Sen kind uit het volk. No. 118. Negentigste Jaargang 1888 V K IJ D A G PATENTEN. 28 SEPTEMBER. Prijs der gewone Advertentiën: ©ffUirel (Bebeelte. De XOUAABSIMTEXTEX le kwartaal 188889, aang-evraag'd in Juni en Juli j 1., óók van dc bui tengemeenten, Beverwijk, Bergen, Egniond binnen, Egniond aan Zee, Schooi 1, Koedijk, Oudorp, St. Pan- cras, Noord- en Znidscharwende, Broek op Lan- gedijk, Uitgeest, Heemskerk. Castricum, lleiloo, Limmen, Akersloot, Spanbroek, llensbroek, Hoog woud, Obdain, Schermerharn, Heer Hugowaard, Oterleek, Sijbecarspel, Lrsem, Zuid- en Noord- schermerkunnen in de eerstvolgende 14 dagen tirsschen 9 en 2 uren tot en met Zaterdag 13 October, ter secretarie dezer gemeente worden afgehaald. £nit«ulaub. BELG-IE. Aan het kantoor van het Journal de Bruxelles is tegen den prijs van f 1 een boekje verkrijg baar gesteld, bevattende, zoowel in bet fracsoh als in het vlaamsch, alle vragen, welke bij de kiezers-examens vac 1689 tot 1893 gedaan zullen worden met de antwoor den en eplossingen er bij- DÜITSCHLAND. Prins Bismarck kwam den 2.4 8C9 COURANT. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de UitgeverB HEEM». COS- TEE ZOON. ALKMAARSCHE Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag-en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele rijk f 1, De 3 nummers f 0,06. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de le helft der maand September 1888 C. van Buuren, E. Landman, Amsterdam; Neeltje Kaaiman, Bergen van OmmerenVlaardingen. Briefkaarten: J. Louwerens Amsterdammevr. Eeije Engeler, Oosterhout. Brieven verzonden geweest naar Amerika: A. PrinseDesmonis. Van Broek op Lunged ij k: J. Schoon Van Rustenburg: A. Prins:Desmonis. Iu de gemeentekas vaD Gent iB een tekort vac f 100.600 ontdektterwijl de borgtocht van den ont vanger slechts f 50C00 bedraagt. Dat tekort zou reeds ouder 2 vroegere ontvangers bestaanhebben. De eerste ambtenaar is de dader der plaats gehad hebbende ver duisteringen. Zijne grove verteringen hadden zeer da aandacht getrokken. Den 22 werd hij in hechtenis genomen. Hij schijnt op de volgende wijze gehandeld te hebben. Als een belasting chuidige kwam betalen teekenda de ontvanger eene kwitantie en Engelbeen die het bedrag opstreek teekende dit op de rol der betalingen aan, doch deed dit niet op zijn register. Men zag alzoo, dat er betaling gedaan was, en er was geene vrees, dst men den betaler zou manen. Evenzoo han delde hij met de gelden welke hij van de ontvangers uit den omtrek ontving. des avonds te Berlijn aan en keerde den 25, vergezeld van graaf Eantzau, weder naar Friedrichsruh terug. In dien tusscheutijd had hij een onderhoud met den Keizer, die den 25 des namiddags te 1 uur 18 min. per extra-trein van Potsdam naar Detmold vertrok alwaar hij des avonds te 8 uur aankwam eu zoowel door de autoriteiten als door het publiek met geestdrift ontvangen werd. De stad was schitterend verlicht. Op het den Keizer aangeboden feestmaal dronk de vorst van Lippe-Detmold zijne gezondheid. Do Keizer betuigde zijn dank voor de schitterende ontvangst. Hij herinnerde aan den tijdtoen hg als knaap voor het destijds nog onvoltooide Hertnann-gedenk- teeken had gestaantoen Duitscbland's eenheid nog meest bevochten wordenen gaf zijne overtuiging te kennen dat zij, die onder aanvoering van den vorst voor die eenheid hnn bloed hadden gestortin die edele gevoelens zouden volharden. Hij dronk op bet welzijn des vorsten en op de welvaart van het vorste lijk buis. De door de redactie der Dentsche Eundschan afge legde verklaring, dat het door haar openbaar gemaakte uittreksel uit het dagboek vau wijlen Keizer Frederik ingezonden was door iemand, wien de overleden Keizer zelf dat dagboek overhandigd hadbeeft aanleiding gegeven tot verschillende gissingen. De heer Delbrüek, de vroegere leermeester in het gezin van Keizer Frederik, heeft reeds verklaard, dat hij de schuldige niet was. De openbaarmaking is volgens de Post ook geschied zonder medewerking van Keizerin Frederik. Een verhaal gaat ronddat Keizer Frederik toen hy kroonprins was, twaalf atfohriften van sommige deelen van zijn dagboek aan twaalf personen toevertrouwd had onder voorwaarde dat zij eerst ca 50 jaren daaruit iels open baar zouden mogen maken. ENGEL &.ND. Te Londen is een jonkman, die a3n eenige jonge meisjes tegen haar wil op straat een zoen gegeven had tot eene maand dwangarbeid ver oordeeld. Terwijl de politie nog steeds zoekt naar de moor denaars in Whitechapel te Londen is in eene andere wijk in Bartley bij Gatesheadwederom een moord gepleegd op eene 28jarige vrouw, op wier gedrag niets te zeg?en viel. Daar zij eene zwakke gezondheid had ging zij eiken dag naar de apotheek te Gateshead vanwaar zij den 23 niet terugkeerde. Haar lijk werd op dezelfde wijze verminkt gevonden als de lijken der in Whitechapel vermoorde vrouwen. Britsch-Indie. Kolonel Graham heeft de Tbibe- tanen in den pas van Jellalabad volkomen verslageD. De Thibetanen verloren 400 man aaa dooden ea ge kwetsten. Kolonel Graham zette zijn toebt in het land vcort. FRANKRIJK. Goblet, minister van buiten!, zaken, heeft te Amiens, bij de onthulling van hetgedenkteeken van kapitein Vogel bij de verdediging dier stad in 1870 gedoodeetie redevoering gehouden waarin hij o. a. zeide„Alleen onze inwendige verdeeldheid is oorzaak onzer zwakheid. Zoodra wij slechts willen FülIJTT .X T* t^j- XVI. Ie het midden ongeveer van de stad D. lag een zeer fraaie banketbakkerswinkel, waarvoor op schoone zomerdagen de dsmes hare koffie zaten te drinken en ijs aten terwijl achter in het huis voor de officieren van het garnizoen een klein keurig net vertrekje was ingerichtwaar hoofdzakelijk de cavallerie de eerste vrije uren ca den dienst placht door te brengen om bij een glaB port over superieuren paarden en derge lijke belangwekkende onderwerpen te praten. Het ging daar druk toewanneer de heeren onder elksnder wareD, behoefden zij zich minder te geneeren. Erdmann von Nobbe had er, zooals steeds, het hoogste woord. „Maar hoe kondet gij ook maar een oogenblik denken", zeide bij tot zijn buurman, wien hij een sigaar aanbood, „dat die geschiedenis niet reeds in geheel D. de rondte doet. Hoe is het mogelijk Waren er niet oogen en oorea genoegdie het konden zien en hooren De prins geeft aan Eommingens verloofde een armband ten geschenke, dien zij draagt! Waarachtig, die goede adjudant moest blinder zijn dan een mol en dan een nachtuil op klaarlichten dag wanneer hij daarvan het zijne niet denkt. En toen Laudin haar de lok af sneed"Waarachtig, het is wonder, dat het niet, nog wat verfraaid natuurlgkin de conrant gekomen is. Zulke pikante gevallen plegen anders meer de aandacht te trekken. Wij zijn allen ontzettend benieuwd, wat er nog volgen zal." „Naar hetgeen ik er van u van gehoord heb, moet het al iets zeer bijzondere geweest zijnzeide degene, wien hij het verteld had terwijl deze de hem aange boden sigaar aannam. „Het verwondert mij, dat Eom- mingen zich alles zoo kalm laat aanleunen." „Daar hebt gij gelijk in, dat heeft mij eerst ook erg verwonderd maar wie kijkt altijd achter de schermen. Overigens is het best mogelijk dat Eommingen in de geheele geschiedenis niets vindt." „En bovendien die zeldzame gelijkenisdie Laudin nog steeds volhoudt." „Men komt tot allerlei gevolgtrekkingen." Langzamerhand was het gesprek algemeen geworden. Iedereen stelde belang in vorstin Arbanoffin hare verloving en in den prins. Men was immers onder goede vrienden, dan behoefde men zich niet te geneeren. „Hoezeer ik het ook bij andere vrouwen waardeer wanneer zij iets pikants hebben of wanneer er een waas van geheimzinnigheid over haar verleden ligt, bij mijne eigen vrouw zou ik het toch ongaarne zien" merkte een der heeren op. „Patechoeli, hep" vroeg Nobbe, honend lachend. Intnsschen trad Eustachius von Deuren binnen, bijna onopgemerkt, hing pet en mantel op en ging in een hoekje zitten. Hij was ontstemd, daar hij onaangenaam heden in den dienst bad gehad. „Het zal in ieder geval hoogst piquant zijnom Eommingen later als liefhebbend echtgenoot te zien, terwijl de prins zich als lief hebbend minnaar bescheiden op den achtergrond houden moet. Vrouwen, als vorstin Arbanofl, verstaan er zich meesterlijk op, beide posities met elkander te vereenigen." De lange lu tenant bekeek intusschen zijn portin welks heldere bruine inhoud het zonlicht fonkelde, hij draaide het glas langzaam tu.schen de vingers, terwijl hij gift en gal uitstrooide. Eustachiusdie de laatste woorden gehoord had stond verontwaardigd op en trad aan de tafel, waar Nobbe zat, zijn fraai, open gelaat gloeide van toorn. „Houd dergelijke opmerkingen voor u, zij konden gevaarlijk voor u worden", zeide hij met nadruk en bij zoodra wij ons scharen om de vlag des vaderlands en om de regeering, die voor onze nuttige belangen zorgt, zal Frankrijk weder eene groote mogendheid zijn, zonder dat het tot de wapenen de toevlucht behoeft te nemen." De begrotingscommissie heeft besloten ondanks het besluit van den minister van marine om op zijne begrooting te bezuinigen, de uitgaven voor de vloot met f 2.500.0C0 te vermindereu. De rapporteur der commissie, de heer GervilleEeache, nam zijn ontslag waarsoh ij olijk omdat bij de aanvan kelijk aangenomen vermindering met 3.000.000 noodig achtte. In zijne plaats werd de heer Iiibot tot rappor teur benoemd, maar deze verklaarde de benoeming niet te kunnen aanvaarden. VolgenB officieele opgaven wonen meer dan 37000 nederlanders en luxemburgers in Frankrijk, waarvan 19000 alleen in het departement der Seine. GRIEKENLAND. De turksche gouverneur van het eiland Scio nam een grieksch vaartuig, dat bij dat eiland sponzen vischte in beslag. De grieksche gezant te Konstantinopel zag hierin eene beleedigiDg der griek- sche vlagonder welke het schip voer en eiechte per telegram voldoening van de Porte over die beleediging, waaraan geen gevolg werd gegeven. De grieksche re geering vaardigde toen onmiddellijk een besluit uit, tot mobielmaking der vloot. HONGARIJE. Te Pest is in bet 4e district tot lid der Kamerin plaats van wijlen den minister van onderwijs Trefortgekozen baron Ivor Kaushoofdre dacteur van de Pesti Naploeen der leiders van de oppositie tegen minister Tis a. LUXEMBURG. Gezondheidsredenen hebben den 71jarigen heer Tüilges aanleiding gegeven ontslag te vragen als minister-president. SPANJE. Bij de begrafenis van Bazaine was geen der 8000 te Madrid woonachtige fransehen tegenwoordig. EGYPTE. In dea nacht van den 24 onderhielden de Soedaneezen een hevig vuur. Vijf bommen vielen in het engelsche legerkamp zonde;1 te ontplcffen. Het vuur ran de forten en het pantserschip Gannet bracht eindelijk de vijandelijke kanonnen tot zwijgen. Den 24 des morgens deden de bondgenoolen eene verkenning en werd door de forten en genoemd schip een moorddadig vuur op den vijand gericht, waardoor zijne cavalerie ver plicht werd terug te trekken. De Scetaneezeu hebben eene zeer sterke stelling bezetmen verwachtte een aanval op de stad Soeakim. BnALïsïil&nÖ STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Den 26 werd de beraadslaging over het reglement van orde voortgezet. De volgende beslissingen werden genomen. legde de hand aan het gevest van zijn sabal. „Boven dien weet gü zoo goed als ik dat er geen woord van waar is." „Uw kinderlijk geloof doet n alle eer aan', zeide Nobbe bonend en keek, door zijn monocle den onge roepen indringer strak aan. „Het moet echter toch een weinig benijdenswaardige eigenschap zijn." „Wel mogelijk antwoordde Eustachius, steeds hef tiger wordend. „Het is in ieder geval beter, dan om in het geheim drakentacden te zaaienTegenover gemeene lastertaal moest men wat anders dan woorden hebben Nu verloor ook de lange luitenant zijDe gemaakte kalmte. „Ik sta u ook met iets anders ten dienste. Gij behoeft u op dat punt niet te geneeren." „Goed dan verwacht ik morgen uwe getuigen I" zeide Deuren trotecbhij draaide zich met 6eene verachtelijke beweging om en verliet het lokaal. Hij had een gevoel van voldoening en kalmtezijne borst zwol van vreugde. Wanneer hij dat giftige on gedierte een klein merkteeken kon gevendan zon hy meeneneen goed werk te hebben gedaan. .zou voor eene vriendschap geweest zijn die zich in zulke oogenblikken lafhartig verloochend had; want of het Detlev'sof Ferra'snaam was, waarop een blaam werd geworpen, dat bleef voor hem gelijk, zij behoorden bij elkander. Hij koesterde voor de vorstin in geenen deele meer een warmer gevoel, maar iets als medelijden sloop zijn bart binnen, dat nog voor iederen grooten en goeden indruk openstond, wanneer hij zag, hoe vijandig men haar gezind was en haar doen ea laten aan de scherpste critiek onderwierp, sedert niemand meer uit zicht had op hare hand en here miljoenen. Hij was besloten Eommingen niets van het voorgevallene te vartellen; de zaak mocht afloopen, hoe zij wilde. „Wacht maar, kereltje zeide Nobbe met een hate- lijken grijns„het zal zoo licht iemand niet weder invallen, voldoening van mij te vorderen. Overigens kan een lesje voor die verwaande jonkers van de cavalerie

Alkmaarsche Courant | 1888 | | pagina 1