Publieke Verkooping Openbare Verkooping, H. GIESENS Schotsch Havermeel. Van Romunde en Geveke een Hinken Knecht. HERBERT'S Nieuw Kaasstremsel. Te Wieringerwaard brandde den des nachts de boerderij, bewoond door D. Kater, geheel af. Van den geheelen inboedelzoomede van den grooten voorraad hooi en karweizaad is niets gered. De bewo ners moesten blootvoets een goed heenkomen zoeken. Waren niet eenige werklieden, die op het hooi sliepen, door het geraas wakker geworden dan had de ramp zeer groot kunnen zyn. Een dier mannen heeft zich door een val van het hooi vrij ernstig bezeerd. Hooi- broei is de oorzaak. Alles was verzekerd. De brandweer, alhoewel in zeer klein getalwas spoedig aanwezig. Bij een te Middenbeemster gehouden bil jartwedstrijd waaraan 24 personen deelnamenis de prijs behaald door den heer C. Lakemande le premie door den heer H. W. Moolenijzer en de 2e premie door den heer L. van der Gracht. Herstemming Gemeenteraad. lötJtvteuliëw. te UITGEEST, Eene Boerenwoning met vragen ten spoedigste ATTEST van het Chemisch Laboratorium KUIJT FARENS- BACH, Amsterdam. Iloofddepöt Amsterdam b(i F. FABGM, Spuistraat 118c. van - Den 30 is in de vergadering der kiesrereeniging j „Eendracht maakt macht" te Uitgeest met groote meerderheid van stemmen tot candidaat voor lid van den gemeenteraad gesteld de heer P. Groen ter ver vanging van wijlen den heer M. Cornelisse. Uit het den 30 te Meersen ingesteld geneeskun dig onderzoek naar de verwonding van den strooper G. is geblekendat de kogel van voren in het lichaam gedrongen en van achteren uitgegaan is. Dit feit stemt overeen met de verklaring van den veldwachter, dat de strooper op hem aaugelegd en hij in wettige zelf verdediging gehandeld heeft- De gewonde verkeert nog in zorgwekkenden toestand. Den 31 had op de Kerklaan te Rijswijk de jaar- lijksehe harddraverij plaatsuitgeschreven door de Rijswijksche Harddraverijvereeniging waaraan 13 paar den deelnamen. Behalve een le prijs van f 250eene le premie van f 100 en eene 2e premie van f 50, was door mevr. Verhagen Metmanechtgenoote van den burgemeester, een rijk versierd harddravers-hoofdstel met leidsels uit geloofd voor den eersten pryswinner. De le prijs, benevens het hoofdstel en leidsels, werd gewonnen door Prinsbruine ruinvan P. van Santen van Rotterdam bereden door hem zeiven; de le premie door Koningin zwarte merrievan D. J. Florijn te Rotterdam, bereden door G. Koot, en de tweede premie door La Vitessezwarte blesruinvan C. Oudijk te Waddinxveen, bereden door M. van Galen. Den 31 heeft de gemeenteraad van ZandVOOrt verworpen een voorstel tot schorsing van het raadslid A. Groen op grond dat hij gehandeld zou hebben in strijd met art. 24 der gemeentewet. In eene vorige vergadering hadden de stemmen over dat voorstel ge staakt. Den 31 Juli en den 1 Aug. zijn te Amstör- dam voor de hoofdakte vier van de veertien geslaagd (twee hadden zich teruggetrokken) namelijk P. v. Aalten en H. Veenendaal van Utrecht, J. H. Paans en A. v. Ravesteijn te Amsterdam. Den 1 zijn met den goedkoopen trein 2 en 3 klasse van Rotterdam en 's-Gravenhage naar Alk maar en den Helder ongeveer duizend reizigers vervoerd. Het provinciaal bestuur van Noordholland heeft den 1 by enkele inschryving aanbesteed het uitvoeren van eenige werken aan bet Ryks-krankzinnigengesticht te Medemblik, geraamd op 8470. Laagste in schrijver was de heer W. F. Gnirrep te Amsterdam voor f 8356. De schoolkinderen te Westgraftdljk hebben den 1 een prettig schoolfeest gevierd, 's Morgens bracht de Alkmaar Packet hen naar Artis te Amsterdam, van waar zij 's avonds omstreeks 8 uur weder thuis kwamen. De timmermanswerkplaats van P. Wytepolder baas van den polder ,,d6 Wogmeer", is den 1 des namiddags geheel afgebrand. Den I maakte het oudste deel der KOGdijker schooljeugd haar door getrouw schoolbezoek verdiend reisje naar den Helder. Prachtig zomerweder begun stigde het watertochtje, dat, opgeluisterd door de tonen der muziek, voorzeker niet spoedig door de jeugdige tocht- genooten zal worden vergeten, te minder daar, natuur- lijk gretiggebruik werd gemaakt van het aanbod om het wachtschip te bekyken. Recht vroolijk kwamen allen thuis 1 Den 2 zijn te Utrecht voor de fransche taal o. a. geslaagd de dames A. J. G. van der Steur A. M. Schuurman en A. Sobels van Haarlem. Den 2 is te 's-Gravenhage voor gymnastiek ge slaagd N. H. de Carpentier te Vlieland. Den 2 des voormiddags is te Gouda een werkman van de Rynspoorwegmaatschappij door een locomotief overreden en kort daarna overleden. Voor het ophoogen en hardmaken van den uitgang der Wogmeer, welk. werk den 2 is aanbesteed, waren ingekomen 12 biljetten. De laagste inschrijver was de heer W. Visser te Bergambacht, voor f 3349, aan wien het werk is toegewezen. Burg. en weth. van Amsterdam hebben aan den gemeenteraad een voorstel ingediend tot demping der Rozengrachtwaarvan de kosten op f 175000 ge raamd zynte bestryden uit de voor schulddelging beBtemde gelden. Beroepen te Opperdoes ds. J. L. Pierson Gzn. te Halle. Aangenomen het beroep naar de ned. herv. ge meente te BeetS door ds. W. P. Moulijn te Ruinen. Voor de betrekking van gemeente-veldwachter te Barsingerbom, op eene jaarwedde van 400, hebben zich 82 sollicitanten aangemeld. Beroepen by de ned. herv. gemeente te Span broek ds. W. de Vries te Noordwolde. Sedert den 1 wordt te Helder een zesjarig knaapje vermist. Het hoedje is drijvende gevonden in de binnenhaven, zoodat zeer waarschijnlijk het kind zal verdronken zijn. Gedurende de afgeloopen week werden van Texel verzonden 924 oude schapen tegen 16 tot 1 23. Door den heer Van Renessestationchef te Helder, zijn dezen zomer 4 jonge zwaluwen opge kweekt. Thans zijn zij groot genoeg om zelf voedsel I te zoeken dat zy reeds met yv r doen. Wanneer men bedenkt, dat deze vogels alleen leven van vliegende in secten, hun voedsel ook alleen vliegende moeten zoeken en nimmer zitten te eten dan heeft het opkweeken zyne eigenaardige moeielijkheden gehad. De diertjes zijn buitengewon tam en eten in de kooi zittende uit een bakje. Voor het inrichten van waterbakken en bomvrije gebouwen in de stelling van Helder tot reservoirs voor duinwater, met bijbehoorende werkzaamheden en verdere werken was van 4 insohryvers de hear H. Wijker aldaar voor f 11.044 de laagste. De heer Aberson te Steenwyk is voor f 81200 aannemer geworden van het bouwen van drie pavil joenen, oen administratiegebouw en een kerk met toren, op het landgoed „Veldwijk" onder Ermeloo, Te Twisk is de openbare school voor onbe- paalden tijd gesloten wegens het epidemisch heerechen der mazelen. Tot rector van het St. Josefs-Gesticht^te Haar lem is benoemd de heer P. A. van den Bosch. Gedurende Juli werden aan don regenmeter der Rijks-Landbouwschool afgetapt 86 streep regenwater tegen 160 streep in Juli 1888; aan dien te Frederiksoord 117 5 tegen 140. Bij de herstemming voor 2 leden van den gemeen teraad te Utrecht zijn gekozen het aftredend lid de heer H. Elink Schuurman (vryz.) met 1402 en H. F. A. Kaag (r. k.) met 1168 stemmen. De heeren H. van Dijk en N. G. Geelkerken beiden a.r., bekwamen 1129 en 86 st. Laatstgenoemde had bedankt. Tot gemeente-vroedvrouw te CallantSOOg is benoemd mej. C. A. Petri, geb. van Heuvelte Wyk bij Duurstede. De rekening der gemeente CallantSOOg over 1888 is voorloopig gesloten in ontvang op/ 4283,11%, in uitgaaf op 3853,05, alzoo met een batig Baldo van f 430,06%. Aan de gemeente Haarlem is weder voor 5 jaren ontheffing verleend van de verplichting tot op richting eener burgerdagschool. Mej. J. M. Klerk te Amersfoort heeft bedankt voor hare benoeming tot onderwijzeres te Graft. Daarentegen heeft zij eene dergelijke benoeming te Ameide aangenomen. Graft. Gekozen: H. van der Meer (aftr. lid) met 47 st.; P. Konijn bekwam 34 st. Grootebroek. Gekozen S. Boerson met 62 st.; J. Briefjes bekwam 61 st. Opmeer. GekozenJn. de Goede met 19 st. Jb. van Baaraftr. lid bekwam 13 st. W i e r i n g e n. Gekozen P. P. Tijsen met 60 en J. Jb. Tijsen met 50 st. J. Bais bekwam 38, A. Heij- blok 28 st. in de herberg »de Halve Maan", op Woensdag 7 Augustus 1889 des voormiddags 11 uur, ten over staan van Notaris B. WIELAND LOSvan Het hecht en sterk HulsKoepel Erf'en Tuin staande en gelegen te Uitgeestaan den Middelweg en de Langebuurt, bij de Roomsch Katho lieke Kerk en genaamd GEESTLUSTkad. sectie B, Ns. 1325 en 1340, groot 8 aren 14 centiaren, zijnde aangenaam gelegen waarvan eene Woning en Erf is verhuurd tot 1 Mei 1890 en eene Woning met Koepel, Tuin en Erf kan worden in gebruik aan vaard, dadelijk op den betaaldag van den koopprijs, terwijl het ongebouwde zeer is geschikt voor bouwterrein. En op denzelfden dag des namiddags 2£ uur op gemeld erfvan goed onderhouden Meubelen. Alles behoorende tot de nalatenschap van den heer SIMON BRAKENHOFE. Nadere informatiën verstrekt voornoemde Notaris te Uitgeest. op Woensdag, 21 Augustus 1889, bij opbod, en op Woensdag 28 dier maand bij afslagtelkens des voormiddags te 10 uren, in de herberg van Pieter Klos te Dirkshorn ten overstaan van den te Bergen gevestigden Notaris C. P. E. VAN BOSSTRAETEN, van diverse perceelen Bouw, Wei- en Bietland, gelegen aan den Oosterdijk te Harenkar spel kadaster sectie Anos. 286287 294sectie G, nos. 18, 19, 20, 21 279, 280, samen groot 10 bunders 79 roeden 70 ellen en de onverdeelde helft in sectie Ano. 362geheel groot 1 bunder 24 roeden 50 ellen. Eigendom van mej. G. BLOKKER, echtgenoote van den heer H. WILNER. Inlichtingen te bekomen ten kantore van de Nota rissen VAN BOSSTRAETEN te Bergen en GOUWE te Alkmaar. Breeder bij billetten. Heden uitgeloot de Aandeelen *Hs. 14 en 35 der in 1887 aan gegane geldleening van de Gemeente CA8TRICUM De betaling geschiedt als in de aandeelen vermeld. Burgemeester en Wethouders van Castricum, Castricum, J. MOOIJ. 1 Aug. 1889. A. v. d. PARK. De oudergeteekenden bevelen zich beleefdelijk aan tot de levering van de voor den nieuwen cursus benoodigde BoekwerkenSchrijf- en Teekenbehoeften. Alkmaar.HERMs. COSTER ZOON. Met voorkennis der Gemeentebesturen van EGMOND-BINNEN en HEILOO maakt het Polderbestaur van den Vennewa- terspolder bekend, dat de passage langs den Wennewatersweg van Beiloo naar Egmond-Blnnen sal GESGO- TEÜ z|in op Bonderdag 8 Augustus, wegens het vernieuwen van de brug bij den Venne- watersmolen. JAN GU8KER, Voorzitter. Uitstekend voedsel voor kinderen en zwakken, is het langst in den handel, heeft het hoogste succes bij Particulieren en Doctoren en is het zuiverste en beste der wereld. Verkrijgbaar in pakjes van K.G. sk 35 ets. met gebruiksaanwijzing, voor Alkmaar bij de heeren J. VAN DEN BERG, Langestraat, allen J. H. DIEDER1K8 te GEBRs. TEN KLEIJ, Alkmaar, en te Uitgeest bij den heer F. SCHIPPER Sj lallen hoede zich voor namaakselsI Het doet ons genoegen, UEd. te kunnen mededee- len dat van den aanvang af het K E R B E R T 'S NIEUW KAASSTREMSEL, bereid door J. H. VAN 8LUIJ8 niet alleen voldaan heeft wat stremkrachtmaar ook wat zuiverheid betreftaan de eiachendie aan een zeer goed product kunnen worden gesteld. (w. g.) KUIJT FARENSBACH. Amsterdam, 29 Juli 1889. Sedert de laatste advertentiën kwamen getuigschrif ten in van de heeren J. HEIJNIS te Purmer en G. ROOS te Nieuwer-Amstel, behelzende goedkeurin gen van KERBERT'S KAASSTREMSEL. Verdiensten beloond. Dit beroemde huismiddel heeft de proef des tijds en de zwaarste tegenwerking doorstaan. Deze Pillen zuiveren dadelijk het bloed en alle andere vochten des menschelijken lichaams. Gedurende den herfst, en inderdaad het geheele jaar doorbehoorde geen huis of huishouding zonder de middelen te zijn om ziekte in haren aanvang te be strijden. Zulke middelen worden veilig en zeker aan geboden in deze uitmuntende Pillenindien zij vol gens de daarbij gevoegde aanwijzing ingenomen worden, Holloway's medicijnen verdrijven slechte spijsvertering, bevorderen eene gezonde spijsvertering en werken als een zacht en krachtig purgeermiddel. Deze Pillen worden ten sterkste aanbevolen aan personen, die een zwak gestel hebbenen wier zenuwstelsel door ziekten is geschokt geworden. Aan dezulken zullen zij een onbeschrijfelijk genot verschaffen. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen ik f 0,80 1,85 f 3,-, 6,75, f 13,50, 20,50. Potjes zalf ik ƒ0,80, 1,85,/3,—, f 7,50, t I3.85. f 20>95- Zijn op franco aanvragen ik contant te bekomen bij J. M. van Reneste, Apoth. te 's Hage; B. Adema,ta Amsterdam en bij Straatman, Apotheker te 's Bosch, alsmede in RoÜavoays etablissementen te Londen 78 New Oxford Street Stoomdr. Herms. Coster en Zoon. Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1889 | | pagina 6