Bericht. Nieuwjaarswenschen. TATJANA No. 155. Negentigste Jaargang. 1888. a 25 cents a contant, ASSCHEPOETSTER ZONDAG 23 DECEMBER. EERSTE BLAD. Wegens het Kerstfeest zal DINSDAGAVOND de Courant niet worden uitgegeven. VOOR BE BEIBE DEELEN TE ZAMEN: FETJILLETOKT, Prijs der gewone Advertentiën Dit nummer bestaat uit twee bladen. Daar de Nieuwjaarsdag op dins dag valt, zal op Oudejaarsavond een nummer onzer couran t worden uitgegeven. Als gewoonlijk bestaat gelegenheid, daarin NIEUWJAARS WENSCHEN te plaatsen, van 1-5 regels. De UITGEVERS. BERICHT. Wij stellen voor onze lezers verkrijgbaar een boeienden roman in (wee deelen getiteld door Joseph Lnbomirski. Verbaal nit de russische ambtenaars wereld. a contant zestig- cents. Vaar bniten tegen inzending van een postwissel vijfenzeventig cents. De oplage is beperkt. De ondergeteekenden verbinden zich dus slechts, te leveren tot zoover de voorraad strekt. DE EITGEVEltS. $3iuttcnl&ub. H. SCHOBERT. ALK1AARSCHE Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag-en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80franco door het geheele rijk f 1, De 3 nummers f 0,06. COURANT. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HEEM». COS- TEE ZOON. De reclame optocht te Amsterdam op den 18 sehijnt niet bijzonder goed geslaagd te zijo. Men be richt ten minste dat het publiek ten slotte met den optocht een loopje nam. De Geneeskundige Eaad voor Gelderland en DOOB 15) Op dit oogenblik verscheen Leo Güntber's flinke gestalte tusechen de portieres van de tuinkamer. Aller oogen richtten zich op hem en ieder «weeg. Het was dan ook iets zeer verrassends en onverwachts, wat men zag. Men had hoogstens gedacht, hier een on- aanzienlijken landjonker te zullen vinden doch een enkele blik op het wel verbrande maar prettige, be langwekkende gelaat van den pas aangekomene v. as genoeg, om te doen zien, dat bij tot een geheel andere klasse van menschen behoorde. Ook was zijn toilet naar den laatstan smaak, wat mevrouw van den Broek's scherpe oogen dadelya hadden opgemerkt. Na eene baiging voor het gansche gezelschap, trad hij op Willy toe. „Ik hoop niet dat ik je stoor, als ik aan onze ge woonte getrouw blijf en ook heden ongenoodigd te Warnitz kom zei hij hartelijk, terwijl hij Willy zooals altijd een hand gaf. Toen de voorstelling aan de overige gasten was afge- loopen, ging hij naast mevrouw van den Broek zitten, en vervolgde „Buren moeten met eikander omgaan anders ontbreekt de grootste bekoorlijkheid aan het buitenleven, mevrouw. Men kan dan niet altijd precies op de vormen letten. Mevrouw Angela huiverde als zij aan een vriend schappelijk, ongedwongen bezoek van de oude Malknitz dacht, en 't was alsof de oude juffrouw het afgrijzen dat «ij opwekte, gevoelde en er zicb in stilto over ver heugde. Zij wendde zich nu tot Günther en sprak met Utrecht heeft den 18 besloten, den minister van bin- nenlandsche zaken als het gevoelen van den Baad om trent de hem gedane vraag over saccharine te melden dat, daar tot heden nog geene nadeelige gevolgen ge bleken waren het gebruik daarvan vooralsnog geene maatregelen in het belang der volksgezondheid noodig maakte. Die voor Noordbolland heeft besloten te be richten dat van een hygiënisch standpnnt het hem vooralsnog onnoodig voorkwam om het gebruik daar van te beperken. De 3e vergadering van „Nut en Genoegen'' te Uitgeest werd den 18 in „de Ooievaar" gehouden. De heer A. van Lith las eene treffende novelle van J. J. Cremer, „Een Winternacht", die met luid applaus be groet werd. Na de pauze volgden eenige komische bij dragen die eveneens zeer in den smaak vielen, en wel „Het IJs", benevens „De oude vrijster en haar dok ter", door den heer J. Teer. Maartje van Schalkwijk zang met pianobegeleiding, door de heeren C. A. Breedt Bruijn en A. van Nienes, „Hoe Jetje gezoend werd", door den heer A. van Litb. De rederijkerskamer „Vondel" gaf den 19 eene uitvoering in het lokaal „de Ooievaar" te Uitgeest Opgevoerd werden: „De fcinderroofster", drama in zeven tafereelen en „Hans de kruier in 't verhoor", klucht spel in 1 bedrijf. Over het algemeen werden de rollen vlug eo flink afgespeeld zoodat het vrij tairijke publiek een genotvollen avond had. Den 19 is eeno hofstede met gebouwen en 20 bunders wei- en bouwland te Haarlemmermeer, afdeeling Burgerveen, aan den Sloterweg, in het open baar verkocht voor 6115,50 aan den heer J. J. Kort hals te Sehooten. De h<:er C. P. W. Kriens thans luitenant-ka pelmeester bij de dienstdoende schutterij te 's Herto genbosch is benoemd tot kapelmeester bij het gemeen- teljjk muziekkorps te Haarlem door de commissaris sen over dat korps, die den 19 dr A don gemeenteraad benoemd werden. Den 20 is onder den kap van het nieuwe cen traalstation te Amsterdam een polderwerker gevon den, die den vorigen avond in beschonken toestand door den laatsten trein was overreden. Van het rech terbeen was de voet afgesneden en het linkerbeen ge heel verbrijzeld. Hij was volkomen bij zijn bewustzijn en werd naar het gasthuis gebracht. De gemeenteraad van ZandVOOrt heeft den 19 besloten eene leeniug van f 38000 af te lossen en eene nieuwe aan te gaan van f 50000, uit welke leening de kosten eener te stichten onderwijzerswoning zullen gevonden worden. Een voorstel van den burge meester, om f 10000 meer te leenen en dat bedrag uitsluitend te bestemmen voor de badplaats, werd ver worpen. Tot onderwijzeres werd benoemd mej. van Egmond te Oegstgeestterwijl de jaarwedde van den gemeente-ontvanger met f 50 verhoogd werd. De gemeenteraad van Utrecht heeft den 20 be. noemd tot vierden wethouder den heer ar. J. F. de Beaufort met 16 van de 27 stemmen, die zich die keuze liet welgevallen daar de heer C. M. Merkus de in eene vorige zitting op hem u<tgebr3chte benoe ming niet aangenomen had. In diezelfde werd met 20 tegen 8 stemmen nog besloten tot aankoop van een terrein groot ll'/z bunders aan de Oudwij- kerveldstraat, om dat terrein in aansluiting te brengen met het aangekochte buitengoed „Het Hoogeland." Den 20 zijn te Utrecht voor apothekersbediende geslaagd de dames C. E. Schaap en P. A, H. Timmers beiden geb. te Krommenie. Den 20 is door het provinciaal bestuur van Noordholland bij enkele inschrijving aanbesteed 1®. Het maken en leveren van betonblokken voor de schutkolkmuren der nieuw te bouwen schutsluis te IJmuiden, geraamd op f 108300. Laagste inschrijvers de heeren A. Volker Lz. en P. A. Bos te Gorinchem voor f 96900. 2°. De uitvoering van baggerwerk iu het Noordzeekanaal en in den mond van zijkanaai D naar Nauema, geraamd op f 10000. Laagste in schrijvers dezelfde heeren voor 7250. 3°- Het onder houden van en het doen van herstellingen en vernieu wingen aan de gebouwen, genaamd de Trippenhuizen, te Amsterdam, gedurende 1889 en 1890, geraamd op f 7800. Laagste inschrijver de heer E. G. Degenhardt aldaar voor f 6200. 4°, Het driejarig on derhoud van den grintweg van de brug aan het einde der Breelaan nabij den Huigendijk, naar Ursem, ge durende de jaren 18891890 en 1891geraamd op f 2400 per jaar. Laagste inschrijver de heer J. Olden burg te Bergen voor f 2086 per jaar. 5°. Het driejarig onderhoud der haven beoosten het Oude Sohild op Texel vau 1 Januari 1889 tot en met 31 December 1891, geraamd op f 7275 per jaar. Laagste inschrijver de heer W. Hilleuius aldaar voor f 6353 per jaar. 5°. De uitvoering van metselwerken en het opbreken en leggen van een gedeelte spoorbaau op het zuiderbaven- hoofd to IJmuiden, geraamd op f 8000. Laagste sn- scbrijver de heer A. Micball te Aalburg voor f 8240. Bij kon. besluiten van den 20 zijn met 1 Januari a.s. benoemd tot raadsheer in het gerechtshof te Leen, warden de heer jhr. mr. O. de Marees van Swinderen- thans vice-president der arr. rechtbank aldaar; tot vice- president in zijne plaats de beer mr, J. Dutry van Haef- ten, vroeger rechter in de arr. rechtbank te Dordrecht tot rechter in de arr. rechtbank te 's-Graveahage de heer jhr. mr. J. F. Schuurbeque Boeijerechter-plaats- vervanger in dat college aldaar. Het bouwen eener villa te ZandVOOrt is den 21 aangenomen voor f 12970 door den heer W. Greave te Buiksloot. Den 21 vierde de weduwe Snelle te Botterdam haren 104 verjaardag. Den 24 zal te den Burg op Texel eene verga dering gehouden worden van de leden der afdeeling „Texel" van het nederlandsch onderwijzersgenootschap. Het programma bevat o. a, de volgende punten „de waarde der sprookjes voor de lagare school"in te haar forscbe stem, die de halve zaal door klonk „Zeg> Günther, hoe bevalt het je nu te Warnitz Ik dacht, dat ik eene beroerte zou krijgen, toen ik die parade hier zag." „Wel, Willy", fluisterde Gert haastig zijne zuster toe, „die Günther bevalt mij een flinke vent en bij de hand hoor Het is wonderdat je niet reeds lang aan hem je hart hebt verloren. Hoe staat het daarmee Nu, vertel het mij maar tegenover een broeder mag men wel oprecht zijn." Over Willy's voorhoofd, wangen en hals verspreidde zich een gloeiend rood, wat Gerts onderzoekenden blik niet ontgingdoch hare oogen zagen hem helder en rustig aan en zij antwoordde zonder aarzelen: „Wij zijn goede, oude frrieudea verder niets Nu, er was verder ook werkelijk niets niets! Dit kon zij met ten gerust geweten zeggen. „Hm ik begrijp dat niet recht. Gelegenheid maakt den dief, gelegenheid baart genegenheid zegt men. Gij zijt toch eene knappe verschijning ik zou zoo niet kunnen Hij streek bevallig met zjjn slanke vingers over zijn netten blonden baard en trachtte even in den spiegel te zien. Zijne zuster fronste haar voorhoofd en drukte hare lippen op elkander. „Zulke scherts ben ik niet gewend, Gert", sprak zij een weinig kortaf, doch zij was reeds weder half verzoend door het verblufte, grappige gezicht, dat haar broeder opzette. „Lieve hemel ik wilde je niet beleedigen Willy", zeide hij en schoof zijn arm vertrouwelijk in den hare. „Zie eens met wat een genoegen Blanche naar de woorden van de nieuwe „ster" luistert; zij zou om zulk een plagerij niet boos worden. Wij zijn bet zoo geheel anders eewend, zusjelief.'' Willy wierp een snellen blik op het paar, dat reeds met elkander in gesprek was, nl. Leo Günther en Blanche. Nog nooit was Blanche haar zoo verleidelijk schoon voor gekomen, als iD dit oogenblik. Het licht van den warmen zomermiddag viel schemerachtig door de takken van den wilden wingerd die het venster waartegen Blanch0 stond, als met een sluier bedekte. Haar prachtig baar en het zachte madonnakopje verkregen daardoor een kleur en een gloed, die haar op een nymph deden ge lijken. Zij lochte daarbij tegen den man, die naast haar stond, liet hare blinkende tanden zien en sprak op dien zachten toon, dien zelfs Willy innemend vond, hoewel zij anders voor Blanche weinig sympathie gevoelde. Günther boog zich naar haar toe en de weerschijn van haar lach verscheen ook op zijn gelaat. Het viel haar op hoe gemoedelijk intelligent en energiek hij er uitzag naast het lieve meisje dat hem zeer scheen te bevallen men bespeurde het aan de wijze, waarop hij haar aanzag en tegen haar sprak. Willy zuchtte. „*t Is niet vreemd", dacht zij in stilte, „zij is werkelijk zeer lief", maar deze oprechte beken tenis kon niet verhinderen, dat een eigenaardig gevoel zich van haar meester maakte; bet was haar bijna alsof zij miskend werd en zij gevoelde zich zoo eenzaam. „Maar Willy, waar denkt gij tocb aan", vroeg Gert, die ongeduldig werd daar hij reeds verscheidene op merkingen tegen zijne zuster gemaakt had, zonder dat zij er op antwoordde. Weer bedekte een gloeiend rood haar gelaat. „Aan bet avondeten", zeide Willy stotterend, die voor het eerst in baar leven een wezenlijke leugen bezigde, maar tevens de onmogelijkheid inzag om voor ditmaal der waarheid buide te doen. Deed zij dat, dan zou baar lichtzinnige broeder er eene andere uitlegging aan geven; dat gevoelde zij wel. „Nu dan absolvo te lachte hij vroolijk, „ik meende reeds weet ge, dat alle vrouwen verwensebte huiche laarsters waren hij trok weder aan zijn knevel „maar zijne gedachten by keukenaangelegenheden te bepalen a, la bonne heure daartegen kan ik van mijn standpunt niets inbrengen." Hij schatte baar te laagin weerwil van de aardige wijze waarop hij zoo even met baar sprak baar liebt

Alkmaarsche Courant | 1888 | | pagina 1