Marmer Politoer, No. 48*. Een en Negentigste Jaargang. 1889. BOELHUIS Notaris A. VONK, publiek verkoopen Notaris A. VONK, publiek verkoopen BOELHUIS TWEEDE BLAD. ZONDAG 21 APRIL. Hel IJKKANTOOR is geopend op den 23, 24, 20 en 27 April, van des voormiddags 9 tol des namiddags 3 uur. ÏBÖEXjH ttxs (Officieel <Oc&eclte, Kiezerslij sten. SniUnUab. Biunculanö. Toestand des Konings. Te Wormerveor zijn de mazelen epidemisch verklaard. Zaandam. Stads-lSerichten. 2. Bietland in den Grebpoldergem. Warmen- huizen groot 33 aren, 50 centiaren; voor Schoorsteenmantels, Pendules, Coupe's enz,, UkHAAHSCIII COURANT. De VOORZITTER van den RAAD der gemeente ALK MAAR brengt ter algemeene kennis, dat de lijsten der kiezers voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raalvan de Provinciale Staten en van den Gemeen teraad op heden door hem zijn vastgesteld, op nieuw gedurende acht dagen ter lezing op de secretarie dezer gemeente neder- gelegd en in het raadhuis aangeplakt. Alkmaar, Do Voorzitter van den Raad voorn., 19 April 1889. A. MACLA1NE PONT. BELGIE. Den 17 is te Brussel ten hnizevan Boulan ger een groote krijgsraad gehouden, waarbij tal van voorna me aanhangers van den generaal tegenwoordig waren. De heer Bacher, afgevaardigde van het departement Correze, is onder-voorzitter van bet Dationale comité geworden en belast met de ten uitvoerlegging van de beslniten betrekkelijk de voorbereiding der verkiezing in Frankrijk. ENGELAND. In eene bijeenkomst van zich af gescheiden hebbende liberalen, den 18 te Sunderland gebonden, heeft de heer Hartingtoa de door de regeo- ring verordende maatregelen tot herstel der orde in Ierland verdedigd. FRANKRIJK. Den 15 heeft de uitgifte der tentoonstellingsbons tot een bedrag van f 15.000.000 plaats gehad. De aandrang om voor deze leening in te schrijven was zeer groot. Bij elk der 1.200.000 bons van f 12.50 waren 25 toegangskaarten gevoegd, welke de inschrijvers kunnen verkoopen of op andere wijze gebruiken. De aflossing geschiedt binnen tien jaren. Ofschoon men verleden week zich schriftelijk kon aanmel den, begonnen reeds tegen 10 uren in den avond van den 14 inschrijvers by het Crédit Foncier „queue" te maken, waar zij twaalf oren achtereen moesten wachten, voordat de loketten geopend werden. Men had eetwaren mede gebracht en zat of lag op de steenen. Tegen midder nacht waren er 500 en toen de hekken open gingen 8000. Voor andere instellingen had men op kleiner schaal hetzelfde tooneel. Te 3 uren, toen het Crédit Foneier sloot, gingen honderden teleurgesteld heen. In het geheel hebben 1.100.000 personen voor 7 miljoen bons ingeschreven. Den 11 geeft de stad Parijs een feestmaal waaraan 700 personen waaronder de president, de ministers en de gezanten, zullen deelnemen. Bij eene huiszoeking bij een vurig aanhanger van Boulanger te Neuilly, den gewezen officier Pech de Cadel, Bobijnen belangrijke stukken in beslag te zijn genomen. Verder heeft de commissie uit den Senaat gedurende drie uren in verhoor genomen den generaal Saussier, bevelhebber van Parijs. By het ministerie van buiten), zaken is een ambte naar ontdekt, de kapitein Bujac, die Boulanger steeds op de hoogte hield van de regeeringsplannen. Op verlangen van den minister van oorlog is deze officier terstond uit zijne betrekking ontslagen. De afgetreden minister Goblet is over dezen maatregel zeer ontstemd. De stukken in zake Boulanger worden nu in eene brandkast in de vergaderzaal der commissie bewaard. Eenige jongelieden te Bouaan zijn tot verschillende straffen van 2 maanden tot 40 dagen gevangenis ver oordeeld wegens deelneming aan de betooging, op den 14 aldaar ten gunste van Boulanger gehouden. Het berichtdat de gezondheidstoestand sedert het begin dezer week vooruit gegaau is, wordt bevestigd. Naar omstandigheden is de toestand thans vrij gunstig. Blijkens telegram van den gouverneur generaal van Nederl. Indie van den 17 wordt de gonvernements- boffieoogst op Java voor dit jaar geraamd op 530480 pikols. Den 17 is te Amsterdam O.a. tot onderwij zeres aan eene openbare school benoemd mej. S. C. Balsem te Haarlem. Den 18 is te Helder aanbesteed 1°. het één jarig onderhoud der werken in kazernegebouwen aldaar en op Teselgeraamd op 8000. De heer Anne Bos was van 8 inschrijvers voor f 758C de laagete 2*. het verven van eenige gebouwen te Helder. Laagste inschryver de heer J. Hoogerduin voor f 1143. De arr. rechtbank te 's-Gravenhage heeft den 18 den heer Verstege schuldig verklaard aan eenvoudige beleediging ten aanzien van den heer De Bochomont en hem veroordeeld tot ƒ200 boete. Hy is vrijgesproken van de beschuldiging dat hij bepaald opzet badom den heer de Boehemont te beleedigen en te smaden. Den 18 ia door het prov. bestuur van Noordhol land bij enkele inschrijving aanbesteed de uitvoering van metselwerken het opbreken en leggen van een gedeelte spoorbaan en van eenige verdere werkzaam heden op de beide havenhoofden te IJmuideil, ge raamd op 29100. Laagste inschrijvers de heeren A. Volker Lz. te Sliedreeht en B. A. Bos te Gorin- chem voor 28895. De gemeenteraad van Leiden heeft deu 18 met 22 tegen 2 stemmen besloten tot verlaging van den gasprijs van zes tot vijf centen per kub. el. De gemeenteraad van Botterdam heeft den 18 een voorstel van vier leden, om een dok te maken van 110 el, waarvan de kosten geraamd werden op f 700.000, met 23 tegen 10 stemmen aangenomen. Den 19, des namiddags te ongeveer half drie, is te Amsterdam een hevige brand ontstaan op eene werkplaats in de suikerwerkfabriek van de heeren Bensdorp Co. aan den Amatelterwijl de meeste werklieden juist aan het schaften waren. In een oogen- blik stond het geheele achtergebouw in lichtelaaie en kreeg de brand grootere uitbreiding door de groote hoeveelheden suiker, welke in de nabijheid waren. Met behulp van vier stoomspuiten, de Jan van der Heijde met vier slangen en de Vechtwaterleiding kon men den brand beperken tot het aangetaste perceel. Het per ceel was belend aan de achterzijde van het Grand Théatre van den heer van Lier; de kleedkamer van dien schouwburg bekwam waterschade. Aangenomen het beroep naar de ned. herv. ge meente te Broek op Langedijk door ds. P. Gemser te Oud-Loosdreeht. Te Zijpe zijn de kiezerslijsten gesloten met een getal van 499 kiezers voor leden van de Tweede Kamer, 498 voor leden der Provinciale Staten en 497 voor leden van den gemeenteraad te CallantsOOg zijn de drie lijsten gesloten met een getal van 62 kiezers. - Den 23 wordt te Amsterdam eene vergade ring gehouden van den Noordhollandschen bond voor r. k. kiesvereenigingen. Tot hoofd der school voor meer uitgebreid lager onderwijs te Joure is benoemd de heer J. de Buiter te Door het bestuur vau den liberalen bond be staande uit de kiesvereenigineen te Schagen, Anna PaulownaZijpe Haringkarspel, Winkel, Petten en Langedijk is den 17 het proees-verbaal opgemaakt over de in de aideelingen uitgebrachte stem men. Hieruit bleekdat op de heeren A. J. Kaan 204, Th. J. Waller 108, P. Nobel 71, jhr. mr. D. van Foreest 23 en C. Swager 19 stemmen waren uit- gebracht. De heer Kaan werd tot caudidaat geBteld en verder zal eene vrije stemming plaats hebben. In de vergadering der liberale kiesvereeniging „Vrijheid'*, aan den Langedijk, den 17 te Zuidschar- WOUdO gehouden zijn tot candidaten voor de aan staande verkiezing van twee leden der provinciale staten gesteld: de heeren A. Jz. Kaan (aftr.) lid, te Wie ringerwaard en Th. J. Waller te Anna Pau low na. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben de gemeentebesturen verzochtde aandacht der inge zetenen te vestigen op de provinciale verordening van den 3 November 1881 tot beteugeling van het kwaad aardig klaauwzeer of rotkreupelterwijl met aandrang wordt aanbevolen, op de nakoming en hand having der verordening ten strengste te doen toezien. Bedoelde verordening luidt „Art. 1. Het is verboden schapen of lammeren, lijdende aan kwaadaardig klaauwzeer of rotkreupel, langs open bare wegen te drijven of te doen drijven daarop te doen of te laten loopen, op eene markt aan te voeren of te doen aanvoeren of met openbare middelen van vervoer te vervoeren of te doen vervoeren. Art. 2. Overtreding dezer verordening wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste vijf-en-twintig gulden of hech tenis van ten hoogste drio dagen.*' Nu met ingang van 1 Juni e.k. de invoer in En geland weder is toegestaan van hoorn- en wolvee uit Nederland ia het van groot gewicht te achten, dat maatregelen worden genomen om dien invoer op den duur verzekerd te doen zijn. Een dier maatregelen is de stiplste nakoming der bovengenoemde verordening. Werd slechts eea enkel gevat van gemelde ziekte bij in Engeland ingevoerde schapen gecon tateerd dan zou hoogstwaarschijnlijk de engelscb6 regeering den in voer weder verbieden. Handhaving en naleving der verordening wordt dus een ieder aanbevolen. VEILING VAN VASTE GOEDEREN 18 April. Door den Notaris H. M E T M A N. 1. Winkelhuis, n.z. Luttik-OudorpB 2550 ged. Str. Z. Holtsmuller f 3810, Niet verhoogd. 2. Pakhuis, Achterweg, achter No. 1, B 2549 ge heel en 2550 ged. Str. G. Bossert Rz. 1400, Niet verhoogd. 3. Erf, aldaar, naast No. 2, B 2550 ged. Str. C. Koopman570, Niet verhoogd. Ns. 13 gecomb. Verhoogd door G. Baas met 1210, 20 April. Door den Notaris W. F. G. L. GOUWE. Herberg »de Ooijevaar", Ritsevoort, en Stal, Vrouwenstraat, A 2664 en 1139, —,03,98. Str. J. Stikkel f 5920,— Verhoogd door J. Stikkel q.q. met 95, GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het Commissariaat van Politie zijn voor de rechtheb benden terug te bekomeneen rozenkranseen holl. woorden boek eenige kleine sleuteltjeseen notitieboekjezes paar manchetten, een gouden ring met steen, een hoepel, een zilve ren randje en een wit boezelaar. te SCHOORLten huize van den heer P. BLOM Dinsdag 23 April 1889 voormiddags 10 uur, van: 7 Koeien die gekalfd hebben of op kalven staan, 1 Pink een 5 6jarïg zwart mak Paard 2 Over- houders, Boerenwagen, Ierwagen, Kar op Veeren driewielde Kar en verdere Boeren- en Bouwgereed schappen 1 Kabinet, Schilderijen, Latafel en verderen Inboedel2 Bootnen, Takkebossen, een staande Brak, Apporteer- en Waterhond. Er is g e e n e gelegenheid tot uitspanning op de Plaats. A. VONK, Notaris te Schoorldam. resideerende te Schoorldam zal Woensdag 24 April 1889, vóórmiddags 10 uur, te Schoorldam, in de herberg »'s Lands Welvaren", van J. Dei,ver 1 Eenige perceelen uitmuntend Hel- en Bouw land, te SCHOORLDAM, gemeente Warmenhui- zen aan den West-Frieschen dijk, groot te zamen 8 hectaren 11 aren7 0 centiaren 3. Een perceel best Heiland, te SCHOORL, aan den Ouden dijk, groot 5 hectaren, 77 aren, 50 centiaren 4. Eene goed onderhouden en zeer gunstig gelegen Kentenierswoningmet ruim SAoets- htlis en SlalÜUg voor 3 Paarden en zeer vruchtbaren Tuin met fijne Vruchtboomente SCHOORLDAM, gem Warmenhuizen en Schoorl, groot 17 aren Nagelaten door mejuffrouw M. DALENBERG, Wed. P. SEVENHUIJSEN. Aanvaarding perc 1 en 3 Kersttijd 1889 onder genot der huurpenningen van het volle jaar, perc 2 en den Tuin dadelijk, het Iluis 1 Mei 1889. resideerende te SCHOORLDAM, zal Woensdagen 1 en 8 Mei 1889bij opbod en afslag's avonds 7 uur, te ALKMAAR, in het logement *Het Wa pen van Munster", aan het Verdronkenoordon- middel(|k na afloop van den verkoop, door Notaris BACMV geannonceerd, Een zeer gunstig gelegen H7oon- en Win- kethuis met Achterhuisuitkomende aan het Fnidsen te ALKMAARmet ruim Erf, aan de zuidzijde van het Luttik Oudorpbelend oost W. F, STOEL, west F. PLUKKER, Wed. C. JON KER kad. sectie BNo. 260 groot 1 are 49 centiaren. Aanvaarding dadelijk. Eigenaar de heer O. KRIJT. te SCHOORLaan den Heerenweg, bij de schuur van den heer WILLEM BLOM, op Woensdag 8 Mei 1889, vóórmiddags 10 uur, van 10 Koeien (Kalf- en Gelde), 2 Hokke- lingen, Kalveren, 1 Schimmelpaard, 1 zwart Merriepaard, 1 Veulen, 6 Schapen, 1 Jacht wagen, zoo goed als nieuw, Boerenwagens. 2 Karren op veeren en 2 driewielde Karren, Hooi, Stroo, 2 groote Stuiten Mest, Tuigen, Boeren- en Bouwge reedschappen Vaten met HaverKoren en GerstBrandhout enz. A. VONK, Notaris te Schoorldam. te l&ustenburg, ten huize van K. VEEN, aldaar, op Bonderdag 93 April 1.889, 'a voormid dags te 10 uur, van Stoelen Tafels Schilderijen Spiegels Kasten Porcelein, Aardewerk, enz. enz. KRIJT en KLEIN, Deurw. wordt gemaakt en is verkrijgbaar aan de Stoomsteen- hovwerij en Fabriek van Marmeren Schoorsteenmantelt, van VA. E. SiTOEEj te Alkmaar. Men gebruikt het op dezelfde wijze als met het oppoetsen van Meubelen. Prijs per doosje 0,25.

Alkmaarsche Courant | 1889 | | pagina 5