Een kind uit het volk. No. 93. Negentigste Jaargang. 1888 WOENSDAG 1 AUGUSTUS. Prijs der gewone Advertentiën: ©fficiiel (Bebeeltt, SSttitgnlAnb. BELGIS. Het ministerieele blad le Journal de Bruxelles is volstrekt niet ingenomen met de onlangs af gekondigde overeenkomst met Nederland betreffende bet port van drukwerken. Het had gehoopt, dat de bel- gische dagbladen ook in de toegestane portverlagingen zouden deelen doch dit is niet het geval. De over eenkomst is alleen voordeelig voor de groote neder- landsche bladen omdat de ver'aging de drukwerken van minder dan 25 en meer dan 50 wichtjes betreft. Voor het gewicht daartusschen dat juist het gewicht is van bijna alle belgisohe bladen, is het tarief onver anderd gebleven. De groote nederl. bladen wegen meer. De belgisohe regeering had anders gewild en van daar, dat de onderhandelingen zoo lang geduurd hebben. Het blad betreurt, dat het doel eener vermeerderde gees tesgemeenschap tusschen de twee landen slechts ge brekkig bereikt is. DENEMARKEN. Keizer Wilhelm en prins Hendrik kwamen den 30 om half twaalf des voormid dags te Kopenhagen aan. Op de landingsplaats werden zij door de leden van het koninklijk gezin hartelijk ontvangen. De Keizer begroette de Koningin met den handkus en vervolgens de overige prinsessen. Daarna werden de ministers enz. aan den Keizer voorgesteld. De Koning reed met den Keizer in een met zes paarden bespannen rijtuig naar Amalienborg, waarheen de Koningin vooruit gereden was. Na de aankomst ten ptJeize werd een ontbijt gebruikt en daarna een uur lang de tentoonstelling bezichtigd. FEUILLETON, 5) V. ITALIË. Aan alle mogendheden is een sehrijven verzonden, waarin kennis wordt gegeven, dat het grond gebied van Massowah voor goed door Italië in bezit is genomen. RUSLAND. Er is een protocol met Dnitschland geteekecd betrekkelijk vraagstukken van geldelyken en economischen aard en aangaande de giensregeling; vraagpunten van staatkundigen aaid zijn daarbij niet betrokken. ZUID-AFRIKA. Met 21 tegen 12 stemmers heeft de Volksraad een voorstel van een der leden aangenomen, om overeenkomstig eene aanbeveling van den Uitvoerenden Raad, ingediend naar aanleiding eener opmerking, dat er reeds 6 transvaalsche studiebeurzen uit hollandsch geld en 4 hollandeche studiebeurzen tot ALKIAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag-en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele rijk f 1, De 3 nummers f 0,06. Per regel f 0,15.. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HEEM». COS- TER ZOON. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de le helft der maand Juli 1SSS S. Kok, Amsterdam; A. H. van de Wetering, Amsterdam; P. van der Park Hoogkarspel. Van O terleek; P. Bakker Pronk, Akersloot. BUITSCHLAND. Den 22 en 23 is te Leipzig eene vergadering gehouden van kooplieden in naai machines, waarop besloten werd tot stichting eener al- gemeene vereeniging van duitsehe handelaars in naai machines ten doel hebbende hunne belangen te be vorderen en misbruiken tegen te gaan bijv. het in den handel brengen van goedkoope slechte machines. De Keizer heelt bepaald dat de geboorte- en sterf dagen van Keizer Wilhelm I en Keizer Erederik voortaan op alle pruisische scholen herdacht zullen worden. Baieren. Het feest ter herinnering aan den dag, waarop Lodewijk I van Beieren vóór 100 jaren geboien werd ving den 29 aan met de ontvangst der gasten op bet raadhuis te Munchen. De grieksche gezant te Berlijn, de heer Vlachos, de burgemeesters van Keulen, Athene, Rome en Straatsburg en de afgevaardigde uit Weenen hielden toespraken. Eerstgenoemde noemde dien Koning den grootsten weldoener van Griekenland. Eerra's verschijning op het door den vorst gegeven souper had het grootste opzien gebaard. Alle heercn gaven aan hunnen gastheer hunne overholen bewonde ring te kennen en Leroy haastte zich van deze gele genheid gebruik te makenom zijn plan te verwezen lijken. Eerra zoo redeneerde hij 0 moet de wereld in moet worden blootgesteld aan de verlokkingen der groote stad en dan dan zou ook het uur van zoete wraak voor hem aanbreken. Toen de gezantschapsrcad den volgenden dag met Arbanoff alleen was, bracht hij behendig het gesprek op dit onderwerp. Hij streelde Achilles' ij delheid, door den ievendigen indruk te schilderen, die diens schooue beschermelinge op het heereagezelschap gemaakt had. En daarna ging hij recht op zijn doel af. „Waarom", vroeg hij plotseling, „houdt gij het meisje als eene non opgesloten? Waarom speelt gij voor gevangenbewaarder bij een wezen, dat haarsgelijke zoekt, dat de oogen van gansch Parijs weder op je doet vestigen Bab, ik begrijp je niet." „Maarje moet toch inzien dat zij gevonnisd is zoodra ik haar met de wereld in aanraking breng." „Ben je zoo zeker, dat zij daar ooit berouw van zal hebben Ik geloof het niet. Hoevele vrouwen ver dienen, dat wij, in oogenblikken van zwaarmoedigheid, ons gewetensbezwaren om haar maken Wanneer je haar indertijd in haren kelder gelaten hadtwat denk je daa wel, dat er van haar geworden was?" Achilles slaakte een diepen zucht. „En daarom", giDg de verleider voort, „begrijp ik je ENGELAND. Op eene den 22 in h3t Hydepark te Londen gehouden bijeenkomst, door socialisten uit geschreven en door personen van alle richtingen bijge woond, is ten slotte eene motie aangenomen waarin aangedrongen wordt op 1°. een a rbeidsdag van'8 uren; 2°. betaling van het werk van vronwen op gelijken voet als dat van mannen 3°. bepali'ag van een minimum loon 4°. beperking van den arheid van kinderen 5°. bet streven door iedereen naar de maatschappelijke omwenteling en naar het verkrijgen van middelen van voortbrenging en verspreiding ten bate van het algemeen. De heer Gladstone heelt den 26 zija gouden bruiloft gevierd. HOOgerttUiS. Lord Lamiagtoo heeft dezer dagen een wetsontwerp ingediend, dat ten slotte teruggenomen werd, waarbij boete bedreigd werd tegen ieder die buitenlandsch vleesch verkocht, zonder duidelijke aan wijzing aan zijn huis omtrent d9 herkomst, ten einde de mededinging van buiteialaadsch vleesch op die wijze zooveel mogelijk tegen te gaan. Lagerhuis. Minister Smith heeft den 26 mede gedeeld, dat in November eeae najearszitting zal worden gehouden, omdat de regeering prijs stelde op de afdoe ning van eenige belangrijke wetsontwerpen en den heer Bradlaugh op eene vraag geantwoord, dat hij hoopte dat de wet tot afschaffing van den eed dan ook afge daan zou kunnen worden. FRANKRIJK- Generaal Boulanger is den 27 voor het eerst na het duel uitgereden. Hoewel dit vooruit bekend gemaakt wae, wareu slechts ten hoogste 600 personen aanwezig, die te zijner eer kreten aanhie ven. .Zijn rijtuig werd gevolgd door 16 rijtuigen met dagbladscbyvers, nieuwsgierigen en aanhangers, die her haaldelijk riepen leve Boulanger 1 Weg met Eloquet en Eerry Deze tocht gaf aanleiding tot veel gelach en spot. Een landbouwer te Eeugeroiles, Auquetin genaamd die zijne vrouw op overspel betrapte en met eene stoel doodsloeg is door de jury onschuldig verklaard. Hjj erkende het gebeurdemaar betuigde zijn leedwe zen dat hij door een ongelukkig toeval van de schuld zijner vrouw kennis gekregen en, in woede ont3token, er op toe geslagen had. Eenige dagen na die gebeur* tenie was hij met a'gemeene stemmen tot iid van den raad aldaar gekozen. Aaa minister Lockroy ia door eenige onderwijzers en onderwijzeressen een feestmaal aangeboden waaraan 600 personen deel namen, waaronder vele leden van den Senaat, de Kamer en den gemeenteraad van Parijs. Hij beloofde bij die gelegenheid het zijne te zullen doen, om verbetering te verkrijgen van de bezoldiging der onderwaters en onderwijzeressen. De teestand der werkstakingen te Parijs en in de omsteken verergerde den 28. Op sommige punten moest de politie de werkstakers terug drijven. Op twee plaatsen kad tusschen de werkstakers en de politie eene niet. Pronk met baar als met een of ander zeldzaam sieraad, dat het toeval op je weg heeft gevoerd, laat je benijden en amuseer je, wanneer je de lui ais om strijd zult zien trachtencm je het kleinood afhandig te -maken. Dan heb je er ten minste wat aan J" „Wat denk je dan, dat ik zou moeten doen?" „Laat haar naar de opera gaan in je logelaat haar in je rijtuig rijden, natuurlijk zonder die oude uil, die Clarisse. Misschien doet men je wel het pleizier haar voor familie van je aan te zien." „Wat blief je! Eamilie Neen, Anatole, het bloed der Arbanoffs heeft niets met de Rue Rcehefort gemeen." Toen Leroy weg wasdacht Achilles eene poos ernstig na. Daarop belde hij en liet Eerra roepen. Eerra bad den ganschen dag in bezorgdheid door gebracht, Wat zou zij zeggen, wanneer Leroy zich over haar beklaagd had, boe zou zij Achilles duidelijk maken, wat haar aanleiding bad gegeven tot den siag. Toen hij nu, in het schemeruur, haar liet verzoeken, om hem te komen voorlezen, trad zij de kamer binnen, meteen blce, als was zij zich harer schuld bewust, ma&r bekoor lijker en schooner dan ooit. Achilles zag haar eenige oogeublikken zwijgend aau. Zijne vrienden hadden geen ongelijk, zij zcu furore maken, zij zou zijn naam weder op aller lippen brengen by zou wei dwaas zijn wanneer hij daarvan geen gebruik maakte. „Ik wilde u een voorstel doen mejuffrouw", zeide Achilles eindelijk op matten toon, alsof hem het spreken zelfs reeds inspanning kostte. „Gij hebt het hier zoo stil dat kan u op den duur onmogelijk bevallen. Wilt gij eens naar de opera Eerra sloeg de oogen op en kwam onbewust een schrede naderalsof zij meendeniet goed te hebben gehoord. Haar adem ging sneller bare oogen schit terden van vreugde. „O, Uwe Hoogheid! Is het mogelijk?" „Natuurlijk is het mogelijk wanneer gij maar wilt." „Of ik wil Het scheelde niet veelof zij had een botsing plaats, waarbij vele werkstakers gewond werden. Een in het kanaal geworpen agent werd gered. De politie heeft zeer strenge bevelen ontvangen. Reeds werden 53 personen in hechtenis genomen. Alle vreemde werkstakers, die de hoofdaanvoerders schijnen te zijn zullen weggezonden worden. De gemeenteraad van Perijs heeft besloten, de werkstakers met geld bij te staan. ZWEDEN. Keizer Wilhelm is den 28 des mor gens te 6 uren van Stockholm vertrokken nadat den 27 des avonds te 10 uren de koning en de kroonprins aan boord van de Hobenzollern allerhartelijkst afscheid van hem hadden genomen. Toen beiden bet schip verlieten, werd aan de tegenover gelegen marinewerf een prachtig vuurwerk afgestoken waarna dit ook aan boord der Hohenzoliern geschiedde. Duizenden toeschouwers juich ten de vorstelijke personen toe. VEREENIGDE STATEN. Uit een onderzoek, op last van het Congres te Nieuw-Tork ingesteld naar de landverhuizing, is geblekeD, dat zij uit Europa op kunst matige wijze door de stoomvaartmaatschappijen aange moedigd wordt. Buitenlandscha in Amerika versprei- de agenten verkoopen voor hoog commissieloon voor uitbetaalde plaatskaarten welke bij duizenden naar Europa worden gezonden. Sommige maatschappijen nemen geene bijzondere maatregelen om ongewenschte landverhuizers te weren en velen, die te Nieuw-Tork aankomen, blijven daar ook. Ééne maatschappij welke voornamelijk in de landen aan de Middellandsche zee werkt, heett daat 8000 agentschappeu, behalve nog vele andere elders in Europa. De sterke landverhuizing vooral van itaüanen is voornamelijk aan de bemoeiin gen dezer agenten toe te schrijven; een derde gedeelte was van vooruitbetaalde plaatskaarten voorzien. De agent van de Noordduitsche Lloyd verklaarde dat 40 pet. van de door haar vervoerde landverhuizers op ge lijke wijze de reis maakten, o. o. vele hongaren op kaarten overgezonden uit de Pennsylvaansche mijnstre ken. De meesten dezer lieden hielden zich echter te Nieuw-Ycrk niet op. kreet van vreugde geuit in hare opgewondenheid. „Wanneer mag het gebeuren, Uwe Hoogheid?" „Vandaag, morgen, wanneer gij maar wilt." „Dan zou ik gaarne vandaag willen gaan." Zij kon hjjna niet spreken zij was blijde ais een kind. „Mae ik het Clarisse zeggen „Clariase mag niet meê; gij moet alleen gaan, Eerra, dan kunt gij in mijne loge gaan zitten. Of zijt gij bang „O, neen Uwe Hoogheid, wie zou mij iets doen?" Zij zag hem vol vertrouwen daarbij aan, en hij bedacht niet, dat bij haar en hare toekomst op het spel zette, om aan een gevoel van ijdelheid te voldoen; en dat de wereld baar dan zou ontnemenwat zij haar nooit weder vermocht terug te geven. „Dus zorgt gij, dat gij van avond klaar zijt." Jubelend vloog Ferra de oude huishoudster om den hals, en vertelde haar, wat de vorst haar had beloofd, maar Clarisse vond volstrekt geen reden tot zooveel blijdschap, integendeel zij werd ernstig boos. „Aan mijne zorg zijt gij toevertrouwd, Ferra, en op het oogenblik dat gij voor de eerste maal werkelijk mijne zorg noodig hebt, laat men mij hier. Dat is onverstandig van zijne Hoogheid. Een onbesproken vrouw als ik kan zich alles veroorloven, maar gij, alleen, op jou jaren dat bevalt mij niet." Zij bromde en schudde het hoofd, dat was alles, wat zij kon doen maar ten slotte stak zy toch het jonge meisje eene fonkelende ster van brillanten in het haar, die Arbanoff haar eensin eene edelmoedige buiter waardeering harer trouwe diensten, had geschonken. Eerra zag er uit als eene fee, toen zij in de purper fluweelen loge zat. Uit het parket en de loges richtten zich alle tooueelkykers op het schoone gelaat en zij had geen vrouwgeen Panjzenaarster moeten zijn om de bewondering, die zij wekte, niet op te merken en zich daarover te verheugen. „Duivels 1 zeidein een der zijloges, de oude prins du Eaure, wiens reeds gebogen gestalte volstrekt niet belette, dat hij nog gaarne eene schoone vrouw zag, en

Alkmaarsche Courant | 1888 | | pagina 1