No. 94. Negentigste Jaargang J 888. Een kind uit het volk. V R IJ D A G 3 AUGUSTUS. Prijs der gewone Advertentiën: Qbfficiitl (Scbcelte. Bnitcnianb. DENEMARKEN. Keizer Wilhelm, die een lang durig onderhoud had met den deenschen minister Estrup, begaf zich den 30 des avonds om elf uur aau boord van de Hohenzollern door den Koning van Denemarken en alle prinsen begeleid. De landingsplaats en de aan grenzende gebouwen waren schitterend verlicht. DUITSCHLAND. De Keizer kwam den 1 des Dachts om twaalf uur met graaf Herbert von Bismarck bij den rijkskanselier prins von Bismarck te Eriedrichs- ruh in zijn woonhuis aan waar eene talrijke menigte was saamgekomen om hem te begroeten. Hij vertrok des middags te half een raar Potsdam, waar bij te half zes aankwam. Hij reed dadelijk naar het Marmeren Paleis. Beieren. De historische optocht, waaraan niet minder dan tienduizend personen deelnamen, maakte den 31 een overweldigenden indruk. FEUILLETON. FRANKRIJK. In de zitting van den gemeente raad van Parijs van den 27 stelde de commissie naar welke het voorstel van den heer Vaillant om f 10000 ten bate der werkstakenden uit te trekken verwezen was, voor, tot dat doel f 5000 toe te staan door de besturen der arrondissementen onder de gezinnen der werkstakers te verdoelen. De heer Sauton betoogde dat de gemeenteraad voor de werkstaking mede ver antwoordelijk was, in zoover het aan de aannemers van gemeentewerken voorgeschreven loontarief daartoe had geleid, maar stelde voor, ten aanzien van de voorgestelde toelage tot de orde van den dag over te gaan, op grond dat de raad zich met de aanneming van particuliere werken niet bemoeien kon, aan zijn tarief van gemeen tewerken geene terugwerkende kracht kon geven en ook zich niet verbinden mocht, om steeds werkstakingen te ondersteunen veroorzaakt door afwijking van het by gemeentelijke werken gegeven voorbee'd. Tevens raadde hij de werkstakers aan tot scheidsrechters de toevlucht te nemen. Bitmcnlanb. UOIAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag-en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele rijk f 1, De 3 nummers f 0,06. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERM». COS- TER ZOON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR krengen ter algemeene kennis dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek, met de bijlagen van CHRISTIAAN BAKKER, gcudsmid alhier, om vergunning tot het oprichten van eene goud- en zilversmederij in het perceel aan de Lange- straat, wijk B Nos 82 en 83, en dat op Woensdag 15 Augustus 1888, 's middags te 12 uren, ten raadbuize gelegenheid wordt gegeven om tegen het oprichten van die smederij bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLA1NE PONT. 1 Augustus 1S88. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. De straten eu pleinen, waar langs de stoet zich voort bewoog waren smaakvol versierd. Groote opschudding werd veroorzaakt door het schich tig worden van drie olifanten, die door den stoet heenbra- keD, waardoor ongeveer twintig personen ernstig verwond werden. Ook stortten door het dringen der menigte enkele lichtgebouwde tribunes in, waarbij eenige personen verwondingen bekwamen. Te halfeen kwam de stoet op het feestplein aan. De J voorzitter der kunstvereeniging en de burgemeester der stad hielden daar redevoeringen, waarop nationale lie deren ten geboore werden gebracht; daarna werd de stoet ontbonden. ENGELAND. Den 27 is de derde lezing van het regeeringsontwerp ter hervorming van het plaatse lijk bestuur in Engeland in het Lagerhuis afgeloopen. Dadelijk werd die wetomstreeks één uur des nachts van den 28in het Hoogerhuiswaar do leden op die wet kaddeD zitten wachten ingediend en voor de eerste maal gelezen. In het Hoogerhuis was de vraag besproken of de jaarlykache schietwedstrijden der Nationale Schietvereenigingdie niet meer te 6) „Weent gij, EerraWat is er gebeurd?" Met een verschrikten blik zag zij op Leroy stond naast haar. De herinnering aan hunne laatste pijnlijke ontmoeting deed haar daarop schnw de oogen neerslaan en toen hij op den divan plaats nam, schoof zij zoover mogelgk van hem af. Toen zij hem echter kalm, deel nemend en hartelijk naar de oorzaak van haar leed hoorde vragenschoot haar gemoed vol en snikkend vertelde zij hem hetgeen haar overkomen was. „Ik weet niet wat ik haar gedaan heb", eindigde zij, en de tranen, die haar over de wangen rolden, deden baar Diet opmerken hoe eene uitdrukking van triumf over Leroy's gelaat vloog. Hij had dit oogen- blik zien komen, maar dat het zoo spoedig zou aan breken, dat overtrof zijne stoutste verwachtingen. Hij gaf niet direct antwoord op Eerra's vraag. Hij zeide slechts „Gij zult de vrouwen steeds tot vijandinnen hebben, evenzeer als de mannen altijd bereid zullen zijn aan uwe voeten te leggen, hetgeen zij bezitten,behalve hunnen naam." „Waarom F" vroeg zij bijna toornig en de oude trots kwam weder bij haar boven. „Waarom ging hij voort. „Gij zy't jong en schoon, woont in het paleis van vorst Arbanofl, en hij is onge trouwd, De wereld maakt onbarmhartig hare gevolg trekkingen zij oordeelt naar den schijnis in hare eischen en aanspraken eene tyranvoor wie zich ieder buigen moet en gij zult mij nu wel eindelijk be grepen hebben, hoop ik." Radeloos wrong zij de handenwijd en groot en Wimbledon gehonden kunnen worden, in het Richmond- park zouden kunnen plaats hebben. Zoowel de regeering als de oppositie bij monde van haren leider verklaarden zich tegen dat denkbeeld, al werd met veel waardeering over de werkzaamheid en de uitkomsten dezer vereeni- ging gesproken. Lagerhuis. Minister Gorst deelde den 31 mede, dat de Koning van Swaziland de benoeming van den heer Shepstone als britsch resident gevraagd had, maar dat de regeering daarin niet toegestemd had, als van oordeel, dat de omstandigheden dezen vorm van inmenging in de binnenlandsche zaken van Swaziland niet wensche- lijk maakte. Ierland. De burgemeester van Sligo is den 30 tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld omdat hij vreesaanjagende uitingen in een door hem geschre ven blad had opgenomen. Dit door den prefect der Seine ^^dersteundo voorstel gaf tot eene langdurige en verwarde beraadslaging aanleiding. Ten slotte weigerde de raad, met 34 tegen 34 stemmen, aaD dit voorstel den voorrang te geven en werd het voorstel der commissie in stemming gebracht, dat met 40 tegen 28 stemmen verworpen werd. Ten aanzien van een voorstel van den heer Vaillaint om den prefect van politie uit te noodigen een einde te maken aan de uittartingen zijner agenten en de in hechtenis genomenen vrij te laten, werd met 65 tegen 16 stem men overgegaan tot de orde van den dag. Het hot van cassatie heeft den 28 de voorziening tegen de arresten, waarbij generaal Caffarel den 25 April wegens poging tot oplichting tot f 1500 boete en mevrouw Limousin tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld werden verworpen. President Carnot heeft aan eiken burgemeesterdie den 14 Juli op het veld van Mars aan het groote feest maal deel nam, zijn portret geschonken, met een wenk het in de wachtkamer der secretarie op te hangen. verschrikt zagen hare oogen naar hem op. Geen traan was er meer in te zieniets anderseen vermoeden van iets verschrikkelijks perste haar het hart samen. „Neen ik begrijp u niet", zeide zjj hulpeloos. „Ik smeek u, vicomte, laat mij toch niet in die kwellende onzekerheid I" Anatole kuchte en poetste zijn monocle op hij had zich de zaak gemakkelijker gedachtdan Eerra's, hem onverklaarbareonbegrijpelijkheid haar maakte. „Welnu dan, wanneer gij het bepaald wilt, gij gaat door voor 's vorsten Met een kreet van schrik sloeg zij de handen plot seling voor het gloeiende gelaat. Op eens had zij het begrepen Met ontzettende duidelijkheid zag zij nu alles voor oogen, Alice's houding, alles, alles begreep zij en er was niemand geweestdie baar dat vooruit bad gezegdniemand die haar gewaarschuwd had 1 Zij sprong van den divan op. „Ik wil weg", zeide zij ademloos, „waar dan ook heen, maar uit het paleis moet ik weg. Owaarom liet gij mij niet blind olijven 1" Haar smart was aangrijpend. Leroy zag echter slechts het schoone meisje in haarniet de gewonde vrouw. „Ik wil nu naar huisging zij voort, opstaande en de tranen uit hare oogen wisschende„om natedenken wat ik doen kan om iets anderB voor mij te vinden. Vaarwelvicomte." Voordat hy haar kon terughouden, was zij verdwenen. Zeer opgewonden kwam zij thuisen zocht dadelijk Clarisse opom deze haar leed medetedeelen. „Ik wil hier vandaan ClarisseGoede God op de wijde wereld zal toch wel een plaatsje zijnwaar men mij gebruiken kaD." Eerra weende niet meerzij zeide het met flikke rende oogen en vastgesloten handende menschen hadden door hanne onrechtvaardigheid al den weer stand in haar gewektwaartoe zij in staat was. „Vandaag nog zal ik het den vorst zeggen; wanneer hij de reden kent, zal hij mij wel ongehinderd laten gaan." Het hoofd der gemeenteschool No. 3 te Helder J, E. Berk, die sedert den 2 Juli vermist was, heeft zich den 5 Juli over Southampton per mailstoomer Ems naar Nieuw-Vork begeven. Bij kon. besluit van den 17 is het besluit van burg. en weth. van Haarlem van 9 Februari 1888 No. 12, waarbij aan Bruggeman en Martens geweigerd werd de oprichting eener kalkblusseherij in een perceel aan de Ged. Raaks vernietigd en alsnog de gevraagde vergun ning onder zekere woorwaarden verleend. De gemeenteraad van Winkel heeft den 21 besloten de aldaar nog bestaande, doch sedert jaren niet meer bezochte koemarktinvallende op den laststen Maandag in de maand October en de kermiswelke bij die gelegenheid tot heden gehouden werd, af te schaffen. Volgens den regenmeter der rykslandbcuwechool te Wageningen is in Juli 160 streep water gevallen tegen 23% in Juli 1887 en 66% in Juli 1886. Van de 31 dagen waren 26 regendagen. Bij kon. besluit van den 30 is goedgekeurd de benoeming van den burgemeester van Heemskerk, den heer jhr. mr. H. Gevers Jr., tot secretaris dier gemeente. Den 30 is op den straatweg tusschen Heerde en Kampen de vrachtrijder W. de Graaf, die de weekmarkt te Kampen wilde bezoeken, van zijn wagen gevallen, met het gevolgdat hem het rad over het hoofd ging en hij dood bleef. Hij laat eene weduwe met 2 kinderen na. De gemeenteraad van Nieuweramstel heeft den 30 besloten eene brug te houwen over de Over- toomsche vaart tegenover de Kosterstraat en bepaald, dat deze brug beweegbaar zal zijn indien Amsterdam met besluit de Gasthuisbrug in eene vaste brug te veranderen. Den 30 is te Amsterdam een 22 jarig man wonende in de Lindenstraatdie in beschonken toe stand in den kelder van een perceel op den Zeedijk gedragen en van daar naar het binnengasthuis vervoerd »as, overleden aan overmatig gebruik van sterken drank. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat hij des ochtends in verschillende tapperijen 40 a 50 glaasjes jenever gebruikt had. Den 30 wilde te Rotterdam de brugwachter J. B. Kastrup, in dienst der staatsspoorwegen, op de spoor wegbrug over de Koningshaven te Eeyenoord, ca de machinerieën dier brug te hebben schoongemaakt, weder door een luik op de brug komen, op het oogenblik dat trein no. 1 van Rotterdam en trein no. 120 van Dord recht tegelijk op de brug waren. Half uit het luik gekropen, zag hij daar eerstgenoemden trein, maar kreeg tegelijkertijd van trein no. 120 een slag tegen het hoofd, waardoor hij door de zuiging van den trein geheel door het luik geraakte en ongeveer 3 el verder onder den trein kwam, waardoor hij onmiddellijk dood was. Te Oosterhout bij Breda werd den 30 de 24jarige dochter van den havenmeester en kitstelein aan de Clarisse mompelde iets onverstaanbaarswaarna zij zeide „Wanneer het je werkelijk ernst is, Eerra en wanneer Zijne Hoogheid je laat gaan: ik heb in Bretagne nog familieeenvoudige oude lieden die je wel zullen willen opnemen. Maar je bent jongje wilt het leven genieten ik weet niet, of ik je ban aanraden, daarheen te gaan." Het jonge meisje haalde diep en zwaar adem. Het uitzicht, dat haar geboden werd, was zeer zeker weinig aanlokkelijkmaar wat zou zij doen Hier vandaan te gaan, gebood haar eer, en toch wist zij niet waarheen. Toen Iwan kwam, om haar namens den vorst te vragen, om bij hem te komenwas zij vast beslotenopen- hartig met hem te spreken zij had eene stille zeer flauwe hoop dat hij eene betere oplossing zou weteD. Achilles zag weldat Ferra's oogen rood waren hoorde weldat hare stem niet helder wasmaar voordat het nog bij hem was opgekomen om naar de oorzaak daarvan te vragen, wierp zij zelf het boek weg en zeide zij met de hand tegen haar borst gedrukt „Uwe Hoogheid, ik wilde u spreken I" Achilles kuchte, in plaats van antwoord te geven; reeds bij voorbaat, voordat hij nog wist, welk punt Ferra wilde aanroerenkwelde hem de gedachtedat bij zich voor een of ander zou moeten inspannen. Eerra nam dat echter voor eene toestemming op en ging voort „Ik moet hier \andaan „Waarom vroeg hij zoo verbaasd dat hij zich op zijne ellebogen oprichtte. „De reden, wanneer ik u verzoeken mag Ferra stond voor Achillesmet hoog opgerichte gestaltemet het gelaat naar het venster gekeerd en het roode licht van de ondergaande zon viel op haar hoofd. Zij antwoordde niet. „Jammer," dacht Achilles, „jammer, wat eene heer lijke verschijning zou zij in onze kringen zijn maar onder de tegenwoordige omstandigheden bestaat daartoe geen kans

Alkmaarsche Courant | 1888 | | pagina 1