„DE POOL." G. BALDER Hoofd-Eau de Cologne, Als le HYPOTHEEK Brandwaarborgkasten Tabaksfabriek Geld beschikbaar, No. 101* Twee en Negentigste Jaargang. 1890. ZONDAG 24 AUGUSTUS. TWEEDE BLAD. Officieel Gedeelte. Groote Paardenmarkt te Alkmaar op Maandag 1 Sep tember a.s. Binnenland. Allerlei. Advertentiën. Bier- en Koffiehuis en Bier bottelarij, Ifoordam C5II Makelaar te iklkmaar, levend Hoofdonrein, van J. Bijloos, Langstraat, W. J. BLITZ, Tandarts, op Land en Gebouwen, zijn GROOTE en KLEINE SOM MEN verkrijgbaar. Insl uitkaarden Kachels, Calorifères. Fabriek en Magazijn. GEBRs. VAN YUIIRE Zaadmarkt, No. 78, Kantongerecht te Alkmaar. „De Rookende Huisman." Het egaliseeren en verwerken van den scliotwalaan den oostkant der Zuider- vaartvan af de Noorder vaart tot aan de brug voor den Drieliuizerwegover eene lengte van 3800 Meters. AGENT der Algemeene Brandwaarborg- Maatscbappij te A m s t e r d a m ter vernietiging van amdiurscme coiraat. Tweede Kamer. Binnenlandsciie Zaken. Bij eene door de regeering ingediende suppletoire be grooting van binnenl. zaken voor 1889 wordt de bijdrage in de verplegingskosten van behoeftige krankzinnigen verhoogd met f 17,545,94 (voor een deel uit de onvoor ziene uitgaven gedekt); aanvulling met f 3000 is noodig gebleken van den post voor onderstandskosten enz., voort vloeiende uit de overbrenging van behoeftige Nederlan ders en dergelijketerwijl de kosten tot bestrijding van de vlekziekte onder de varkens de raming hebben over schreden met ongeveer f 15000 waarvan nog f 6000 noodig is boven hetgeen uit de onvoorziene uitgaven kon gekweten worden. Een en ander wordt gedekt door be sparing op andere artikelen. Aan de patroons van kantorenmagazijnen en en winkels te Amsterdam is een rondschrijven gericht door liet hoofdbestuur van Vooruit, vereeniging van han dels- en kantoorbedienden. Daarin wordt gevraagd a. geheel vrij af op Zon- en feestdagenwaar eenigs- zins mogelijk b. een vroeger sluitingsuur, in het bijzon der voor de kantoren, met de bedoeling, om gaandeweg te geraken tot een zoo algemeen mogelijk gelijk tijdstip van sluiting; c. in magazijnen en winkels en op kantoren waar een vroeg sluitingsuur niet of niet dadelijk kan wor den ingevoerd, dan althans vrijstelling bij gedeelten en om beurten van het personeel op een vroeger uur, en in het algemeen zooveel mogelijke uitbreiding der uren van rusttl. jaarlijks eenigen tijd vrijaf met behoud van salaris. De collecte voor de werkstakers te 't Bildt gehouden op de groote bijeenkomst bij Heerenveen op den 17 heeft 282.061 opgebracht. Een kleermaker te Delftdie sedert geruimen tijd met zijn 17jarigen aangenomen zoon in onmin leefde weigerde den 19 des avonds hem eten te geven. De jongen, hierover ontstemd, vatte dadelijk het voornemen op, zich op zijn pleegvader te wrekenen toen hij ver zekerd was, dat deze en de huishoudster in slaap waren, verliet hij in 't holle van den nacht zoo stil mogelijk den zolderwaarop hij sliephaalde beneden uit een kast de petrolenmkruik en begoot met den inhoud zijn bed en den zolder. Hij stak een deken in brand en toen hij zagdat de vlam lustig opflikkerde, verliet hij op zijne kousen de woning, meenende dat de achtergeblevenen wel zonden ontwaken op 't ooganblik, dat de zolder in lichte laaie zou staan. Hij begaf zich daarop naar het politiebureau, tamelijk ver van de woning gelegen, en gaf van de brand stichting kennis. De politie snelde onmiddellijk naar het huisbluschte met eenige emmers water het bran dende beddegoed en nam eenige voorwerpen, met petro leum gedrenkt, in beslag. De jongen werd overgebracht naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage. Blijkens telegram van de gouverneur generaal van Nederl. Indie van den 20 wordt de gouvernements-koffie- oogst op Java voor dit jaar thans geraamd op 130.900 pikols. Bij den zeilwedstrijd te Sneek op den 20 is de Champion-cnp aangeboden door de Holland-Society" te Nieuw-York glansrijk gewonnen door De Sperwer van den heer C. Jurrjenslid van de zeil- en roeiver- eeniging »De Amstel" te Amsterdam. De premie werd gewonnen door de Catharina Elisabeth, van den heer J. Th. C. van Campen, van de zeilvereeniging «Het IJ." De heer Siclensecretaris van de Holland-Society was opzettelijk uit Nieuw-York overgekomenom den wedstrijd bij te wonen en den beker aau den overwin naar uit te reiken. - Den 21 is te 's-Graven'nage voor gymnastiek ge slaagd J. Tijm te Haarlem. In het bijvoegsel tot de Staatscourant van den 22 zijn opgenomen de door den Koning bij besluit van den 16 Juni goedgekeurde statuten van de Maatschappij tot be reiding van kaas »De Vlijt", te Beemstcrmet een kapitaal van 12000 in 8 aandeelen van 1500 die alle zijn genomen. Directeur de heer H. Kroon secre taris de heer J. Zuurbier commissarissen de lieeren P Spaans Czn., A. Pocker en D. Haan. Bij de harddraverijden 20 te Duivedrecht ge houden werd de prijs 80 gewonnen door De Spaar pot van A. Bakker te Hoornbereden door C. Bier van Oosthuizen en de premie, 30 door de Snijboon van J. van Rossum bereden door van Rossum Jr. van Zevenhoven. Thunnissen, het door haar opgegeven adres, bevredigend waren, en zij maar moest komen. Do brief bevatte f 25 voor de onkosten van de reis Later ontving zij nog een brief met 10, «opdat", naar men haar schreef, zij eerste klasse kon reizen, wat bij hare onbekendheid met het Pransch wenschelijker was." Daar de zaak haar verdacht voorkwam, begaf zij zich naar den heer T., en deze zeide haar, dat er bij hem volstrekt geene information waren ingewonnen. Natuur lijk was de zaak nu nog verdachter. De heer T. nam daarop de voorzorgbij onzen consul te Parijs te infor- meeren naar den briefschrijver of schrijfster, die zich noemde Clara vad Vlerkensteijndus waarschijnlijk eene vrouw was. Hij kreeg ten antwoord datvoor zoover kon worden nagegaan geen persoon van dien naam te Parijs bekend wasmaar tevens ried de consul aan om toch de dienstbode te laten overkomendaar men dan zeer waarschijnlijk de betrokken personen op hot spoor zou knnnen geraken waarvoor de Parijsche politie de noodige maatregelen zou nemen. Men heeft dit middel echter niet te baat genomen daar de dienstbode tegen dit uitstapje bezwaar had en zij al blijde was gelukkig niet in de val te zijn geloopou. Betreffende het geval mot de dienstbode te Haarlem die op eene advertentie schreef, waarin een r. k. kinder meisje te Parijs werd gevraagdkan het U. D. nader het volgende mededeelen De dienstbode eene knappe twintigjarigekreeg toe vallig een stuk van het blad in handen waarin zij do bewuste advertentie las. Zij reflecteerde daarop met zooals verlangd werd, bijvoeging van portret en ontvin hierop een briefin het Nederlandsch gesteld met de vraag waar information omtrent haar waren te nemen en bij welken geestelijke zij geleerd had. Daaraan werd door haar voldaan en ze kreeg toen tot bescheid dat de information over haar ingewonnen bij den pastoor Zitting van 22 Aug. 1890. J. de G., J. T., Akersloot, jacht- en visscherijwotover- treding, ieder 2 boeten van 6 of 2 dagen hecht, voor elke boete. E. P. Cz., K. V. Pz., Egmond aan Zee als boven ieder 10 boete of 3 dagen hecht. J. B., M. K. en J. B., Uitgeest, als boven, ieder 3 boete of 1 dag hecht. J. de G. Dz., W. Z. Kz., J. de G. Dz Egmond aan Zee, als boven, ieder 1 boete of 1 dag hecht. J. J., Castricum, als boven, 2 boeten van 10 of 3 dagen hecht, voor elke boete. A. J., Haarlem, als opkooper geen doorloopend register houden van alle door hem gekochte goederen 1 boete of 1 dag hecht. J. de G. Kz., Egmond aan Zee, strooperij, 8 dagen gev. J. de Z. Ez., Castricum, A. v. D. Pz., Egmond aan Zee, loopen over een anders grond zonder daartoe ge rechtigd te zijn ieder 1 boete of 1 dag hocht. G. H., Lengerich H. C. v. D., W. M., zonder vaste woonplaats, openbare dronkenschap, ieder 0,50 boete of 1 dag hecht. W. v. H., Alkmaar, openbare dronkenschap bij eerste herhaling op twee verschillende tijdstippen, 2 boeten van f 5 of 2 dagen hecht, voor elke boete. G. M., Alkmaar, straatsehèuderij, 0,50 boete of 1 dag hecht. P. R., de Rijp, overtreding der vogelen wet, 4 boeten van j 0,50 of 1 dag hecht, voor elke boete. P. W., Alkmaar, zonder toestemming van burg. en weth. innemon van gemeentegrond en oprichten van een bergplaats voor vodden enz., 2 boeten van 3 of 1 dag hecht, voor elke boete. J. S., Alkmaaraldaar op straat innemen van een vaste standplaats met een wagen, 1 boete of 1 dag hecht. J. K., Alkmaar; A. B., huisvrouw van P. Z., Akersloot; C. B., de Rijp, laten loopen van honden zonder muilkorf, ieder 0,50 boete of 1 dag hecht. D. R., Alkmaar als boven 2 booten van 0,50 of 1 dag hecht, voor elke boete. J. K., Heer Hugowaard, le als boven en 2o geen vol doende zorg dragen voor het onschadelijk houden van onder zijne hoede staande gevaarlijke dieren 4 boeten van 1 of 1 dag hocht. voor elke boete. P. B., Schermerhorn, openbare dronkenschap, 1 boete of 1 dag hecht. K. .1., Uitgeestovertreding van het provinciaal re glement, 2 boeten van 3 of 1 dag hecht, voor elke boete. E. BROERS, voorheen JA1V TORVER. levert prima kwaliteit TABAK, tegen flink concur reerende prijzen, verkrijgbaar van af 2© Cts. per 5 Ons. De Portorico-Tabak munt uit door zachtheid en f ij n e g e u r. ALKMAAR. MI EAT B, S3. naast de boekhandelaars HERMs. COSTER ZOON A li K M A A B wordt het geëerde publiek van Alkmaar en omstreken beleefd aanbevolen. MITIJS, ROVERS «fc Co. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van de SCHERMEER zijn voornemens, in hunne vergadering op Zaterdag 30 Augustus 1890 voormiddags 10 uur, op het raadhuis to Alkmaarbij enkele inschrijving aan te besteden Bestekken en voorwaarden zijn op franco aanvrage tegen betaling van 25 centste bekomen ter secretarie des polders te Alkmaar, van af 16 Augustus 1890, ter wijl aanwijzing van het werk zal plaats hebben op Maandag 25 Augustus 1890 te beginnen voormiddags 10 uuraan do Zuidervaart bij de Noordervaart. Jb. BLOM Pz., Dijkgraaf. A. P. DE LANGE, Secretaris. Kantoor Zijdam C 5 beveelt zich aan tot het sluiten van verve keringen tegen brandschadehet opmaken van koop- en huurcontracten, inventarissen, boe delscheidingen enz., en heeft groote en kleine kapitalen als eerste hypotheek op solied on derpand tegen billijke renten disponibel. De Vereeniging tot Onderlinge n Aan koop van Zuivere Lijnzaadkoeken te Alkmaar en Omstreken brengt ter algemeene kennis, dat gelegen heid tot inteekening ter verkrijging dier Koeken bestaat van af heden tot en met Zaterdag 6 September a.s., bij P. HOUTKOOPERaan het Waagplein. Het Bestuur voornoemd, W. SPAAN, Voorzitter. D. GO VERS, Secretaris. COIFFEER te Alkmaar. Het vernietigt onmiddellijk alle levend hoofdonrein is geheel onschadelijk en bevorderlijk aan den groei van bet haar, is onmisbaar voor schoolgaande kinderen. Prijs per flacon 30 en 4© ets. Attesten voorhanden. tegen 33/43910en A'/jp procent per jaar, op HITIZEA en LAABEKIJEBi, voor jaren vast, met of zonder aflossing. Adres Cl. H. DE BOER, Oude gracht 158 (let. op it nummer). zal iederen Maandag en Vrijdag bij de Weduwe KOETSVELDKaasmarkt en Zaterdags hötel DE BURG, alhier, des voormiddags te spreken zijn wegens Tandheelkundige Operatiën en het plaat sen van KUNSTTANDEN engeheele Gebitten. NB. Alle Tandheelkundige Operatiën 1, Min vermogenden kosteloos. Adres aan het Kantoor der Oudkarspelsche Bank-Vereen!ging te Ol'DKABIFEL. Wij vervaardigen en hebben in voorraad vele grootten van Attesten en Prijscourant op aanvrage.

Alkmaarsche Courant | 1890 | | pagina 5