en onder dagteekenlng van 9 Mei bracht hij verslag van zijne bevinding uit, dat overgelegd wordt. Uit dat ver slag blijkt, dat het polderbestuur voortgaat den straatweg in een grintweg met bestraat paardenpad te veranderen en dus handelt geheel in strijd met de herhaaldelijk ge geven verzekering, dat het zijn voornemen bleef dien weg als straatweg te onderhouden. Zij stellen voornu dit het geval blijkt te zijn, te besluiten tot het inwinnen van een rechtsgeleerd advies, in hoever het polderbestuur van Heer Hugowaard door de tegenwoordige wijze van onderhoud van dien weg naleeft de bij overeenkomst van 15 April 1865 op zich genomen verplichting, om dien weg voortdurend als straatweg te onderhouden. Het voorstel aangehouden, in verband met het van de heeren Vonk en Kraakman aangenomen voorstel, om aan het polderbestuur eerst mededeoling te doen van het door den gemeente-architect omtrent den toestand van dei weg uitgebrachte rapport en van het door dien ambtenaar uit te brengen rapport van het na deze zitting op nieuw in te stellen onderzoek. 21. Nu de Tweede Kamer met algemeene stemmen aan genomen heeft het wetsontwerp, houdende aanvraag door de regeering van gelden voor de stichting van een nieuw rechtsgebouw op het door de gemeente daarvoor kosteloos af te stane terrein in den Geesterhout, achten burg. en woth. het oogenblik gekomen om over te gaan tot de over kapping van den oostelijken vleugel van het stadshuis, daar het in het belang van het gebouw is, die overkapping zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben en dit werk uitgevoerd kan wordenafgescheiden van de vraagwelke bestem ming aan de in dien vleugel aanwezige kamers zal worden gegeven. Zij bieden daarom een door den gemeente architect ontworpen plan met toelichting en begrooting van kosten aan, in eindcijfer f 2900 bedragende en ver zoeken machtiging om onmiddellijk tot de openbare aanbesteding van dat werk over te gaan, opdat vóór het gure najaarsweder het werk nog voltooid is. De vaste commissie van bijstandin wier handen dat plan om bericht en raad gesteld werd, kan zich met dat voorstel tot overkapping niet vereenigon. Na eene nauw keurige opneming komt het haar voor, dat het gemeente belang niet medebrengt zulk eene belangrijke uitgaaf te doen plaats hebben aan een gebouw waarvan de juiste bestemming niet alleen voor bet oogenblik geheel onzeker is, maar dat in zulk een ongeregelden en treurigen staat verkeertzooals bij eene plaatselijke opneming dadelijk in het oog springt. Al mogen de buitenmuren zooals de architect verklaart, nog vrij hecht zijn, de verdeeling en do inrichting van het overgeblevene laten in ieder op zicht zooveel te wenschen over en hier en daar moeten in dat gedeelte toch zoovele veranderingen en herstel lingen uitgevoerd wordendat de commissie het ten zeerste zou betreuren wanneer de gemeente door het maken dezer overkapping de schoone ongezochte gele genheid om een goed en doelmatig ingericht geheel te verkrijgen, liet voorbijgaan. Het gebouw kan echter in den tegenwoordigen toestand niet blijven staan, nu het vrij zeker is, dat ten minste twee jaren zullen voorbij gaan eer het nieuw te stichten rechtsgebouw gereed is en in gebruik kan worden genomen. Zij zou daarom dit gebouw glas- en waterdicht willen maken, in afwachting van de nader aan de verschillende lokalen te geven be stemming. Het aanzien zal daardoor verbeteren <?n Veel van hetgeen later bij verbouw gebruikt zal kunnen Worden blijft dan behouden. Dit waterdicht maken kan op de zelfde wijze geschieden als geschied is met hot gedeelte, waarin de kamer van don president der arr. rechtbank gevestigd is. De architectgevraagd welke uitgaaf daarvan hot gevolg zou worden, heeft opgegeven 555. Zij stelt daarom voorburg. en weth. te machtigen zoo spoedig mogelijk tot dat glas- on waterdicht maken over te gaan Inmiddels kan rijpelijk overwogen worden, welke bestemming aan de na het vertrek van de arr. rechtbank on het kantongerecht in het stadshuis vrijkomende lo kalen zal worden gegeven en hoedanig een en ander ten meesten nutte en gemakke zal worden ingericht. Na bespreking aangehouden en, op voorstel van den heer Kraakman, aan burg en weth opgedragen te onderzoekenof hot niet mogelijk zou zijn, de vroeger door den rechter-commissaris gebruikte kamer alsnog op eenvoudige wijze voor de balie in te richten. 21. Rapport op het verzoek van D. Visser, koopman in brandstoffenom hem in eigendom af te staan 28 centiaren gemeentegrond aan de Hoornsche vaart, ter zjjdo van zijn in aanbouw zijnd pakhuis. Hot voorstel strekt om dien grond af te staan tegen betaling van 0,80 per centiare en van de kosten, vallende op de overdracht en leveringonder verplichting tot beschoeiing van dien grond en tot het behoorlijk onderhouden dier beschoeiing en het uitdiepen van het water. Na korte beraadslaging aangenomen de heer Jans sen had liever willen verhuren en de heer Kraak man stemde voor nadat de Voorzitter de verzekering had gegevendat deze verzoeker dit strookje grond niet wederrechtelijk in bezit had genomenmet het doel om het later te koopen. 22. Voorstel om op grond van eene overgelegde genees kundige verklaring, waaruit blijkt, dat mej. Ch. S. Koning, eerste ondorwijzeres aan de openbare school voor meisjes, zelfs met half Augustus niet in staat zal zijn hare be trekking weder behoorlijk waar te nemen, aan genoemde onderwijzeres met ingang van 1 Juli a s., eervol ontslag te verleunen; de aan die betrekking verbonden jaarwedde van 1200 tot 1000 te verminderen en tot eerste onderwijzeres aan die school (in overeenstemming met het gevoelen van het hoofd der school en den arr. school opziener) met ingang van 15 Augustus a. s. te bevor deren mej. J. A. Wijnhof, welke mede de daarvoor gevorderde akten van bekwaamheid bezit; en om de betrekkingdoor mej. Wijnhof bekleed, waaraan J 800 jaarwedde verbonden isniet te vervullen nu het hoofd der school met het oog op het gering aantal leer lingen in de hoogste klassente kennen geeftdat die betrekking niet vorvuld behoeft te wordenals over gangsmaatregel tot eenen 7jarigen cursus, waarvan bet gevolg zal zijn dat het leerplan herzien moet worden. Zoo de raad besluit tot het niet vervullen der betrekking, zullen burg. en weth. het leerplan in dien geest herzien. In verband met verschillende aangevoerde bezwaren tot eene volgende vergadering aangehouden. 23. Wordt wegens het vergevorderde uur de behan deling der overige aan de orde gestelde punten tot eene volgende bjjeenkomst aangehouden en gaat de vergadc- ing over eene in zitting met gesloten deuren. 24- Na heropening deT deuren stelt de Voorzitter voor, den termijn van 1 Juli a.s., waarop de toegezegde subsidie van 40.000 voor den lokaalspoorweg Hoorn- Alkmaar zal vervallenals niet voldaan was aan do daarbij gestelde voorwaarde, te verlengen tot 1 September a.s mits de raad aan de subsidie zoodanige nadere voor waarden kan verbinden als hij zal raadzaam achten. Aangenomen. 25. Is overgegaan tot het benoemen van a. oen lid der commissie van toezicht op het stedeljjk museum, in plaats van wijlen den heer dr. J. J. de Gelder. De commissie heeft, onder mededeeling dat zij den heer J. Nnhout van der Veen tot secretaris heeft be noemd, aanbevolen de heeren J. Masdorp en C. Graftdijk. Benoemd de heer J. Masdorp met 14 stemmen; b. een lid van het burgerlijk armbestuurin plaats van den heer H. J. Vonkop verzoek eervol ontslagen. Aanbevolen worden de heeren J. van Leeuwen Az., L. D. C. van DobbenH. J. Ansingh Jr. en S. de Lange P.Bz. Benoemd de heer J. van Leeuwen Az. met 14 stemmen, c. eene helpster bij het onderwijs in de vrouwelijke hand werken aan do openbare 8chool voor onvermogenden. Op de aanbevelingslijst zijn geplaatst I. M G. F. Buijs, te Zaandambezittendo akte voor de nuttige hand werken II. J. A. van Middendorp, weduwe G. J. Arentsen en III. B. H. Elfrink Benoemd J. A. van Middendorp met 9 stemmen M. G. F. Buijs bekwam 3 en B. H. Elfrink 2 stemmen. d. vijf leden der speciale commissie die de gemeente rekening over 1889 zal onderzoeken. Benoemd de heeren de Lange, Goede, Sonnaville, Coniju en Preijer. 26. Bij de gewone rondvraag door den Voorzitter aan de ledenvraagt de heer de Sonnavilleof de muziekuitvoering op 18 Juni a.s. op het Waagplein nog doorgaat? De Voorzitter antwoordt, dat burg. en weth. aanvankelijk daartoe plan hadden gehaddat zij echter van dit plan hadden moeten afzien omdat de vroeger daarvoor gebruikte tent niet meer te verkrijgen was en het stedelijk muziekkorps zwarigheid maakte zonder schadeloosstelling die muziekuitvoeringwelke in de plaats van eene uitvoering op Zondag zou zijn getreden, te geven daar sommige leden buiten de gemeente een niet onaanzienlijk bedrag op den avond van dien dag konden verdienen. Dit laatste heeft gisteren tot het besluit geleidom aan de commissie van toezicht en beheer over dat korps een schrijven te richten, waarbij do ontevredenheid over eene dergelijke handelwijze wordt betuigd, ter voorkoming dat dit in de toekomst weder geschiedt, daar de gemoente op feestdagen haar muziek korps te harer beschikking moet hebben. 27. Daarna is de vergadering gesloten. Stoomdr, van Herms. Coster k ZoonAlkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1890 | | pagina 6