Negen en tachtigste Jaargang Almahadi's nalatenschap. No. 138. 1887 V R IJ D A G 18 N O V E M B E lt. FEUI LLETON. Prijs der gewone Advertentiën Bismcalattb. ALMAARSCIIE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele rijk f 1, De 3 nummers f 0,06. K IA "V Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. DUITSCHLAND. De Staatscourant me'dtdat dr. Schmidt den Keizer het volgende over den toestand van den Kroonprins heeft medegedeeld. Bij bet onderzoek van het strottenhoofd bevonden de bijeen gekomen artsen dat zich een nieuw kwaadaar dig gezwel had gevormd bet bevond zich thans voor namelijk onder den linkerstemband aan den achterkant van het strottenhoofd doch eene kleine uitbreiding naar de rechterzijde viel op te merken. De kwaal was tot dusver van plaatselijken aard en had geene ongunstige werking op deo algemeenen gezondheidstoestand. Het gevaar ligt hierin dat het nieuwe gezwel zich allengs uitbreidt. Nadat de Kroonprins zich tegen eene weg neming van het geteele strottenhoofd heeft verklaard zon na Lngeren of korteren tijd bij belemmering in het ademhalen vermoedelijk eene opening der lucht pijp noodzakelijk worden. De artsen hebben hem aan bevolen den winter in het zuiden door te brengen omdat het verblijf' aldaar eerder zal mogelijk maken de lichaamskrachten op den tegenwoordigen stand te houden. Een bericht van dr. Schrader, a's plaatsvervanger van den ljjfarts opgetreden komt met het bovenstaande volkomen overeen. Maatregelen zijn genomen, opdat in gevel van nood steeds te San Bemo voldoende heel kundige hulp aanwezig zij. Volgens bijrondere berichten uit San Bemo bad zich in den nacht van deD 14 op den 15 uit het gezwel in de keel van den kroonprins eene geelachtige massa ontlasthet gezwel was daarop afgevallen en gevoelde de prins zich zeer verlicht. De algemeene gezondheids toestand bleef voortreffelijk. De uit de keel gevloeide massa ia aan prof. Virchow ten onderzoek gezonden. Den Keizer is den 16 des namiddags weder voer het eerst uitgereden en ontving te 4 uren prins Bismarck ten geboore. ENGELAND. Daar de radicale vereenigingen hun stellig besluit hebben te kennen gegeven, om de poging tot het houden eener bijeenkomst op bet Trafalgarplein op aanstaanden zondag te herbalen, heeft de regeering uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen. PBANKBIJK. Generaal Thibaudin een vriend van generaal Boulanger, is als plaatselijk bevelhebber van Parijs vervangen door generaal Millot. De begrootings-commisBie heeft met 14 tegen 1 stem zich verklaard voor bet schrappen van den post voor het gezantschap bij den Paus. De XlXe Siècle beweert thans, dat Leon Grévy, zoon van het Senaatslid Albert Grévy, broeder van den president der republiek, van een oud notaris f 7500 heeft aangenomen om hem een post te bezorgen bij het Crédit Poneier of eene spoorwegmaatschappij. Den 14 i3 Bochefort door de commissie van onder zoek gehoord. Hij verklaarde, dat Joubert, wiens brief in zijn blad de Onverzoenlijke afgedrukt was, wel dege- 9) Verwante karakters komen altijd tot elkaar. Alberoni had Ripperda voor zich gewonoen, en toen deze, na zich gelukkig van zijne opdracht te hebben gekweten, naar den Haag terugkeerde wist men daar zoo goed als in Madrid, dat de voormalige overste in dienst der Staten-Generaal op het punt stond Spaansch onderdaan te worden. En werkelijk, toen Ripperda den ouden geleerden pro fessor Garciloso het laatste bezoek bracht, stond het reeds bij bom vast om ten tweedenmale naar SpaDje te reizen. Iedereen wist dat, maar niemand vermoedde, wat Ripperda daar ditmaal moest uitvoerenbehalve mis schien Elisabeth en Allberoni. Toen Ripperda in den voormiddagwaarop hij den geleerden spaanschen agent met zijn bezoek vereerde het huis des professors verliet, herinnerde hij zich plot seling dat hij mevrouw von Beaubuisson beloofd had haar nog denzelfden dag in haar hótel te zullen opzoeken. Deze visite kwam hem nu zeer ongelegenhij ver moedde terecht, dat mevrouw Regina, die er slag van bad, om zich in politieke aangelegenheden te mengen, hem alleen daarom bij zich had genoodigdom hem over zijne Dieuwe zending uit te hooren. Maar de baron was een te goed ridderom zich door zijne slechte luimen te laten beheerschen hij dacht er dan ook geen oogen- blik aan, om zich van de beleefde uitnoodiging der oude dame af te maken en stapte dus welgemoed naar Karlsbof. Ripperda wandelde langzaam voort. Daar hij niets te verzuimen -bad en het weder schoon en zacht was had hij verkozen te voet te gaan, inplaats van gebruik te maken van den draagstoel, dien Garciloso hem aan geboden had, lijk bestond. Mevrouw Seillière, de echtgenoote van den reeds genoemden bankier, had tot hem gezegd, dat Wilscn hun ontzachelijke sommen gekost had. Als hij maar een derde gedeelte der hem betaalde steekpennin gen wilde teruggeven Eene andere dame waarschijnlijk de burggravin de Tredern, een inkomen bezittende van 1^ millioen, een eehtscheidingsproces tegen haren man, wien baar kind werd toegewezen, verloren hebbende, betaalde Wilson een half millioen, waarna in hooger beroep de man tot veertien dagen gevangenisstraf veroordeeld en het kind toegewezen werd aan de moeder. De heer Viel-Picard, van de Paris, mede gehoord, betuigde, dat de veldtocht, door dit blad tegen Wilson ondernomen, niet bet gevolg was van persoonlijke drijf- veeren. De directeur van dat blad verklaarde niet te mogen mededeelen, hoe hij aan de door hem openbaar gemaakte bijzonderheden gekomen was en gaf verslag van de hem ontvreemde papieren. De directeur der Paris, de heer Laurent, die daarna gehoord werd, wordt gezegd beweerd te hebben, dat te Parijs de bewijzen voorhanden zijn, dat Wilson in overleg met generaal d'Andlau voor 10,000 een groot land bouwer ia het midden des lands eene ridderorde heeft bezorgd. De heer Laurent deelde den naam mede van den curator in zeker faillissement, die het schriftelijk bewijs daarvan in handen moest hebben, en ook den naam van een zaakwaarnemer, die een geheel pak brie ven bezit, tusschen de keeren Wilson en d'Andlauover deze zaak gewisseldwelke brieven de eigenaar bereid was voor eene goede som over te doen. ITALIË. De Kamer is den 16 door den Koning geopend met eene troonredewaarin hij o. a. zegt Italië is sterk door zijne wapenen en veilig door zijne bondgenootschappen. Het verkeert in vriendschappelijke betrekking tot alle mogendheden en schrijdt voott op den weg welken het als groote mogendheid toekomt. Daarom ook beslaat niet laDger de vreesdat het moet terugtreden. De regeering zal wetsontwerpen aanbieden tot her vorming van het bestuur der gemeenten en provinciën, tot grondige wijziging van het strafstelsel tot het brengen van éénheid in het strafwetboek enz. Maatregelen zullen worden voorgesteld met het doel nieuwe lasten ,fe bestrijden en het evenwicht op de begrooting te herstellen. Zijn streven en dat zijner regeering zullen bij voort during en met den meesten aandrang daarheen gericht zijn om mede te werken tot handhaving van den vrede welke voor bet tot stand brengen der hervormingen onontbeerlijk is. Voorts wordt medegedeeld, dat het laatste dienstjaar is bezwaard met hoogere uitgaven voor leger en vloot, maar dat toch het evenwicht op de staatsbegrooting niet is verbroken. Met betrekking tot den loopenden dienst wordt ge zegd dat eene nieuwe verhooging van leger-uitgaven Hij was niet ver meer van mevrouw Beaubuissons hotel verwijderdtoen hij in de nauwe en tamelijk stille straat eene gedaante op zich zag afkomen, die door haar wonderlijk uiterlyk zijne belangstelling opwekte. Spoedig bleek het een man te zijnwiens hoofd zich door reusachtige afmetingen onderscheidde. Zijn ko lossale schedel met de breede slapen en het vier kante maar lage voorhoofd liep spits toe naar den hals, zoodat het geheel veel geleek op een pompoen die in eenen meelzak was gedrukt. Het gelaatdat tot dezen schedel behoordeen vooral de oogen waren afschrikwekkend leelijkmaar om den breeden mond met groote gele tanden vertoonde zich een trek van goedhartigheid eerlijkheid en trouweene sprekende uitdrukkingdie zich ook afspielgelde in de helder blauwe oogen van het mannetje, waardoor bij iedereen, die hem aanzageen onwillekeurig gevoel van mede lijden en pypathie werd opgewekt. Ook de gestalte van dit jonge mensch dat misschien twintig of twee entwintig jaren telde, vertoonde geenzins gewone vormen. Zijn kortmet leder doorstiktwambuis deed de buit achtige verkromming van zijnen ruggegraat zeer duidelijk uitkomenen zijne in hooge rijglaarzen gestoken beenen vertoonden bizonder veel overeenkomst met eene nul van bewonderenswaardig schoone ronding. Zijn armen waren buitengewoon lang en zijne handen van even cyclopische grootte als zijn hoofdmaar niettegenstaande deze algemeene verminking of mis- vorindheid maakte het ventje den indruk als zetelde er in de dikke spieren en taaie pezen van zijn zonder ling lichaam eene niet onbeduidende kracht. Toen baron van Ripperda deze zeldzame verschij ning in 't oog vielkon hij eenen glimlach niet weer houden. Deze verdween echter dadelijk, om plaats te maken voor gespannen verwachting en groote opmerkzaamheid, toen het wonderlijk gewassen mannetje na eenig aarzelen op hem toetrad de vilten muts van het hoofd nam en op onderdanigen toon vroeg „Neem me niet kwalijk, mijnheer, kunt^u mij ook zeggen waar noodig is bevonden om het verledene te effenen en in toekomstige maatregelen te voorzien. Wordt de vrede gehandhaafd, zooals de Koning ten volle vertrouwt, dan zullen geene buitengewone militaire uitgaven meer op de toekomstige diensten voorkomen en kunnen de inkomsten en uitgaven op onwaDkelbaren grondslag gevestigd worden. Slechts door trouw te blijven aan de groote begin selen, waaraan het rijk vrede en roem is verschuldigd, en door eensgezind op den weg der vrijheid voort te schrijden, zal aan Italië de welwillendheid der volkeren verzekerd en eene belooning gevonden worden voor de daartoe aangewende pogingen. De rede werd met bijval ontvangen. RUSLAND. Hertog Alexander van O' ^u.arg be velhebber der russische garde, laat reeds sedert geruimen tijd valken africhten tegen postduiven, otn in oorlogs tijd postduiven des vijands onschadelijk te makenen de berichten te kunnen bemachtigen, die zij moeten over brengen. SPANJE. Graaf d'Albaredagezant te Parijs is tot minister van binnenl. zaken benoemd. Vóór zijn vertrek uit Parijs is hem het grootkruis van het Legioen van eer ter hand gesteld. VEREENIGDE STATEN. De bloedverwanten der terechtgestelde anarchisten to Chicago hebben de lijken ten toon gesteld waarvan door tal van personen ge bruik is gemaaktzonder dat de orde een oogenblik werd gestoord. De begrafenis liep mede zeer rustig af, doordat de anarchisten zich vereenigd hadden met de voorwaardedoor den burgemeester verbonden aan de inwilliging van hun verzoek om een grooten optocht bij die gelegenheid te mogen houden namelijk dat de deelnemers aan den optocht geene vaandels of wapenen zouden medenemtn. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamee. Den 16 werden achtereenvolgend behandeld en aan genomen de wetsontwerpen tot 1. verhooging van hoofdstuk II der staatsbegrooting voor L887 2. verlenging van den termijn, bepaald bij de wet van 31 December 1884 betreffende de heffing en de ver zekering der invoerrechten en aecijnsen 3. wijziging van hoofdstuk VIII der staatsbegrooting voor 1886 4. bekrachtiging eener provinciale heffing in Overijsei na wijziging van de considerans 5. bekrachtiging eener provinciale heffing in Noord- brabant 6. bekrachtiging van provinciale belastingen in de verschillende provinciën. zich hier in de nabijheid de kostschool van professor Garciloso bevindt In de herberg Zur blauen Ènte heeft men mij gezegd dat het beneden aan het water lag maar ik heb er tot dusverre te vergeefs naar gezocht." Baron Ripperda nam eenige sekonden lang het gelaat van den vrager op alsof hij zich overtuigen wildeof de onschuldige uitdrukking in de breede en grove maar, bij al hunne leelijkheid, toch goedaardige trekken natuur was of huichelarij. „Welzeker dat kan ik je zeggen, vriendje", ant woordde hy daarna snel„te beter, omdat ik er juist eenen vriend bezocht heb. Wil je den professor zelf spreken „Neen, mijnheer; een van zijne scholieren maar, den jonker von Krachwitzwien ik een doodsbericht brengen moet." „Wel duivels Eene jobstijding voor mijnen vroolijken jongen vriend? Dat spijt mij Ge zegt: er is iemand dood? Wie is het, zijne moeder of zijn vader?" De gebochelde schudde treurig het reuzenhoofd. „Die zijn beiden al lang gestorven", antwoordde hij „en nu is ook de laatste bloedverwant van den jonker dood, zijn oom namelijk, zijne doorluchtigheid de graaf von Sedkerka van Bieneck, God hebbe zijne ziel De oprechte smart, die nit de gebaren vau het mis vormde mannetje sprak, wekte Ripperda's medelijden op. „Kom, goede vriend", sprak hij, „ik wil je den weg wijzen naar het pensionaat vaD professor GarciloBo. Maar daar bedenk ik opeens iets! Ik heb met den jongen Krachwitz afgesproken, om te twaalf uur een afscheidsglas met hem te drinken in de Qefilde der Seligen. Welzeker, zoo is het 1 Nu, mijn vriend, wij behoeven dus niet eens het huis van den strengen heer professor te betreden; ik zal je veel spoediger in gezelschap van den jonker brengenHij is zeker wel je toekomstige meester?" De gebochelde werd vuurrood en antwoordde daarop met neergeslagen oogen „Hij is hij is mijn zoog broeder."

Alkmaarsche Courant | 1887 | | pagina 1