De Firma Beta. U NienwW, HET W ITTE K1M IS, Hong. Hypoth. Premie-Pandbrieven. IV* IV" llït* v. 'J Voor de trekking op 1 December bevelen wij aan PREMIE-AANDEELEN Hoofdprijs i bij André Laurans Co., Bank- en Wisselkantoor, 5111* 1° I'm Leêr- on Schoenfabrikanten DONGEN, noodigt hare geëerde begunstigers be leefd uit tot een bezoek aan haar Magazijn, thans HOUTTIL It 10. Dat Magazijn is overvloedig voorzien van de fijnste WINTERPANTOFFELS HEEREÜ BOTTINES WATERLAARZEN. Tegen drgelyksche beursnoteering van circa f 9,25- Verder bevelen wij aan: VOLKOMEN ZEKER, 4 pCt. BELEGGINGSPAPIER. Jaarlijks 3 Trekkingen. Eerstvolgende trekking op 15 Januari 1890. HOOFDPRIJS f 50,000, tot de juiste beursnoteering circa 941 pCt. (f 115 50). Schriftelijke orders franco per pos t. Alle Loten op afbetaling, op do gemakkelijkste voorwaarden, AMSTERDAM, 35 Kal verstraat 35. 10. Verzoek van bewoners der Bleekerslaan om plaatsing van een straatlantaarn in die laan, omdat het des avonds daar volslagen duister is en er reeds eenige malen kleine persoonlijke ongelukken plaats vonden. Gesteld in handen van burg. en weth. om bericht en raad, nadat reeds opgemerkt was, dat deze laan geen openbare weg was. 11. Verzoek van A. Balder, aannemer van het rijden van den celwagen ten dienste van het Rijk welke wagen gebor gen wordt in het pakhuis aan het Kenuemerpark No. 7om een boom weg te nemen, die bij het in- en uitrijden van den wagen gevaarlijk i3zoo zelfsdat hij met den besten wil be schadiging van den boom niet kan voorkomen Gesteld in handen van burg. en weth. ter beschikking. Zijn in behandeling genomen de volgende voor de leden ter lezing gelegen hebbende stukken. Van Burgemeester en Wethouders. 12. Rapport op het verzoek van den heer F. Vester, om vergunning tot het maken van een uitgang op gemeentegrond uit de schutting van zijn perceel aan het Kweerenpad No. 1. Het voorstel strekt om die vergunning tot wederopzegging toe te verleenen o. a. onder bepaling, dat de uitgang niet breeder zij dan een meter en de deur Daar binnendus niet over gemeentegrond open draaie. Aangenomen. 13. Rapport op het verzoek van eigenaars of bewoners van perceelen aan den Geestersingel tusschen den Berger- en den Helderschen weg om dien weg geheel te bestraten. Den ge meente-architect'was opgedragen, zijn gevoelen omtrent dat verzoek mede te deelen en op te geven, welke uitgaaf het gevolg zou zijn van het geheel of gedeeltelijk voldoen aan dat verzcek. Het door dien ambtenaar uitgebrachte rapport wordt ter kennisneming overgelegd, Met de strekking van dat rapport kunnen burg. en weth. zich geheel vereenigen. Door bet leggen van een voetpad langs de woningen en door het afvoeren van het hemelwater door dwarsriolen naar de Singelgracht, wordt eene goede en voldoende verbetering verkregen en zelfs voor de bewoners eene veel betere dan bij bestrating van dan Singel, welke ongeveer t 2000 zou kosten, waarom burg. en weth voorstellen hen te machtigen tot de uitvoering daarvan over te gaan. Daar de steenenwelke uit den stationsweg komen voor dit doel alleszins geschikt zijnzien zij ook geene nood zakelijkheid voor het gebruik van nieuwe steenen voor dit voetpad. De uitvoering dezer verbetering zal dan eene uitgave van 315 vorderen. Zoo de raad dit voorstel aanneemt, zal aan de verzoekers van dat besluit kennis worden gegeven als beschikking op hun verzoek. De commissie van bijstand kan zich na kennisneming van dit rapport en van het rapport van den gemeente-architect geheel vereeuigen met het gedane voorstel. Ook zij acht de voorgedragen wijze van ver betering alleszins voldoende en stelt daarom voor, daartoe te besluiten. Zonder beraadslaging aangenomen. 14. Rapport op het verzoek van de erven C. Btuinom de vier zware boomen, staande op het bolwerk nabij hunne woningen aan de Baangrachtwaarvan zij gevaar voor hunne perceelen vreezenweg te nemen. De commissie voor den hout en de plantsoenenhierop gehoordbericht bij schrijven van 30 Octoberdat die boomen bij onderzoek en boring zijn bevonden gaaf en gezondniet inwaterende en samen slechts in het bezit van één dooden takzoodat zijook om de diepe wortels, welke zij door hun hoog standpunt kunnen vormen, niet als gevaarlijk zijn te beschouwen. De opzichter over den hout en de plantsoenen kan natuurlijk niet verzekeren dat zij bij eenen geweldigen storm staande zouden blijven. Evenwel hebben zij sedert het in het voorjaar ingestelde onderzoek reed3 hevige stormen doorstaan, zoodat, ook op grond van die onder vinding, de commissie niet tot verwijdering dezer gezonde en fraaie boomen kan adviseeren. Daar burg. en weth. zich met dit gevoelen der commissie geheel kunnen vereenigen, stellen zij voorovereenkomstig dat advieste besluiten en van dat besluit kennis te geven aan de verzoekers als beschikking op hun verzoek. Zonder beraadslaging aangenomen. 15. Rapport op verzoekschriften, strekkende om de voor- en najaarsveemarkten op zondag te doen ophouden. Na uitvoerige beraadslagingwaarvan het verslag tot een volgend nummer moet blijven liggen, wegens gebrek aan plaats ruimte, wordl, overeenkomstig het rapport van burg. en weth., met 14 tegen 1 stem besioten afwijzend op bedoelde verzoek schriften te beschikkenniet alleen maar ook machtiging te verleenen aan burg. en weth, om het desbetreffende raadsbe sluit van 1 September 1S85 no, 99 in dien zin uit te voeren dat het geoorloofd zal zijn, op den zondag vóör 12 uur reeds het aangevoerde vee aan de lijn te plaatsen. 16 Ontwerp besluit tot het tijdelijk in 1890 naar gelang van de behoeften opnemen van geld ter voorziening in kasgeld bij den gemeente-ontvanger. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten vastgesteld. 17. Brie! ten geleide van het van het Polderbestuur van Heerhugowaard ontvangen antwoord op het in voldoening aan het raadsbesluit van 1 October tot dat bestnur gerichte schrij ven. Dat antwoord houdt in, dat het volstrekt niet in de be doeling van het polderbestuur ligt, om den straatweg in den Middenweg in eenen grintweg met paardenpad te veranderen maar dezen ais straatweg te behouden en even als tot hiertoe in goeden staat te onderhouden. Bnrg. en weth. achten dit antwoord onbevredigend en stellen de benoeming eener rechts geleerde commissie voor, die den Raad van bericht en raad zal dienen omtrent hetgeen titans verder zal moeten geschieden. Na een® korte bespreking wordt besloten, voorloopig alleen een schrijven tot het polderbestuur te richten ter voorkoming van misverstand. 18. Rapport op: a. het verzoek van den heer W. H. Arkes, directeur der naamlooze vennootschap Paardetram HoornEnkhuizen, te Enkhuizen, om eene jaarlijksche subsidie van t 60b uit de gemeentekas, gedurende 5 achtereenvolgende jaren voor eenen tram-omnibusdienst van Hoorn naar Alkmaar langs BerkhoutAvenhornUrsemOterleek en Uudorp welk verzoek ondersteund wordt door de alhier gevestigde kamer van koophandel en fabrieken en door 62 ingezetenen dezer gemeente b. een adres van den heer mr. Herman Cosman, advocaatwo nende te Amsterdamhoudende kennisgeving van zijn voor nemen om vergunning te vragen tot aanleg en exploitatie eener stoomtrambaan tusschen Alkmaar en Hoorn en verzoek om des raads zeer gewaardeerden steun bij het voorbereiden van de daarvoor benoodigde plannen door zijnen ingenieur. Burg. en weth. bepalen zich eerst tot het onder letter a. vermelde verzoek van den heer Arkes. Daar uit de dagbladen gebleken was, dat die heer zich tot de Prov. Staten van Noordholland gewend had met de mededeelingdat het zijn voornemen was, plannen in te dienen voor een stoomtramdienst tusschen Hoorn en Alkmaar, richtten zij tot hem het verzoekmede te deelenof zijn verzoek aan den raad nog gehandhaafd bleef. Uit het daarop ontvangen antwoord blijkt, dat die heer zijn verzoek niettegenstaande zijne pogingen om die tramomnibusdienst later door eene stoomtramverbinding te vervangen, handhaaft. Nu dit het geval is, dient op dat verzoek eene beslissing Ie worden genomen. Hoe groote voor standers zij ook zijn van verbetering der gemeenschap tusschen het oostelijk en westelijk deel van Noordhollsnd, kunnen zij tot hun leedwezen dit verzoek om subsidie niet steunen. Zij achten het niet wenschelijkdat de gemeente Alkmaardie zich ver bonden heeft om eene bijdrage van f 40000 te verleenen ter verkryging eener afdoende verbetering dier gemeenschapzich thans nog verbinden zal tot het schenken eener bijdrage van 1 3000 voor eenen omnibusdienstwelke voor het verkeer weinig of geene verbetering oplevert. De gelegenheid om van hier naar Hoorn en omgekeerd te vertrekken moge vermeer derd en de vracht verminderd zijn, het hoofdbezwaar, dat tegen de sedert jaren bestaande diligencediensten bij het reizend publiek bestaat, namelijk, dat vooral in de wintermaanden dit in den tegenwoordigen tijd hoogst ongeriefelijke middel van vervoer geene voldoende waarborgen voor de veiligheid oplevert, blijft evenzeer van kracht. Een tramomnibus is naar hunne méening bij vorst en sneeuw en ruw weder een nog gevaarlijker en ongeriefelijker middel van vervoer op de smalle wegen tus- sohen Alkmaar en Hoorn dan eene diligence. Om die reden achten zij het niet wenschelijkdat de gemeente Alkmaar deze onderneming steunt en laten zij liever de verantwoordelijkhe.d voor haar, geheel voor rekening van den ondernemer, die door zijne thans aan de Prov. Staten gerichte aanvraag toch reeds het bewijs levert, dat eene tramomnibusdienst ook naar zijne meening niet het beste middel van vervoer tusschen Alkmaar en Hoorn is. Zij stellen daarom voor, afwijzend op het verzoek te beschikken. Mocht de raad dit gevoelen echter niet deelen en genegen zijn het in het leven roepen dezer tramomnibusdienst te steunen, dan zouden zij dien steun toch niet willen verleenen op de door den heer Arkes gevraagde wijze. Aanvankelijk vroeg hij subsidie gedurende 5 achtereenvolgende jaren van f 600 'sjaars, dus t 3000. Uit de door hem aan de kamer van koophan del verstrekte inlichtingen blijkt, dat de door de gemeente te ver leenen subsidiën zouden moeten strekken tot rente-waarborg voor het benoodigde kapitaal. Levert de onderneming 5 pet. rente of meer rente op, dan behoeft geene subsidie betaald te worden levert zij minder dan 5 pet. opdan wordt het te kort komende ponds pondsgewijze over de subsidieerende ge meenten verdeeld. In dezen vorm achten zij den steun der gemeente veel beteronder de uitdrukkelijke bepalingdat de te betalen som in geen geval een bedrag van zeshonderd gulden te boven gaat. Wanneer dit denkbeeld gedeeld wordtdan vloeit daaruit van zelf voortdat gebruik moet worden gemaakt van des verzoekers aanbod om iemand van gemeentewege inzage te geven van het gehouden beheer, op dezelfde wijze als zulks geschiedt bij de bad- en zweminrichting alhier. De benoeming van dien persoon kan dan later door den raad geschieden. Einde'ijk zouden zij dien steun willen verleenen voor ten hoogste vijf jaren, ingaande met den dag, waarop met de onderneming een aanvang wordt gemaakt, onder de uitdrukkelijke bepalingdat deze steun niet meer verleend zal worden, zood-a eene betere verbinding tusschen Hoorn en Alkmaar tot stand komt, hetzij die verbinding geschiedt vol gens de plannen van de heeren C. Bosman en mr. A. P. de Lange, hetzij volgens de plannen van een anderen ondernemer. Het zóu toeb niet aangaan deze onderneming te blijven steu nen zoodra eene beter aan de eischen des tijds voldoende ver binding geëxploiteerd mo-bt worden. Wat betrelt het adres van den heer Cosman, te dien aanzien kunnen zij zeer kort zijn. Deze verzoeker heeft reeds steun ondervonden bij het opmaken zijner plannen en er bestaat niet het minste bezwaar om daarmede zoo noodig voort te gaan. Zij stellen daarom voor, hem daarvan de verzekering te geven. Wat zijne voornemens betreft, deze kunnen eerst be oordeeld wordenzoodra zijne uitgewerkte plannen ontvangen zijn. Dan eerst kan beoordeeld worden, in hoe verre zij steun verdienen. Nadat eerst besloten was, dat de vraag behandeld zou wor den of de gemeente subsidie zou verleenen met het oog op de veiligheid, wordt aan het slot dier beraadslaging met Lu tegen a stemmen van de heeren Helling, Goede, Preijer, Yonk en den Voorzitter die vraag bevestigend beantwoord. Daarna wordt het, voor dat geval door burg. en weth. gedane voorsteiaangevuld met enkele door den teer Kraakman aangegeven bepalingen aangenomen met 12 tegen 3 stemmen van de heeren Vonk, Goede en den Voorzitter. In een volgend nummer wordt de hierover gevoerde beraad slaging medegedeeld. 19. Het in de vorige vergadering ingekomen rapport der speciale commissie in zake het door de Maatschappij tot ex ploitatie van waterleidingen ingediende neringl.arief voor het gebruik maken van de duinwaterleiding. Op voorstel van den Voorzitter wordt dit rapport op nieuw in handen der commissie gesteld, opdat de commissie alsnog voldoe aan het bij art. 35 van dat reglement van orde bepaalde, dat ieder rapport moet eindigen met een bepaald voorstel, zoo noodi" met vermelding van het gevoelen der minderheid. 2U. Gaat de vergadering op voorstel van de Voorzitter over in eene zitting met gesloten deuren, na heropening waarvan 21. de Voorzitter de gewone rondvraag aan de leden doet, of iemand nog iets in het midden heeft te brengen. Nadat de Voorzitter aan den heer Kraakman toegezegd had, dat burg. en weth. bereid waren, spoedig met den griffier der arr. rechtbank alhier in overleg te treden over de plaatsing der dubbelen van de registers van den burgeljjken stand in het door hem in de vorige vergadering voorgestelde lokaal, door den heer Vonk na dien tijd mede gezien en daarvoor goedgekeurd, daar de griffier daartoe bereid zou worden bevonden, wordt de vergadering gesloten. AMSTERDAM pCt 87 Nov. Nederland Cert. N. W. Sehuld7.. 3* dito, dito 3 dito, dito S{ dito, Oblig8» Italië, Inschrijving 1862/81 5 Oostenrijk, Obi. in pay. Ü-. 1000 Mei-Nov. 5 dito, dito Febr.-Aug. 5 dito, zilver Jan.-Juli 5 dito, dito April-Oet. 5 PortugalObl. Buit. 1853/80 3 Rusland, Ob. H en G. 1798/1815 ƒ1000 Jan. 5 Cart. Insch. 6e serie 1855 Z.R. 500 Ap.-Oct 5 Obl. 1864 Amst. ƒ1000 April-Oct dito, 1866 dito, Ooatersche Leening 2e serie dito, I860 2e leening F. 100 dito, 1875 gecons. 50-100 Apr.-Oct dito, 1880 gecons.Z R.125-625 13 \lei-13Nov.4 dito, 1889 le serie 1 Jan. Apr. 1 Juli 1 Oct. 4 iito, 1867/69 ot 20-100 Mei-Nov4 dito. in goud 1883. Juni. Dec6 dito, dito 1884. 13 Jan. 13 Juli..5 Spanje, Obl. Buit. Perpetuele4 dito, dito Biun. dito 4 Turkije, gepriv. Oblig5 dito, Geconverteerden Ser. D dito, id. C Egypte, Obl. leening 18764 Mexico, Obligatiën geconvert2; dito, dito 6 Peru, Oblig. leeuing 1870 geregist6 dito dito, 1872 id. 5 Venezuela, Obligatiën 18814 Nederland, Cult, Maatsch.d. Vorstenl. Aand. dito, dito Winst-Aandeelen dito, Koloniale Bank Aandeel dito, dito Oblig5 dito, Ned. Ind. Handelsb. Aand... dito, N. Centr. Spoorw. Aand. f250 dito, dito gestemp. Oblig.... 235 Italië, Sponrwegl. 18873 dito, Zuid-Ital. Spoorweg Obl8 Polen, Wars.-Weencn Aandeel Rusland, Gr. Sp.-Vlaatsch. Aand5 dito, Hypoth. Obligatiën4» dito, id. 3 dito, Baltische Spoorw. Aand3 dito, Jelez-Griasi. Oblig5 dito, Jelez-Orel. dito 5 dito, Orel-Vitebsk. Oblig5 dito, Poti-Tiflis. Oblig. f 10005 dito, Transcaus Spoorweg Oblig3 dito, Z.-W. Spoorw. Aand. Iü0-1000 5 Zweedaeh—N'oorweegsche Spoorwegen.... 5 Amerika, Cleveland, Akron Shares dito, Denv. Rio Grande dito dito, Illinois Oentr. Cert. v. Aand... dito, Louisv.en Nashv. Cert. v.Aand. dito, Miss. Kans. Teias Aand dito, ditoAlg. Hyn. Certif5 dito, N.-York Erie West. Sp. Aand.. dito, Wabash St. L. er, Pac. Ct. v. Aand. Canada-South Cert. v. Aandeel Nederland, Stad Amsterdam f 1008 Hongarije, Theiss Spoorweg4 Oo tenrijk, Staatil. 1851 4 ito dito 1880 te, dito 18645 dito, Stad Weeuon 1874 Rusland, Sfaatsleening 18G4 Loten 5 dito. dito, 1866. Dito 5 Turkije, Spoorwegleeuing 83' 87'/.. 162 102»/, 88 72% 71*/s 72'/, 72', 65'/, 103 92"/u 103' 103'/, 62% lOO8,, TOO3 88»,,. 90 92'/, 107'i, 97» 698/, «67, 89 17 'L 17", 92% 95 16", 14 503 49"/, 14 55' l023/, 84% 34 9US 54' 58' 112J', 1*1'/. 99 72». 60 V 98'/ l0i'/t ]02' 70 67'/ 21»/, 333 j 117 84 9 60 27./, 31 28 Nov. 82", 102% 102',,, 87'/, 72» 65 103 82'/, 103 103- 62' 1001/ 100S 88», IB 88 98' 97» 69 68»/4 89 17 i7' 16 lé'l 49» it 109»/ 107'/, 112% 152 122% 153 143% 183/ 14 55% 102% 84 V, 91 54./, 58% 1117, 1213 61'/, 102»'. 71% 67»/,, 21% 83' 84 s 9", 60' KG»/, 151»/, 122 18'-/, Om meer aangevoerde redenen kan de Firma met uitstekend gevolg de hevigste concurrentie het hoofd lieden, en trouw blijven aan haar stelregel: Uitmuntend wei k, tegen uiterst lage Pr'jzen.

Alkmaarsche Courant | 1889 | | pagina 3