Sen kind uit het volk. No. 120. Negentigste Jaargang. 1888. WOENSDAG 3 OCTOBER. PATKNTJEN. Prijs der gewone Advertentiën: ©fficiëcl (Scheelte. SI C U O II w. i>0 VOM.UItSPATEYTIi.V 10 kwartaal 1888(89, aangevraagd in Juni en Juli j.L, óók van de bui tengemeenten, Beverwijk, Bergen, Egmond-binnen, Egmond aan Zee, Sciioorl, Koedijk, Oudorp, St. Pan- eras, Noord- en Zuidscliarwoade, Broek op Lan- gedijk, Uitgeest, Heemskerk, Castricum, Heiioo, Limmeu, Akersloot, Spanbroek, Hensbroek, Hoog woud, Obdam, Scbermerliorn, Heer Hugowaard, Oterleek, Sijbecarspel, Ursem, Zuid- en Noonl- scliermer, kunnen in de eerstvolgende ld dagen tiuschen 9 en 2 uren tot en met Zaterdag 13 Oetober, ter secretarie dezer gemeente worden afgehaald. F'BniLLSTO.j^r. Stiitenlimb. BELGIE, Den 28 bad in de versierde feestzaal van het Hotel de l'Europe te Spa de bekroning plaats in den wedstrijd van schoone vrouwen. Ain de ééne zijde der zaal stonden de leuningstoelen voor de 20 sehoonen die tot de uiterste mededinging toegelaten waren en in bet midden een troon voor de schoonste der sehoonen „Fatma" buiten mededinging. Tegen tien uren trai de jury binnen, voorafgegaan door gegalon neerde lakeien. Baron Oscar du Mesnil las de be slissing voor. Er waren 8 prijzen uitgeloofd en elk jurylid beschikte over 20 punten waarvan hij naar goedvinden aan de 8 door hem verko en dames kon toekennen. Martha Sockaret, eene creoolsche, geboren te Guadeloupe met ongemeen zuivere trekken en ros achtig haar, behaalde de meeste, 410 punten, en kreeg den eersten prijs van f 2500. Angèle Delrosa uit Ostende, 16 jaar oad bekwam deu tweeden prijs van f 1000 met 316 punten. Marie Stevens uit Weenen den derden prijs van f 500. Aan vijl andere dames werden prijzen van f 250 toegekend. De dames wprden zeer toegejuicht en het feest werd met een bal en eeu souper besloten. De wedstrijd is zoo goed bevallen tlat men dien voortaan elk jaar denkt te houden. DUITSCHLAND. De Keizer kwam den 28 des avonds te talt elf te Cocstanz aan, waar hij aan het sta tion door den groothertog en den erfgroothertog van Ba den ontvangen werd. In een open rijtuig reed hij over het prachtig verlichte s ationsplein caar de haveu tusseheu de rijen der militaire vereenigingen welke zich opge- s eld hadden. De menigte toonde uitbundige geestdrift. Tegen 1L uur vertrok de Keizer, aan boord der gereed- liggende stoombootover het prachtig verlichte meer en onder het afsteken vso vuurwerk naar Mainau, waar hij den 77 verjaardag zijner grootmoeder Keizerin Augustus gevierd heeft. Aan het station van Sigma ringen werd hij begroet door den vorst en de prinsen van Hohenzollern. De Keizer kwam den 1 des avonds te 9 uur te Munchen aan. ENGELAND. De heer Chamberlain heelt den 26 op eene talryke vol isbijeenkomst te Nottingham betoogddat de heer Gladstone aan den leiband van den heer Parnell liep; dat de iersche leiders voor hunne beweging betaald werden voornamelijk met geld dat uit Amerika werd toegezondenalwaar werkelijk de zetel der iersche beweging is dat aan de grieven der iersche pachters reads canmerkelijk was te gemoet ge komen dat de wet in Ierland vóór alles gehandhaafd moest worden en dat de pogingen, om het regeeren aldaar onmogelijk te makenafgestuit waren op de vastberadenheid der regeering. ILKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Dondordag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80franco door het geheele rijk f 1, De 3 nummers f 0,06. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HEEM». COS- TEE ZOON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengenonder herinnering aan de verplichtingen aan eige naren of gebruikers van slooten opgelegd bij de politie-veror- dening op de gebouwen straten pleinen wegen en wateren van Decemberl88 1 ter aigemeene kenQiS) dat op Woensdag io Januari 1882 17 October 1888 door den opzichter over den hout en de plantsoenen zal worden gehouden de jaarlijksche schouw over de vaarten en slooten in de gemeente. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLA1NE PONT. 1 October 18S8. De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennisdat zij in hunne heden gehouden vergadering ingewilligd hebben het verzoek van a. A. H. T. POST Jr., commissionair alhier, om vergunning tot het oprichten eener bierbrouwerij in het perceel aan de Baangracht, wijk A, No. 19 (de oude Banenkerk); h-i. BURGERS, om vergunning tot het oprichten eener zink- werkers- en loodgieterswerkplaats in het perceel aan de Zout steeg, No. 6. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 1 October 1888. De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek, met de bijlagen, van W. KOSTER, vleeschhouwer te Medemblik, om vergunning tot het oprichten van eene ossen- en koeslagerij in het perceel aan het Ver- dronkenoord, zuidzijde, hoek Kapelplein, wijk D, No. 50 en dat op Dinsdag 16 October 1888, 's'middags te 12 uren, ten raad- huize gelegenheid wordt gegeven om tegen het opriehten van die inrichting bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 2 October 1888. De Secretaris, NUHOUT van DE» VEEN. 32) Tot hare verbazing legde hij zijne hand niot in de hare: „Ik ben niet meester van de toekemst", zeide hij aarzelend. „Aan mijn goeden wil behoeft gij echter niet te twijfelen vorstin." „Ook daarmede ben ik tevreden. Het zal voldoende zijn om mij en mijn geheim te beschermen. En wan- neer gij ditmaal mijne partij kiestdan wil ik u voor al het andere vergeving vragenvicomte nog uit de dagen van Parijs. Gij weet, dat ik toenmaals geen bijzonder vertrouwen in u had." „Ja, dat weet ik Hij beet zich toornig op de iippen. Hoe dwaas van haar, om hem juist nu daar aan te herinneren. „Graaf Rommingen—Erdenfluch 1" meldde de gega lonneerde bediende aan. lerra sprong op ijlde haren verloofde tegemoet en wierp zich, zonder zieh aan Leroy's tegenwoordigheid te storenaan zijne borst. „Detlev Lieve Detlev Hij schoof haar zacht terug, ongaarne stelde hij zijne gevoelens voor derden ten toon. Zij liet de armen zakken en zag hem aan, het smartte haar blijkbaar, bij bemerkte het en om het eenigszins goed te maken, bood hij haar zijnen arm en maakte eene schertsende opmerking over haar bloeiend uiterlijk. „Dat is misschien aan u te danken, vicomte", wendde hij zich tot dezen„gij hebt waarschijnlijk mijne ver- loofde zoo aangenaam weten bezig te houden." „Wij spraken over u, graaf „Zeer veel eer! Ik hoop, dat het iets goed was." „Neen in geenen deele in mijn oog", zeide Eerra De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR maakt bekend, dat ter secretarie dier gemeente ter lezing liggenbestek en voorwaarden, waarnaar op Dinsdag' 10 Oetober 1S88, in het gebouw van het Departement van Marine te 's Gravenhagezal worden herbesteed het maken van twee woon gebouwen voor den dienst der verlichting van de Beneden-Eems te Delfzijl en Watum. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd, 1 October 1888 A. MACLAINE PONT. DENEMARKEN. De Rijksdag is den I zonder troonrede geopend. Kat bur.au Oer vorige zitting weid herkozen, Voigensde laatste berichten omtrent den opstand aan de oostafrikaansche kust, zijn de beambten der duitsch met kloppend hart, „de vicomte houdt je voor zoo'n slaaf van je beginselendat niets ter wereld je daarin zou kunnen doen wankelen." „Misschien heeft hij niet zoo geheel en al ongelijk." Detlev glimlachte om Ferra's voor hem onbegrijpelijke opgewondenheid die haai ook nu weder haastig deed zeggen „Dat zou wreed zijn, Detlev! Het komt er toch altijd op aan, wat met elkander in botsing komt." „Laat ons aannemen", begon Leroy zich nwendig verheugende over Ferra's onvoorzichtigheid, „het betrof het verbergen van het een of anderuit een goed oogmerk, Uit liefde verheeld dat zelfs toegegeven. Hoe zoudt gij daarover oordeelen, graaf?" „Zoo iets staat voor mij gelijk met leugen en huiche larij. Hoevele uren moeten er komendie voor de eene partij onverdragelijk zijn omdat zij weetdat zij tegenover de andere niet op een vrij en open stand punt staat. Hoe nader twee menschen elkander zijn des te meer moet er eerlijkheid en waarheid tusschen hen heerschen." „Ook dan, wanneer het zwijgen niemand nadeel, het spreken memand voordeel geeft sprak Ferra bevend „Dat maakt geen verschil. De schuld zou daardoor met minder worden." „Maar Detlevbedenk toch", begon zijsmeekend met een angstigen blik „dat het leven geheel andere eischen etelt. De theorie mag nog zoo grootscb en edel zijn maar wanneer het oogenblik komtzult gij toch schromenu zeiven of een ander smart aan te doen enkel en alleen omdat gij het voor rechvaardig houdt." „Neen, -Lerra, wat dat aangaat, daarover ben ik met in twijfel. Ik zou alles eerder kunnen verbeven dan eene onwaarheid, een verzwijgen, waar ik°mün vertrouwen en mijne liefde geef." Er ontstond eene pauze. De vorstin trok zenuwachtig aan den kanten zoom van haar zakdoek, die onder hare handen scheurde hare lippen beefden het was haar zco ang3tig te moede dat zij het het liefst luid had oostali ikaansche maatschappij ia de havenplaatsen Lindi en Mikindavi tot ontruiming der daar gevestigde stations gedwongen doch ongedeerd te Zinzibar aangekomen. In Daressalaam en Bogamoyo was het rustig daaren tegen waren Pargani en Kilwunah in de macht der opstandelingen, die het gezag des Sultans niet erkenden en aan de derwaarts gezonden arabische gouverneurs gehoorzaamheid we:gerden. Meu verwachtte, dat de op stand weldra gedaan zou zijn, daar de voorraad geld eu ammunitie nagenoeg uitgeput was. De geheimraad prof. Geffken, die verdacht wordt het dagboek van Keizer Frederik aan de Deutsche Rundschau te hebben gezonden, is den 29 des avonds te 10 J- uur van Helgoland, waar hij laatsteljik verblijf hield, te Hamburg aangekomen en in voorloopige hechtenis genomoD. Hj heeft zich uit eigen beweging beschikbaar gesteld. Iu Wkitechapel te Londen zijn wederom twee vrouwen vermoord gevonden op dezelfde wijze als de beide voor gaande. Het eene lijk werd gavoadea iu Mitre Square en het andere even verder in de Bernerstreet. De heer James Withehead wethouder, behoorende tot de geavanceerd liberale partij en aanhanger van Gladstoneis voor 1889 tot opvolger van den heer de Keiser als lord-mayor van L nlen gekozen. Ierland. Het iersche lid van het Lagerhuis Justin Mc. Carthy verzekert in de Daily News tegenover de bewering van den heer Chamberlainals zou iedere leider der iersche bewegingvan den hoogsten tot den laagstenbij die beweging geldelijk voordeel behaald hebbeudat zulks volstrekt onwaar is; integendeel zou ieder parlementslid er zoowel in gelde'ijken als in maatscbappelijken zin beter bij gevaren zijn, als hij zich. nooit bij die beweging aangeeloten had. FRANKRIJK. Den 27 is de arbeidsbeurs te S-. Ltienne het brandpunt der werkstakingen, op bevel van de regeering gesloten. Een der leiders van da werkstarenden word in hechtenis genomen. De ministerraad heelt de opening der Kamers on den 15 bepaald. De minister vau marine deelde in den ministerraad van den 2J mededat do toestand in Tonkin veel verbeterd was dat groote benden oproerlingen zich ontbonden hadden en de cholera verdwenen was. De regeenng zal een wetsontwerp tot herziening der grond- wet aanbieden. 5 uitgekreten. Leroy kwam haar in hare opgewondenheid te hulp, maar zy hoorde zeer goed den eigenaardig zegevie renden klank zijner stem, toen hij zeide „Ziet gij wel, dat ik gelijk had Zij wierp hem, zonder te antwoorden een blik toe, toornig en toch smeekend. Toen hij dien opving, glim lachte hy. Detlev echter trok, zonder eenig vermoeden te hebben van de strekking van bet gesprokene de hand zijner verloofde aan de lippen en toen hij voelde, dat hare vingers koud eu bevend in de zijne lagen merkte ky glimlachend half fluisterend op, terwijl hij zich naar haar vooroverboog „Lieveling, wat kwel je je zelve met zulke vragen! Wanneer .k iets in je liefheb, dan is het juist de waarheid van je natuur, die zich eerder eene berisping °P le.n baaltdan zich te verloochenen." „Zy wendde het hoofd af, in hare oogen stonden zware tranen. Waren zij nu alleen geweest, dan had zy hein waarschijnlijk eerlijk en openhartig alles gezegd. Maar Leroy was er bij, zij voelde zijnen waarschuwenden blik op zich rustenofschoon zij niet naar hem op zag, en de handen in elkander vouwende, zweeg zij Ais eene bom vloog mevrouw von Bogdanoff plotseling kjnn?n 2Ü *ag er verhit en geërgerd uit. „Goddank!" riep zij uit, terwijl zij zich in een der grootste stoelen liet vallen. „Dat is gelukkig door worsteld 1 De wet moest damesvergaderingen strafbaar stellon, Zy zijn enkel en alleen uitgevonden om den goeden naam van een evenmensch door het slijk te sleuren 1" „Wat scheelt je?" vroeg Ferra, op hare Dicht toe tredend, blijde, dat er aan de pijnTjke positie een einde word gemaakt. Maria Paulowna gaf echter niet dadelijk antwoord. „Waarom heeft uw vriend die dwaasheid ook uit gehaaldwendde zij zich plotseling als eeu rechter vau instructie tot Detlev, die haar zeer verwonderd aankeek. „Wat bedoelt u, mevrouw? U zult mij genoegen

Alkmaarsche Courant | 1888 | | pagina 1