f Groenendijksche Haven vermist, na eene koe in de weide gebracht te hebben. Toen men den 31 haar lijk in het water vondwerd het vermoeden bevestigddat zij verdronken zou zijn. Later begon men aan eene mis daad te gelooven. In den morgen van den 30 namelijk zou by een twist tusschen den vader van het meisje en den kapitein eener stoomboot over het betalen van de door hem en zijn stoker gemaakte vertering, de kapitein de dochtertoen zij zich in het geschil mengde, ge dreigd hebben, haar bij ontmoeting te zullen verdrinken. Men zegtdat het slachtoffer is geworgd en daarna in de haven geworpen. De kapitein van bedoelde stoom boot is in hechtenis genomen. Den 30 is te Haarlem overleden de heer M. Boon oud ontvanger der directe belastingen te Uitg60St c. a. en te Borgen, op muzikaal gebied zeer bekend. Den 30 is te Breda voor de hoofdakte o. a. ge slaagd mej. E. W. J. van Loghem te Purcnerend en te Deventer de heer E. Koster te Schagen. Den 30 zijn twee treinen van de IJseltram op de lijn GoudaHaastrecht tegen elkander gereden, waarbij eenige reizigers licht gekwetst werden. De gemeenteraad van 's Gravenhage heeft den 31 cp voorstel van burg. en weth. een krediet van ƒ1000 toegestaan voor eene handleiding ten behoeve van het teekenonderwijs op de openbare lagere scholen. Bij de harddraverij, den 31 te Heiloo gehouden, is de prijs, een porceleinen servies met 2 karaffen, ge wonnen door de geele bles merrie van den beer J. Frans, bereden door P. Frans; de eerste premie, een hoofdstel, door de bruine ruin van de heer A. de Waard, bereden door Jan de Waard en de tweede premie, een zweep door de zwarte merrie van den heer C. Noort, bereden door hem zelvea, allen te Heiloo; zes paarden namen daaraan deel. De arr. rechtbank te 's Gravenhage heeft den 31 den schippersknecht te Delftdie onlangs f 300 stal uit het vooronder van het schip zijns meesters, veroor deeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Volgens een den 1 te 's Gravenhage uit Batavia ontvangen regeeringstelegram zijn door bemiddeling van de bevolking de hoofden van den voor eenigen tijd in de residentie Bantam onderdrukten opstand gevangen genomen en enkelen, die zich verzetten, gedood. Twee nog voortvlnchtigen werden vervolgd. De heer T. A. Huizenga heeft in een den 1 ver schenen zevende blaadje over de zaken van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam geantwoord op het door den heer A. C. Wertbeim in de laatste vergade ring gezegde, dat de oppositie twee derden der aan deelhouders noemt men de oppositiezegt hij de bestaande onzekerheid niet wenschte te bekrachtigen en evenmin de verantwoordelijkheid eener keuzezooals die thans is geschied, te dragen. Ook was zij natuur lijk ongeneigd het roer in handen te nemen, zoolang niet de voor eenige weken aangenomen wijzigingen der statuten de kon. goedkeuring hadden verkregen. Hy komt er tegen op, dat het niet verschijnen der oppositie ter vergadering zou moeten worden toege schreven aan gebrek aan moed om het roer in handen te nemen. Hij zou geenszins terugdeinzen voor de taak om eene zaak, die voor 1/8 deel zijn eigendom is, te beheerendoch natuurlijk alleen dan, wanneer hij op volkomen loyale wijze tot die taak werd geroepen. Ware by vroeger tot commissaris gekozen of mocht dit nog geschieden, dan zou hy zich niet onttrekken. De verlenging der overeenkomst met het orkest moet, volgens hem, geschied zijn, toen men de bedoelingen van de meerderheid der aandeelhouders reeds kende. Ook den onwil werpt hij van zich. Hij beweert eene lompe wijze van behandeling endergaan te hebben en verklaartniet langer bij den neus genomen te willen worden. Hij verklaart voorts, dat niet op de oppositie, doch op den heer A. C. Wertheim en die personen, die hem „Welnu, Ferra F" vroeg hij eindelijk luid, „valt het u zoo moeielijk, eene opheldering te geven „O u hebt het wel geweten u en de vicomte ook. Ik heb u vertrouwd als iemand wien men alles te danken heeftik zou alles blindelings hebben ge daan wat u van mij gevraagd hadt. Ik was zoo vast overtuigddat gij slechts mijn bestwil beoogdet gij spraakt altijd en altijd weder van de bescherming van het paleis Arbanoff hoe kon ik vermoeden, dat die bescherming mij onheil zou brengen." Achilles streek met de hand over het voorhoofd hij verkeerde in eene uiterst onaangename stemming. „Neem het niet zoo tragisch op Ferra in uwe positie moet men of als eene non leven of zich laten welgevallen, wat de menschen van ons gelieven te zeg gen het laatste schijnt mij het beste toe." „Maar u hebt het vooruit geweten dat was niet goed van u", herhaalde zij nog eens, met een verwijten den blik „en nu moet ik hier uit huis." „Waar wilt ge heen „Naar Bretagne, by familie van Clarisse." „Onzin „Ik kan hier niet langer blijven. O, geloof mij, Uwe Hoogheid ik kan het niet verdragen." En eerst langzaam maar steeds ruimer vloeiden de tranen over het lieve gezichtje en eindelyk snikte zij als een kind. Achilles stond zenuwachtig op, en trok hare handen van haar gelaat. „Wees niet dwaas Ferra wacht nog acht dagen dan zal ik behoorlijk voor u gezorgd hebben, maar houd, als 't u belieft, op met weeneD, het maakt mij ziek en het schaadt uwe schoonheid. Gij zult geen reden hebben, om mij nog langer te beschuldigen, maar wees nu verstandig." Hij wierp zich weder op den divanom zich aan zijne bittere beschouwingen over te geven. „Wat ben ik toch een verwenschte dwaas geweest was zijn slotsom steeds wederwanneer hij aan de ontmoeting op den boulevard terugdacht, toen hij Ferra voor het eerst had gezien. Eindelijk gaf hij Iwan order, om te doen inspannen, en reed hy Daar zijn olub. Maar alsof vandaag alles tegen hem had samenge- blindelings volgden, de verantwoordelijkheid rust, wan neer de likwidatie wordt doorgedreven en het gebouw verdwijnt. Ten slotte behoudt de heer Huizinga zich voor, eene gerechtelijke vervolging in te stellen naar aanleiding der uitdrukking „schotschrift" op het vijfde zijner blaad jes toegepast. De Eerste Kamer heeft den 1 alle onlangs door de 2e Kamer aangenomen wetsontwerpen van minder omvang zonder beraadslaging aangenomen. Op voorstel van den voorzitter werd bepaald dat de beraadslaging over het ontwerp tot wijziging van het reglement van orde, waarover door de commissie van rapporteurs een eindverslag werd uitgebracht, zou gehouden worden den 3 's namiddags 1 uur. Den 1 is te Amsterdam aanbesteed het op- hoogen van het terrein van het Burgerziekenhuis aan de Linnaeusatraat. Van 13 inschrijvers was de laagste de heer F. W. Dekker a'daar, voor 58500. Den 1 is te Utrecht voor de fransche taal o. a. geslaagd mej. C. Bakker te Haarlem en voor de engel- sche taal mej. Ch. M. van Gelder aldaar. Bij de trekking der premie-aandeelen van de onlangs uitgegeven premie-leening der Noordhollandsche Vereeniging „het Witte Kruis" te Amsterdam zijn den 1 uitgeloot de seriën 1053, 1181,3251, 3315,3983 en 6607. Verder is gevallen op Serie 3983 No. 1053 3315 n n 1053 1181 3254 3.315 3983 1053 1181 5 29 8 48 44 37 41 44 12 22 32 50 8 29 2 16 43 47 2 4 18 22 26 43 50 50000 5000 1000 1000 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 Serie 3254 No. 3315 3983 6607 3 14 15 26 35 36 50 1 11 23 28 34 12 13 22 49 1 12 15 18 27 32 36 40 41 f 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 n 50 50 50 50 50 f 14. Alle overige uitgelote aandeelen aflosbaar met Allen zijn betaalbaar op 31 Maart 1889. Op voorstel der gewestelijke Vereeniging Gelder land is de heer W. J. Bonte vroeger schoolopziener in bet arr. Zalt-Bommel thans schoolopziener in het district Hoorn, benoemd tot eerelid van het Nederl. Onderwijzers-genootschap. Douairière Badermaeher Scborer te Middelburg heeft uit de nalatenschap van wijlen haren zoon, jhr. Badermaeher Schorer van Nienwerkerk, een kapitaal van f 30000 geschonken tot het oprichten te Middel burg van een Schorer-fonds, uitsluitend bestemd tot liefdadige doeleinden. Bij de kamer van koophandel en fabrieken te Amsterdam is het bericht ingekomen, dat Amsterdam en Botterdam in telephonische gemeenschap zullen worden gebracht. Voor de meer dan 350 open zijnde predikants plaatsen bij de ned. herv. kerk is thans geen kandidaat meer beroepbaardaar de 14 in Mei 1.1. tot de evan geliebediening toegelaten kandidaten reeds allen een beroep aangenomen hebben. zworen, ontvingen hem zijne kennissen daar op gelijke wijze; overal werd Ferra's naam genoemd, overal werd hy geplaagd en benijd, ten slotte verloor hij zijn geduld. „Ik heb je reeds meer dan eens duidelijk gezegd, dat het mijn plan is, haar te beschermen en haren goeden naam te bewaren, voor zoover het in mijn macht staat", zeide hij tot vorst Saberno, „en ik geef je de verzekering, dat ik zonder complimenten een ieder zal neerschieten, die het waagtaan hare reinheid te twijfelen. Een iederAl was het mijn beste vriend Zij zetten lange gezichten en zwegen over dit punt, zoolang hij in de nabijheid was; wat zij achter zijn rag fluisterdenwist hij even goedalsof hij er bij was geweesthet hinderde hem erg. Ontstemd en opge wonden ging hy naar hnis en laat in den avond stuurde hij nog om Leroy; hij had iemand noodig, met wien hy een besluit wilde bespreken, dat hij van avond genomen had en dat hem het eenig mogelijke middel scheen om uit het warnet te gerakendat hem plotseling had overvallen, zonder daarom echter juist geneigd te ziin, zich er aan te storen voor het geval het hem afge raden werd. „Goede God zeide de gezantschapsraadop een stoel bij den haard plaats nemende„wat bracht je er toe, om nog zoo laat om mij te sturen." Achilles antwoordde niethij speelde zwijgend met zijne goed verzorgde nagels. Het viel hem blijkbaar moeielijk, om een begin te maken. „Weinuf" vroeg Leroy nog eens, op ongeduldigen toon. „Gij weet het van FerraIk acht my voor hare toekomst verantwoordelijk en mijn ik heb in menig opzicht verkeerd tegenover haar gehandeld." Leroy lachte luid. „Wat ben je toeh een huichelaar, Achilles „Eigenlijk rust de verplichting op mjj, iets tot haar geluk bij te dragen en mag ik haar niet de wereld laten ingaanzonder dat zij iemand heeftdie voor haar zorgt." Anatole glimlachte onbestemd. „Ochdat weet ik nietMaar zij wil dus hier vandaan. Bah, er worden zoo dikwijls praatjes verkocht Het is ook nu de vraag, of zij het wel ernstig bedoelt of houdt gij het er voor van wel? Wat denk je?" Op de boerderij van Gebroeders van Beek te Haarlemmermeer aan den Sloterweg zijn twee varkens aan de ziekte gestorven en 7 verdachte geslacht. De Koning heefo afwijzend beschikt op het verzoek van den heer J. F. de Booy, fabrikant en lid van den raad te Bredaveroordeeld wegens valschheid in ge schrift met gebruikmaking daarvan om kwijtschelding der hem opgelegde straf. Da jaeht op vele te HeilOO gelegen landerijen, welke op voorstel van den burgemeester door de land eigenaren gezamenlijk bij inschrijving ten voordeele van bet algemeen armbestuur van Heiloo verhuurd zou worden, is verhuurd aan de beeren Heineken en Bunge te Amsterdam, tevens huurders van de jacht onder de Egmonden voor f 400 per jaar. De heer Neijtlid van den gemeenteraad van Enkhuizen heeft als zoodanig bedankt. De Maatschappij voor uitvoer- en commissiehandel te Amsterdam keert over 1887 7 pet. dividend uit. De Maaatrichtsche hypotheekbank keert over 1887/8 7% pet. dividend uitterwijl 5 pet. van de winst bij het waarborgfonds wordt gevoegd. Het dagelijksch bestuur van den Algemeenen Nederl. Wielrijdersbond heeft zich tot den minister van oorlog gewend waarbij het zich bereid verklaarde behulpzaam te zijn in het vinden van geschikte wiel rijders tot het nemen van proeven bij oefeningen van het leger. Het verzocht daarbij antwoord op de volgende vragen1°. of er reeds dit najaar proeven zullen genomen worden en zoo ja 2°. wanneer en hoe lang de oefeningen zullen plaats hebben; 3°. hoeveel wiel rijders vereischt of gewenscht worden 4°. welke de rechten en plichten zijn van die tijdelijk opgenomen wielrijders. De minister heeft dit aanbod met ingeno menheid ontvangen en den kommandant der le divisie infanterie te 's Gravenhage en den generaal- majoor der Nieuwe Hollandsche Waterlinie te Utrecht, onder wier leiding eerlang oefeningen worden gehouden, uitgenoodigd, aan het bestuur de vereischte inlichtingen te verschaffen en daarmede de voorwaarden te bepaleD, waarop de deelneming aan de oefeningen kan geschieden. De minister van waterstaat heeft op het verzoek van de heeren N. Bedeker Bisdom c.s. te Amsterdam, om het Wieringermeer te mogen droogmaken en in polderen afwijzend beschikt, omdat het plan eenige wijziging behoefde. Aan die heeren is echter te ken nen gegeven, dat des verlangd eene voorloopige con cessie zal worden verleend mits binnen één jaar een volledig uitgewerkt ontwerp ingezonden en het bewijs overgelegd worde, dat de gelden voor de uitvoeriog der werken zijn verzekerd. Verder moet bewezen wor den dat met de betrokken waterschappen de noodige overeenkomsten zijn gesloten tot regeling hunner belan gen in afwatering en gemeenschap te land en to water en de verklaring overgelegd worden dat vóór het aanvaar den der definitieve concessie een waarborgkapitaal ten bedrage van 3 pet. der gereamde kosten zal worden gestort. Toen te Hoogkarspel den 31 de eerste trein uit Amsterdam den overweg zou passeereD, Btonden de boomen nog open en was de weg alzoo vrij voor de uit den Hout komende schoolkinderen. Gelukkig zag de machinist nog tijdig het verzuim van de wachteres, en kon de machine juist vóór den weg tot staan bren gen. Tegen de wachteres is proces-verbaal opgemaakt. In de den 31 gehouden vergadering van den raad der gemeente Wieringörwaard waren afwezig de heeren V. Bakker Jz. en J. L. T. Groneman beiden met kennisgeving van verhindering. De voorzitter opent de vergadering en de aanteekeningen van het verhandelde in de vorige bijeenkomst worden na lezing goedgekeurd. Van den heer H. Waiboer is bericht ontvangen, dat de benoeming tot lid van het burgerlijk armbestuur door hem wordt aangenomen. Wordt aangeboden de rekening der gemeente, zoo- „Dat het eenige middel is, om rust te krijgen: haar te trouwen „Achilles 1" De gezantschapsraad sprong zoo wild van zijn stoel op, dat deze achterover viel. „Zeker", antwoordde de vorst verontwaardigd. „Ik heb een onrecht jegens haar gepleegd, ik wil dat weder goedmaken. Ik wil rust hebben, ziedaar de eenige reden. Dag en nacht mij het hoofd breken met dingen, die ik in mijne macht heb, daartoe ben ik niet sterk genoeg." Op het vale gelaat van den gezantschapsraad werden twee donkerroode vlekken zichtbaar de visch die hij reeds zoo zeker aan den haak meende te hebben ont kwam hem en hij moest, in machtelooze woede, aan den oever blijven staan. „Achilles", zeide hij plotseling vriendelijk en hij legde de handen op diens schouder „ik ben je vriend sinds vele jaren, beloof mij ten minste de zaak niet te over ijlen en er over na te denken. Zulke sporadische in vallen zijn niet altijd de juiste. Wacht acht dagen voordat je met Ferra er over spreekt." „Ik zou anders wel eindelijk rust willen hebben", antwoordde Achilles. „Waarmede moet ik haar zoolang troosten „Spreek haar niet in dien tijd „Het zy zoo, maar ik kan je wel vooruit verzekeren, dat er geen verandering komt in mijn besluit." „Acht dagen dus, Achilles Hij knikte toestemmend en drukte Leroy's hand wat krachtiger dan gewoonlijk na scheen hem zijn besluit onwankelbaar en hij was tevreden aan alle nesteryen kwam een einde. Nog dienzelfden nacht bracht de gezantschapsraad eigenhandig een brief naar de postaan den onden vorst Arbanofiwaarin hij dezen mededeeldewelke nieuwe dwaasheid zijn zoon op het punt stond uit te halen en waarin hij zijne tusschenkomst inriep voor het geval hem een huwelijk van Achilles met een meisje uit den heffe des volks ongewenscht toescheen. De brief, een meesterstuk van diplomatiek overleg, was slechts onderteekendeen vriend. Wordt vervolgd. f-

Alkmaarsche Courant | 1888 | | pagina 2