No. 146. Negen en tachtigste Jaargang. 1887. WOENSDAG 7 DECEMBER. Alinaliatli's nalatenschap. FEUILLETON. Prijs der gewone Advertentiën (Be&gelte. Bnitsniattb. ALK1HA1RSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag-en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80franco door het geheele rijk f 1, De 3 nummers f 0,06. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HEEM». COS- TEE ZOON. KENNISGEVING. Het HOOED van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, op grond van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 (Staats blad n°. 22), bij deze ter kennis van de ingezetenen der ge meente, dat het suppletoir kohier van het Patentrecht over het 2e kwartaal van het dienstjaar 1887/8, op 2 December 1887 door den Provincialen Inspecteur der directe belastingen in Noord holland executoir verklaardheden aan den ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven. Ieder belanghebbende wordt vermaand op de voldoening van zijnen aanslag acht te geven, ter voorkoming van gerech telijke vervolging. Alkmaar, Het Hoofd van het Bestuur voorn., 5 December 1887. A. MACLAINE PONT. KENNISGEVING. Het HOOED van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, op grond van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 (Staats blad n°. 22) bij deze ter kennis van de ingezetenen der ge meente, dat het kohier van de belasting op bet Personeel No.5 over het 2e kwartaal, van het dienstjaar 1887/88, op 30 November 1887 door den Provincialen Inspecteur der directe belastingen in Noordholland executoir verklaardheden aan den ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invorde ring is overgegeven. leder belanghebbende wordt vermaand op de voldoening van zijnen aanslag acht te geven, ter voorkoming van gerechtelijke vervolging. Alkmaar, Het Hoofd van het Bestuur voornd., 5 December 1887. A. MACLAINE PONT. BELGIE. Bij de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging der wet op de bevordering der officieren op den 1 verklaarde de regeering het door het lid der Kamer Coremans ingediende amendementom voor alle offieieren de kennis van het fransch en het vlaamsch verplichtend te stellen, te ondersteunen. Ten slotte is met 53 tegen 22 stemmen besloten om de eiechen ten aanzien van het vlaamsch aan de offieieren te stellente beperken tot het voor den dienst noodzakelijke en om de invoering dier bepaling twee jaar uit te stellen. DUITSCHLAND. De Köln. Zeitung ontving uit Parijs namens de prinsen van Orleans de verklaring dat geen hunner, rechtstreeks of zijdelings, iets tema ken heeft gehad met de valsche stukken die de Keizer van Eusland in handen waren gespeeld en dat zij even min iets te maken hadden of hebben met de gebeurte nissen op het Balkan-Schiereiland. Naar aanleiding van die verklaring geeft het blad vrij duidelijk te ken nen dat prinses Clémentine aan die vervalsching medeplichtig geweest is. Willen de prinsen van Or leans haar, de dochter van Louis Philippe verlooche nen, omdat zij met een hertog van Coburg gehuwd is geweestdan is dat hunne zaak maar haar zoon 17) Amelia en de beide heeren spraken over onverschil lige dingen totdat zij in den vleugel van het slot kwamen, waar de hofhouding der hertogin verblijf hield. JEet jonge meisje bracht de heeren in de kamers van mevrouw v. Beaubuisson die sedert eefi half jaar den eerepost van eerste gezelschapsdame van hare Hoog heid bekleedde en verzocht hen in een der voorver trekken op hare terugkomst te wachten. In hetzelfde oogenblik, dat Amélie achter de groote, rijk beschilderde vleugeldeuren verdweentrad don Pacheco haastig op den dragonder-officier toe en trok hem in de vensternis. „Ik moet mij al erg bedriegen", fluisterde hij, „of gij hebt dit kind van den stand der zaken op de hoogte gebrachtof zou Amélie's praatzieke mama het weer eens voor overbodig geacht hebbende zoo dringend vereischte voorzichtigheid in het oog te houden De officier streek zijn blonden knevel op. „Verontrust u niet", antwoordde hij koelbloedig en op min of meer smadelyken toonals iemand die zich zijner meerderheid bewust is„niet de moeder, maar ik zelf heb de kleine Amélie tot mijne vertrouwde ge maakt natuurlijk alleenomdat mij dit wenschelijk voorkwam." „Ik vrees, baron, dat gij daarmede eene groote fout hebt begaan; ik geloof het zelfs eene eigenmachtige daad te moeten noemen, die de heer van Eipperda zeker niet zal goedkeuren. Bedenk eenswat gij gedaan hebt Gij hebt ons geheim toevertrouwd aan een kinddat Btraks haar tong niet zal weten te bedwingen. Dan zult gij de liefhebbers voor mevrouw Almahadi's kost baarheden als paddestoelen zien verrijzen. Verduiveld mijnheer Neuhoff, ik had gedacht, dat gij Blimmer waart." De kapitein trok de wenkbranwen hoog op en leunde zoo behagelijk mogelijk tegen de raampost. vorst Ferdinand heeft eene fransche opvoeding geno ten en had hij zich als een duitschen prins beschouwd, dan had hij vóór het bestijgen van den bulgaarschen troon de goedkeuring moeten vragen van het hoofd der familie Coburg. Keizerin Augusta is te Berlijn teruggekeerd. R ij k s d a g. Het voorstelom bet wetsontwerp tot verhooging der graanrechten naar eene commissie van 28 leden te verzenden is tegen den zin der regeering genomen. Alleen de conservatieven en de vrij-conser- vatieven verklaarden zich daartegen. ENGELAND. Duitschland en Oostenrijk zullen de fransch-engelsche overeenkomst betreffende het Suez- kanaal goedkeuren zoodra de Porte ze goedgekeurd heeft. De oud-miniater Derby geeft iu een openbaar ge- maakten brief als zijn gevoelen te kennen dat er voor het stelsel van vrijen handel geen gevaar bestaatdaar de liberalen hoe ook door het iersche vraagstuk ver deeld het op dat punt geheel eens zijn en de con servatieven zeer goed weten dat er scheuring onder hen zou ontstaan als zij dit vraagstuk op den voor grond brachten. De burgemeester van Dover heeft van de neder- landsche regeering een schrijven ontvangen waarin zij haren dank betuigt voor de vriendelijke hulp, door den burgemeester en de inwoners van Dover aan de schip breukelingen van de „Scholten" verleend. Te Charley in Lancashire zijn des nachts twee schok ken van aardbeving gevoeld welke groote schrik onder de bewoners deden ontstaan. Den 1 is te Dulwieh de kandidaat der conservatie ven tot lid van het Lagerhuis gekozen met 282 stem men minder, dan de laatst verkozen conservatieve kan' didaat daar verkreeg. De heer Lijons, de gewezen engolsche gezant te Parijs, is den 5 te Londen overleden. FRANKRIJK. De gemeenteraad van Parijs zond den 2 eene commissie naar de afgevaardigden der Seine, om hun hef gevaar aan te toonen dat het gelukken van de verkiezing van Ferry tot president voor de openbare orde zou hebben. Daardoor zou het se;n tot den burgeroorlog gegeven worden. De afgevaardigden beloofden al hun invloed bij het parlement te zullen aanwenden om zulks te verhinderen. Grévy verliet den 2 des avonds om half zes het Elyf ée en begaf zich in een coupé met 2 paarden, zon der militair geleide alleen vergezeld van een adju dant, naar zijne nieuwe woning in de Avenue d'Jéua, waar hij met de iamiiie Wilson het middagmaal ge bruikte. Noch bij zijn vertrek, noch onderweg gebeurde er iets bijzonders. Over bet algemeen bleef het te Parijs vrij kalm. De gezanten kwamen des avonds krachtens het gebruik hunne namen in een daarvoor te zijnen huize liggend boek schrijven, daar niemand toegelaten werd. „Vergun mij eerst eens in 't kort mijne verhouding tot de geheele kwestie en evenzeer die tot uw persoon te schetsen", antwoordde hij nog altijd koelmaar niettemin met grooten nadruk op ieder zijner woorden. „Ik ben sedert drie jaren Ripperda's agent in deze streken en geniet zijn onbegrensd vertrouwen. Gij daar entegen mijn waarde beerzijt door bemiddeling van Garciloso met Eipperda in kennis gekomen en hebt het slechts aan de bemoeiingen van eerstgenoemde te dankendat de laatste zoo groot vertrouwen in u stelde, dat hij u liet deelnemen aan de moeielijke op sporing van de erfenis van den Moorenkoning. Uwe eerste stap in deze zaak was al zeer onhandiggij verstuiktet u te Heidelberg of waar dan ook, den voet, moest acht dagen lang het bed houden en kwaamt precies te Bieneck aan, toen de jonker de plaat poetste. Toen ik u in Parijs leerde kennenhad ik reeds tijding van Eipperda en wist, hoe de zaken stonden. Wij beiden hebben ieder langs onzen weg het doel trachten te bereiken. Hoever zijt gij nu gekomen en hoever tó? Gij hebt niets bereikt, don José vergeef mij deze openhartigheid maar het is de waarheid gij hebt het gansche lange jaar niets verkregenen gij bebt dan ook niets gedaan dan tegen den aanhang van Orleans geintrigeerd met den hertog van Marne en zijn clique, zooals het heet in dienst van Garciloso. Dat is nu wel heel mooi, maar ome zaak heeft het geen baar verder gebracht. Ik wil geenszins pochen op hetgeen ib verricht heb; het beteebent dan ook niet veel, maar ik heb op het uitgestrekte veld der gissingen vasten voet gekregen. Door den gebochelden dienaar van mijnheer von Krachwitz, een eerlijken kerel, maar wiens tong te los zit, wanneer de wijn hem aan 't praten maaktben ik te weten gekomendat aan den zonderling gevormden ringdien zijn heer gewoonlijk draagt, een geheim verbonden is. Die ring komt uit de nalatenschap van den laatsten graaf van Sedkerka, die eens als een eenvoudige heer von Selbitz de wereld verontrusttemaar over 't geheimdat die ring zal helpen ontsluierenheeft de oude Bienecker burcht heer zijnen neef en erfgenaam niet dan eenige De ministerraad kwam den 3 te tien uren bijeen onder het voorzitterschap van den heer Rouvier, om de laatste maatregelen te nemen voor het Congres en de handhaving der orde te Versailles -en te Parijs, Den 3 is te 2 uren des namiddags het congres geopendonder het voorzitterschap van Leroyer, voor zitter van den Senaatdie de artikelen der grond wet voorlaswoarop de bijeenroeping berustte. Michelin verzocht een wetssoorstol te mogen indienen welke vraag door verschillende kreten beantwoord werd. De voorzitter liet haar onopgemerkt voorbijgaan, waarna overgegaan weid tot het loten voor de benoe ming der stemopcemers. Bij de eerste stemming werden 849 stemmen uitgebrachtwaarvan 303 op Sadi Car net212 op Ferry, 148 op generaal Saussier (kandi daat der rechterzijde), 76 op de Freyeinet 72 op Appert26 op Brisson 5 op Floquet en 7 op eenige andere personen. Nadat Ferry en de Freyeinet zich terug getrokken hadden, had eene nieuwe stemming plaats. Van de 842 stemmenwaarvan 15 van on waarde, bekwam Sadi Carnot 616, generaal Saus sier 186, Ferry 11 stemmen terwijl op verschillende personen nog 11 stemmen uitgebracht waren. Alzoo was tot president der republiek gekozen de heer Sadi Carnot50 jaren oud geboren te Limogesopgeleid voor ingenieur, in 1871 benoemd tot prefect van het departement der Beneden-Seine en in 1876 verkozen tot lid der Kamer in het arrondissement van Beaune. In bet laatste ministerie Freyeinet was hij minister van financiën, in welke betrekking hij aan gebroeders Drey- fuss Wilson's vrienden de teruggave der registratie rechten weigerde zooals onlangs medegedeeld is. Hij staat bekend als een eerlijk onbesproken republikein. Des avonds te 9 uren aanvaardde hij in het Elyeée zijn ambt. De ministers namen volgens het gebruik bun ont slag, doch werden door hem verzocht voorloopig hun ambt te blijven vervuilen. Hij ontving dien avond nog wel 2000 telegrammen. De heer Sadi Carnot heeft in antwoord op de ge- lukwenschen der voorzitters van den Senaat en de Ka mer, zijne erkentelijkheid betuigd jegens do leden van het Congres, die, door hunne stemmen op hem te vereenigen getaigenis hebben afgelegd van de zucht; tot beviediging en eendracht welke F'rankrijk bezielt. De verkregen uitslag had deze beteekenis, dat de ver tegenwoordigers van Frankrijk zich wisten aaneen te sluiten dat hunne gemeenschappelijke pogingen konden en moesten verzekeren het tot stand komen en den geregelden gang eener duurzame en ijverige regeering welke in staat was aan de natie met de vrijheid van binnen en de waardigheid naar buiten al de weldaden te geven welke zij van de republiek verlangt. Te Parijs heerscht tevredenheid over den afloop der crisis en volkomen rust. Enkele gebouwen waren den 3 geïllumineerd. De gezanten van Duitschland en Rusland hebben hoogst onduidelijke en zeer romantisch klinkende op helderingen gegeven. Intusschen is mij het volgende duidelijk geworden het is volstrekt noodzakelijk dat wij ons op handige wijze in 't bezit stellen van dezen ring, die tot op zekere hoogte de sleutel is tot den ver borgen schat van mevrouw AlmahadiEerst wanneer wij daarover kunnen beschikkenkunnen wij verdere stappen doen, anders zijn al onze pogingen vruchteloos Dit nu, mijn waarde don José, zijn mijne ontdekkingen met betrekking tot onze gemeenschappelijke zending De heer\Neuhoff zwoeg en liet zijn staalgrauw oog met eene eigenaardige uitdrukking op den Spanjaard rustendie verlegen het lichtbruine kantwerk zijner jabot in orde bracht. „Ik geloof, baron Neuhofi", antwoordde hij eindelijk op min of meer gedrukten toon, „ik geloof, dat gij de uitdrukkingen, die ik mij veroorloofde, niet zoo opgenomen hebt, als zij wel gemeend waren. Ik heb er geenszins eene beschuldiging in willen leggen, zooals gij schijnt te geloo- ven. Ik neem u evenwel uwen geraakten toon niet kwalijk, maar mag u evenmin verhelen dat gij mijne bedenkingen door uwe uiteenzettingen niet in 't minst verzwakt hebt. Ik vat nog altijd nietom welke redenen gij Amélie Beaubuisson in onze geheimen hebt ingewijd „Om welke redenen Omdat juffrouw Amélie de eenige is versta mij wel 1 de eenige die ons den ring van Sedkerka verschaffen kan. Daarom moest ik haar mijn vertrouwen schenken De Spanjaard keek met zijne groote donkere oogen Krachwitz vragend aan„Ik zou u begrijpen", ant woordde hij„wanneer ik niet wistdat Amélie dien mijnheer von Krachwitz bemint." „Omgekeerd, waarde don Krachwitz bemint Amélie, Amélie echter bemint mij José onderdrukte een nitroep van verwondering, die hem op de tong zweefdedaar zich op dat oogenblik de deur van het naaste vertrek opende en mevrouw von Beaubuisson jeugdigbewegelijk en vroolijk als altijd op den drempel verscheen. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1887 | | pagina 1