Hij had voorgesteld met Lucie vooruit te snellen ingeval de oude lui niet gereed waren, waut zijn „nichtje" kon men wel aan hem toevertrouwen. Maar de ouders waren gereed. Ieder kan zich zelf Oskars geluk denken en zoo blijft ons nog eene zaak te vermelden. Paul heeft namelijk, toen hij Lueie's mappe doorzagwerkelijk talent voor het schilderen bij haar ontdekt. Eene Amerikaansche geeft daarenboven ondanks ge'ukkige liefde niet spoedig iets opals zij het zich eenmaal in het hoofd gezet heeft en daarom is Luciö ook vast besloten het bewijs te leverendat eene vrouw haren man gelukkig maken kan al leert zij daarbij ook iets degelijks. Hoe zij dit bewijs leveren zalkan de toekomst slechts be slissen. In elk geval kan men, naar Paul's meening die haar een jaar laug in Miiuchenalwaar zij met hare ouders tot haar huwelijk blijft, onderrichten zal binnen uiterlijk anderhalf jaar reeds iets van haar werk in de Münchener kunstvereeniging te zien krijgen. Het zou onbescheiden zijn haar waren naam te ver raden maar daar de eigenaardigheid van het karakter van den mensch zich steeds in het werk van zijn geest afspiegeltzoo is het ook Diet onmogelijk dat de een of andere lezer het intelligente meisje uit haar werk raadt en daarom grootere belangstelling voor hare schil derijen aan den dag legt. EINDE. Stoomdr. Herms. Coster en Zoon Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1887 | | pagina 6