Plaatselijke directe belasting. FEESTVIERING 11 NOVEMBER. FRANKRIJK. ITALIË. In don Senaat heeft den 15 de heer Zanardelliminister van justitiehet aangeboden ontwerp-strafwetboek verdedigd en de verzekering ge geven dat de regeering met geene vervolgingszncht jegens de geestelijkheid bezield is. Bimitttl&ttb. iagezoiiden slakken. Marktberichten. bevolking beschouwt de uitvoering van Gladstone's plannen als een begin der afscheiding van Ierland van Engeland. De Times bespreekt in een hoofdartikel de plannen der russiscbe regeering. Het blad twijfelt niet aan Eus- land's vredelievende bedoelingen maar zou het toch niet vreemd vinden, indien een deel van het bedrag der nieuwe leening gebruikt werd voor toebereidselen, welke moeten dienen om Eusland de gelegenheid te verschaffen zijn voordeel te doen met de troebelen welke men in eeno niet ver verwijderde toekomst verwachten kan. Engeland zou daarom verkeerd ban delen, indien het zich te veel verliet op zijn voornemen 0m in vrede te leven. Ook Engeland moest krachtig Toor de verdediging zijner belangen optreden. Lagerhuis. Den 15 is de begrooting voor de politie te Londen aangenomen met 198 tegen 67 stem men. Bij de beraadslaging, den 14 over die begrooting gevoerd, bracht de minister van binnenl. zaken Mat thews allen lof aan den heer Warren wiens ontslag alleen verleend werd omdat het noodig was een be ginsel te handharen. Hij voegde er bij, dat de politie niet ontredderd was en dat er geene uitbreiding in hare bevoegdheid noch van hare inrichting zou plaats hebben. Den 16 heeft de heer Gorst een telelegram voorge lezen, waarin wordt aangekondigd dat Dinizulu, die te Natal was aangekomenin hechtenis genomen en Tchinzawa den 15 in Zoeloeland gevat was. De heer Gladstone deelde mede, dat bij'een amende ment zou voorstellen op het ontwerp betreffende supple mentaire kredieten voor den aankoop van pachthoeven in Ierland. Dat amendement heeft de volgende strek king. In plaats van een krediet van vijf millioen toe te staan, om den Staat als eigenaar tegenover de pachters te doen optreden, verdient het, bij het lijden in Ierland tengevolge van de gerechtelijke uitzettingen, de voorkeur, de voordeelen der agrarische wet van 1887 tot Ierland uit to strekken, opdat de gerechtshoven in de gelegen heid worden gesteld, achterstallige pachten te vermin deren of te schrappen. Ierland. De iersche bisschoppen hebben eene nieuwe aanschrijving uit het Vatikaan ontvangen waarin hun formeel gelast wordt, uitvoering te geven aan de vorige aanschrijving tegen het boycotten en het veldtochtsplan met verzoekhunne onderhebbende geestelijken te vermanen tegen die handelingen te prediken en daaraan geen deel te nemen, maar zich met alle mogelijke mid delen daartegen te verzotten. Kamer. Den 15 is met 284 tegen 44 stemmen een voorstel van den eoeialistischen afgevaardigde Basly in beraadslaging genomen, strekkende tot schors ng van de invoerrechten op graan en meel. De voorstelier trok zijn ontwerp ten slotte in en de Kamer hervatte op voorstel van den minister-president Floquet de beraad slaging over de begrooting van openbare werken. In den loop der beraadslaging ontstond eene zoo levendige woordenwisseling tusschen de heeren Eloquet, Eouvier en de Cassagnac, dat het, naar men verzekert, tot een duel zou komen. had willen erkennentoen zij de bruid omhelsde. Aan D. heeft zij vreeselijk het land gekregen; zij is van plan op reis te gaan. „Ga met ons meê, Mietze", zegt Ferra, maar mevrouw von Bogdanoff schudt heftig het hoofd. „Een verschrikkelijk idee de derde bij een jeugdig echtpaar te zijn", zegt zij en zij neemt den schijn aan, alsof zij eene zelfzuchtige ingeving volgt. „Over een jaar misschien over een jaar P In de volgende lente staan op het terras van het elot Erdenflueh drie personen. Dicht bij de leuning met de ruiBchende toppen der eeuwenoude boomen van het park voor zich, Detlev en Ferra; op den achtergrond, aan een klein tafeltjejuist bezig om eene versterking te nemenMaria Paulowna. Zij is sedert eene maand hieren het bevalt haar zoo goed, dat zy iederen mor gen in haar kamer eene zedepreek hondtten doel hebbende, om zich zelve aan bet verstand te brengen, dat een spoedig vertrek volstrekt noodzakelijk is. Maar Detlev en Ferra willen daar niets van hooren Die goede kinderen „Liefste", zegt de jonge gravin en vleit zich tegen haar echtgenoot aan, nadat zy zich met een blik over tuigd had dat bare nicht niet op hen lette. „Ik wil je iets biechten Detlev glimlacht. Hij kent de gewoonte zijner vrouw. Zij durft niets zonder hem te doen en gewillig schikt zij zich naar zijne inzichten. Het maakt haar zoo gelnkkigiemand te bezitten tot wien zij altijd kan opzien. Zij is eene vrouween hulp- en bescherming behoevend schepseltjedat zich gaarne door een sterkeren man leiden liet en zelve geen sterken of heerschznchtigen geest bezat. „Ik ben zoo gelukkig", tranen fonkelen in hare Bchitterende oogen die zij na naar hem opslaat. „En aan wien heb ik dat alles te danken P Immers alleen aan Archilles ArbauoffWat waar zou ik zijn zonder hem P Daarom heb ik nu vanmiddag aan hem geschrevenik heb hem dat gezegd en hem uitgenoo- digdop Erdenflueh te komen. De brief ligt op mijn schrijftafel, wilt gij hem lezen Detlev antwoordt niet terstondhij ziet naar bene den, in het park. Ferra legt beide handen op zijn schouder en gaat voort „Wanneer hij niet komtdan ziet hij ten minste mijne dankbaarheiddat zal hem genoegen doen, niet waar, Detlev PORTUGAL. De Douro en de Taag zijn buiten hunne oevers getreden waardoor groots schade wordt aangericht. RUSLAND. De Keizer heeft een besluit onder teekend, waarbij bepaald wordt, dat de acht leger korpsen die hun hoofdkwartieren hebben te Wilna Eiga, Minsk, Warschau, Orel, Kieff, Moskou en Kasan, voortaan elk zullen bestaan uit twee divisies infanterie, 1 divisie cavalerie en de daarbij behoorende artillerie. Tot dusver bestond de infanterie bij het russiscbe actieve leger uit 41 divisies, verdeeld over de 17 ver schillende korpsen. Deze waren echter verspreid over hat geheele rijk, doch nu zal tot bevordering der een heid bij alle legerkorpsen de sterkte der infanterie gelijkelijk op twee divisies bepaald worden. Het prac- tisch gevolg van dezen nieuwen maatregel zal zijn, dat de legerkorpsen langs de pruisisehe en oostenrijksche grenzen met niet minder dan drie divisies infanterie uit den Kaukasus zullen versterkt worden. STATEN-GENEEAAL. Tweede Kamer. Den 16 is de commissie over de verzoekschriften thans samengesteld voor 4 maanden uit de heeren Bo- reel, van Wassenaar, Smeenge, Heemskerk en Bevers. De algemeene beraadslaging over de Indische begrooting voor 1889 nam een aanvang. Daaraan namen deel de heeren BoolLe>vyssohn Norman, Cremer en van Houten. Den 20 wordt de behandeling voortgezet. Vrijdag, in den vroegen morgen, ontstond brand te Noordscharwoude in een huis door 3 gezinnen bewoond en waarvan ook nog een gedeelte door den eigenaar den heer C. van der Oord, koopman in brand stoffen, tot bergplaats gebruikt werd. Het omvallen van een petroleumlamp was de oorzaak. Het perceel brandde geheel at en slechts weinig is gered kannen worden. Aan het krachtdadig optreden van den brandweer, daarin ijverig bijgestaan door die van Oudkarspel is het te dankendat de belendende perceelen gespaard zijn gebleven. Het hnis was laag verzekerd de koopmans goederen van den eigeoaar en de inboedel van eeu der inwonende gezinnen waren niet verzekerd. Was er in den aigeloopen zomer reeds sprake, om de chefs der stations aan de Ickaallijn Hoom Mede inblik te bekleeden met de commissie jvan rijksveldwachï onlangs zijn die heeren in Medemölik beëedigd een maatregelwaardoor de veiligheid in den omtrek der stations en in de wachtkamers slechts winnen kan. Mijnheer de Redacteur Mag ik u verzoeken een plaatsje voor my in te ruimen in uw veelgelezen blad. Ik vernam hier en daar, dat er ingezetenen zijn die meenen dat ik de schrijver ben van het ingezonden stuk geteekend Anonymusvoorkomende in de Alk- raaarsche Courant van 11 November 1.1., waarin bezwaren worden gemaakt tegen de ontwerp-verordening voor eene plaatselijke belasting. Van mijne hand i3 bedoeld artikel niet. Ik ben er geen voorstander van om in het publiek te schrijven maar na ik daartoe min of meer genoopt ben wil ook ik mijne meening zeggen over bedoeld ontwerp. Vooreerst koester ik de vrees dat het, m. i., ongelykmatig op de belastingschuldige zal drukken en wil dit met een paar voorbeelden staven Iemand, die jaarlijks 5 a 6 duizend galden inkomen heeftvoortvloeiende ait bezittingen of effecten en in een huisje woont, dat eene kleine huurwaarde heeft, betaalt slechts eene kleine belasting. Een ander die om rang of stand en veel kinderen heeftdaardoor verplicht is een groot huis te bewonen dat een hooge huurwaarde bevat betaalt hooge belastingterwijl zijn inkomen bij de wet is bepaald. Dat dit onevenredig is, springt ieder in het oog. Enim 32 jaren bracht mijn werkkring te Amsterdam mij met de belastingen in aan raking. Het gemeentebestuur dier stad heeft indertijd laQ8! gesukkeld met het heffen en invorderen van bedoelde belastingen en er was soms jareu achterstand, daar de invordering niet op tijd plaats vond. Eindelijk besloot men, om de hoofdambtenaren van het rijk in den arm te nemen en na langdurig overleg, heeft men eene inkomsten-belas ting tot stand gebracht, terwijl men de deurwaarders van het rijk, dm het beste met de toestanden in deze gemeente bekend zijn, met de invordering dier belastin gen heeft belast. Een jaar later was de opbrengst f 100,000 hooger dan vorige jaren. En nu is mijne vraag zou deze gemeente ook dienzelfden weg niet kannen inslaan, en eene inkomstenbelasting heffen, dan heeft men zich niet iatelaten met den omslaehtigen ar beid, met verhuizing gepaard gaande, zooals dat in de wet op het personeel van 1869 wordt aangegeven. De afschrijving kan dan alleen, bij overlijden of bij vertrek, worden toegestaan. Desveriangd wil ik gaarne de ver ordening van Amsterdam ter inzage afstaan of inlich tingen geven. Velen zullen meenen, dat, dien weg inslaande, men met 1 Januari as., niet gereed kan zijn, wat ook m:n gevoelen is. De eerste 4 maanden van 1889 zal men dan ook de belasting moeten heffen, volgens de oude verordening. Er is dan tijd tot 1 Mei 1889, om de nieuwe verorde ning gereed te maken, en met het oog op de wik- en weegloonen, die mettertijd hunnen vervallen, heeft men gelegenheid om de belasting jaarlijks te verlichten of te verzwaren, en wanneer men den diensttijd met 1 Mei instelt, gelijk Amsterdam doet, dan is tegelijkertijd eens het bezwaar van den verhuisdag vervallen. U dank zeggende voor de opnameheb ik de eer te zijn, Uw dw. d., T. W, CAMPHUI8, Oud Ambtenaar. Wij herinne-en ten overvloede, dat de optocht ten 7 nur het Doelenveld verlaten zal. Met het oog daarop is ook het lokaal Harmonie niet dan vóór des avonds tien uur voor bezoekers toegankelijk, hetzij zij houders van kaarten zijn of niet. Door den heer A. H. F. Post Jr. aan de Baan gracht wordt nog over het wa er eene verlichting aangebrachtdie zeer fraai belooft te worden. De bewoners van de Laatdie aanvankelijk het voornemen haddenby het naderen van den optocht van uit een keurig opgetuigd vaartuig saluutschoten te lossen, maar dit nu, ter voorkoming van gevaar, zullen nalaten, hebban het voornemen, zich op het laatst bij den optocht aan te sluiten. Graaf Eommingen schudt beslist het hoofd. „Neen, mijn lieveling", zegt hij, zijne jonge vrouw tot zich trekkende. „Zend den brief niet af, hij komt nooit in Archilles' handen.'' „Waarom niet! Is hij op reis, dan misschien later, maar eens zal hij hem toch wel krijgen. Hij moet we ten dat wij aan hem denken." „Achilles is naar dat onbekende land gegaan van waar aan geen terngkeer te denken valt." „Dood P Mijn God, dood en daar weet ik niets van „Hij verlangde, dat het voor je verborgen werd ge houden. Hij Btierf indertijd te D." „O O roept zij verschrikt. „Hij stierf niet hij werd gedoodLeroy doodde hemniet waar ,.Je hebt gelijkhij viel in een duel met Leroy „Die ellendeling 1" „Ook hij is dood Ferra Zij hnivert en vleit baar hoofd tegen zijn borst hij slaat zijn arm teeder om haar heen. „Trek het je niet al te erg aanlieve", troostte hij haar. „Om mijnentwilBeiden om mynentwil snikt zij onder een stroom van tranen. „Arme AchillesZijne daad maakt mij gelukkig, hij moest het met zijn leven betalen. Arme Achilles 1" „Ween maar!" zeide Detlev, hare gouden lokken streelende„je tranen strekken jou en hem tot eer." Maria Paulowna komt ijlings naderbijhet schijnt haar toedat er het een of ander niet in orde is tnsschen het echtpaar. Zonder zich te storen aan hare Mechelschen kant, laat zij haar kleed over den steenen grond slepen. Detlev wenkt haar geruststellend met de oogen. „Arme Achilles!" roept Ferra nogmaals uit; toen zij daarop bare nicht opmerkte kijkt zij deze met door tranen omfloerste oogen aan. „Ik zal het mij eeuwig blijven verwijten „Onzin zegt zij snel. „Wij zijn geen meester over de gevolgendie onze daden na zich slepen. De eene staatde andere valt, dat is de gewone loop der dingen. Laat ons aan Achilles in liefde blijven denken het is meer dan menigeen ten deel valt." „Dat zal ik!" zegt Ferra zacht, en Detlev drukt hare kleine hand, als bewijs van instemming, en teeder blijft die in de zijne rasten. EINDE. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN. 16 Nov. Catherine Gertrude Marie Cornelie, D. van Johannes Hendricus Blom en Catharina Bruin. OVERLEDEN. 17 Nov. Johanna Columbia D. van Adam Johannes Bielars en Geertruida Margaretha Morsch, 3 j. en 2 m. Willem Lans, 66 j. Alkmaar 16 Nov. Kleine Kaas gras 1 31Commissie gras 1 28. Middelbare gras 1 29,50, aangevoerd 436 stapels, we gende 132099 P. Ter graanmarkt aangevoerd 4432 mudden. Tarwe i 6,50 a 8,50 Rogge f 5,50 a 6,12% Gerst 4 a 4,50 dito chev. /5a 5,50 Haver 1 3 a 4Paardenboonen 1 6,50 a 7,15 Bruine dito 10 a 15 Citroen dito /16 a 17Duiven dito 7,25 a 7,90, Witte dito 16 a 18, Kanariezaad f 8, rood Mosterdzaad 14, Geel dito 7 Karweizaad 10,50 a 11 Erwten: Groene 9,75 a 18, Grauwe 18 a 20,50, Vale f 11 a 14,50. Alkmaar 17 Nov. Aangevoerd 5 Paarden 40 a 100, 4 Koeien 140 a 18020 nucht. Kalveren f 8 a 18 102 Schapen t 14 a 2071 magere Varkens 1 11 a 13, 348 Biggen 3 a 6, 12 Bokken en Geiten, Boter per kop ('s middags 12 nur) f 0,75 a 0,90, Kipeieren/6 a 6,50 per 100. Amsterdam 16 Nov. Aardappelen. Eriesche Dokkumer jammen /3a 3,25dito Eraneker dito 2,90 a 3,20dito Engel- sche 1 2,40 a 2,60, Zeeuwscke spuische jammen 4,25 a 4,75, Saksische Hamburgers 4,60 a 4,75, Saaiers 2,70 a 2,80 Duitsche roode 2,80 a 3,20Zeeuwsche Elakkeesche 4 a 4 25. Raapkoeken 90 a 105, Lijnkoeken/9,50 a 12,50 per 100 P. Delft 15 Nov. Aangevoerd 529 achtste en 100 zestiende vaten boter. Prijs per kwartvat 52 a 68per P. 1,30 a 1,70, Samen wegende 11580 P. Edam 15 Nov. Aangevoerd 317 stukken Boter /1,20 a 1,34 per pond, Kipeieren 6 a 7 per 100. Hoorn 15 Nov. Kleine kaas 32, Commissie 27,50, Mid delbare 1 28,50. Aangevoerd 339 stapels, wegende 108407 P. 16 Nov. Aangevoerd 135 Koeien f 160 a 230, 468 Schapen 20 a 29 per stuk. 290 Varkens 0,38 a 0,42 per K. G. Handel matig. Hoorn 17 Nov. Tarwe 6,25 a 9, Gerst 4,75 a 6, Haver 2,75 a 4,25, ErwtenWitte 10 a 14, Groene 13,25 a 15, Grauwe f 17 a 21, Vale 1 13 a 18 Bruine boonen 10,50 a 15,50, Karweizaad 10 |a 11,25, Mosterdzaad 14 a 18, 14 Paarden 80 a 140, 93 Lammeren 12 a 19, 4 Kalveren 16 a 18 80 Varkens 7 a 122 Zeugen 20 a 35168 Biggen 2,50 a 3,5080 Kippen 0,45 a 1,35, 1500 Kipeieren /5a 5,25 per 100, 2100 koppen Boter /0,60 a 0,65 per kop.

Alkmaarsche Courant | 1888 | | pagina 2