5 PiilMe Moqm abrTsloos, Aanbesteding Openbare Verkooping Wei- of Hooiland, De verschillende beiioodlgdhcden der weezenals Veiling te Egmond a/d Boef, Prins-IIendrik-Stichting, te Eg'inoud aan Zee. abtxrtcutiütt. te Uitgeest, publiek verkoopen: ■lei Grasgewas en de Etgroen van het fVeiland in den %1'im men uturne r- polder, groot 10 hektaren 23 aren, in6 perceelen, behoorende aan den heer P. LEEK. Het bouwen van een GESTICHT voor R. C. Oude Mannen en Vrouwen. De heer Francis vraagt of het tractement van het hoofd der school zoo moet blijven; op vele plaatsen is het lager dan hier. De voorzitter meent dat f 960 voor een hoofdonderwijzer niet te veel is. Hij acht het niet wenschelijk, dat deze zich te zeer moet bekrimpen. De heer Schuit wil wei de tractementen van het hulp personeel, doch niet van de hoofden verlagen. De heer Paarlberg is het hiermede eens. Aan een goed hoofd onderwijzer is der gemeente te veel gelegen. Ook anderen spreken in gelijken geest. De heer Nobel bestrijdt nog nader de gedachte van den heer Francis en deze laatste verklaart, dat bij, den geest der vergadering gehoord hebbende, geen voorstel zal doen. De vergadering gaat nu over in geheime zitting ter behandeling van twee reclames tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag. Den 1 hield de postduivenvereniging „de Snel- vlieger" te TT nar lom eene wedvlucht van Groningen. De duiven werden door tusschenkomst van den stations chef aldaar met westenwind te 7 uren in vrijheid ge steld. De uitslag was als volgt1 prijs de heer Faber, aankomst 10 uur 39 min.; 2 de heer Waokwitz, Zand- voort, 10 uur 44 min.; 3 de heer Bronkhorst, 10 u. 62% min.; 4 de heer I. Jung11 u 13 min.; 5 de heer H. Jung 11 u. 57 min.; 6 de heer Ziggelaar, 12 u. 48% min. Bij den eersten prijs was gevoegd de medaille van den minister van oorlog als eereprljs en tevens een extra-prijs, uitgeloofd door een der buitengewone leden. Bij de op den 2 gehouden 19 seriëntrekking van de loten der vereeniging tot bevordering van 's lands weerbaarheid van 1870 a f 2,50, zijnde volgende 20 seriën uitgeloot: 507, 839, 1811, 3852, 4785, 5678, 6304, 7121, 7620, 515, 1148, 2110, 4368, 5250, 5958, 6753, 7571, 7809, 547, 1466 betaalbaar met f 3. Den 4 is het 18 Noordelijk evangelisch zendings- feest onder prachtig weder te Oranjewoud door onge veer 8000 personen bezocht. Den 4 is bij Lobith de bliksem geslagen in een boerenhuis, tengevolge waarvan het geheel afgebrand is. De geit, die door de vrouw voor den hevigen regen inge haald was, werd naast de vrouw dood geslagen. Den 5 is tot lid van Ged. Staten van Friesland benoemd de heer mr. A. Bloembergen Es, (liberaal) met 25 van de 42 geldige stemmen. Den 5 heeft het prov. bestuur van Noordholland by enkele inschrijving aanbesteed 1°. het maken van eene ijzeren leuning op de beide havenhoofden te Umuiden geraamd op f 4180. Laagste inschrijver de heer P. Duinker te Amsterdam voor f 3536 2". het uitvoeren van eenige onderhoudswerken aan de Keulsche vaart, geraamd op ƒ2450. Laagste inschrijver de heer A. Helsen te Amsterdam voor f 2449. De gemeenteraad van Botterdam heeft den 5 zonder beraadslaging het voorstel van burg. en weth. tot aankoop van het oostelijk gedeelte van de Ruige Plaat te Oud-Delfshaven, groot 12| bunder,voor ƒ300.000, aangenomen. De arr. rechtbank te Haarlom heeft den 5 K. Gorter te Wormerveer schuldig verklaard aan het veroorzaken van den dood van twee werklieden door gebrek aan voorzorgen bij het sloopen van een pakhuis aldaar en veroordeeld tot 14 dagen gevange nisstraf. Den 5 is de gedenkdag van de Adderramp te Helder weder herdacht door het bezoeken van het Ad der-monument op de begraafplaats te Huisduinen, De onderofficiers-vereeniging der zeemacht „Admiraal de Ruyter" begaf zich met hare omfloerste banier naar dat graf, waar haar president, de heer Schrijver, in welgekozen woorden de omgekomen en herdacht. Den 6 is te 's Gravenhage o.a. aanbesteed de bouw van een post en telegraafgobouw met directeurs woning te Edam voor 13677. Tegen W. C. Honigh, commissionair ia effecten te Wormerveer, die in het begin van dit jaar failliet ging en beschuldigd werd kort vóór zijne failliet klaring hem ter converteering gegeven effecten voor eigen rekening in prolongatie te hebben gegeven, waar door hij ze niet kon verantwoorden, is den 6 door den offlcier van justitie bij de arr. rechtbank te Haar lem 6 maanden gevangenisstraf geeischt. De gemeenteraad van Purmerend heeft met algemeene stemmen den 6 besloten, voortaan eene som van f 20 'ajaars van het loon der gemeente-beambten af te houden en voor hen door de gemeente op de rijkspostspaarbank te plaatsen. Tot lid van den gemeenteraad van AkorslOOt is met 71 van de 131 uitgebrachte stemmen gekozen de heer P. Mulop den heer J- Boskam waren 35 en op den heer H.Punt 20 stemmen uitgebracht. Tot hoofdingeland van den polder Waard 6H Groetin de plaats van den heer C. de Graaf over leden is gekozen de heer G. Beers te Kolhom. De heer J. de Jongh, hoofd der school te Eier- land op Texel, is ter beschikking gesteld van den gouverneur-generaal van Nederlandsch Indieom aan gesteld te worden tot onderwijzer derde klasse aldaar, lïeeds vroeger was genoemde heer als zoodanig in Indie werkzaam. Het lid van den gemeenteraad van Breda, dat wegens valschheid in geschrifte veroordeeld is tot twee maanden gevangenisstraf, de heer J. F. de Booij, heeft aan den Koning kwijtschelding dier straf gevraagd. De Vereeniging voor den effectenhandel te Am- Sterdam heeft bekend gemaaktdat het als beurs- vacantiedagen heeft vastgesteld 14 en 28 Juli en 11 Augustus, zoodat op die dagen de noteering der fondsen niet opgemaakt en de prijscourant niet uitgegeven zal worden. De Nederlandsch Indische Handelsbank keert over 1887 1% pet. of 2,25 per aandeel uit. Tot ambtenaar ter secretarie te Schermerhom. is benoemd de heer O. Bramer, volontair ter secre tarie te Berkhout. Eenige invloedrijke mannen van verschillende staatkundige richting hebben zich vereenigd tot het oprichten van een dronkaards-asyl in Nederland en hebben daarvoor de medewerking hunner landgenooten ingeroepen? De drankzucht is volgens hunne meening eene ziektedie tot zekere hoogte gekomen alleen genezen kan worden door opneming van den lijder in een herstellingsoord, zooals reeds sedert lang bestaat in Amerika, Engeland, Duitschland, Frankrijk, Zwitserland en Noorwegen. In goed ingerichte asyls genezen toch 25 tot 40#/0 der dronkaards door de toepassing eener doeltref fende geneeswijze, in de eerste plaats gegrond op het stel lige voorschrift: niet drinken. De voornaamste geneesmidde len zijn krachtig voedsel, geschikte lectuur, opwekkende toespraak en gezonde arbeid. Zij, die willen toetreden tot die op te richten vereeniging of geldelijke hulp daarvoor willen verleenen, worden uitgenoodigd zich te wenden tot den heer Herman Hoijer te Dordrecht, die bereid is nadere inlichtingen te geven. - Volgens den regenmeter der rijks-landbouwschool te Wageningen bedroeg de hoeveelheid regen, gevallen gedurende Juni99 streep, tegen 30 in Juni 1887 en 127% in Juni 1886. De Negociatie Land is zekere bezitting, bezittende 1700 bunders land met 17 daarop staande bouwmans- woningen onder Hillegersberg, Bergschenboek en Blees- wijk ontving in 1887 van landhuren f 87240 tegen f 86471 in 1886 Op ieder der 376 aandeelen is ƒ135 over 1887 uitgekeerd tegen f 140 over 1886. Een aan deelhouder vestigde de aandacht op de groote kosten van het gewone onderhoud der woningen daarniet tegenstaande jaarlijks eene woning vernieuwd wordt voor dat onderhoud 8000 a 9000 per jaar uitgegeven wordt. In 1886 was een achterstand van onbetaalde pacht van f 9477thans van f 10016. Uéue woning was in 1887 afgebrand; voor brandschade was ontvangen f 4985de woning had echter 6600 gekosthet tekort was uit de reservekas bijgepast. De historische optocht, welke op den Prinsessedag te Amsterdam zal worden gehoudenheeft tot on derwerp Be Nassau's en de Nederlanden. Zij zal ver deeld zijn in 8 groepenvoorstellende even zoovele hoofdoogenblikken uit de vaderlandsche geschiedenis. Meer dan 130 personen zullen daaraan deelnemen. De vereeniging „Het Nederlandsche Rund veestamboek" heeft de volgende circulaire ver spreid In 1889 worden alle natiën opgeroepen, om te Parijs deel te nemen aan de groote internationale tentoon stelling, die dan in die wereldstad zal worden gehouden. Algemeen is het bekend, dat de nederlandsche regeering niet voornemens isdaaraan officieel deel te nemen. Velen hebben zich afgevraagd Zal nu Nederland door afwezigheid schitteren Wij hopen en vertrouwen van neen Eene particuliere commissie toch heeft zich samengesteld, om de belangen der nederlandsche inzen ders te behartigen en die commissie treedt bij de parijsche commissie als zoodanig op en is door laatst genoemde erkend. Met die commissie samen te werken, was ook het doel van het besluit der algemeene ver gadering van de vereeniging „Het Nederlandsche Rundvee-Stamboek", op 28 Mei j.l. te Amsterdam genomen, om de inzending van rundvee op de bedoelde tentoonstelling zooveel mogelijk te bevorderen. Nuttig, ja noodig, wordt toch geacht om onzen zoo beroemden nederlandschen veestapel op dien internationalen wed strijd waardig te doen vertegenwoordigen om den vreemdeling te toonen de goede eigenschappen van ons veeen vooral ook om geen poging na te laten om te trachten den achteruitgaanden toestand van onzen landbouwer en veehouder weder te verbeteren. Maar om aan het voornemen gevolg te geven, ontbreken aan onze vereeniging de noodige fondsen. Wel heeft de algemeene vergadering besloten eene bijdrage van f 500 uit de kas der vereeniging te geven en voor 500 deel te nemen in een waarborgfonds doch dat bedrag is natuurlijk verre van voldoende om de hoog noodige kosten te bestrijden. Het is daarom dat het hoofdbestuur der vereeniging „Het Nederlandsche Rundveestamboek" deze richt tot alle besturen van onze nederlandsche maatschappijen en vereenigingendie zich bevordering van veeteelt ten doel stellen tot alle belangstellenden in onzen vee stapel met dringend verzoek door het geven van bijdragen of door het nemen van één of meer aandeelen in het waarborgfonds deze zoo gewichtige zaak te steunen. Wanneer men zich herinnert op welk een schitterende wijze Frankrijk is vertegenwoordigd geweest op onze internationale landbouwtentoonstelling in 1884 te Amsterdam, dan zal men het ook zeker willen aan moedigen dat, nu Nederland van Frankrijk de uitnoo- diging ontvangteene ons vaderland waardige verza meling rundvee op die wereldtentoonstelling wordt ingezonden. Bijdragen kunnen gezonden worden aan den algemeenen secretaris van het Ned. Bund vee- Stamboek, den heer P. F. L. Waldeck, Loosduinen. Al moest bij de verbouwing met bestaande toestanden rekening gehouden v. or-len de Prins-Hendrik Stichting heeft daardoor inwendig eene groote verbetering onder gaan. Het werk is nu nagenoeg gereed. Aan ieder wordtzooals bekend isgaarne de gelegenheid tot bezichtiging van het gebouw verstrekt. „Onbekend maakt onbemind", is wellioht ook hier het geval en daarom wekken wij onze lezers en lezeressendie Egmond aan Zee bezoeken opom aan de stichting een bezoek te brengen waarvan het gevolg zal zijn dat men de overtuiging verkrijgteen goed werk te doen met het schenken eener bijdrage, hetzij in geld hetz j in voorwerpendie bij de verpleging van nut kunnen zijn. De directeurde heer G. E. A. van Hall, deelt ons mededat hij met veel genoegen reeds twee schen kingen uit Alkmaar ontvangen heeftwaarvan de eene, bestaande in boekenvan de dames de B., de andere in witte baaien hemden van den heer G., die beide uitmuntend te stade kwamen. De oudegebrekkige zeelieden blijven voortdurend aanbevolen in de belang stelling van alle weldeukenden. Wie er meer van weten wilkan op aanvrage bij den bovengenoemden directeur het jaarverslag over 1887 bekomen. op Donderdag 19 Juli 1888(onmiddelijlc na afloop der veiling van de perceelen van wijlen Dr. J. F. HALDER) in de concertzaal te Beverwijk, ten overstaan van de te Haarlem gevestigde Nota rissen A. MERENS JCzn. en J. WILLEMS van een perceel zeer vruchtbaar genaamd »bet kroftje voor de weid en de weid achter het kroftje*, gelegen onder Heemskerk, aan den Hoflanderweg, kad. sectie C, Ns. 102 en 108 te zamen groot 3 hectaren 80 aren 50 centiaren. In huur bij A. VEENBOËR tot Kerstmis 1889 a f 500,'sjaars. Inmiddels uit de hand te koop te be vragen bij de eigenaresse, mej. dewed. J, DOGTER, te Wijk aan Zee en Duin. Informatiën ten kantore van de Notarissen ME RENS en WILLEMS te Haarlem Jansstraat 79 alwaar de veilconditiën en eigendomsbewijzen 8 dagen vóór de veiling ter lezing en inzage zullen liggen en copie der veilconditiën ten kantore van den Notaris W. BOERLAGE te Velsen. in de herberg »de Zwaan*, op Woensdag 25 Juli 1888, voormiddags 11 ure, ten overstaan van Notaris B. WIELAND LOS, van: 1. Een hecht en sterk HUIS, bestaande in 8 woningen, verhuurd voor f 7,75 per week, met ERF, aan den Hoogenweg te Uitgeest kad. sectie B, Ns. 12551262, groot 5 aren 25 centiaren. Grond- en andere lasten f 25,46 2. Eenig uitmuntend TUINLAND, bijzonder geschikt voor bloembollen-, groenten- en vruchtenteelt, aldaarkad. sectie B, No. 1254in eigen gebruiken groot 40 aren 45 centiaren. In 3 perceelen. Grond- en andere lasten 6,91. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere informatiën bij den eigenaar H. VAN DEN KOMMER te Uitgeest en ten kantore van voornoemden Notaris aldaar. Notaris te Winkelzal op Maandag 30 Juli 1888 des avonds 7 uurin de herberg »'t Wapen van Winkel», van W. Smit te Winkel Een goed beklante Boek- en Manufactuur winkel met Boekbinder ij en Erf, staande en gelegen op een der beste punten van het dorp Winkelkadaster sectie B, No. 544groot 1 are 62 centiaren. Eigendom van den heer J. W. DIKHOOFF. REGENTEN van het BURGERWEESHUIS al- hier zijn voornemens, op Maandag 23 Juli 1888, des avonds te 8 urenin de Regentenkamer aan te besteden Rundvleesch, Rund vet, Schinkel, Versch en Gerookt Spek, Gort, Rijst, Boekweitgort, Boekweitmeel Groene en Grauwe Erwten Bruine Boonen Zout Peper Stroop Groene ZeepSodaStijfselBruine en Witte Suiker Azijn, Zoete- en BaapolieThee, Koffie TarwemeelNatuur- en KunstboterSchelp- zand Korte en Lange Turf. De biljetten moeten uiterlijk vóór 's avonds 6 uren van den dag der aanbesteding in eene daartoe bestemde bus in het weeshuis zijn nedergelegd. De voorwaarden van aanbesteding liggen dagelijks, behalve des Zondags van 's voormiddags 10 tot 's na middags te 4 urenter lezing op het bureau van den weesvader in voornoemd huisbij wien tevens nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. Alkmaar Namens Regenten voornoemd 3 Juli 1888.H. J. VONK, Secretaris. in de herberg van Bui.t, op Woensdag 11 Juli 1888, 's middags 12 urenten overstaan van den Notaris H. J. DE LANGE, van: te ALKMAAR, op Donderdag, den 19 J all 1888, in »het Kleine Koffiehuis", van den heer A. G. T. Lievendag, van Het bestek en de teekening ligt van af den 5 Juli in gemeld koffiehuis ter inzage en bestekken zijn 6 60 cents per stuk bij vooruitbetaling te bekomen. Nadere inlichting geeft de architect F. VE8TER. Stoomdr. Herms. Coster en Zoon Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1888 | | pagina 6