FRANKRIJK. Den 13 zijn zeventien tot de ver zameling van den heer Secrétan behoorende schilderijen te Londen verkocht. Twee Hobbema's brachten even f 40000 en f 68250 op. De gebeele opbrengst beliep aldaar ongeveer ƒ374000, zijnde beneden de verwachting. BRAZILIË. Den 16 des avonds is by het uit gaan van den schouwburg een revolverschot op den Keizer gelost door een portugees. De Keizer werd niet getroffen. Stnncnlant). Bij de op den 14 te Marseille, Bordeaux, Lyon, Brest enz. gehouden wapenschouwingen van het garnizoen legde de bevolking groote geestdrift aan den dag. Te Brest ontstond een geschil, daar admiraal Zédé, die bet bevel voerde bij de parade aldaar zich niet voor de tribune van den gemeenteraad had geplaatst waarin de raad met den maire aan bet hoofd, aanleiding vond om de tribune te verlaten. Verder bedankte de raad voor de tot hem gerichte uitnoodiging, om des avonds den feest maaltijd bij te wonen die op de maritieme prefectuur zou worden gegeven. De heer Belz de Villa, die te Marseille den heer Pier- rotti in een tweegevecht dooddeis in hechtenis ge nomen. De tegen den 15 des avonds uur uitgeschreven vergadering van den Senaat heeft niet plaats gehad. Toen men door eene telephoniscbe mededeeling vernam, dat de zitting der Kamer reeds gesloten was, weigerde de begrootings-commissie hare werkzaamheden voort te zetten, in weerwii van den aandrang van den minister president Tirard. De onder-president van den Senaat, de heer Humbert, deelde aan de leden den stand van zaken mede, besluitende, dat de Senaat in deonmogelijkheid werd gesteld om zijne beraadslaging voort te zetten. De heer Tirard beklom de tribune en trachtte de onhoudbaarheid dier uitlegging te betoogen, maar de voorzitter ontnam hem het woord en weigerde iemand het woord te laten voereD. Eindelijk werd eenvoudig als formaliteit het eluitingsbesluit voorgelezen. Het aan den minister van marine door de Kamer op het laatste oogenblik toege stane krediet voor het bouwen van oorlogschepen is dus niet behandeld geworden. De bladen deelen de acte van beschuldiging mede tegen generaal Boulangerwelke 30 bladzijden groot is. Hij wordt daarin als de hoofdschuldige en Roche- fort en Dillon als medeplichtigen aangeklaagd van het smeden eener samenzwering en een aanslag tegen de veiligheid van den Staat. Boulanger wordt verder alleen beschnldigd van verduistering van gelden uit 's lands kas. Den 14 zijn bij Moirans, niet ver van Grenoble, twee treinen tegen elkaar geioopen, waarbij 5 personen gedood en 15 gekwetst zijn. De Justice, het radicale blad vaD den heer Clémen- ceau trekt heftig te velde tegen den franschen gezant te Londen, den heer Waddington, omdat hij zich in eene toespraak op een den 14 te Londen door de aldaar woonachtige franschen gehouden feestmaal verklaarde tegen grondwetsherziening en dezen eisch het gevaar lijkste wapen noemde, waarmede de anti-republikeinen de republiek bestrijden, want dit was het eenigo beginsel, waarop alle vijanden der republiek het eens waren kunnen worden. Dat blad bandbaaft de grondwetsherziening en de afschaffing van den Senaat. Het franscbe volk zat niet langer dulden, dat de vooruitgang belemmerd worde door een dergelijk remmend werktuig, door een lichaam zonder verleden en zonder invloed. OOSTENRIJK-HONGARIJE. Twee reizi gers uit Weenen, de juwelier Klein, 36 jaar oud en de heer Wernitz, 28 jaar oud, zijn den 15 met den gids uit Heiligenblut (Karintbië)Peter Pichler 27 jaren oudop weg van den Sonneblick naar den Hobenaar, na de Fleiszgletscher te zijn overgestoken, op een zeer hellend sneeuwveld gekomen en in eene diepte van 200 el gevallen, alwaar zij op rotsen te recht kwamen. Klein en de gids waren dood, doch Wernitz is buiten levensgevaar hoewel zwaar gewond aan hoofd en voeten. SPANJE. Bij de in de Kamer voortgezette be raadslaging over de staatkunde der regeering verklaarde de heer Canovas, dat bij het voorstel der regeering tot invoering van het algemeen stemrecht zou goedkeuren, zoodra de ondervinding geleerd had, dat deze verande ring eene verbetering was. waarde hij eene gestalte van middelbare grootte die nit een der wijnhuizen kwam, en evenals hij den weg naar Santa Lueia volgde. Het was Marsucci. Emmanuele wilde hem laten vooruitgaan, want bij had op dit oogenblik niet den minsten lust, om op nieuw aan al de ijdele droomen van de laatste maanden te worden herinnerd. Marsucci had hem echter reeds opge merkt en bleef met een eigenaardig lachje om de lippen staan, totdat Emmanuele hem had ingehaald. Reeds van verre riep hij hem een vriendelijk Felice sera l" toe, waarvan de toon Emmanuele geheel anders in de ooren klonk, dan hij van dien man gewoon was. „Waar gaat de wandeling heen?" vroeg hij. „Nog aan het werk op den laten avond Is er iets bijzonders „Voor zoover ik weet, niet", antwoordde Racosta half binnensmonds. „En al zou ik eens een slag kunnen slaan" voegde hij er na eene kleine pauze bij „zou het zeker niemand minder verbengen dan u." „Zoudt gij dat deDken?" lachte Marsucci, terwijl hij het rechter oog dichtkneep. „Nu, ik kan wel merken, dat gij begint te beseffen, hoe weinig eer er te behalen is voor ons en ons gelijken. Gij deedt eigenlijk maar bet best de betrekking op te geven. Nu, wat beteekent dat Gaat gij niet naar Santa Lucia Emmanuele was, toen Marsucci hem bleef vergezellen, instinctmatig van den rechten weg afgeweken en wilde nu, een weinig aarzelend, een donker, eenzaam zijstraatje inslaan. „Gij hebt toch iets op bet oog 1" zei Marsncci. „Gij kunt u van het tegendeel overtuigen", antwoordde Emmannele. „Ik ontvlucht slechts de woelige straten „Zoo Sedert wanneer zijn menschen van ons slag zoo zenuwachtig Nu, ga uw gang, Racosta. Jammer, dat wij in de laatste weken een weinig op een gespannen voet zijn geweeBt. Ik zou u anders hebben aanbevolen voor mijne betrekking." „Voor welke betrekking?" „Voor de mijne." Bij kon. besluit van den 5 is markies de Guirior, laatstelijk secretaris van het spaansch gezantschap by het neder), hof, benoemd tot ridder in de orde van den Nederl. leeuw. By kon. besluit van den 8 is met ingang van den 15 bepaald, dat aan het kon. nederl. meteorologisch instituut filiaal-inrichtingen te Amsterdam en te Rot terdam verbonden zullen zijn en dat aan den hoofd directeur nog twee directeuren toegevoegd zullen wor den met den titel van directeur der filiaal-inrichting van het kon. nederl. meteorologisch instituut, op eene jaarwedde van f 2400 voor ieder. Zij worden benoemd door den Koning. Van den 7 tot en met den 13 zijn te Haarlem drie personen aan mazelen overleden. Den 11 is bij een zwaar onweder boven Ter schelling de woning van den baringvisscher A. Roos door den bliksem getroffen en afgebrandeen paar dagen vroeger was een jong kind van dien man, dat aau de zorgen van een buurman vras toevertrouwd tijdens eene verplichte afwezigheid van de moeder door een jong paard dooi getrapt. De commissie tot inzameling van gelden voor den nood in de kolonie Curasao heeft den 13 reeds f 1000 aan den gouverneur dier kolonie overgemaakt. Aan de jaarlijkscbe harddraverijden 14 aan de Hengstman te Hoor HugO Waard gehouden, namen acht paarden deel de pris van f 100 werd gewonnen door het paard van den heer C. Schilder te Spierdijk en de premie van f 25 door het paard van den heer Dalenberg te Zijpe. Tot predikant bij de doopsgezinde gemeente te KOOg-Zaandijk ia den 14 beroepen ds. P. S. Bakeis te Waal op Texel. Bij een op den 14 gehouden wielerwedstrijd op den kunstweg van Marssum naar Franeker waaraan 14 personen deelnamen, hebben de prijswinners, de beeren W. G. Del Baere te Laren lid van de Leidsche stu- dentenclub de Raddraaier en A. J. Korthals Altes te Baarn lid van de Delftsche studentenclub, deD afstand van 50 mijlen respectively^ afgelegd in 2 u. en 5 min. en 2 uur en 7 min. Den 14 des avonds is te Heer Hugo Waard het jarig dochtertje van den heer J. Groot voor over in het water gevallen. Hoewel spoedig gered bleek het kind re ds overleden te zijn. Bij hec kon, besluit van den 15 zijn benoemd tot heemraad van den Anna PauIOWnapOlder de heer jbr. mr. J. H. vun Foreest vaa der Palm van den Terschellingerpolder de heer T. C. Boer on van den polder KatWOUde de heer P. Middelbeek Jz. Aan de harddraverij den 15 van wege het ge meentebestuur te Leeuwarden ter gelegenheid der kermis met tweewielige rijtuigen gehouden, namen dertien paar den deel. De eerste prijs 400 werd gewonnen door den bruinen ruin Dibbels van den heer K. Bierma te Oude-Biltzijl en de tweede f 100 door de bruine merrie de Prinses van de heer H. Oen'.dea te Bolsward. Bij de op den 15 gehouden trekking van aan- deelen in de 3 pet. premieleening van 1871 groot f 7,500,000 ten laste van de Maatschappij voor gemeente- crediet zijn uitgeloot No. 41887 met 6000, No. 66537 met f 1500, Nos. 10899, 57736, 61505 en 70688 elk met f 350 en Nos. 14041, 18241, 55184 en 58900 elk met f 250 en verder 293 obligatiën elk met f 100, betaaibaar op 15 Februari 1890. Te Assendelft werd den 15 in een stuk wei land een schilpad gevonden terwijl zij een paard in den neus vast had. Zij werd voor 10 verkocht. De gemeenteraad vanVlissingen heeft den 15 in eene buitengewone zitting met 10 stemmen tegen 1 stem „Voor de uwe Sedert wanneer hebt gij die dan verlaten „Sedert eergisteren." „Hoe kwaamt gij daartoe F" „Och zij verveelde my al vóór ik u leerde kennen. Het is gebrek lijden Racosta. Dag noch nacht rust voortdurend onder toezicht en dan zulk een ellendig salaris Ik bedank er voorIn het begin dacht ik als gij ik meendedat ik op de eerste sport stond om booger te komen, ik zag mij zeiven reeds als hoofd van de politie; twee, drie ontdekkingen, die mij natuurlijk als van zelf in den schoot zouden vallen en de zaak zou in orde geweest zijn, Maar, jawel! Wij zijn de vossen, die voor de anderen de kippen stelen en tot belooning krijgen wij de veeren en de beentjes. Ik heb er genoeg van, signore Racosta." „Ja, maar wat voert gij nu uit? Hebt gy geërfd?" „Dat nietmaar „Nu? Gy zijt zoo geheimzinnig." „O het is volstrekt geen geheim. Gy zult er wel verbaasd over zijn maar een mensch moet tooh leven en heel veel achting genieten wij tooh ook al niet, wanneer men eens heel beleefd wil zijn noemt men ons spionnen." „Gij maakt mij nieuwsgierig'', zei Racosta. „Ik ben staatsdienaar gebleven", antwoorde Marsucci, terwijl Emmanuele hem met een spotachtigen blik onderzoekend aankeek„ik heb echter mijne positie verbeterdvooral wat het salaris betreft en mijn werk, wel, ik houd niets van vooroordeelen en in geen geval zal ik my behoeven dood te werken. Ik heb zelfs een titeldie bijzonder deftig klinkt en op menigeen meer indruk maakt dan al de waardigheden en titels van zijne Eminentie den Kardinaal. Hoe vindt gij Racosta dat dit klinkt„Tweede helper van den iof- waardigen scherprechter van Zijne Majesteit den Koning van Napels en Siciliën „Gij schertstriep Racosta en deed eene schrede achteruit- De diep ingewortelde alkeer der Italianen den keurmeester van het slachtvee wegens verregaande onachtzaamheid in de uitoefening zijner bediening voor ééne maand geschorst, onder bepaling, dat by herha ling der feiten ontslag zon volgen. Den 15 des avonds is te Deinum eene boeren plaats door den bliksem getroffen en afgebrand. In den nacht van den 15 op den 16 ontlastte zich vooral boven het noordelijk deel van de ge meente Zijpe een zwaar onweder vergezeld vbd veel en zwaren hagel. De bliksem sloeg in bij J. K. Bakker te Keinsmerbrugdoch zonder brand te veroorzaken. De schoorsteen en een paar borden in de kast zijn stuk geslagen, dooii overigens kwamen de bewoners er met den schrik af. Den 15 is onder Berkhout een te Oudorp woonachtig kind van den heer B., dat zich ten huize van de grootmoeder bevond, verdronken. Den 16 des avonds is te Anna PaulOWna brand ontstaan in de boerderij Nyverveld aan den Kleiweg in gebruik bij A. F. Sipman waarschijnlijk door het broeien van bel hooibet huis is met eene aanzienlijke hoeveelheid hooi en gerst geheel atgebrand. Te Krommenie is den 16 een 2£jarig kindje van den beer V. aldaar verdronkeo. Bij de examens der Ned. Toonkunstenaars- Vereeniging is den 16 geslaagd 1 van de 4 candi- daten mej. C. M. Roeters van LeDnep te Deventer, voor piano (lager onderwijs) en den 17 1 van de 5 mej. A. M. A. Zegers te 's Gravenbage, mede voor piano. Den 16 is door het springen vaa een petroleum- toestel eea hevige braad uitgebroken in het hoeden- en pettenmagazijn van den heer J. de Bondt te Tilburg. Het huis brandde geheel af: het blussoben werd zeer bemoeielijkt door gebrek aan water. Uit Parijs wordt gemeld, dat aan de inzending van het Ned. Rundveestamboek eene eeieprijs is toege kend voor de schoonste verzamelingdie op de ten toonstelling aanwezig was. Verder dat aan eene hoi- landsche koeingezonden door den beer C. Micbiels te Antwerpen, de hoogste onderscheiding is toegekend in mededinging met alle rassen uit alle landen, die op de tentoonstelling inzonden. In den namiddag van den 17 is te ZijpG door den bliksem getroffen en dientengevolge geheel verbrand het oude boerenplaatsje van den heer D. Bakker te Alkmaar, bewoond door J. Filmer nabij de Burgerbrug. De heer J. Brederveld te Vlaardingen heeft het beroep naar de doleerer.de gemeente te VelzGn aan genomen. De Commissaris des Konings in de provincie Noordholland zal den 20 c. a. ook de gemeente St. Pan kras bezoeken. Aan de gemeente Weststellingwerf is door de regeering eene buitengewone subsidie van f 5000 ver leend in de kosten van het lager onderwijs de raad had 14000 gevraagd. Door die gunstige beschikking kan de hoofdelijke omslag van 12,/* tot 11 pet. van het inkomen verlaagd worden. Op de aanbevelingslijst voor een lid van den Hoogen Raad, in plaats van wijlen den heer mr. E. G. P. Gertsen, aan cie Tweede Kamer ingezonden, zijn door dat college geplaatstde heeren mrs. 1°. jhr. L. C. J. A. van Meeuwenrechter in de arr. rechtbank te 's-Hertogen- bosch 2°. U. H. Huberlid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en advocaat te Leeuwarden 3°. B. H. M. Hanloraadsheer in het gerechtshof te 's-Gravenhage4°. D. J. Mom Vischraadsheer ia het gerechtshof te Arnhem5°. P. van Bemmelen raadsheer in het gerechtshof te Arnhem6°. jhr. S. Laman Tripvice-president van de arr. rechtbank te 's-Gravenhage. Uit het verslag van de weesinrichting te Neer bosch over 1888 blijkt, dat van de ruim elfhonderd weezen die de inrichting reeds verlaten hebben, voort durend goede berichten ontvangen worden. Vaa de 34 naar Amerika vertrokken weezen zijn de meesten werkzaam als landbouwers iu Oranje-City en als ambachts lieden iD Grand-Rapids. Bijna 200 van de weesjongens zijn thans op de verschillende werkplaateen bezig om een van alleswat met het vreesolijke ambt van beul in betrekking staatmiste ook zijn invloed niet op dezen man, die toch bij het smeden van zijne eigene misdadige plannen getoond bad, zulke sterke zenuwen te hebben. „Wees niet kinderachtig Racosta zei Marsucci. „Ik verdien er een behoorlijk stuk brood mede en ben van alle zorgen ontheven laat de mensehen maar pratenWie van al die lafhartigendie een kruis maken, wanneer de gevloekte voorbijgaat, zal my een verroesten bajocca schenken, als ik deze gelegenheid niet aangrijp en op fatsoenlijke wijze blijf honger lijden Ik ga toch niet om met die soort van menschen en als ik 's zondags naar Piedigrotta oversteek en achtereenvolgens alle herbergen bezoek kan toch geene van de mooie meisjes aan mijn neus zien, welk ambt ik bekleed. Als men jong is, wil men van het leven genieten en kan bet niet langs den rechten weg dan maar langs den krommen. Denk eens aan gisteren heeft mij de be taalmeester reeds veertig goudguldens als handgeld uit betaald terwijl ik toch eigenlijk eerst in de volgende maand in dienst treed van de regeering. Waar ter wereld vindt men eene dergelijke mildheid Nu, ik zal het er goed van nemen Ik wil niet voor niets de boeman zijn voor alle oude vrouwen van Napels. De jonge zullen mij schadeloos stellen en de goddelijke Vesuvius-wijn Gij zult mij benijden Bovendien ik ben uit Rome afkomstig mijne uitspraak van het Italiaansch klinkt hier vreemd ik kan das na en dan den grooten mynheer spelen bij de Engelschen bijvoorbeeld die hier slechts eenige weken blijven en niet veel in aanraking komen met de eigenlijke bevol king. O, ik heb alles goed overlegd Wij, Romeinen, zijn heeren in vergelijking van dat bedelpak bier. Wanneer men een romeinschen bedelaar eene goede jas aantrektsteekt hy hier menig voornaam heer de loef af. Wordt a ervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1889 | | pagina 2