No. 29. Negentigste Jaargang. 1888 iUoiaiiaili's nalatenschap, WOENSDAG 7 MAAKT. FEUILLETON. Prijs der gewone Advertentiën: (Officieel (BtbeelU, llinsdag 27 Haart a.s., NATIONALE A1IL.1TII3. i3tnnenUu&. ALKIIAARSCHË COURANT. Deze Coarant wordt Dinsdag-, Donderdag-en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80franco door het geheele rijk f 1, De 3 nummers f 0,06. £3k Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HEEM». COS- TEE ZOOJST. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat de verkiezing van een lid van den gemeenteraadin plaats van wijlen den beer J .C KOORN, aftreding 1893 en van een lid, in plaats van den beer mr. A. P. DE LANGEdie bedankt beeftaftreding 1889 zal plaats bebben op van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLA1NE PONT, 1 Maart 1888. De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat zij in bunne beden gehouden vergadering onder voorwaarden ingewilligd bebben het verzoek van PIETER BERGERS, steenbouwer alhier, om vergunning tot bet oprichten eener steenbouwerij op bet erf van bet perceel aan den Koningsweg No. 35. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLA1NE PONT. 5 Maart. 1888. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat ter gemeente secretarie ia den loop dezer maand aanvraag kan worden gedaan door lotelingen van deze gemeente, lichting 1888 om bij de zeemilitie te worden ingelijfd. De voordeelen, aan deze dienst verbonden, zijn vermeld in de daartoe aange plakte openbare kennisgeving. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLA1NE PONT. 6 Maart 1888. De Secreiaris NUHOUT VAN DER VEEN. DE BURGEMEESTER DER GEMEENTE ALKMAAR gelast, krachtens bekomen aanschrijving, den verlofganger der lichting 1885 ANT0N1E C0NSTANT1NUS BROUWERS, in dienst bij bet 3e regiment veldartillerie om zichvoorzien van zijne kleeding- en uitrustingstukken zakboekje en verlofpas, op Vrijdag 6 April 1888, des namid dags voor 4 uur, aan te melden bij zijn korps te Breda. De opgeroepene beeft recht op vrij transport naar zijn korps en op een daggeld van f U,25, dat tijdig ter gemeente-secretarie moet worden aangevraagd. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd, 6 Maart 1888. A. MACLAINE PONT. DUITSCHLAND. Het officieel bericht omtrent den toestand van den kroonprins, den 2 des middags te San Remo uitgegeven houdt in dat na een goeden nacht de toestand beter en de stemming opgewekt was. De eetlust was in de laatste dagen toegenomen. Hoesten en opgeven gelijk aan vroeger. De Keizer ia licht verkouden. In het eerste gedeelte van den nacht van den 4 op den 5 werd de slaap meermalen gestoord, waarom hij langer sliep en den 53) „Vóór ik terugkeer Daar mijne slaapplaats", sprak Krachwitz vast eu nadrukkelijk, „zult gij mij wel etne vraag veroorloven, sennor Gonzales. Men zegt van u, dat gij geen roover zijt zooals honderd anderendie uit hunne hinderlagen in het gebergte de reizigers overvallen en uitplunderen. Dit ootdeel over u waar mede zelfs uwe vijanden instemmen, beweegt mij u deze vmag te stelleD, die u zeker vreemd in de ooren klin ken zal, wanneer gij haar niet beantwoorden kunt. De plek, waar wij ons bevinden, dit rotsplateau, deze zwa velbron, deze eenzame grafsteen zijn bet doel van mijnen tocht. Ik zoek Abin Tarik of dengene uit zijne na- komelingschapdie van hem de opdracht heeft ont vangen, om alle maanden bij voile maan op dit graf te bidden. Sennor Gonzales, is de naam van Abin Tarik of hijzelf u bekend Lang rustte Gonzales' onderzoekende blik op den duitscben jonkereen blik waarmede bij scbeen te willen lezen in de meest, verborgen schuilhoeken van diens hart. Daarna stak hij Krachwitz de rechter hand toe. „De beruchte roover der Sierra Nevada noemt men Diaz Gonzales maar wanneer deze vogelvrij verklaarde bidt op bet graf van Almahadi luistert bij slechts naar zijnen waren naam. Ik ben Abin Bessambin Tarik, de zoon van Abin Tarik Toen Gonzales deze woorden geuit en tegelijker tijd Hans Karpar's hand met warmte gedrukt bad leidde hij dezen tot in de onmiddellijke nabijheid van den grafsteen. „Gij zijt een duitscher, sennor", giüg hij voort; „ver moedelijk dus maar ik heb niet het recht te vra gen, op welke wijze gij gekomen zijt tot de kennis van 6 eerst tegen den middag opstond. Hij zal eenige dagen zijne kamer houden. Pruisen. Het socialiaten-proce3 te Berlijn is ge ëindigd met de veroordeeling van alle beschuldigden wegens deelneming aan verboden vereenigingen tot 3 maanden gevangenisstraf. ENGELAND. De berichtgever der Times te Parijs meldt, dat de russische gezant Nelidoft een tweede schrijven aan de Porte heeft overhandigd waarin met meer aandrang dan in het vorige verlangd wordt dat de Sultan de regeering van prins Ferdinand in Bul garije voor onwettig verklare. Da fransche gezant heelt dezen stap op nieuw ondersteund. Lagerhuis. Bij de behandeling eener suppletoire begrooting stelde de heer Labouohere voor, den daarop uitgetrokken post van f 408.000 voor kosten van de zending van den heer Chamberlain naar de Vereenigde Staten in zake de geschillen over de visseherij in Canada te schrappen. Hij berekendedat die heer behalve zijne reiskosten dagelijks f 360 per dag verteerd had dat hij veel te veel vond. Maar bovendien was het ongerijmd, nu er jaarlijks f 2.892.000 voor bezoldiging van gezanten uitgegeven werd, dat er een buitenge wone commissaris met eene bijzondere zending moest worden beast, zoodra er iets belangrijks te doen viel. Zoowel minister Ferguson als de beer Gladstone betoog den daarentegen dat in vele gevallen eene bijzondere zending noodig was en dat in ieder geval de kosten dezer zending in vergelijking met andere zeer matig waren. Met 314 tegen 68 stemmen werd het voorstel Labouchere verworpen. FRANKRIJK. Den 29 heeft de heer Dorlot het voorzitterschap van den gemeenteraad van Parijs aan vaard met eene toespraak waarin zooals sedert lang reeds bet geval is, de zelfstandigheid van het bestuur der boofdstad weder op den voorgrond werd gesteld. Ia die zitting is ondanks het verzet van den prefect der Seine op nieuw met 48 tegen 26 slemmeu een be sluit genomen ter verzekering van de uitvoering der voorschriften van den raad omtrent den arbeid op de gemeentelijke werkplaatsen de werkuren Iconen en de nationaliteit der werklieden. De prefect van politie te Parijs beeft het gebruik van minderjarige meisjes als dienstbode in wijnhuizen enz. verboden. Te Boulogne hebben de visschers geweigerd ter viscb- vangst te gaan. Pogingen door den prefect en den maire beproefd om eene schikking tusschen hen en de reeders tot stand te brengen mislukten. Wilson is met Ribaudeau Dubreuil en Hébert in hooger beroep gekomen van het tegen ben uitgespro ken vonnis. Kamer. Clémenceau en eenige andere radicale afgevaardigden hebben een voorstel ingediend tot af schaffing dor doodstraf en tot vervanging dezer straf door 5 jaren celstraf en verder levenslange opsluiting in eene gewone gevangenis. dit lang verborgen geheim. Of gij een zoon zijt van Selbitz of Cowes of dat het alles beheerschendo toeval de ringen van Meno Almahadi in wildvreemde handen gespeeld heeft dat staat niet aan mij om na te vorschen ik heb slechts getrouw den uitersten wil mijnB vaders ten uitvoer te brengen. Waar zijn de ringen, sennor bet herkenningsteeken P" Krachwitz opende het lederen tascbje dat aan zijne zijde hing en haaide de ringen van graaf Sedkerka en lord Cowes die door Neuhoff in Ripperda's bezit waren gekomen daaruit te voorschijn. Een oogenblik aar zelde hij deze kostbare, gewichtige kleinoodiën den roover in handen te geven, maar dadelijk sohaamde hij zich over zijn wantrouwentoen Gonzales hem met zijnen openbartigen blik vragend aanzag. Zwijgend legde hij de beide bewijsstukken in de rechterhand van den roover. Gonzales l ep er mede naar het vuur, dat naast den grafsteen brandde. Hij onderzocht de ringen lang en nauwkeurigdaarna hief hij langzaam het hoofd op. Er lag eene sombere uitdrukking op zijn gelaat en zijne donkere oogen schoten vuur. „Sennor", sprak bij ernstig en ten uiterste gebelgd „deze ringen zijn beiden valscb, waar zijn de echte?1' Krachwitz sprong op. Hij geloofde niet recht ver staan te hebben; al bet bloed week uit zijne wangen. Vaalbleek en met wijd opengesperde oogen staarde hij den roover aan. „Valscb nagemaakt?" stamelde hij. Dat dat is onmogelijk Zijne tong weigerde hem haren dienst. De verplette rende mogelijkheid, dat hij, nog slechts éénen stap van het doel verwijderd plotseling op eindeloozen afstand daarvan teruggebracht kon worden, benam hem bijna de spraak. De ringen nagemaakt? Hoe was dat mogelijk hoe zoo iets te verklaren Zou Ripperda hem met voorbedachten rade hebben bedrogen, of was ook deze misleid? Had Neuhoff, die ellendige schelm die reeds zoo dikwijls eenen rampzaligen invloed op Kraoh- ITALIE. Te Rome bebben de werklieden, die buiten werk waren, den 1 verscheidene bakkerijen geplunderd. Op straat hadden oploopen plaats, waarb'j het publiek en de troepen tusschen beide kwamen om aan de wan ordelijkheden een einde te maken. Aan weerskanten zijn eenige personen gekwetst, o. a. zes soldaten door Bteenworpen. De verlenging van het handelsverdrag met Zwitser land voor twee maanden is zoo door de Kamer als den Senaat goedgekeurd. Minister Crispi deelde mede, dat dien dag met dat rijk eene overeenkomst geteekend was waarbij over en weer de behandeling van meest begunstigd rijk was bedongen, dat de voortzetting der onderhandelingen mogelijk maakte. NOORWEGEN. Het Storthing heeft eene motie van afkeuring tegen het ministerie Sverdrup door de radi cale linkerzijde voorgesteld, met 61 tegen 51 stemmen verworpen. ZWEDEN. Een deel van de voorstanders der hef fing van beschermende rechten hebben in den rijksdag de invoering van den dubbelen standaard voorgesteld. De rijksbank wier gevoelen daarover gevraagd ia, ont raadde aan Zweden alleen tot die wederinvoering te be sluiten en achtte het betereerst de besluiten af te wachten der internationale comm'ssie te Parijs, die dat vraagpunt reeds sedert geruimen tijd onderzoekt. ZWITSERLAND. Lawinen hebben groote verwoes tingen aangeiioh»', In het Calcandal in Graubunderland is een dorp met 80 inwoners geheel bedolvenzoodat alleen de kerktoren nog boven de sneeuw uitstak. In het Bisperdal zijn 40 buizen onder de sneeuw bedolven. De inwoners uit beide p'aatsen konden zich nog bij tjds redden. BULGARIJE. Den 2 werd te Sofia herdacht den verjaardag van den vrede van San Stefano en van den vrede van Bucharest. Het Te Deum in de kathedraal Wird door den vorst en de ministers bijgewoond. Daarna hield prins Ferdinand eene parade en gaf hij een diner. Den 28 zijn te Zaandam eenige met vaten olie beladen sleden door de Groote sluis gegaan, dat volgens weten van oude rnenscben in de laatste jaren niet ge beurd was. De gemeenteraad van Winkel heeft den 1 met algemeene stemmen besloten geldelijken steun te ver- leeneu aan het plan van den heer W. II. Arke?, direc teur der paardentram Hoorn Enkhuizen voor den aanleg en de exploitatie eener paardetram van Hoorn naar Schagen. De gemeenteraad van Zaandam heeft den 1 be sloten tot benoeming van een inspecteur van politie op eene bezoldiging van 900 en ongeveer f 75 voor uniformkleeding. wifz's- lever sloop bad uitgeoefend, ook ditmaal de hand in het spel Met scherpen blik had Gonzales den jonker gade geslagen. De veranderingen in diens eerlijk gelaat, zijn schrik bij de onverwachte ontdekking en die strakke wezenlooze uitdrukking zijner trekken dit alles was hem niet ontgaan. Deze rooverhoofdmandie door omstandigheden van bijzonderen aard uit het rustig ambteloos leven in den maalstroom van gevaren, aan zijn schandelijk beroep eigen, was geworpen, bezat eene buitengewone menschenkennis. Zijn blik, die aanvankelijk vol somber wantrouwen op Krachwitz gevestigd was kharie op en de rimpels van zijn voorhoofd verdwenen. „Ziehier sennor", sprak Gonzales, naar den jonker toetredende en uit de sjerp, die zijne heupen omgaf, eenen ring te voorschijn brengende van denzelfden vorm, „dit is de derde echte riug van den ouden Almahadi. Vergelijk deze nu eens met den anderen. Op den eersten blik mag u geen onderscheid in het oog vallen; wanneer gij echter nauwkeuriger onderzoekt, zult gij bevinden, dat het getal der doornenspitsen tusechen-de eerste en tweede paarl aeht, tusschen de tweede en derde zeven, tueschen de derde en vierde acht en zoo voort; tusschen elk paar paarlen is dezelfde afwisseling. Bij de valsche riagen die uit slechter goud en vlekkige paarlen samengesteld zijn is het aantal doornenspitsen bestendig betzelfde ook zijn de takjes veel onregelmatiger gevlochten. Der gelijke kenteekenen van valschheid zou ik u nog meer kunnen aauwijzen. Hier zijn de beide ringen terug. Ik herhaal mijne vraag van zooeven niet en laat het aan4bet noodlot over ze alle drie in ééne hand te brengen." De roover stak de voorste vingers in den mond en stiet een schril gefluit uit. Twee zijner onderboorigen ver schenen daarop spoedig. „Breng dezen heer naar zijn leger terug", werd hun bevolen. „God zij met u sennor zoodra de zon aan de kim zal verschijnen zijt gij vrij „Éen woord nog Diaz Gonzales Vastbesloten trad Krachwitz den bandiet nog eenmaal ter zijde. „Wan-

Alkmaarsche Courant | 1888 | | pagina 1