SCHEEPSHOUT De Lange de Moraaz, LA INTIMIMAD TE HUUR, op N°. 11598 25000 963 1500 J. MUMS, Kanaalkade, Alkmaar, Openbare Verkooping Openbare Verkooping De Rinnenlandsche Vaart Ilisico-Societeit J. SMIT Cz», maaien met de machine, 330ste Staats-Loterij, AGENTEN DER CREDIET-VEREEN1GING, OPENEN H ANDELSCREDIETEN Haarvlechten, Scheidingen prujkenToupets, I. A.DEJONGH&ZOON, te Alkmaar: De arr. rechtbank te Amsterdam heeft den 21 uitspraak gedaan in de zaak van den heer Willink Ketjen. Zij oordeelde, dat bet delict van smaadschrift niet aanwezig was en sprak hem daarvan vrij doch veroordeelde hem ter zake van géwone beleediging van den minister «an koloniën in de uitoefening zijner func tion tot eene geldboete van f 100. De veroordeelde zal tegen deze uitspraak in hooger beroep komen. Tentoonstelling te Buenos-Ayros. SabttiYtewtictt. beveelt ®ich voortdurend aan tot het leveren van UULlt op hypotheek, voormiddags 10 uur van bestaande in: Rondhout, Balken, Palen, Planken. Ribben. Bodemstukken, alles Eikenhout, uitmun tend voor Dampalen, Sehoeiingen en Brandhout en voorts van den gedeeltelijken Inventaris eener BOMSCHUIT. GOUWE, Notaris. te ALKMAAR, tegen eene rente-vergoeding van 4 °/0 per jaar en 118 °/o provisieper 3 maanden nemen GELDEN in deposito AMSTERDAM, sluit VERZEKERINGEN van allerlei aard op ver zendingen van GOEOEREN, INBOEDELS, enz per Schip, Stoomboot en Spoorop verzendingen van waarden per Post en Van Gend Loos; op WASCH- GOEDEKEN naar, op en inde Bleekerijen. C. JANSSEN Six. van de natuur niet te onderscheiden worden door den ondergeteekende vervaardigd in alle prijzen en kwaliteiten. J. BIJLOOS, Coiffeur, Langestraat. Nog; steeds voorhanden het veel ge vraagde merk geurige !8Ulg. SlfJANR, verkrijgbaar bil Si. S. CLOEl k, lerdronkenoord, C 135. op feiten pracht'igen statuieen net en best ter nering staand IfJiV- ELEÏjSBUMS, zeer «geschikt voor vele zaken van niet te «grooien omvang Ve bevragen o tuier letters G. li., «tan het bureau dezer Courant. Gevallen ten kantore van Op No. 5018 /ÏOOO Op No. 9564 f ÏOOO 5041 ÏOOO 10540 ÏOOO 9152 ÏOOO 12370 «OOO 9541 ÏOOO 12380 <r ÏOOO Aan voormeld Kantoor zijn de LOTEN en GE DEELTEN voor de 331e Staatsloterij thans weder verkrijgbaar. maar verklaarde hem schuldig aan mishandeling, welke den dood tengevolge had en veroordeelde hem tot zes jaren gevangenisstraf, met vervallenverklaring van den militairen stand. De gemeenteraad van Rotterdam heeft den 20 besloten, nog niet over te gaan tot afschaffing der kleine gasfabrieken, maar 110.000 toegestaan voor bare ver betering en inrichting volgens den eiscb. Den 20 heeft voor de arr. rechtbank te Haarlem te recht gestaan een 14jarig meisje, in dienst geweest bij C. Hozóe, kastelein te Haarlemmermeer, dat in Maart 1.1. een kind van ongeveer 10 maanden in brand heeft gesto ken. Uit de behandeling dier zaak bleek, dat in den stal de kraan van een vaatje azijn open gelaten was, ten gevolge waarvan het ledig was geloopen. Genoemd meisje werd door de hnisvronw, die door haren man hiermede in kennis was gesteld, verdacht daaraan schuld te hebben doch toen zij het ontkendewerd er niet meer over gespro ken. Eenige oogenblikken daarna vond genoemde huisvrouw haar kind van 10 maanden dat op eene stoel dicht aan de tafel was gezeten door rook om ringd de kleertjes aan de rugzijde in vollen gloed en het kind met hevige brandwonden. Het vermoeden viel op het dienstmeisje datlichamelijk zeer ont wikkeld het voorkomen heeft vsn een 18jarige. Zij ontkende eerst en wierp de schuld op een driejarig kind van den kastelein maar later verklaarde zij voor den rechter-commissarisdat zij opzettelijk een bran dende lucifer bij de kleeren van het kind bad geworpen, uit toorn, omdat de kastelein haar wegens de azijn onaan gename woorden had toegevoegdwat door de getui gen werd ontkend. Uit de verklaringen vaa verscheidene getuigen bleek, dat het meisje in vroegere diensten reeds van allerlei kwaadaardige vernielingen verdacht was geweest, zonder dat afdoende bewijzen aanwezig waren. Eens was op de rokken van een in een stoel zittend kind een stuk vuur gevonden maar gelukkig bijtijds ontdekt en dus ander nadeel dan het schroeien der kleeren voorkomen. Wegens deze bijzonderheden, reeds in de instructie aan het licht gebracht, had de rechter-commissaris een onder zoek door geneeskundigen naar hare verstandelijke ver mogens doen instellen. De verklaring van deze ter terechtzitting kwam hierop neêr, dat zij kraukzinnig was, lijdende aan zoogenaamde „zedelijke krankzinnig heid", wel sluw maar met een ziekelijke storing van het denkvermogenzoodat zij we! begreep, dat het kind pijn zou gevoelen maar verder de gevolgen barer daad niet kon nagaan. Opsluiting in een krank zinnigengesticht werd daarom nuttig geacht. Het open baar ministerie vroeg hare opzending daarheen voor een jaar. Uitspraak over acht dagen. De rechtbank vond geene termen om te voldoen aan het verzoek des verdedigers om dadelijk uitspraak te doen. De Schach vau Perzië stapte den 20 met een tiental personen van zijn gevolg in de zes bij zijn aan komst te Haarlem gereed staande rijtuigen, na door den Commissaris des Konings en den burgemeester de wethouders enz. te zijn begroet. Eene compagnie infan terie stond als eerewacht op het perron en bfewees hem de militaire eerbewijzen. De stoet reed naar het stad huis, voorafgegaan en gesloten door een peleton huzaren. Met veel belangstelling nam hij kennis van het stede lijk museum van schilderijen en oudheden bij den uit gang werd hem het vreemdelicgenboek aangeboden, waar in hij zijne handteekening plaatste. De Oprechte Haarlem mer Courant geeft in zijn nummer van den 21 eene photographische afbeelding dier handteekening. Daarna bezocht hij de Groote of St. Bavokerkwaar de heer W. Ezerman op het orgel het perzische en het neder- landsche volkslied en het Halelujah van Handel ten gehoore bracht; het Paviljoen, het Museum van Kunst nijverheid en het Koloniaal Museum, om daarna in het gebouw der Buiten-Societeit „Trou moet Blijcken", dat met zeer veel smaak versierd was, een dejeuner te ge bruiken terwijl bet gemeentelijk muziekkorps zich liet hooren. Tijdens dat dejeuner verklaarde de Scbach dat hij elders schitterend en indrukwekkend, maar nergens hartelijker dan in Nederland ontvangen was. Tegen 2 uren maakte hij een rijtoer door den boutde Span jaardslaan, den Wagenweg, de Sehouwtjeslaan, de Els- woutalaan en over Overveen terug naar de stad waar hij een kwartier vertoefde ten huize van den Commis saris des Konings, wiens dochter hem een fraaien ruiker aanbood. Te 3 uren verliet hij Haarlem. Des avonds had de voorstelling bij Carré plaats, welke den Schach weder uitstekend beviel. Met groot gejuich werd hij door de menigte bij zijne aankomst begroetwaarvoor hij met de band aan de muts, het militair saluut, zijnen daDk betuigde. Als ballet werd gegeven het Carnaval op het IJs. Den 21 bracht hij een bezoek aan Rot terdam en 's-Gravenhage. Te Rotterdam werd per stoomboot een bezoek gebracht aan de verschillende handelsinricbtingen langs de Maas en een korte rijtoer door de stad gemaakt. De rivier bood een pracbtigen aanblik aan. Alle scbepen hadden de vlag in top. Bij zijne aankomst werden saluutschoten gelost hetgeen ook het geval was, toen hij nabij het Park kwam. Na het gebruik van een dejeuner bij den burgemeester vertrok hij naar 's Gravenhage waar hij onder anderen opgewacht werd door de ministers vsd binnen- en bui- tenlandsche zaken. Na de grenadiers en jagers en de oudgedienden, met het eereteeken voor belangrijke krijgs verrichtingen versierddie op het perron geschaard stonden geïnspecteerd te hebben werd in hofrijtuigen een tocht naar het Huis ten Bosch en het Mauritshuis ondernomen. Van daar ging het naar bet ministerie van justitie, waar de minister, vergezeld van den secre taris-generaal, hem begeleidde. In bet Mauritshuis had hij veel genoegen in verschillende schilderijen. Aan het ten Hove gegeven diner waar graaf R. J. Schim- meJpenninck den Koning en de Koningin vertegen woordigde verscheen de Schach en de voornaamste personen van zijn gevolg in groot costnum. De borst van den Scbaeb schitterde van diamanten en edelge steenten terwijl zijn gevolg gekleed was in met goud geborduurde galarokken. Na de afloop bracht hij een bezoek aan Scheveningenwaar de pinken zeer zijne aandacht trokken en de bevolking hem luid toejuichte. Te 10 uren keerde hij naar Amsterdam terug. De gouvernementskoffieoogst op Java wordt voor dit jaar thans geraamd op 537,430 picols. In het district Ylaardingen moet voor lid der prov. staten van Zuidholland herstemd worden tusscben do heeren Paul us Kikkert, lib., met 1226 st. en A. W. Schippersanti rev.met 903 st. De heer A. H. C. M. J. IJzermans kath bekwam 856 stemmen. De Scbaeb van Perzië heeft benoemd tot ridder grootkruis in de orde van den Leeuw en de Zou de heerea Mr. Q. van Tieuboven burgemeester van Am sterdam, generaal Yerspyck en schout bij nacht Cramer en lot ridder den heer Oscar Carré. Aan verscheidene andere personen zijn ook nog ridderorden verleend o. a. aen den beer Calisch eersten verslaggever van het Handelsblad en den heer Sequeira, directeur van het Amstelhotel. Aan mevrouw van Tienhoven, de ecbtge- noote des burgemeesters, schonk bij een ring van tur kooizen, met diamanten omzet, Den 27 is de inschrijving geopend op het maat schappelijk kapitaal der vennootschap Badplaats Schier monnikoog, groot f 350.000, verdeeld in aandeelen van f 1000 en onder-aandeelen van f 250. De heer mr. J. E. Bauck te 's Gravenhage brengt de bezittingen op het eiland Schiermonnikoogmet alle hem daarbij be- hoorende opstallen en inrichtingen in voor 200.000 het hotel met badhotel, inrichtingen en volledigen inven taris voor 85.000 terwijl de overige f 65.000 be schikbaar blijven voor verdere nitbreidÏDg en verbètering der badplaats, zoowel als van de landbouwondernemin gen op het eiland en het bevorderen der verkeersmid delen met den vasten wal. Genoemde bezittingen en het hotel brengen reeds thans gemiddeld jaarlijks onge veer 12000 op, gelijk aan 354 pet. van bet kapitaal. In de jongste vergadering der afdeeling Texel van de Holl. Maatsch. van landbouw is besloten, eenige exemplaren van het zuiver tesselseh schapenras op te zenden naar de tentoonstelling te Parijs. Verder werd mededeeling gedaan dat er slechts weinig uitzicht be staat op afkoop der tienden door het polderbestuur zoodat men zich in deze voornamelijk zal moeten ver laten op het particulier initiatief. De heer D. C. Loman, die ruim 30 jaren het voorzitterschap der afdeeling be kleedde, trad, wegens vertrek, als zoodanig af. De heer P. Boon lid van den raad te Texel, die met den heer Coninek Westenberg, notaris en wet houder en den heer J. Moojen makelaar van eene grasverpachting kwamheeft twee ribben gebroken. Door het schichtig worden van het paard, was het met het rijtuig op hol gegaan en waren de daarin gezeten per sonen in eene sloot terecht gekomen. De beide andere heeren en de voerman werden min of meer ernstig gekwetst. De beer G. C. Hulst, burgemeester van Zijpe, die eerst gemeend bad, zich niet herkiesbaar te moeten stellen voor lid van den gemeenteraad ianaar men" ons vandaar schrijft, op verzoek van vele kiezers op dat besluit teruggekomen en stelt zich dus weder kandidaat bij de a.s. verkiezing op 16 Juli. H. Broekbuis te Apeldoorn is thans mede aan de gevolgen van de op 3 Juni bekomen brandwonden overleden. Den 20 zijn te Amsterdam de leden van het Nederlandech Landbouw-Comité vergaderd geweest ter bespreking van de wenschelijkheid om algemeene sa menwerking te verkrijgen ten einde den nederlarfSchen veestapel op waardige wijze te doen vertegenwoordigen op de in 1890 te honden algemeene tentoonstelling in de Argentijnsche Republiek. De door 15 personen bijgewoonde vergadering werd geleid door de heer P. J. A. de Bruine, die zich voor deze zaak met den nederl. consul-generaalden heer van Rietthans te 's-Gravenhageverstaan en reeds een bezoek aan het ministerie van handel en nijverheid gebracht had betrefiende eventueelen subsidie-waarborg van wege de regeoring. De uitslag van de breedvoerige bespreking was, dat in beginsel tot het inzenden van 50 stuks rundvee en 12 paarden werd besloten en dat dit door het comité zal worden aangekocht met het oog op de verhouding tot de regeering. Voorts dat eene te benoemen commissie als lasthebbers van het comité handelend zal optreden en uitmaken welk vee zal worden gezonden met het oog op de in het programma gestelde eischen. De kosten van verzending en verzorging gedurende de reis en den duur der tentoonstelling werden op f 95000 geraamd zoodat minstens f 25000 waarborg van de regeering moest gevraagd werden om eventueele ver liezen te dekken. Daarna werd nog gesproken over de wijzewaarop de overige f 40000 geleend of nog subsidiën van de verschillende provinciën verkregen zouden kunnen worden. Tot leden der commissie van uitvoering werden benoemd eenige leden uit de ver schillende provinciëndie alsdan een bureau zullen kiezen. VEILING van VASTE GOEDEREN. 20 Juni. Door den Notaris M. Gouverne, HuisStraatweg, E 738. Str. S. Kaandorp f 955, Verhoogd door J. Frans q q. met 200, op billijke voorwaarden en rente. Adres tot 1 Sep tember a.s., Hotel ZeezichtEgmond aan Zee. Zater dags in Café Neuf, aan de KaasmarktAlkmaar. te KOEDIJK in na te melden herberg, op Woens dag 26 Juni 1889, 's middags ten 12 urevan De SlEiSIïEIfcG genaamd *d e Bonte K o e". Woning en afzonderlijke 8&ruidenierg- winkel met B*akhlli$, alsmede daarachter staande llergplaafs met &4apbergingericht tot Slachterij, en Woning met het daarbij be- hoorende Erf, aan het Noordeinde te Koedijk, sectie A Ns. 536, 736 en 737 groot 3 aren 80 centiaren, behoorende tot de nalatenschap van A. HOEK, wed. F. COS. Inlichtingen ts bekomen ten kantore van den No taris P. A. DE GELDER, bij den Stompentoren in de gemeente Oterleek. te EGMOND AAN ZEE, om kontant geld, op 11 aan dag 34 Juni 188», Inlichtingen en Tarieven bij den Hoofdagent voor Alkmaar aan den D ij k te Alkmaarbiedt zich aan tot het die hij daartoe beschikbaar heeft Conditiën mondeling. Stoomdr Herms. Coster en Zoon Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1889 | | pagina 6