Verbinding Alkmaar—Hoorn. WAARSCHUWING. Binncnlanb. STATEN-GENERAAL. Eerste Kamer. Indische Rekening. Nieuwer-Am stel. Langendijk, Noordscharwoude en Nieuwe Sinds den 20 wordt te ZuidscharwOUde uit zijne woning vermist W. v. d. M., oud 34 jaren. Tot beden is van zijn teragbomen geen aangifte gedaan. De man was in de laatste dagen zeer aan den drank verslaafd; men vreest, dat hem een ongeluk is over komen. Jngezonben Stukken. ^iab0-SSericfiten. Door de politie werd procesverbaal opge maakt tegen M. Z., ter zake van onzedelijke handelingen op den openbaren weg in den Stadshout alhier, gepleegd tegenover twee meisjes van 11 en 7 jaren. De zaak is reeds in onderzoek. Verdacht van hetzelfde feit tegenover een lljarig meisje te Enkhuizen, werd zekere H. R., wonende te Rijp, door den rijbsveld- wacbter gevankelijk naar hier overgebracht. Het bij kon. boodschap van 16 Augustus 1888 inge zonden wetsontwerp tot vaststelling van het slot der indiscbe rekening over 1881 is eerst thans in druk verschenen. Dat dienstjaar wijst, by eene ontvangst van f 137,802,360,28% en eene uitgaaf van f 151,232,666,52, een nadeelig slot aan van f 13.430,306,23%. Bij het onderzoek in de afdeelingen van de onteige- ninge-ontwerpen voor aanleg van een weg en het maken eener sloot te Nieuwer-Amstel werd gevraagd, hoe het stond met de grensregeling tusschen de gemeenten Amsterdam en Nieuwer-Amsteldoor het ontbreken eener goede regeling waren meende men deze wets voorstellen noodzakelijk geworden. Eén lid wensohte dan ook omtrent beide wetsontwerpen zijne stem voor te behouden totdat de regeering nadere inlichtingen had gegeven omtrent de grensregeling waarbij hij meende te moeten verwijzen naar de overwegingen dienaangaande, voorkomende in de memorie van antwoord van Hoofdstuk V der begrooting voor 1889. Ook werd gewezen op het verband van beide ontwer pen die samenvoeging gewenscht hadden doen zijn. Blykens telegram van den Gouverneur Generaal van Nederl. Indie van den 23 wordt de gouvernemente- koffieoogst op Java voor 1889 geraamd op 523540 pikols. Den 24 en 25 is te Leeuwarden voor de hoofd- kte o.a. geslaagd mej. J. 0. Hesse te Hoorn. Den 24 en 25 zijn te Amsterdam voor de hoofdakte zes van de zestien geslaagd, namelijk J. A. Fey J. P. GrissJ. Hagenaar, W. M. Haije en J. Ph. Hillebrandt, allen te Amsterdam en F. A. Gerten- bach te Nieuwer-Amstel. Den 25 des namiddags te 23jt ure is te Gouda brand ontstaan in de stoomfabriek en chemische stoomzuive- ring van bedveeren paardehaar en kapok en magazijn van meabelen aan de Peperstraat van de heeren gebra. de Baadt. De drie gebouwen dezer fabriekweike inwendig met elkander gemeenschap hadden zijn af gebrand; bet blusscben van den brand werd in den aan vang zeer belemmerd door den grooten voorraad geredde meubelen welke op straat geplaatst waren. De drie ingezetenen van Beverwijk, die op Hemelvaartdag des avonds eenige heeren uit de Zaan streek mishandelden zijn den 25 door de arr. recht bank te Haarlem veroordeeld tot gevangenisstraf en wel een tot veertien en twee tot zeven dagen. Den 25 is te Utrecht voor de engelsche taal lager onderwijs o.a. geslaagd A. W. Kempers van Haarlem. Den 25 heeft de arr. rechtbank te Amsterdam H. J. N. H. Faulbaber wegens het vervaardigen van valscbe postwissels en bet gebruik maken daarvan ver oordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf. Den 25 is door het provinciaal bestuur van Noord- holland bij enkele inschrijving aanbesteed 1° het leggen van een dam langs het vaarwater in het open IJ buiten den afsluitdijk bij Sebellingwoude en het afzenden der gronden bestemd voor den aan leg eener vissohersbaven te IJmuidengeraamd op 539,600. Laagste inschrijvers de heeren A. Yolker Lz., te Sliedreoht en P. A. Bas te Gorincbem voor ƒ670.000; 2°. het wegruimen van het stoomschip Frieslandin de Zuiderzee naby het Vrouwenzand gezonken. Laags:e inschrijver de heer G. Dirkzwager Mz., te Maassluis voor 16.400; 3°. het vernieuwen van de drijf brug n° 37 te Alk maar, behooreDde tot de werken van het Noordhollandsch kanaalgeraamd op 7150. Laagste inschrijver de heer H. Kusvellerte Stavoren, voor f 6593. De werkzaamheden aan de telefonische verbinding van Broek op Langendijk met Winkel, waarvoor door den minister van waterstaat concessie werd ver leend aan de heeren Dnker, notaris, ten Bosch, arts, beiden te Zuidscharwoade en Brinkman, industrieel te Noordscharwoude zijn in vollen gang. De palen zijn reeds gesteld van Broek op Langendijklangs den blijftkunt gijzonder het te willenin verdenking komen, dat gij de daad verontschuldigt, ja zelfs billijkt. En voor den slimmen rechter is de afstand tnsschen het goedkeuren van en het medeplichtig zijn aan eeDe daad niet groot. Het is immers natuurlijk, dat gij van my zondt afzien, wanneer ik in ernst zulk eene misdaad beging „Nimmer riep Maria hartstochtelijk uit. „Wat er ook geheure, ik zal u liefhebben tot mijn laatsten snik." Zij sloeg bij deze woorden de armen om zijn hals. „Deze liefde zal mij kracht geven", hernam hij na eene kleine pauze„om mijn plan tot het laatste toe door te zetten. Ach Zingarella verrukkelijkeeenige Zingarella wat bekommert gij u om de ellendige praatjes van de mensehen Zelfs, wanneer gij schijnbaar van mij gescheiden zijt, zullen onze harten ieder uur, iedere seconde voor en met elkander spreken zelfs in onze droomen zullen wij bij elkander zijn gij behoort my toe, evenals ik geheel de uwe ben. Maar gy moet u schikken. Zie Maria, al bereikt gij er slechts dit ééne mede: dat de politie a niet ondervraagt. Gy kant Diet gelooven boe die menschen de kunst verstaan hunne slachtoffers uit te hooren. Ik zai niet rustig in de ge vangenis van Pizzo Faleone zitten als gij mij niet gezworen hebt „Alles wat gy wilt", sprak zij met een zucht. Hij ontwierp nu een plan met haar, geheel volgens de aan wijzingen van B»aco3ta en schreef haar eene bepaalde gedragslijn voor. Zij beloofde alleB nauwgezet op te volgen en zei op alles ja meer dan ooit bevond zij zich onder den invloed van dezen raadselachtigen on- weerstaanbaren man. Plotseling stond hij op. „Kom het is donker geworden!" sprak hij en bood haar de hand om haar op te richten. „Zijt gij ver moeid t „Vermoeid? Als ik bij u ben?" Langendijk en Laanweg tot aan het verlaat. KantoreD met telefoonbediening zallen worden gevestigd te Broek Op Niedorpi (in plaats van Oudeniedorper Verlaat.) De exploitatie zal geschieden door de Nederlandsche Bell Telefoon-Maatschappij te Amsterdam. Behoudens onvoorziene omstandigheden, zal de lijn begin Septem ber a s. voor het publiek verkeer kunnen worden opengesteld. B. D. B„ veekoopman wonende te Oude Meer- dum (Friesland), verkocht maandag eene koe op de veemarkt te Amsterdam, aan zekeren Bakels, wonende te HeilOO. Deze laatste zou over een nur in een opge geven herberg betalen, waaraan door hem echter geen gevolg werd gegeven. De veekoopman kwam des avonds naar Alkmaar en ging vergezeld van een agent van politie naar de woning van genoemden B., te Heiloo waar men de deur gesloten vond. Het huisgezin was met achterlating van huisraad naar Zunderdorp ver trokken. Van de 160 zal wel niet vee! tsrecht komen. Den 23 werd door het bestuur van deD polder Heer Hugowaard. bij openbare aanbesteding ge gund de levering van500 ned. pdn. raapolie, aan Sabel, te Zaandam, voor f 33 250 ned. pdn. varkens reuzel, aan denzelfde, voor f 55; 100 ned. pdn. paarden- vet, aan Beumer, te Purmerend, voor f 24 150 ned. pdn. poetskatoen aan Sabelte Zaandam voor f 42 en 400 ned. pdn. machineolie aan Moulijn le Zaan dam voor 35 alles per 100 ned. pdn.; 15 fusten petroleum a 180 ned. pdn., aan J. A. v. d. Bosch en Zonen te Alkmaar voor f 14.39 per fust 200 pak ken stearinekaarsen, aan H.]|W. Holsmuller, te Alkmaar, voor f 20,48 per 100 pak5000 mudden westlaalsche vlamkolen voor f 0 70 per mud. Den 27 bracht de Commissaris des Konings een bezoek aan de gemeente Heer HugOWaard Onze correspondent uit de Streek schrijfttot uit breiding van zijn bericht omtrent den tramomnibus- dienst HoornAlkmaar het volgende De ondernemerswier namen voorloopig door mij niet worden genoemd stellen zich voor 4 maal per dag in beide richtingen te rijdenop marktdagen 5 maal en wel over Berkhout de Qoorn Avenhorn Ursem .RustenburgOterleek en Oudorp. Over de doelmatigheid en sierlijkheid der tramomnibussen is slechts één roep zij bevallen uitmuntend en zijn een gemakkelijk en aangenaam middel van vervoer. Dit bleek mjj uit inlichtingen ingewonnen bij Maatschap pijen, waarbij zij in gebruik zijn. De ondernemers denken de afstand HoornAlkmaar in 2 uren af te leggen. Het tarief is zeer matig berekent, zooals blijkt uit de volgende mij verstrekte opgave: van Alkmaar naar Oudorp 10 cents; naar Oterleek 22% cents; naar Rustenburg 32% cents; naar Ursem 37% cents; naar Avenhorn 50 cents; naar de Goorn 55 cents; naar Berkhout 67% cents; en naar Hoorn 80 ets. Het tot stand komen van de onderneming hangt geheel af van de besturen van genoemde gemeenten, waaraan een subsidie tot een gezamenlijk bedrag van f 1100, gedurende 5 jaren gevraagd is. Aan Alkmaar werd 600 gevraagd. Zonder dat be drag van f 1100 zal de zaak waarschijnlijk niet tot stand kunnen komen. M. i. ligt het geheel op den weg, ook van het gemeentebestuur van Alkmaar, om de genoemde subsidie te verleenen. Eene verbin ding toch is in allen deele hoogst gewenscht; en deze geeft reeds eene belangrijke besparing in tijd en kosten. Van Hoorn over Zaandam naar Alkmaar toch per Holl. spoor bedraagt de vrachtprijs 3de klasse f 2,50 en 2de klasse f 4terwijl in het gunstigste geval het verschil in uit te winnen tijd 3 kwartier in het ongunstigste 1 uur en 25 minuten is Voor gevaar aan gebrek aan plaatsruimte behoeft men niet te vreezendaar een tramomnibns minstens 20 per sonen bevatten kan. „Laat ons dan langs bet strand terugkeeren. Ik heb een afkeer van dien tannel. Ik moet gebruik maken van ieder uurom van mijne vrijheid te genieten. Wellicht reeds deze week „Zwijg daar nu over", sprak zij teeder. „De zaak is nu beklonken, maar vergeet nu ook voor een oogenblik, wat helaas niet meer te veranderen ia. Weg met alle treurige gedachten Laat ons liever spreken over het geen daarna volgen zalWanneer wij alles bereikt hebben, waarnaar gij streeft, waarheen tuit ge mij dan brengen Capri hoe lief ik het ook heb is voor u eene gevangenis: de adelaar kan niet onder de mus- schen leven. Ik voel bovendien, dat ik Napels zal ver afschuwen. Ik weet niet waarom maar bet is zoo 1 Waarheen das Nu begon Salvatore Padovanino zich te verdiepen in de onmogelijkste fantasieën en in zijn overspannen toe stand bouwde hij de ongehoordste luchtkasteelen de eene galden droom ontwikkelde zich met bijna tastbare klaarheid uit den andere. Voor den verrasten blik van zijne toehoorster ontrolde zich het eene heerlijke tooneel na het andere; in den geest zagen zij zich verplaatst in Utopie's tooverland Eindelijk de lichten langs de Chiaja blonken reeds over de golf bleven zy staan. Het gedruisch der onmetelijke stad deed hen uit bunne scboone droomen ontwakeD. „Maria", riep de Apuliër uit, „hadden wij zoo kun nen voortwandelen De toekomst staart mij aan als eene lawinedie my dreigt te verpletteren Morgen reeds moet ik u verlaten want overmorgen zal de ontmoeting met den kardinaal plaats hebben „Wees toch Diet zoo laf!'' smeekte zij met geveinsde onverschilligheid. „Vreest mijn Salvatore het gelaat van ean kardinaal, of de prachtige zalen van zijn paleis? Al ware bij een koningzoudt gij hem met fierheid De vogelaar op vangen uit, Den vogel lokt met zoete fluit. Naar aanleiding van reeds geruimen tijd in plaatse lijke couranten voorkomende advertentiën, waarbij geld op hypotheek wordt aangeboden, tegen drie en drie vier den percent (3*/t°/0rente, zonder meer, door een particulier, die de aanvragers naar zekeren notaris ver wijst, heb ik dienaangaande een grondig onderzoek ingesteld en is mij gebleken, dat tot na toe geene hypotheken tegen die rente zijn ingeschreven, noch ten hypotbeekkantore te Alkmaar, noch te Hoorn. Dat adverteeren kan dus wel niet anders beschouwd worden dan te zijn gericht op een ganach ander doel dan de goed-geloovige lezer daarin waant te zien. Het publiek dat uit bovenstaande feiten zelf eene juiste gevolgtrekking zal kunnen maken beeft recht op bekendheid met den waren aard van dergelijke CaCaO-advertentiën. Zuidscharwoade P. G. DUKER 27 Juli 1889. Notaris. Maandagmorgen zijn door den veearts, den heer F. Raven alhier, twee varkens aangehouden lijdende aan vlekziektewelke per spoor waren afgezonden door C. B. te Noord- en Zuidschermer en bestemd voor verzending naar Noord-Brabant. De varkens zijn alhier geslacht en de spoorwaggon aan de ladingplaats ontsmet. Maandag werd, ten gevolge van onvoorzichtig rijden met een handwagen, een groot spiegelruit van den heer Stam in het Faidsen gebroken. Door bet stedelijk muziekkorps zullen op Zondag 28 juli, des avonds te 7 uren, in den Stadshout, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1. „AlioD8*y Pas redouble v. L. H. Merck. 2. „La renaissance", ouverture de concert v. Nihoul. 3. „Au gré des flots", suite de valsea v. J. B. Franxbach. 4. Grande fantaisie variée pour divers instruments v. J. Christophe. 5. „La palrne d'honneu?", ouverture v. M. Edzard Grefe. 6. „Fleurs des bois", fantaisie v. W. van Perck. la. „Die Ehre Gottes in der Natur", Hymne v. L. von Beethoven b. „Marohe turque" v. L. Guil- laume. 8. „Fiiegeude Blatter", grosser Potpourri v. A. Reckling. By het concert, van wege de Buitensocieteit, op VRIJDAG 2 AUgUStUS. des avonds te 7% uren, ter gelegenheid van üen verjaardag van H. M. de Ko ningin te geven in den Stadshout door het Stafmu ziekkorps van het 4e regiment infanterie, onder directie van den heer J, G- H. Mann, te Leiden, nullen de volgende stukken worden uitgevoerd 1. Feest-marsch v. Dnnkler; 2. Festival-ouverture v. A. Leutner; 3. Vorspiel zur Oper „die Loreley" v. Mas, Bruch 4. Annen-Walzer v. R. Genée; 5. Fantaisie über Motive aus R. Wagner's „Lohengrin" v. Mann 6. Synphonie militaire v. J. Haydn: a. Adagio-allegro; b. Allegretto c. Mennetto moderato d. Finale presto. Transcrite pour musique mil itaire par G. Lau; 7. „Le lac", meditation poëtique d'après Lamartine v. L. We. demeijer. Transcrite pour trombone-solo par Mann 8. a. Wilhelmus van Nassaue, uit de oud-nederlaudsche liederen v. Valerius b. Loin du bal s. E. Gillet9. Fantaisie über Motive auB C. M. v. Weber's „der Frei- schütz" v. Mann. Van 20 tot en met 26 Juli zijn aan de bad- en zweminrichting genomen 305 baden waarvan 52 door dames en 104 door onvermogenden. kunnen tegemoet gaanwant gij zijt even groot en heerlijk als hij.'' „In uwe oogen, mijn lieveling Dat is waar ook wat die prachtige zalen betreft ik vergat nog u iets mede te deelen, maar het verbaast mij, dat gij zelve niet op het denkbeeld gekomen zijt. Gij moet toch ook begrijpen dat ik Monsignore de Fabris niet in zijn paleis kon opzoeken, waar duizenden bedienden, kamer- heeren en wachters mijne verschijning zouden opmerken Carlo Grisi beeft dat beter overlegd. Zijne Eminentie zal mij ontvangen in het logement „het gouden kruis." „In „bet gouden kruis?" herhaalde Maria. Daarna bleef zij eenige oogenblikken zwijgend naast Salvatore voortwandelen. Eene plotseling opkomende gedachte scheen haar geheel bezig te houden. „Wat is er?" vroeg de Apuliër. „Ik vroeg my zeive af, of het toch aiet mogelijk zou geweest zijn, u in het paleis te ontvangen. Nu, gij kunt gelijk hebben Maar nu niet waar liefste geen woord meer daarover 1 Ginds beginnen de eerste huizen al Vlugger dan te voren daalden zij den beuvel af. De militaire muziek speelde in het park van de villa Reale. Een bont, levenslustig gezelschap wandelde daar onder de iaucierboomen en steeneiken. Te elf uur OQgeveer liepen Salvatore en zy'n meisje nog langs het strand op en neer, maar eindelijk begon de natuur hare rechten te doen gelden en was Zingarella zóó moe, dat Salvatore een rijtuig aanriep, waarmede zij zich naar de Leon Bianco lieten brengen. De portier sloot juist de deur toen zij aankwamen. Een laatste kus en Maria besteeg de trap, terwijl Salvatore zich naar bet meest nabijzijnde koffiehuis begaf en daar nog tot middernacht den vrijen loop liet aan zijne gedachten. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1889 | | pagina 2