No. 152. Negen en tachtigste Jaargang. 1887 WOENSDAG Aiüialiadi's nalatenschap. 21 DECEMBE E. FEUI LLETON. Prijs der gewone Advertentiën tgKticiëst <9cbcclts« JUttiUnijmb. ui. ALKMiURSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80franco door bet geheele rijk f 1, De 3 nummers f 0,08. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HEEM®. COS- TEE ZOON. KENNISGEVING. Het HOOED van liet Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, opgrond van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 (Staats blad °n0. 22), bij deze ter kennis van de ingezetenen der ge meente, dat het 3e suppletoir kohier van het Patentrecht over het 2e kwartaal van het dienstjaar 1887/8, op 16 December 1887 door den Provincialen Inspecteur der directe belastingen in Noord holland executoir verklaard, heden aan den ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven. Ieder belanghebbende wordt vermaand op de voldoening van zijnen aanslag acht te geven, ter voorkoming van gerech telijke vervolging. Alkmaar Het Hoofd van het Bestuur voorn., 19 December 1887. A. MACLA1NE P0N1. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat het suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting over de dienst 1887, op 7 Decem ber j.l. door den Gemeenteraad vastgesteld en op 14 December da. door Gedeputeerde Staten van Noordholland onder No. 33 goedgekeurd, op heden aan den gemeente-ontvanger ter invor dering is uitgereikt, zijnde dat kohier tevens in afschrift gedu rende 5 maanden, aanvang nemende 21 December 1887 ter gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLA1NE P0N1. 20 Dec. 1887. De Secretaris, NUHOUT van dek. VEEN. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de 2e helft der maand November 1887: Jan van Vaalen AmsterdamB. KrabbenbotDordrecht; Ds. Hoonate, Middelburg; S. Groen, St. Pancras; H. Koorn, Wieringen. Van Sell oor ldam: A. Bruyn, Graft. Briefkaarten: R. LuytenAmsterdam. Brieven verzonden geweest naar Amerika: Van Broek op Langedijk: W. BergsmaGreen Bay. Naar Engeland: J. Tannenbaum, Londen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het Commissariaat van Politie zijn voor de recht hebbenden terug te bekomen: een zwart bontje met sluiting; een ledig portemonnaietje; een bosje naadkoord, vermoedelijk behoorende aan een behanger of bekleeder; een bloedkoralen halsketting met gouden slotje; een jongensjas; een rood kin derwantje een gouden ringetje, voorzien van een juweelen steentje; een r. c. communieboekje; een armband van gevlochten haar; een bruine wollen omslagdoek; een r. c. kerkboekje. De COMMISSARIS van POLITIE te ALKMAAR be- richt, dat in het bezit van een persoon, verdacht van dat voorwerp te hebben ontvreemdis gevonden een gouden heerenhaarring, bol met bovenkastje. Omtrent de her komst van voormeld voorwerpten bureele van den Commis saris voornoemd te bezichtigenwordt inlichting gevraagd. BELGIE. De graaf van Vlaanderen heeft voor zijnen zoon, prins Boudewijn den vermoedelijken troonopvol ger, voor f 400.000 in Henegouwen het kasteel Seneffe met de daarbij behoorende uitgestrekte terreinen bouw- 23) Voor het bed van mevrouw Beaubuisson stond haar vertrouwd kamermeisje, Katharina Seebuscbevenals hare meesteres, eene dochter der Eijnpaltz. Katharina verkeerde in de onaangename noodzakelijkheid hare ge biedster uit haren zoeten slaap te moeten wekken, ofschoon door de reten der jalousiën pas het grauwe licht der eerste morgenschemering drong en niettegenstaande zij het strenge bevel ontvangen had, niet vóór elf uur in den voormiddag met de chocolade voor het bed van mevrouw te verschijnen. Mevrouw von Beaubuisson rekte zich uit, sloeg ver volgens de schoone oogen op en keek hare onderge schikte met onbegrensde verwondering aan. „Maar Kate", bracht zij slaperig uit. „Wat doe jij hier op dit ongewone uur Het is stellig nog beel vroeg 1" „Pas zeven uur, mevrouw," antwoordde het meisje. „Ik zou het ook niet gewaagd hebben mevrouw reeds nu te wekken wanneer men mij niet opgedragen had, u zoo spoedig mogelijk eenen brief van het hoogste gewicht ter hand te stellen." „Eenen brief? Mijn hemel, is daar zoo'n haast bijl Wie zijne gewichtige zaken aan het papier toevertrouwt, kan toch onmogelijk zooveel haast hebben „Ik durf het niet wagen daarover te oordeelen mevrouw. De brenger van den brief wacht in de voorkamer." Het gelaat van mevrouw von Beaubuisson vertoonde eene uitdrukking van de uiterste verbazing. „En wie is die overbrenger vroeg zijterwijl zij hare hand uitstrekte naar het papier, dat Katharina haar op een zilveren blad aanbood. „De jonker von Krachwitz, mevrouw land en bosch gekocht van den tegenwoordigen eige naar, graaf de Pélan een franschmaa uit Bretagne die door geleden geldelijke verliezen genoodzaakt was, deze bezitting te verkoopen. Het geheele wetsontwerp betreffende de bevordering vaa officieren is den 16 door de Kamer met 66 tegen 47 stemmen goedgekeurdnadat dea 15 het artikel inhoudende, dat ieder officier, die van de militaire aka- demie in hst leger treedt do beginselen der vlaamsche taal moet kennen aangenomen was met 68 tegen 41 stemmen. Frère-Orban had het als ongrondwettig be streden. DUITSCHLAND. Den 17 is een officieel bericht betreffende den toestand van den Kroonprins uit San Remo ontvangen meldendedat in de linkerhelft van het strottenhoofd van den lijder zich nu een klein uit was vertoontdat iets hooger uitsteekt dan de opzwel ling welke zich ia het einde van Oetober vertoonde. Deze opzwelling was kleiner geworden en grootendeels bedekt met litteekens. De algemeene toestand blijft zeer goed. De Keizer ontving den 17 des voormiddags prins Wilhelm graaf Moltke den generaal kwartiermeester (onder-bevelhebber van den generalen staf), graaf Wal. derseegeneraal Albedijll en den minister van oorlog. De elzasser ambtenaar Cabannes is wegens omkooping, landverraad en verduistering van offioiëele bescheiden door middel van diefstal veroordeeld tot 10 jaren tuchthuisstraf en het verlies zijner burgerschapsrechten mede gedurende 10 jaren. R ij k s d a g. Den 17 is bij de derde lezing van het wetsontwerp betreffende de graanrechten het voorstel om het recht op haver met 1 mark te verhoogen aan genomen. Al de overige artikelen werden goedgekeurd naar de bij de tweede lezing genomen besluiten. De overgangsbepalingen zijn goedgekeurd met dien ver stande dat de aanspraken op toepassing der tegen woordige invoerrechten welke krachtens vóór 26 Nov. gesloten overeenkomsten tot 15 Januari a.s. geschieden, schriftelijk aangeboden moeten worden. Ten slotte is het wetsontwerp in zijn geheel aangenomen met 203 tegen 116 stemmen. De vergadering ging daarop tot den 17 Januari uiteen. De bondsraad heeft den 19 de wet tot verhooging der graanrechten goedgekeurd, gelijk de Rijksdag haar vaststelde. Pruisen. De onder-voorzitter vau het Heerenhuis graaf von Arnim Boitzenburgis op 55jarigen leeftijd overleden. Bij de herstemming ter verkiezing van leden van den gemeenteraad te Berlijn is o.a. gekozen de socialist Splettstösser, sigarenmaker, waardoor de socialisten ia den raad zoo sterk geworden zijn dat zij eene partij kunnen vormen ea de bevoegdheid verkregen hebben voorstellen te doen. De liberale partij heeft echter verreweg de meerderheid. ENGELAND. De Times zegtdat de tegenwoor_ K»scaviraiM»^iaKEnH»fJ»ivtwiiiajuri<agjasHMHi»mutfMPJjaiutHRiw uhmh.m—maan—aMmsasraaBMt Regina scheurde haastig het couvert open. „Vergeef mij, lieve tante" zoo schreef haar neef „dat ik u zoo ontijdig in uwen sla p kom storen. Ik moat u evenwel noodzakelijk zeer noodzakelijk, waarde tante over eene allergewichtigste aangelegenheid, die geen uitstel duldt, spreken. Gun mij slechts vijf minuten dan zult gij overtuigd, zijndat mijne zaak met den meesten spoed moet worden behandeld." „Mijn morgenjapen, Kate riep mevrouw von Beau buisson, terwijl zij uit haar bed sprong. Eene zaak van staatkundig gewicht de gedachte aan deze mogelijk heid verjoeg in een oogenblik den slaap uit hare vake rige oogen. Zoo snel mogelijk schoot zij haren warrn- gevoerden morgenrok aanwieech viuehtig haar gelaat, dat nog de sporen van den pas gestoorden slaap droeg, met eene in rozenwater gedoopte sponslies zich het haar opsteken en trad vervolgens in de voorkamer waar haar neef de komst zijner tante met ongeduld verbeidde. Krachwitz ontving haar met eenige woorden vau verontschuldigingdie mevrouw Regina echter beslist afweerde. „Eene verontschuldiging i3 volstrekt overbodig, mijn waarde Hans Kas", sprak zij op vriendelijken toon. „Ik ben ten allen tijde voor u te spreken vooral wanneer het zaken van staat geldt. Ik vermoed, dat er sprake is van een hofkabaaltje „Van iets veel gewichtigersvan niets minder dan eenen aanslag tegen de persoonlijke vrijheid misschien wel tegen het leven van den regent." „Almachtige HemelMevrouw von Beaubuisson ver bleekte en beefde vau opgewondenheid. „Verklaar u nader, Hans Kas", sprak zij, in de grootste ontroering, „vertel mij, heider mij toch op hoe komt gij tot deze ontzettende veronderstelling Groote God ik kan het mij nog niet begrijpenen hoop maardat uwe ont dekking op eene vergissing berust." „Ik zou het van harte wenschen, waarde tante, maar ik vrees, dat deze hoop niet vervuld zal worden. dige stand van zaken iu Rusland schijnt aan te duiden, dat de militaire raadgevers met ongeduld naar den strijd verlangen waartoe zij zich gereed rekenen te zijn. De Daily News kan in weerwil vau de bestaande span ning niet aannemen dat éóne der mogendheden aan oorlog denkt. Allen hebben eea af keer van oorlog. Te Londen is den 18 de orde niet verstoord bij de ter aardebesielling van Linueli, een der personen die bij de jongste ongeregeldheden op het Trafalgar-plein ouder den voet geraakt en aan de gevolgen daarvan overleden is. Ierland, De landheeren hebben op eene te Dublin gehouden bijeenkomst eene motie aangenomen, volgens welke de grondeigenaars recht hebben op schadeloos- stelling voor de verliezen die zij wegens de hun door den staat opgelegde pachtvermindering geleden hebben. FRANKRIJK. De Kamer heeft bij de behandeling harer huishoudelijke uitgaven eea krediet van f 50000 toegestaan voor de inrichting eener nieuwe wachtkamer, in de plaats van de rotonde welke naar aanleiding van Aubertin's moordaanslag voor het publiek gesloten zou worden. De Cassagnac stak met deze versterkiagswer- keu den draak. Op eene vergadering van den Patriottenbond door 200 vertegenwoordigers van verschillende afdeelingen bijgewoondis Déroulède's ontslag als eere-voorzitter aangenomen en de staatkunde van het programma der vereeniging verwijderd. Herovering van dea Elzas en Lotharingen zal voortaan niet meer in de eerste plaats het doel van dan bond zijn. De Kamers zijn voor een maand uiteengegaan. OOSTENRIJK HONGARIJE. Het artikel der rus- sische Invalide heeft te Weenen en niet minder te Budapest een zeer ongunstigen indruk gemaakt, In de Pester Lloyd, waarvan eea der invloedrijkste leden van het hongaarsche lagerhuis redacteur is en welk blad be kend staat als het orgaan van dea minister-president Tiszakomt een artikel voor dat het rnssische leger beneden dat van alle andere rijken staat, behalve Turkije, en dat Oostenrijb-Hongarije, zelfs zonder bondgenooten, zeer goed tegen Rusland opgewassen is. Aan het slot daarvan wordt de verzekering gegeven dat een verslagen Rusland zich aan groote veranderingen zijner westelijke grenzen zou moeten onderwerpen. Een groot Polen zou gevormd worden dat Volhynie en Podolie omvatte tot aan den rechteroever van de Dnieper met Kiew als grensvesting en Odessa als oorlogshaven. Als Duitschland mede tegen Rusland streed dan zon het bij het duitsche rijk in te lijven gebied niet alleen al de ba'itische provinciën omvattenmaar ook de districten tusschen Dnieper en Dwina. De russen zouden terug gedreven moeten worden tot achter de zoogenaamde poort van Oud-Rusland tusschen Witebak en Smolensbo. ITALIË. Da heer Marochetti ia tot italiaansch ge zant te Petersburg benoemd. Luister slechtsik zal u mijne ervaringen zoo trouw mogelijk weergeven. Gij moogt er dan zelf een besluit uit trekken." Krachwitz schilderde nu aan zijne opmerkzaam toeluis terende tante het vreemde toevaldat hem den vori- gen avond met Buvat had samengebrachten gaf woordelijk getrouw het korte, dich veelbeteekenende onderhoud wederdat hij met dezen had gehad. De eerlijke en goedhartige jonker vermeed echter de drie heeren Neuhoff, Pacheeo en Schlieben te noemen, die, naar zijne vaste overtuiging, zonder twijfel tot de samen- zweerders behoorden. Hoewel hij het zijnen plicht rekende de voorbereide misdaad te verhinderen stootte het hem tooh tegen de borsttegen die jonge mannen, met wie hij op min of meer vriendschappelijken voet dagelijks omging, den verrader te spelen. Een ingesteld onder zoek zou de schuldigen van zelf wel aan het licht brengen. Met gloeiende wangen en een onstuimig zwoegende borst had mevrouw v. Beaubuisson Krachwitz aangehoord. Zij was buitengewoon opgewonden. „Aangezien die Buvat gesproken heeft van het slot Sceaur, is het voor mij buiten twijfel, dat wij hier met eene nieuwe samenzwering te doen hebben die door den hertog van Marne en zijne aanhangers op het touw is gezet", hervatte zij. „Ook de naam van graaf Laval en de zinspeling op den Sancho Panza van ons hof ver sterkt mij nog in die meening. Toen de hertog van Marne, drie maanden geleden, voor de laatste maal te Parijs was, werd mij door een mijner agenten medegedeeld, dat graaf Laval den hertog vermomd bezocht had. Dat maakte mij reeds achterdochtig, maar ik bezat geene voldoende bewijzen om de zaak krachtig te kunnen doorzetten. Nu evenwel is mij dit bezoek van Laval duidelijk ge worden. Op welken tijd, zeidet gij, waarde Hans, dat gij met Buvat afspraak gemaakt hebt?" „Tusschen tien en twaalf uur, lieve tante Mevrouw von Beaubuisson wierp eenen blik op de vergulde pendule onder den spiegel en stond vervolgens op. „Wij hebben dus geen oogenblik te verliezen 3

Alkmaarsche Courant | 1887 | | pagina 1