Op de Huwelijksreis. No. 116. Negen en tachtigste Jaargang. 1887. WOENSDAG 28 SEPTEMBER. FEUILLETON. Prijs der gewone Advertentiën ^Tisassss.i.B&L MHJSEfijai- Buiieuiaufe Eene novelle Binnenland. ALKIAARSCHE COURANT Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag-en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80franco door het geheele rijk f 1, De 3 nummers f 0,06. ffl rap Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HEEM». COS- TEE ZOON. te ALKMAAE, Bezichtiging tegen 10 centen per persoon ZONDAG 2 October, van 1 tot 3 uren 's namiddags. KOSTELGOZE bezichtiging op ZONDAG 9 Octo ber, waarvoor toegangskaarten te verkrijgen zijn ter vergadering der commissie van toezicht op DONDEE- DAG 6 October, 's namiddags 2 uur, op het stadhuis. Aan hinderen beneden 13 jaren worden geene toegangs kaarten afgegeven. Verder is het Museum te bezichtigen tegen betaling van 0,25 per persoon op MAANDAG enVEIJDAG van iedere week van des namiddags 1 tot 3 uur. GEVONDEN VOORWERPEN, van af 1 Augustus tot en met 24 September. Aan het Commissariaat van Politie zijn voor de recht hebbenden terug te bekomeneen dekkleed van een boeren wagentwee rozenkranzeneen gouden kwastje van een dames- horlogeketting; een mandje ledige flesscben; een fantaisie broche omzet met steentjes; een kinder lange stoffer; een bondenhalsband met penning; een zilveren insigne; een zakboekje waarin eenige aanteekeningen; een bruinlederen sigarenkoker; een fantaisie arm bandje een bloedkoralen armbandje met gouden slotje; eene zwarte parapluie; een zilveren kurkentrekker; een gouden oorbel met kaarwerkeen zilveren vingerhoedeen nickel halsketting met lepeltjes; een dames-vingerring met steentje; een roomscb kerkboekje; een stalen horlogeketting; een gouden vingerring; een houtvlotje; een peervormig onderstukje van een gouden oorbel; een zwarte kip; een loterijbriefje der thans trekkende staatsloterij; een halsjuk; eenige huissleutels; een engelscbe hooivork; een kinderkousje; eene portemonnaie met t 0,12^4, een nickel armbandeen zilveren armbandeen koralen arm bandje met gouden slotje; eenige gedrukte stukken van militair aanbelang; een militaire spekzakeen berlin zilveren armband; een kinder-armband met gouden slotje; een gouden oorhanger met franje; een zweepeen bloedkoralen armband met gouden sluitingeen nickel fantaisie armbandeene para pluie met zwart lichtbruine stokeen vermoedelijk gouden armband met gouden sluiting; een pendulesleutel; een pakje, inhondende broek pantoffels en dasseneen bijna nieuwe jas een witte rozenkranseen stuk wit katoeneen theorieboekje der schutterij; een ring met sleutels; twee kindexjasjeseen ring waaraan drie sleutels; een zwart kanten doek; een dasspeldje. ENGELAND. De jury, die een onderzoek instelde naar de oorzaken van het spoorwegongeluk bij Doncas- ter, heeft den machinist en den stoker van den expresse- trein, die niet op de seinen gelet hadden, schuldig verklaard aan manslag, tengevolge waarvan beiden in hechtenis zijn genomen. Ieklahd. Den 24 werd het bij de voortzetting van het rechtsgeding tegen den heer O'Brien door den rechter betreurddat deze geen verdediger had daar de heer Harrington had gemeend van zijne taak te moeten afzien. Hij noemde den voorzitter een leugenaar en voor zulke rechters kon hij O'Brien niet verdedigen. VAN PEDOE Y ON ZOBELTITZ. 4) Een van deze knapen scheen volstrekt niet tevreden te zijn met bet geldstukje, dat hem door Erna was toe geworpen. Hij bleef naast het rijtuig voortloopen strekte de handen smeekend uit, daarbij onophoudelijk het liedje Bella Sorrentinazingende, betgeen hij na en dan afbrak met een vleiend Signorasignoradatemi ancora un soldo Erna schepte behagen in den prachtig gebouwden jongenwiens longen wel van staal scheen en wiens stemondanks zijnen snellen loop, z<5<5 helder en zuiver klonk, dat het een lust was om hem aan te hooren. Lachend wierp zij hem nogmaals eenige kleine muntstukjes toe. Een oogenblik staakte de knaap de wedrenom de gevallen koperstukjes op te rapen, en zette het toen onmiddellijk wêer zoo hard op een loopendat hij weldra het snel voortrol lende rijtuig opnieuw had ingehaald. Begeerig geworden door den pas behaalden buitsprong hij vlug op de trede van den landauer, zonder zich te bekommeren om de dreigementen van den koetsierwien dit spelletje eindelijk begon te vervelen. Eindelijk hief deze de zweep op en een gevoelige slag trof den armen jongen. Woedend sprong de knaap op den weg, greep eene kei, zoo groot ais eene vuist, en slingerde deze met kracht naar zijnen pijniger. Eakelings suisde de steen langs de ooren van Mevrouw, mevrouw, geef mij nog een soldo (kleine ita- liaanscbe koperen munt. De rechter stelde den heer Harrington daarvoor echter alleen aansprakelijk. Dillon veidedigde Harrington en beklaagde zich over de opmerkingenden vorigen dag door den vertegenwoordiger der Kroon gemaakt. O'Brien werd veroordeeld tot ,3 maanden gevangenisstraf voor bet eerste punt van aanklacht en tot gelijke straf voor het tweede punt. Zijn mede-beschuldigde de pachter Manderviile werd tot 2 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Beiden werden onder borgtocht op vrije voe ten gelaten in afwachting van den uitslag van bet dadelijk ingestelde hooger beroep. In den avond van den 24 ontstond te Fermoy (graaf schap Cork) tusschen de politie en eene volksmenigte welke naar d9 redevoering van het parlementlid Tan ner luisterdeeene ernstige botsing. De politie maakte van den stok gebruik en verwondde 14 personen, ter- wyl verscheidene politie-agenten door steenen gekwetst werden. Toen dea volgenden avond de uit Mitcbelstown toegezonden versterking te Fermoy binnen rukte viel het volk de agenten zeer hevig met steenen aan. Later werden de ruiten verbrijzeld in het gebouw, waar de overheid haar intrek had genomen. Ten gevolge van de dreigende houding van het volk dreef de politie het met geweld uiteen, waarbij vele personen gekwetst werden. EEANKEIJK. Lucien Aubanelde man die het mobilisatieplan aan de Figaro ter hand stelde, schrijft den 21 uit Londen aan dat blad, dat hij er niet aan gedacht heeftiets onvaderlandslievend te doen. Zou men het publiek willen wijsmaken, vraagt hij, dat eene mobilisatie voor de vuist wordt uitgevoerd en dat het slagen er van kan afhangen van eene onbescheidenheid P Bovendien was door de vervroegde openbaarmaking van het plan de onzekerheid slechts vermeerderdwant men vroeg zich af, of het ministerie dientengevolge niet zijne plannen veranderen zou. Verder betuigt hij, nooit een voet aan het ministerie ven oorlog te hebben gezet er niemand te kennengeen enkel stuk te hebben ont vreemd niemand te hebben omgekocht. Indien er buiten het ministerie niet eene onbescheidenheidmaar eene onhandigheid heeft plaats gehadwaarvan hij gemeend heeft gebruik te kunnen maken dan zal men begrijpen dat hij te dien aanzien het stilzwijgen be waart. Ter voorkoming van onaangenaamheden en ten einde vragendie hij niet zou mogen beantwoorden te ontgaanwas hij naar het buitenland gevlucht. Uit Epinal wordt gemelddat een luitenant der dragonders te Lunevilledie aan eene jachtpartij deel namden 25 door twee geweerschoten zoo ernstig aan het been gewond werd, dat afzetting noodzakelijk was, terwijl door een derde schot zijn bediende gedood werd. Volgens de verklaring der geneesheeren was gebruik gemaakt van vuurwapenen van zwaar kaliberdie in den oorlog gebezigd worden. Uit het ingestelde onder zoek is voorloopig gebleken, dat de schoten gelost zijn door duitsche boschwachters, die op eene ronde tegen wildstroo- pers waren en een soldaat, die hen vergezelde. Deze be den koetsier en trof het rechter paard dat verschrikt begon te steigerenmet eenen hevigen ruk een der strengen verbraken in dolle vaart met het andere paard er van door rende. Erna stiet eenen kreet van schrik en angst uit en Deckern en Egon waren gereed om naar den bok over te klimmenomzoo noodigden koetsier te helpen. Deze echter weerde hen lachend af. „Maakt u niet ongerustheeren 1" riep hij vroolijk. „Ik ken mijne zwartjes en heb ze stevig in de hand ik verzeker uze gaan niet doormaar hebben nu eenvoudig eens lust om wat te hollen. Anders niets Als de heeren het goedvinden zullen wij te Meta een oogenblikje stil houden om de gebroken streng te herstellen. Een minuutje heb ik maar noodigheeren niet meer Eeeds kon men van verre de eerste huizen van Meta zienwelke te midden van het donkere loof der gra- naatboomen, die in de tuinen van het stadje groeiden, inderdaad allerschilderacbtigst gelegen waren. Een ont zaggelijk groot ijzeren uithangbord met een reus achtig slecht geschilderd wijnglas er op, waaronder het opschriftAlbergo della bella vista" stak aan eene lange ijzeren stang ver in de nauwe straat vooruit, als 't ware iederen reiziger dreigende hem te zullen spietsenindien fay de vermetelheid onderstaan durfde de herberg voorbij te loopen zonder minstens eenen verfrisschenden dronk te hebben gevraagd, 't "Was dus zeer natuurlijkdat de koetsier voor dit uithangbord zijne onstuimig hollende paarden tot staan bracht. „Willen de heeren niet even uitstappen?'' vroeg hij met eenen steelschen blik naar de herberg. „Den wijn van Gianino Orengo kan ik u zeer aanbevelen vooral bij dit warme weder." Erna wilde gaarne deu tuin van de herberg zien van waar men zooals het reisboek vertelde een heerlijk uitzicht genoot op de grootsehe viaduct Logement .Schoonzicht." werendat de jagers driemaal opgeëischt zijn gewor den, doch dat zij niet antwoordden, waarom zij geschoten hebben, meenende, dat zij met stroopers te doen hadden. Volgens de franschen was de duitsche soldaat in het bosch verscholen en hebben zij niets van eene opeisching gehoord. ITALIË. De minister van onderwijs heeft vier pro fessoren en een lector bij de faculteit der geneeskunde te Messina geschorstomdat zij bij het uitbreken der cholera de stad verlaten hadden. Den 24 werden te Messina 119 gevallen van cholera aangegeven waarvan 60 met doodelijken afloop en te Palermo 6 aangetasten en 2 overleden. Te Villabote is een postbode door het volk dood geschotenomdat men beweerdedat de door hem bestelde brieven de besmetting verspreidden. Personen, uit Palermo naar Monreaie gevlucht, werden met geweerschoten terug gedreven, zoodat zij den nacht in het open veld moesten doorbrengen. Een jongen van 9 jaardiedoor den honger gedrevenin het dorp trachtte te komen werd neergeschoten en het lijk verbrand. OOSTENEIJK—HONGAEIJE. Het hof te Weenen heeft den 22 den postbeambte Zalewskidie f 150.000 uit aangeteekende brieven ontvreemd had en naar Amerika gevlucht was na geruimen tijd te Weenen bij eene vriendin Johanna Nathanson verborgen te zijn geweest, terwijl hij overal elders gezocht werd, veroordeeld tot 8 jaren tuchthuisstraf. Johanna Nathan son werd vrijgesproken. TUEKIJE. De Porte zond in den avond van den 21 een schrijven aan het kabinet te Petersburg in zake het bulgaarsche vraagstuk hierop neerkomende dat zij uit aanmerking van de gevoelenswelke bij zekere europeesche kabinetten heerschten en die de aanneming der russiscbe voorstellen weinig waarschijnlijk maakten ten einde eene mislukking te voorkomen meende tot eene nieuwe gedachtenwisseling met Eusland te moeten besluiten om in gemeenschappelijk overleg eene schik king te beramen welke de toestemming der mogend heden kan verwerven. ZWEDEN. Bij de verkiezingden 23 te Stockholm gehouden voor de Tweede Kamer, behaalden de libera len de voorstanders van den vrijen handel de over winning. De redacteur Gustafson die van de liberale kandidaten de minste stemmen verkreeg verkreeg er nog 4880. Het hoogste aantal stemmen uitgebracht op een kandidaat van de beschermiDgsgezinde partij, was 2800, op een van de gematigde vrij handelaarspartij 1820. De partij van den vrijen handel heeft de vol strekte meerderheid in de Tweede Kamer. ST ATEN-GEN EE AAL. Tweede Kamer. Den 26, toen de spoorweg- en vestingbegrootingen en de wij ziging der geneeskundige wetten inkwamen, ving de beraad- Fonle Maggiore. Vlug sprong zij uit het rijtuigdoor de heeren gevolgd. Toen Erna den uit groote vierkante bonte tegels be- staanden vloer der herberg betrad bleef zij plotseling staan. Een onverklaarbaar gevoel, iets onbeschrijfelijks, maar dat veel had van eene stekende inwendige pijn deed haar bijna bet bewustzijn verliezen. Zij wankelde en dreigde te vallen en het scheen haar toe, alsof het gemetselde gewelf der zoldering op haar dreigde te valleD, om haar te verpletteren. Krachtig greep zij zich vast aan een voorwerp aan den muur, enhad zich in 't volgend oogenblik weder hersteld. Dit alles ging zod snel in zijn werk dat geen der beide heeren er iets van bemerkte en, om Egon niet te verontrusten sprak zij er ook maar niet over. In den fraaien tuin stonden drie prieeltjes, zoo dicht met wijngaardranken begroeid, dat men, er in zittende, onmogelijk door de wanden naar buiten kon zien. Alleen in de achterwand was eene kleine ronde opening gelaten, welke diende om er door heen te kijken naar het ver rukkelijk schoone landschap, op dezelfde wijze, als men door de half gesloten hand eene schilderij beziet. De waardin, eene bleeke groote vrouw met donkere oogen en gitzwartekunstig gevlochten haren welke door eenen zilveren pijl waren opgestoken bracht op Deckern'a last, eene mandenflesch Falerner en zette deze, benevens eenige glazen, op de wormstekige tafel in eene der prieelen. Egon schonk in, maar plotseling ging er een electrieke schok door zijn lichaam; met de flesch stiet hij het half gevulde glas om en van de tafel aan scherven op den grond, terwijl eene doodelijke bleekheid zijn gelaat bedekte. Zijne geheele gestalte sidderde zoo hevig en krampachtig, dat hij door Deckern moest worden ondersteund. „Mijn God Egon", riep Erna hevig verschrikt uit terwijl zij haren man angstig met beide armen Italiaansche witte en roode wijndie in llesschenmet fijn stroo of riet omvlochten, wordt bewaard en verzonden.

Alkmaarsche Courant | 1887 | | pagina 1