loifi sole Insluitlaarfl. nu ,,'t Algemeen Belang," Holloway!s ZALF sa HIM Adverterttiën. Openbare Verkooping Door verhuizing* voor heel weinig geld te koop: ONDIIEUltrGE voor Alkmaar en Omstreken. Spijskokerij St. Willebrordus. Stoomdrukkerij van HERMs. COSTER <fc ZOON, Alkmaar. G R O OTE KE U Z E met gedrukt HOOFD of ADSES Per lOOO f 2.10: per SOOO f 9,- en hooger- 1- andere vletdie zich buiten gewaagd had met moeite gered. Nauwelijks was de eene man aau boord van de Simson, of de boot ging achteruit en kwam zóó te liggen, dat de twee andere vletterliedendie zich aan de omge keerde vlet vast hieldenbij de raderkast kwamen. De machinist van de Simson greep hen, den een bij de haren, den anderen bij de kleeren en kreeg op die wijze hen aan boord. Toen naar de bark terug, die binnen de eerste bank reeds was en in groot gevaar van stranden verkeerde. Aan boord van die bark was de bemanning eener haringboui van Zandvoortdie men drijvende in nood op de Noordzee had gevonden. Onder een groeten toevloed van meuschendie niet anders dachten dan dat drie van de vier vletterlni verdronken waren bracht de kapitein van de Simson de bark met de geredde bemanning van de bom en de geredde vlet terlieden binnen. Dij de verkiezing voor de prov. Staten van Zuidhol land in het kiesdistrict Brielle is voor de eerste vacature gekozeD de heer J. W. Hein van Rockanje (lib), burge meester van Nieuw-Helvoet, met 811 van de 1608 stem men terwijl voor de tweede vacature herstemd moet worden tusschen de heeren C. M. Loeft', notaris te Zuid- land die 721 en A. Hermans, notaris te Brielle die 418 stemmen verkreeg. De Billiton-Maatschappij koert over 1889 90 een dividend van 430 per aandeel uit de behaalde winst beliep 2,151,962,14. De geheele tinopbrongst bedroeg 96 278.77 pikolswaarvan op de veilingen 80.122.16 pikols verkocht werden voor 63.10 per pikol. De be richten over het loopendo boekjaar waren niet ongunstig eene opbrengst van 81922 pikols wordt verwacht. Uit het verslag blijktdat bij het hoofdbestuur nog in over weging is een voorstel van de regeering in zake het met haar bestaande concessiegeschil. Benoemd tot hoofd der openbare school te Lienden de heer Maurits onderwijzer te Krommenie. Tet lid der provinciale staten van Zeeland is in het hoofdkiesdistrict Hulst bij herstemming gekozen de heer Moerdijk, r. k., met 1011 van de 1673 uitgebrachte stemmen. De heer Kloppenburg, (lib.), verkreeg 623 st. De inschrijving op de 3.) pet. leening der gemeente Wijk- bij Duurstede is mislukt. Van het gevraagde be drag van 54500 werd slechts voor 18000 ingeschre ven. Dientengevolge is eene 8* pet leeniug van ƒ54000 a pari gesloten welke dadelijk onderhands toegewezen werd. Men schrijft ons uit Oudkarspel: Naar den wensch van velen wordt er in de Langedijker dorpen ernstig gedacht over de oprichting eener onderlinge brand verzekering-maatschappij. De noodige stappen in die richting worden reeds gedaan. Den 16 des nachts is onder Heemskerkerduin nabij Beverwijkeene door twee gezinnen bewoonde tuinderswoning door den bliksem getroffen en afgebrand. De arr. rechtbank te Haarlem heeft den 16 C. Collewijn en B. E. N. Volcker3 schuldig verklaard aan diefstal, met braak, van effecten op 19 Juli 1.1. teOost- zaan en ieder veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. De 16 zijn te Amsterdam als onderwijzeres ge slaagd de dames G. C. van Balen Blanken te Hoorn L. H. Thai Larsen te Koog aan de Kaan A. P. Bijlevelt en E. C. de Graaff te Haarlem den 17 de de dames H. Cohen de Lora te Amsterdam en J. G. Morhaus te Hoorn. Het provinciaal bestuur van Noordholland heeft den 16 bij enkele inschrijving aanbesteed het maken van een bestraat paardenpad in den weg van Alkmaar naar Nieuwediep, geraamd op 1800. Laagste inschrijver de heer Oldenburg te Bergen voor 1500. Tot lid van Gedeputeerde Staten in Overijsel is den 16 gekozen de heer J. de Gooijen (lib.), met 26 stemm. Op de gros-lijst, den 16 opgemaakt in de verga dering van de leden der Centrale liberale kiesvereeniging in het hoofd kiesdistrict Knkhulzen in zake de vacature in dat district voor een lid der Tweede Kamer komen alphabetisch gesteld, voor: de heeren Jan Breebaart Kz., Winkel Herman F. Bultman Haarlemmermeermr. J. A. Levij Amsterdam en Jan Zijp. Kz., Abbekerk. Den 8 had te's Gravenhage eene vergadering plaats van afgevaardigden van onderscheidene spekslagers- vercenlglngen uit ons laud o a. ter bespreking van de vraag: »Welke maatregeleu kunnen van de zijde dei- spekslagers worden genomen om te voorkomen dat door aannemers van de levering van spek ten dienste van de verschillendo garnizoenen des rijks, amerikaansch spek in plaats van hollandsch wordt geleverd Uit de toe lichting door den voorzitter, den heer E. M. S van San ten, bleek dat verreweg het grootste deel van de hon derd-duizenden kilo's amorikaansch spek jaarlijks hier te lande ingevoerdterecht komt in de menage der soldaten de grootste spek-verbruikers tengevolge waar van de nederlandsche spekslagers ten zeerste benadeeld worden en de vergadering was dan ook eenstemmig van oordeeldat door hot nomen van gepaste maatregelen èn het ministerie van oorlog, dat de levering van hol landsch spek in zijne voorwaarden van aanbesteding uit drukkelijk voorschrijft èn de spekslagers voor nadeel bebooren te worden gevrijwaard. Er werd besloten aan te dringen op bet nemen eener beschikkingdoor de betrokken ministers, opdat, door middel van waarmerking van regeeringswege, de invoer van amerikaansch spek onder hollandschen naam voorna melijk in Duit.schland zou worden beletin afwachting van die beschikking, den minister van oorlog to ver zoeken, voorloopig in den op den duur onhoudbaren toestand te voorzien door hetzij de plaatsolijke voedings commission uit te noodigen het spek iu verschon toestand te stempelen of te vorderen dat het door do gemeente- keurmeesters in verschen toestand zij gewaarmerkt vóór de afloveriug aan het garnizoen; ten laatsteden minister van oorlog, ten bewijze dat ten behoeve van de ver schillende garnizoenen hoofdzakelijk het goedkooper en minder deugdzaam amerikaansch spek wordt gelevord opmerkzaam te maken op het verschil iu de aanneming- sommen voor de levering van spek aan de departementen van koloniën en van marine (waar de autoriteiten vrij scherp op do kwaliteit toezien) aan de ééne en van oorlog aan de andere zijde. In den loop der zitting werden de heeren H. C. G. Koch, uit Rotterdam, J. K. Blersch, uit 's-Gravenhagt en W. Rooijers Jr., uit Haarlem, aangewezen eene voor loopige commissie uit te maken tot voorbereiding van de oprichting van een"» Algemeen Nederlandsch Slagershond." Te Hoorn heeft zich de sergeant v. D. opgehangen. De gemeente-begrooting te Purnerend is vast gesteld in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van 102,582,05^. De voorloopige hechtenis van Aafke Knijpersdie dezer dagen ten einde liep is weder voor ééne maand gehandhaafd. Van de firma Jansen en Tilanus te Friezenveen ontvingen wij eenen uitvoerigen catalogus harer natuur- wollen goederen. Omtrent dit fabrikaat geeft dr. S. Sr. Coronel in »de Huisvrouw" van den 11, een zeer vleiend oordeel. O. a. lezen wij daar Nu bracht het toeval mij een paar jaren geleden in kennis met een fabrikaat van twee nederlandsche in- dnstriëelen dat naar het uiterlijke volkomen geleek op de bekende Jaeger-wollen goederen." Het werd geleverd door de heeren Jansen Tilanus te Friezenveen. Ik liet die stoffen onderzoeken aan een der voornaamste wolhandelaren in Friesland en aan een in Holland geheel onpartijdige personenfirma's die een goeden klank in de handelswereld hebben. Ik gaf hun in handen twee stalen van echte Jaeger-stof en van het fabrikaat der genoemde nederlandsche firma. Zij konden volstrekt geen verschil vinden tusschen de beide wolsoorten en ver klaarden dat beide stalen tot de beste wol behoorden zelfs was een staal der nederlandsche fabrikanten iets beter in hnn oogdan uit de duitsche fabrieken Ten overvloede liet ik aan een technisch-microscopist de wol onderzoeken op bijmengingdoch ontving een gunstig antwoord. Ik schreef toen aan de firma Jansen Tilanus, dat ik bereid was eene verklaring van de uitkomst van mijn onderzoek haar te gevenmits zij mij volmacht gafte allen tijde goederen uit hare magazijnen en depóts te laten onderzoeken waarin zij toestemde en dat ik tot op den huidigen dag geregeld doe op eene wijze die elk bedrog uitsluit. Op deze wijze meen ik het nederlandsch publiek waarborgen te kunnen geven, dat het een deugdelijk fabrikaat koopt. Bij de op den 14 te Enschede gehouden aanbeste ding van het leveren van gegoten ijzeren buizen en hulp stukken voor de iu aanleg zijnde drinkwaterleiding werd het laagst ingeschreven door de firma Merrem en la Porte te Amsterdam voor 74230. De gemeenteraad van Zaandam heeft den 14 be sloten op voorstel van burg. en weth., tot het intrek ken der raadsbesluiten tot het aangaan eener 3) pet. geldleening, gedeeltelijk strekkende tot aflossing der 4 pet. schuld, groot 262.000 op grond dat die leening geene deelneming gevonden had en tot het sluiten eener 4 pet. geldleening van 217.000, zonder aflossing der bestaando 4 pet. schuld. De arrond.-rechtbank te Arnhem heeft den 14 den gewezen brievenbesteller K. D. v. H. te Nijmegen, ter zake van het zich toeëigenen als ambtenaar eener open bare instelling van vervoer van goederen (twee rijks daalders) uit een pakketaau die inrichting toever trouwd veroordeeld tot l jaar gevangenisstraf. Het openbaar minsterie had 3 jaren geëiacht. De gemeente-rekening te Hoorn over 1889 is den 13 vastgesteld in ontvang op f 203,453,861in uitgaaf op f 199,886,43'., alzoo met een voordeelig saldo n f 3567,43. Den 14 is te Assen aanbesteed het bouwen van twee schutsluizen in de Drentsche Hoofdvaartter ver vanging van de Uffelter- en de Havelter sluizen, geraamd op 154,500. Laagste van 26 inschrijvers was de heer T. Aberson te Steenwijkvoor f 129,750. De gemeenteraad van Amsterdam heeft zich den 15 met 21 tegen 12 stemmen vereenigd met het dooi de heeren Treub c. s. ingediende voorstelom eene proef te nemen met schoolbaden. De gemeenteraad van Middelburg heeft den 15 besloten tot het aangaan eener 3) pet. geldleening, groot J 300.000voor de waterleiding. Den 15 is de heer mr. H. J. Kist opgetreden als voorzitter van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Den 16 is tot gemeente-ontvanger te Leiden benoemd de heer mr. N. L. J. van Buttingha Wichers, wethouder. Den 16 des morgens daalden drie werklieden in eene bierbrouwerij te Maastricht in een groot bierreser voir om het te zuiveren. Daarin had zich zulk eene groote boeveelheid koolzuur ontwikkeld, dat de arbeiders onmiddellijk bewusteloos noderstortten. Een werd dood opgehaalddoch de beide andereu werden gered. Door de Holl. Spoorwegmaatschappij is benoemd tot hoofdopzichter bij weg en werken de heer H C. E. Martens voor de lijnen HaarlemHelder, Haar lemZandvoort en Velsen— IJmulden, standplaats Haarlem. Toezegging van beroep bij de ned. herv. gemeente te Yenhnlzen aan den heer dr. W. J. Boelman, cand. te N. Scheemda. De heer J. de Geus Jz. te Warmenliuiien is met 2 van de 3 uitgebrachte stemmen herbenoemd tot bestuurslid van den Grebpolder. In hot hoofdkiesdistrict Utrecht moet voor lid der prov. Staten vau Utrecht herstemd worden tusschen de heeren mr. G. H. Bolhuijs (vrijzinnig) met 1155 en H. F. A. Kaag (katholiek) met 843 stemmen. De heer jhr. J. E. Huydecoper van Nigtevecht (anti-rev bekwam 329 stemmen. Te Utrecht moet voor lid van den gemeenteraad herstemd worden tusschen de heeren J. IJpes, (vrijzinnig) met 1115 en N. G. Geelkerken (anti-revol) met 922 stemmen. De heer F. F. 's Jacob (lib.) bekwam 298 stemmen. op Woensdag, 22 October 1890's morgens ten 10 ure 1°. a/d Belkmeerweg nabij St. Maartensvlolbrugin de Zijpe van BROEUKA8TE1V gedroogde en te velde staande BloembollenBloemente veld staande Hroenten, Rietmatten enz.; 2°. ten sterf huize van Cs. LOUW, ad St. Maartens vlolbrug, van HITISRAAD en IIVBOEDUL, waar onder Kastjes Fornuis Naaimachine TafelStoelen verder manufacturen, benevens Houd, Zilver en Bloedkoralen en hetgeen meer te koop zal worden aangeboden. J. v. d. MAATEN, Deurw. Te bevragen bureau Z ij per Courant. Deze Plaatselijke Onderlinge Brandwaarborg-Maat schappij omvat de gemeenten Alkmaar, Akersloot, Broek op Langedijk Bergen Castricum Driehuizen Eymond- binnenEgmond a'd Hoef, Egmond aan Zee, Groet, Grootschermer HeerhugowaardHeiloo Koedijk, Limmen, Noordscharwoude, Oterleek, Oudkarspel, Oudorp, St. Pan- crasRustenburg Schermerhorn SchoorlSchoorldam UitgeestUrsem Veenhuizen Warmen/luizen Zuid- en Noordschermer en Zuidscharivoudeonder den naam District ALKMAAR der Brandwaarborg-Maatschappij »'t ALOBMEEA BELAA&. Het district Alkmaar is geheel zelfstandig en vormt eene plaatselijke Brandwaarborg-Maatschappij, welke nim mer bijdraagt in de brandschaden buiten hare grenzen ontstaan. Voor inlichtingen of om tot de Maatschappij »'t Al gemeen Belang" toe te treden wordt men uitgenoodigd van zijne aanvraag om verzekering aangifte te doen of zijne Polissen bij andere Maatschappijen loopende, ter opzegging aan te bieden bij de Correspondenten: de H.H. A. HKIJV Si., Alkmaar; J. SCHAGEN, Broek op Langedijk; C. MEIJER, Bergen; F. TWISK, Castricum; M. OORTHUIS, Egmond a/d Hoef; W. TIJSMA, Egmond aan Zee; C. VAN BODEGRAVEN, Groet; A. SPANJAARD Bergen; J. STAM Koedijk S. STAPEL, Limmen; J. VAN DER PLAAT, Oud- carspelG. BOS Wz Oudorp; A. WEESHOFF, Scher merhorn M. BOTMAN Ursem K DE GEUS War- menhuizenP. MOLENAAR eu C BERKHOUWER, Zuidscharwoude. Het bestuur heeft de eer te berichten dat haar kooktijd voor het aanstaande winterseizoen, aanvangt op den 3® Kovember a s. Hiervoor zullen de kaarten met bons den inge zetenen worden aangeboden. Tevens neemt zij de vrijheid weldoeners aan te bevelen Namens het bestuur N. GOES, Pres. J. C. WITTE, Secr. Groote verlichting. Alle jicht- en rheumatische aandoe ningen zwakte en verslapping der ledematen stijve gewrichten en saamgetrokken spieren kunnen met ze kerheid op eenen goeden uitslag behandeld worden, door deze Zalf bestendig op de aangedano deolen in te wrijven, nadat die eerst met warme pekel zijn gebet. Holloway's Pillen moeten ingenomen worden door den lijderdie deze behandeling onpartijdig beproeft, omdat zij het bloed zuiveren, de maag versterken, de lever regelen, de nieren prikkelen, op de ingewanden als zachte purgatiën en op de zenuwen versterkend werken. In huid- eu klierziekten worden Holloway's middelen ernstig aanbevolen om derzelver zachte eu toch krachtige werking, wanneer het slachtoffer als omsingeld is door een lange keten van klierziekten. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes pillen a 0,80, 1,85, ƒ3,6,75, 13,50, J *20,50. Potjes zalf a 0,80 f 1,85, f 3, f7,50, 13,85, 20,95. Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. M. vau Renessb Apoth. te 's Hage; B. Adkma te Amsterdam eu bij Stkaatman Apotheker te 's Bosch alsmede in HOLLOWAY's etablissementen te Londen 78 New Oxford Street hare instelling den HENNEPCOUVERTEN

Alkmaarsche Courant | 1890 | | pagina 7